Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

jamaat
14. mar 2009

No mňa hneď sestrička u gynekológa upozornila, že chodia už aj tehotné kontrolovať, keď ma vypísali na PN. Myslím, že to záleží aj od regiónu, či chodia alebo nie.
Mirip - ty si odkiaľ?

iveta901
14. mar 2009

Ahojte ja som na PNke od novembra 2008 a zatial nikto na kontrole nebol.Predtym som nedodrziavala cas vychadzok a nikto neprisiel. .Ale ak mate dobreho doktora tak Vam v pripade potreby vystavy papier ze ste boli u neho a mate po probleme.

jamaat
14. mar 2009

No veď to by mi aj môj vystavil, ale ak príde kontrola o 16,30 hod, tak to asi ťažko vysvetlím, že som bola u lekára. 🙂

iveta901
15. mar 2009

No to je pravda,ja mám šťastie že som z BA a tu sa ordinuje aj poobede až do 18.30 a dokonca tie súkromné centrá ambulujú aj do 22:00. Kamarátka v takom jednom robí sestričku.

tigri
16. mar 2009

ahojte! ja som sa chcela opytat, ako to je s kontrolami, ked byvam v BA, moj lekar je v BA, ale zamestnavatel ma sidlo az na vychode a teda aj patri pod socialku na vychode? ktora socialka je ta prislusna k PN? podla mojho dr. alebo podla zamestnavatela? lebo ak podla zamestnavatela, tak asi tazko mi sem pride kontrola az z vychodu 😎

nejde mi to, ze by som chcela lapzovat po meste, ale niekedy prespime u rodicov s tym, ze sa mi potom staraju o dcerku a ja len oddychujem, takze ak by mi vtedy prisla kontrola, asi by som mala problem 😖

jajkar
16. mar 2009

ahoj Tigri, ja som uz 3 tyzdne na PN, z toho mam 2 tyzdne vychadzky, ale som nedodrziavala ich vobec, a ziadnu som nemala! tak chvalabohu... 😎 Ale tvoj dr. sa ta mal v prvom rade spytat, kde mas trvaly pobyt a kde budes sa zdrziavat pocas PN, lebo mozes kludne nahlasit inu adresu. Alebo si zavolaj na socialku a nahlas im este jednu adresu, a nahlas im aj dovod. Myslim, ze to je dostatocny dovod na dve adresy.
Prajem vsetkym pekny dnik.... 🙂

zuzuliq
16. mar 2009

Zita ja so tiez bola registrovana na UP ale od minuleho mesiacama doktor vypisal na PN asi az do porodu. Ked som bola u doktorky pre peenku tak mi dala tie papiere a povedala ze to mam odniest na urad prace, na soc. poistovnu som nic neniesla. Myslis ze to oni poslali dalej?

zita8
16. mar 2009

ahojte
jamaat: dakujem za info.
zuzuliq: tak to neviem, či z úradu práce posielajú doklady na sociálnu poisťovňu. Ja som mala zaniesť hneď doklad o PN na sociálnu poisťovňu, lebo oni vyplácajú nemocenské a nie na úrad práce. Na úrad práce som mala len zaniesť fotokópiu PN-ky, aby mali doklad, že som na PN a nemusela som sa chodiť hlásiť, lebo vtedy netreba. A keď mi lekár ukončí PN, tak to mám hneď na druhý deň nahlásiť na úrad práce, že som práce schopná. Mne bolo povedané takto.

zuzuliq
16. mar 2009

Alistok na peniaze kam nosis? Na urad prace alebo na socialku? Lebo ja ho mam nosit na urad prace. Dnes som skusala volat do socialnej poistovne ale nikto mi to tam nezdviha 😠

zita8
16. mar 2009

lístok na peniaze tiež budem posielať priamo na socialnu poisťovňu, tak mi bolo povedané. Na úrad práce nie. Tam si len založili, že som na PN a viaste s tým oni nič nerobia, tak mi povedala pani na úrade práce. Že to len založí do môjho spisu.

zita8
16. mar 2009

a možno to záleží aj od toho ako si dlho na úrade práce zaevidovaná, ale to neviem, to ma len tak teraz napadlo. Ja som mala ešte poslať fotokopiu PN-ky aj bývalému zamestnávateľovi, lebo som ešte v ochrannej lehote pol roka, keď som bola tehotná pred ukončením pracovného pomeru.

bzucinka
16. mar 2009

Mne ani raz nikto nebol ....a to som bola na PNke od uplneho zaciatku tehu ...

mayka
18. mar 2009

Ahojte dievcata, potrebovala by som Vasu radu kedze ste uz skusene. 😉 Rozmyslam ze po potv rdeni druheho testu a ultrazvuku na tehotenstvo ostanem na PN. len neviem ako to je s financiami a o kolko peniazkov tym padom pridem. Netusim ako sa pocita potom materska po ukonceni PN a ako je to vlastne s preplacanim PN pocas jej dlhodobeho trvania .
Viete mi poradit?

sonia29
18. mar 2009

ahoj mayka. ja mám info, že PN je vo výške 55% z vymeriavacieho základu a rovnako aj materská a to že si bola na PN pred nástupom na materskú by nemalo mať na to vplyv

mayka
18. mar 2009

Aha tak to sa da. A vymeriavaci zaklad je hruba mzda?
Dakujem pekne sonia 😉
Aj ty si PN?
Teraz kukam ze cakas dvojicky. Gratulujem. Ja este neviem kolko ich bude ale vkladali sme dve. 😉

sonia29
18. mar 2009

ďakujem mayka. veru pošťastili sa dvojky.. takže aj u teba "hrozia"... 😉 tvoj vymeriavací základ bude rátaný z minuloročnej hrubej mzdy. teraz ešte nie som na PN ale asi pôjdem, no uvidíme 🙂

mayka
18. mar 2009

Inak mas krasnu dceru 😉 Vdaka za vysvetlenie. Ved sa este nechystam ani ja len aby som vedela ake su moznosti. 😉

smajli
18. mar 2009

ahojte, zuzukik..., doky,ktory ta vypise,posiela jednu cast kladenky na socilnu positovnu,preto tam hned vedia,ze si PN...,a ci kontroly chodia... to neviem. som na PN mesiac,zatial mi neboli..., dnes som zacala uvazovat,ci nemam ist na rizikove..., poradim sa s dokym gynekologom... a dufam,ze aj ked kontroly pridu,tak si to dajak zariadim,lebo vychadky nedodrziavam...

monnulka81
22. mar 2009

Ahojte tehulky... Tak čo sa týka tej pn počas tehotenstva tak ja som doma už celé tehotenstvo a kontrola mi neprišla ani raz. Oni moc nechodievajú keď vidia na sociálke prečo vlastne marodujeme. Ani mojej kamoške neprišla kontrola celé tehotenstvo. A ja som nemala ani vychádzky napísané ale von som chodila lebo potrebujem pohyb aspoň maličký ale nejaký. Ale všetko záleží od toho ako sa dohodneš so svojím gynekológom. Držím palčeky.

kejla
22. mar 2009

Smajli,ale rizikove tehotenstvo je vlastne PN..To sa len ludovo vola "rizikove tehotenstvo",nie? Aspon kamoske to tak vysvetlil lekar...

beruska113
23. mar 2009

Ahojte baby. Neviete mi povedat, ci ten papier pre socialku na vyplatenie davok na konci kazdeho mesiaca treba zaniest do soc. poistovne, alebo zamestnavatelovi? Lebo Mudr. mi povedal, ze do prace, ale to je nejake divne.

pink_lady
23. mar 2009

beruska, do urcite poistovne 🙂

katy2
23. mar 2009

beruska, ja to normalne nosim zamestnavatelovi, ale minuly mesiac boli prazdniny, tak tam nikto nebol, tak som to niesla do poistovne... je to jedno.... 😉

mona1111
23. mar 2009

ahoj beruska113

Tak ja som bola tiez na rizikovom, teraz uz mam matersku. Ten papier ktory ti dava lekar na konci mesiaca tak ten sa odovzdava zamestnavatelovi, ten to potom posunie na socialnu poistovnu.

Ja som to tiez nosila zamestnavatelovi a vsetko bolo ok.

dada78
23. mar 2009

beruska, tiež som od 8tt na rizikovom tehu a papier na peniaze na konci mesiaca vždy odovzdávam svojmu zamestnávateľovi.

pink_lady
23. mar 2009

tak neviem od coho to zalezi, mne vzdy povedala sestricka ze do poistovne a aj ked som sa v robote pytala tak ze do poistovne...neviem, mozno pre rychlost je to jednoduchsie, neviem 😎 😅

katy2
23. mar 2009

to je uplne jedno kam to zanesiete... lebo zamestnavatel s tym nerobi nic, akurat to doruci do SP..... a davky aj tak vyplaca SP..... ale kym je zamestnavatel ochotny a mate ho blizsie, preco to nevyuzit? 😉 ja som to uz niesla aj do SP a davky som dostala.... takze je to fakt jedno 😉

smajli
23. mar 2009

🙂 ahojte 🙂 pekny den prajem 🙂 tak som na PN-rizikovom. Len PN-kou som to nazyvala za to,ze to bola PN od obvodaka, az teraz ma vypisal gynekolog. Nemam gynekologicku rizikovu PN,ale inu diagnozu,ktora mi tehulkovanie komplikuje,preto som to tak nazyvala a nebola si ista,ci ma vypise aj gynekolog.
Prajem vela stastia v tehulkovani 🙂

pink_lady
23. mar 2009

smajli - urobili ti preklad PN od obvodaka ku gyn, alebo ti gyn vypisal novu PN? lebo ja som na PN od obvodaka uz vyse mesiaca, v piatok som sa vratila z nemocnice /kvoli spineniu a bolestiam/ tak sa ma dnes obvodak pytal ze ako sa to bude riesit s gynekologom - a to ja fakt netusim ako sa to robi 😨 ku gyn idem az vo stvrtok 😎

beruska113
23. mar 2009

Diky baby. Tak to uz hadam niekde dorucim. Som hlavne zvedava, kolko za to nic neobenie dostanem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre