Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

jankohrasko
8. sep 2011

@bapi1 @denaalubos suhlasim s @bapi1 bola som na PN, my sme mali svadbu v 16 tt, oznamila som do obvodnej doktorke a gynekologovi, dali mi doklad, ze na sobotu mam "priepustku" na svadbu. Tiez som o tom nepocula, ze by sobas nebol platny.. Nema to logiku, presne, ved to, ze je zena na PN, je sposobila na pravne ukony. Akurat teda riskuje pokutu zo socky, ak nezastihnu doma. No musia zenu v tom case nezastihnut doma. Volala som aj do SP, ze ak mam doklad od doktora, je to ok. .. a to u mna bola kotrola pocas PN (trvala 6 mesiacov) 5-KRAT!!!! Vzdy prisla teta zo SP v pracovne dni medzi 8-15 hod.

denaalubos
8. sep 2011

@jankohrasko oka tak ked ste oznamli doktorom a dal priepustku to sedi, ine je keby to zatajili a nic nepovedali...

jankohrasko
8. sep 2011

@denaalubos sme sa poistili.. ale mam taky pocit, ze to ani neskumali. Ale ako tu citam.. asi zalezi aj od SP, v akom meste, aki ludia tam pracuju, kto ta bonzne.. 😠

aduskatt
8. sep 2011

@martuskag ja suhlasim, ze treba Pn ku zrusiot, kovli okontrole, ale neplatnost sobasa, to nie

bapi1
8. sep 2011

A co v takom pripade,ak je niekto pn a ma ist napr.za svedka na svadbu,ci niest dieta na krst?Toto berie v uvahu sp? Pretoze,ak nemozes dolezite veci vybavit pocas vychadzky,tak to mozno spravit pocas dna ked vychadzka uz nie je (toto je info z poradne sp)

martuskag
8. sep 2011

@aduskatt
doktorom to je jedno, či si PN ked sa vydávaš, alebo nie. tam ide o sociálnu poisťovňu, tá Vám vypláca nemocenské počas PN. A ked sa vydáš, zmenu údajov- priezvisko, prípadne zmenu adresy musíš nahlásiť k zamestnávateľovi- on to hlási na pobočku soc. poisťovne, zmenu do zdravotnej poisťovne nahlásiť do 8 dní.

shaga
8. sep 2011

@taja22 raz to bolo doobeda a raz pobede.

lauricka
8. sep 2011

@taja22 napodobne to vnimam aj ja, su to uplne hluposti, ked niekto rozmysla nad tym, ze niekomu plati PNku, hahahaa 😀 , ved ked nie sme na PN, tiez to "platime ostatnym". A milujem tych hrdinov, co chodia s teplotou do prace alebo chrchlu na kolegov a nezoberu si PN ani za svet. Alebo machruju, jak oni nikdy na PN neboli alebo si brali dovolenku (najlepsie len jeden den za ktory sa z toho museli dostat!) Som pocula 1000 krat. Lebo bez nich sa fabrika zruti a podobne....proste, nech s tym neobtazuju druhych, kazdy si urobi ako chce a nebudem to druhym omielat okolo usi. Cakam dvojicky a som PN, ale doteraz som niekolko rokov normalne pracovala, som len v siestom mesiaci, ale nebudem s dvojickami riskovat a nech mi vsetci na hrb vylezu, ked im vadi, ze mi platia PNku 😀
No a co sa tyka tych navstev vikendovych a tak, bohuzial, raz mas vychadzky dane a inokedy musis byt doma, tam sa nehrame na ziadne vikendy s rodicmi. To musis len risknut na vlastne triko, ak to potrebujes. Alebo musia navstevovat Teba. Viem, je to blbe z toho ineho hladiska, ale tak by sa to robit nedalo, to by vsetci boli vselikde, chapes.

taja22
8. sep 2011

@lauricka aj tak je to zvlastne....potom, ked uz prejdem z PN kvoli rizikovemu tehotenstvu na matersku, tak uz cusat doma nemusim? ako je to pocas prvych dvoch tyzdnov, ked sa ide na matersku zo zdravotnych dovodov?

bapi1
8. sep 2011

@taja22 ak už si raz na md, tak chodíš kam chceš a kedy chceš. A je jedno, či ideš 6 alebo 8 týždňov na md pred pôrodom.

zewa11
8. sep 2011

Ja som bola na rizikovm PN od apríla a od dnes som oficiálne na materskej,za ten čas som kontrolu nemala. 🙂

aduskatt
8. sep 2011

@martuskag ale to ja viem, len niekto tu pisal, ze sobas pocas PN je neplatny.tak som len zareagovala, ze to nie je pravda

veve39
11. sep 2011

@denaalubos ja som si nevsimla, ze by sa niekto vyburoval na ostatnych
ak si raz PN a kontrola zo SP ta nenajde doma - urcite ich bude zaujimat kadernicka, saty a pod....a vyplatia ti celu davku 😉
ja som bola na PN taktiez 2 mes. a velmi dobre viem, ako bolo narocne dodrzat vychadzky...a taktiez viem to, ze kontrola k tehotnym chodi, chodi aj cez vikendy a akonahla ta doma nenajde a nemas relevatne lekarske potvrdenie si bez vyplatenej davky
a asi som "poznacena" polovicnym rodinnym zivotom v zahranici, ze mi to pride aj logicke

mima595
11. sep 2011

k tomu sobasu...viem o takom pripade, že žena bola PN, mala svadbu pocas PN, nemala priepustku, ale potom, ked nahlasovala zmenu priezviska, tak jej dodatocne skontrovali priepustku na ten den, kedže ju nemala, tak odo dna sobasa jej prerusili vyplacanie davky....
ale viem to len z pocutie, bola tu taka tema na MK

dusika11
11. sep 2011

@lauricka plne s tebou suhlasim..k teme..mne ani raz neprisla kontrola bolo tazke dodrzat vychadzky..vzdy som rychlo pozrela do schranky ci nahodou neboli....ale ja som vela nechodila von ..som sa otvarala a cakala som dvojky...ale mojmu koncila praca o piatej...a ked sme chceli dakde ist spolu...musela som risknut....tize neznasam hrdinov co nakazia vsetkych s chripkou..trocha by sa mali vsetci zamysliet ze tu ide o zivot....moje deti takto skoro zomreli..akoncili na are ako 6 tyzdnove babetka lebo svagor pracuje s mojim a nezostal doma s chripkou..nakazil mojho a ten to dotiahol domov..deti mi skoncili na are...neskodne pre dospelych ale zabija to babetka moji nedychali boli modri vola sa to RSV virus....total nebezpecne lebo taki nevypisani hrdinovia to maju ako mini chripku ako nachladenie ale to zabija...male babetka..

tanika5
11. sep 2011

neprečítala som tu všetky príspevky, len k téme chcem dodať, mám znamu na socialke a povedala, že je nepísané pravidlo a to, že k tehotným kontroly nechodia , bo tehotná žena potrebuje pohyb a čerstvý vzduch 🙂 ja som bola počas tehotenstva 2 mesiace na PN a kontrola žiadna 🙂

veve39
11. sep 2011

@tanika5 ale asi to nepisane pravidlo nie je zarucene - mne pocas 2mes.PN v tehot. v minulom roku bola kontrola 1x, kamoske az 2x

aspinka
11. sep 2011

ja som bola na PNke pri druhom tehu 2 mesiace a pri poslednom od zaciatku tehotenstva cize cca 6 mesiacov a kontrola ziadna. Ale o ziadnom nepisanom pravidle som nepocula skor sa snazia vymaknut pracujucich tehotna uz je svojim sposobom " nepracujuca" kedze vacsinou po PN zacina hned materska 😉

tanika5
11. sep 2011

ono asi záleží aj od toho, či PN-ku vypíše obvodný alebo gynekolog.

janka273
11. sep 2011

Dievčatá ja keď som bola 1.krát tehotná, tak mi obvodný vypísal Pn / mala som zlé výsledky CRP/, a hovorí mi, nebojte sa, žiadna kontrola Vám nepríde. Ale čo čert nechcel hneď na druhý deň o 8hod ráno mi zvoní pani zo soc.poisť. - kontrola.
Teraz som 2.x tehotná - vypísala ma gynekol., som doma už 3 týždeň - zatiaľ nikto neprišiel na kontrolu - ale keďže mi je stále zle - skoro nikam nechodím, som iba doma na dvore, alebo v záhrade, a sem tam počas vychádzok do obchodu.

martuskag
12. sep 2011

@tanika5
ahoj ja som PN 7 týždeň od obvodného a kontrolu som zatiaľ nemala. a nemám na PN písanú gynekologickú diagnózu.

mirkamurko
12. sep 2011

ja som PN od gynekológa a mala som 1x kontrolu a to maródim od mája

piskootka
12. sep 2011

Ahojte.. ja som bola celé tehotenstvo na maródke až pokým som neprešla na materskú a kontrola mi ani raz našťastie neprišla 🙂 A po vonku som chodila 🙂

gabkal21
13. sep 2011

Ahojte chcem sa spytat ako je to ked som nepracovala bola som na UPSVAR a platim si DNP cakam babatko a od 14.8. som bola 2 tyzdne v nemocnici a teraz som PN moze mi prist nejaka kontrola zo socialky, alebo z UPSVAR? dakujem za odpovede

mirkamurko
13. sep 2011

@gabkal21 prečo by ti nemala prísťkontrola???a zvlášť keď si DNP.

veve39
13. sep 2011

@gabkal21 zo SP ti kontrola ked si na PN prist moze, z UPSVAR neviem..."zarucene spravy" o tom, ze k tehotnym kontroly nechodia su nepravdive, kontrola ti moze a nemusi prist...to ze mnoho mamiciek za dlhe mesiace PN pocas tehot.kontrolu nemalo neznamena, ze tato nechodi....

lindt
13. sep 2011

bola som PN od stredu jula do zac.septembra a kontrola mi neprisla ani raz. Ale bala som sa, ze sa zjavia, tak som poctivo bola doma, ku koncu,resp. posledne dni som to uz flakala.

terezia1
13. sep 2011

ahojte, viete mi niekto povedat ci chodia kontroly aj vtedy ked som na pn s detmi alebo mam ocr na manzela? a oplati sa platit DNP? kolko asi vychadza marodka a seba a na clena rodiny keby som si platila DNP z max. vym. zakladu? Dakujem za kazdu radu 🙂

aduskatt
13. sep 2011

@terezia1 ak mas PN, musis byt doma, ak OCR, nemusis byt doma, teda kontrola nema zmysel v pripade OCR

bapi1
14. sep 2011

@terezia1 Ak si na PN s deťmi, tak asi čerpáš OČR, či? Ohľadom DNP si pozri fórum dobrovoľné nemocenské poistenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre