Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

aduskatt
24. okt 2011

@zuzka_zilina a sak ja som to ani blbo nevzala, ani blbo nemyslela, ved som tam davala smajlikov...........

lubjatqo
24. okt 2011

@zuzka_zilina Ja neviem či som taký domasedko, ale mne to vôbec nechýba 🙂 Dnes som sa prešla tak na 15 min. okolo baráku so smetiami v ruke /keby došla kontrola/ :D Ale inak ma to vôbec neláka ísť von.. Do obchodu to mám 20 minút pešo a to sa mi dva krát nechce a nikoho tu nepoznááám u nás na dedine :( Takže samej sa mi prechádzať nechce..
A hej z krvi mi robili testy, tie vyšli zle...A na výsledky testov z plodovej vody ešte čakám, idem si po výsledky 4.11., takže do vtedy som PN 🙂

zuzka_zilina
24. okt 2011

@lubjatqo Uf,tak budem drzat palce,aby to bolo ok,ved to je uplne najhlavnejšie mať zdravie dieťatko 🙂 ja sa prechadzam,ale zas nie kazdy den-ved je aj riadna kosa 😝 ale trosku vzduchu mne aj drobcovi prospeje 🙂 aj vymrznut trošku treba,však,preventivne 😀

jedinecna
24. okt 2011

ahojte, ja som bola PN - 6 a pol mesiaca - a kontrola mi neprisla ani raz.

lubjatqo
24. okt 2011

@zuzka_zilina Ďakujeme 🙂 My s mm veríme, že je všetko v poriadku 🙂 Ako denne sa prejdem tak 15 minút okolo našej bytovky 🙂 Inak vymrznem tak, že potom sa zohrievam ešte asi hodinu po príchode domov...

zuzka_zilina
24. okt 2011

@lubjatqo Všetko bude v poriadku,nebojkaj, hlavne musite byť optimisti a mysliet len na dobre veci,uvidiš,funguje to 🙂

lubjatqo
24. okt 2011

@zuzka_zilina Naozaj ďakujeme za pekné slová 🙂 Ja som zo začiatku bola trochu pesimistická ale mm je totálny optimista, on verí, že mimi je v poriadku, že tie testy proste sa zmýlili /čo je pri týchto testoch vraj bežné/ 🙂
uvidíme...a vlastne 3.11. ideme na morfologický utz, takže už aj tam nám budú vedieť povedať, či je všetko podľa sona v poriadku 🙂

fibus
25. okt 2011

ahojte , mne včera oficialne skoncila PN, a kontrolu som vobec nemala , ale vraj cert nikdy nespi 🙂

zuzka_zilina
25. okt 2011

@lubjatqo Vieš čo moja,tiež som počula o pripade že povedali mamičke že bude mať postihnute dieťatko,celu ju vystresovali,a maličke sa narodilo nakoniec uplne zdravučke 🙂 pozri tie testy nie su 100% -ne,a priroda je veľmi silna,všetko sa môže uplne na dobro obratiť nebojkaj 😉

lubjatqo
25. okt 2011

@zuzka_zilina Však práve..Ako mi povedal lekár: dobré výsledky neznamenajú zdravé bábätko, zlé výsledky neznamenajú choré bábätko.. Ale po amniocentéze budeme vedieť aspoň či má nejaké genetické ochorenie alebo nie..

sykorenka
26. okt 2011

@lubjatqo ahoj,my sme mali pri prvom bábätku tiež veľmi zlé výsledky z krvi.bolo podozrenie na vývojové ochorenia ako je rázštep chrbtice, tak sme šli na morfol. utz. a ten ukázal všetko OK.odber plodovej som nechcela a synček je úplne zdravý.vtedy mi lekár povedal, že on ten AFP test nemá veľmi rád, že to zbytočne maminky vystraší.lebo ten test sa vyhodnocuje podľa dĺžky tehotenstva a to tam robí neplechu, lebo nikto presne nevie, ktorý deň žena otehotnela.tak moc držíme palce, nech máte bábenko zdravučké 😉

lubjatqo
26. okt 2011

@sykorenka Ďakujem za tvoj príspevok 🙂 Ja som podstúpila amnio preto lebo na Morfologický utz mám 3.11. a výsledky z amnia budú 4.11.. Takže som si povedala, že si to radšej nechám potvrdiť aj z plodovej vody...

mima77
26. okt 2011

@maruska22 - mne lekárka povedala ked som sa pytala na vychadzky, ze oficialne su od 10-12 doobeda a od 15-17 poobede - a v zimnom case sa poobedna meni na od 14-16 - to sa vztahuje na vsetkych co su PN iba ak lekar neurci inak.... ja som od septembra PN na rizikovom a potrebovala som vychadzku rano - dat syna do skolky a poobede - zasa ho vybrat - tak mi lekar upravil ranne na od 7-8 rano... ale sam gynekolog nebol isty ci to moze na 100% urobit, tak mi povedal, ze keby bol problem, nech im dam kontakt na neho a on im to vytmavi...! 😀
ale aj tak mam riadne bobky chodit niekam mimo tychto hodin... no a este som si na vikend dala aj prechodnu adresu ku rodicom mimo BA aby som tam mohla vtedy byt a mohli mi pomoct s malym ked je manzel v praci - robi na smeny... vychadzky tiez moc nevyuzivam - iba na tu skolku a maly nakup, ale taak rada by som isla niekedy vecer von - do kina, alebo na kolacik s drahym - jooj, lebo ved po porode sa pol roka zarucene nikam nedostanme! 🙄

kebulina
5. nov 2011

Ahoj žienky, končila som 25. týždeň a vo švtrtok 4.11. 2011 mi prišla 12:08 kontrola. No, mali smolu, práve som bola na poradni :D.

sykorenka
6. nov 2011

tak ja ešte dva týždne toho "domáceho väzenia" lebo inak sa PN u tehotnej hádam ani nedánazvať a potom nastupujem na materskú juchúúúú.Nie že by som sa niekam chystala túlať sa, ale psychike sa uľaví, keď sa nebudem triasť, že meškám dve minútky 😝

pufinkaaa
8. nov 2011

ahojte žienky =D som tehotná v 17 tyždni na pn od začiatku, o tri tyždne budem mať svadbu a na radu sestričky som si vypytala priepustku od gynekologičky na cely den.. no neviem čo s tym mám si ju nechať alebo ju poslať SP? poradite mi?

katka3012
9. nov 2011

@pufinkaaa ahoj ja som sa vydavala v 3 mesiaci tehotenstva tiez cen Pn,a gynekologovi som to samozrejme musela oznamit,tak mi Pn vo stvrtok zrusil,v piatok bola velka priprava,sobota nas den,a nedela oddych .V pondelok som prisla k doktorovi a opet ma vypisal na Pn,to mi akurat spravilo tie 3 dni,ako to mas nahlasit v robote a na socialke.Ale nenahlasuj sa v praci,ani na socialke,ja som to tiez tak spravila a bolo vsetko ok.

perlitka
9. nov 2011

Ahojte maminky, ja som bola tiez na PN od 4.mes. - rizik.tehu a kontrola mi neprisla ani raz. Vobec som to nedodrziavala, aj tak je clovek nonstop u nejakeho lekara, nie? 🙂 vikendy sme chodili prec aj na cely den. A dokonca 2xdenne som bola so psom. Ten nepozna vychadzkove hodiny 😀 Raz zacas sa stane, ze pride kontrola, ale tu posiela zamestnavatel. Len tak vam socialka nepride, aby maminy nestresovali pri takejto diagnoze na PNke. Ale aj tak som uz bola radsej ked som presla na matersku, clovek ma vacsi klud. 🙂

veve39
9. nov 2011

@perlitka kontrola k tehotnym chodi rovnko ako k inym PNkarom.
Nie je pravda ze ju posiela len zamestnavatel - chodi v ramci aktivit SP.
Taketo informacie su nepresne a mozu zmiast ostatne tehotne baby.
To ze kontrola k tebe neprisla ze fajn - samozrejme ze nepride ku vsetkym tehotnym, na to nema personalne kapacity.
V pripade ze PN osobu, cize aj tehotnu zenu doma nenajdu a nema lekarske potvrdenie ze bola na nejakom vysetreni, v zmysle liecebneho poriadku SP jej nevyplatia ako "sankciu" 30dnovu nemocensku davku - a to moze byt pre niektoru mamicku skutocne vazny financny nasledok.
Ja som bola PN par tyzdnov a mala som kontrolu...moje zname aj viackrat pocas niekolkych mesiacov- a s urcitostou to neboli kontroly od zamestnavatela.....

perlitka
9. nov 2011

Ahoj veve, ja som nepisala ze kontrola nechodi, ale ze vacsinou nechodieva k diagnozam ako je riz.tehu. A co sa tyka zamestnavatela, ten vacsinou dava podnet na kontrolu pocas prvych 10dni. Socialka sa zaobera troska inymi pripadmi v ramci kontrol. No sak v podstate je to jedno. Ale kazdopadne netreba stresovat, hlavne ked je mamicka na PN kvoli riziku. 🙂 a vacsinou je to aj o komunikacii s lekarom, ktory PN vypisoval, ten urcuje vychadzky atd. 🙂

flowerfairy
14. nov 2011

Ahojte, rada by som sa pridala k pozitivnej statistike, bola som na PN - rizikove od aprila do konca oktobra a ziadna kontrola mi nastastie neprisla. 🙂 Ale bobky som mala, hlavne, ked som niekam isla cez vikend a nie vzdy som sa vratila presne. Drzim vsetkym palceky, nech vam to rychlo ubehne a nech ste uz na materskej, aby ste si konecne vydychli od tych stresov. 😉

kohutovci
14. nov 2011

Ahojte, ja som pn od oktobra.. s diagnozou Z35 co je rizikove tehotenstvo. mam klasicke vychadzky 2 hodky doobeda, 2 poobede.. ja som hlavne doma kvoli tomu, ze nemam vhodne zamestnanie pre tehulku, a citim sa dobre.. niesom leziaca.. takze mi je doma dlho ☹ dnes som bola v poradni a domahala som sa ked nie neobmedzenych tak aspon predlzenych vychadzok, nech vieme aspon k rodicom vybehnut a viete co mi povedala sestricka? ze ked zacnu menit vychadzky tak just zacne chodit kontrola.. aby som to ten mesiac este vydrzala a nastupujem na matersku.. tak neviem co si o tom celom mysliet ☹ zatial mi kontola neprisla.. a nech ani nechodi 😀

sysula11
15. nov 2011

@flowerfairy ahoj aj ja som na pn rizikove tehu a od ktoreho tyzdna mozem ist na MD a kolko je to teraz tych 190€?

sykorenka
16. nov 2011

@sysula11 na materskú sa nastupuje 6 týždňov pred termínom pôrodu a vo výnimočných prípadoch už 8 t.pred TP- Malo by to byť zatiaľ tých 190,-.

helka101
16. nov 2011

Ja som bola tiež Pn cele tehu, tiež rizikove - skrz silnej migreny.. 😔 Vychadzky som bola tiež dva krat po dve hodiny, ale rano som chodila na blink do škôlky z malyym.. a poobede som už šla cez vychadzku.. Popravde som ich bovieako nedodržiavala.. Mala som jednu kontrolu, ktora ma "stihla" ked som a akurát vratila domou z mesta a meškala som z vychadzky 15minut 😅 😅 akurát čo som si prehodila oblečenie a už zvonil Ujo 😀 Podpísal mi papierik, zaželal v ramci možnosti bezproblemove tehotenstvo a pobral sa preč.. trvalo to dokopy 5minut 😉

makmitka33
16. nov 2011

Ja som bola celých 7 mesiacov na PN a aj viackrát dlhšie hospitalizovaná, ale kontrola mi ani raz neprišla 🙂

kattikakiki
18. nov 2011

ja som vcera uspesne ukoncila pnku a kontrolu som nemala ani raz.. 😀

zuzi22
20. nov 2011

Ahojte zienky....
uz ste tu toho vela napisali a nechce sa mi to vsetko citat.Tak by som bola povdacna Zvolencankam,ktore boli,alebo su na PN,ak by mi odpisali,ci mali kontrolu.Dakujeeeeeeeeeeem 😉

mirkamurko
21. nov 2011

Ahojte,tak ja sa tiež hlásim že som úspešne ukončila PN ,mala som 1x kontrolu aj to cez vychádzku,ale bola som doma a to som maródovala od mája.

mariakajelova
21. nov 2011

Určite že nie 🙂. Ja som bola na PN od januára do augusta 2011 a nič. Na sociálke povedali kamoške, že tehotné ženy nie sú choré len očakávajú prírastok do rodiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre