Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

kika29
25. aug 2009

andrejusa. Chodí do škôlky ale momentálne ešte prázdninuje. V marci mala 3 roky a dala som ju vo februáry na adaptačné na 4 hodiny a od marca na celý deň.

andrejusa
25. aug 2009

A čakáte už druhé bábo teda? v koľkátom si týždni?

kika29
25. aug 2009

andrejusa. áno čakáme druhé a som v 5 týždni vlastne už asi aj v 6. V 5 som bola ked som bola u lekára a to som už týždeň doma. a ty už máš dieťatko alebo čakáš prvé?

andrejusa
25. aug 2009

My čakáme prvé a ešte nevieme čo to bude. Prečo si nedáš do vizitky v koľkátom si týždni? veď to vlastne nieje povinný, ale aj ty budeš vedieť ako pokračuješ. ODkedy si na rizikovom a prečo?

alexandrah
25. aug 2009

no keby prisli o 22 hod, tak ich aj vyhodim, neznasam, ked niekto ide tak neskoro alebo vola, ked konecne mozme byt s manzelom sami dvaja (lebo dlho robi).

andrejusa
25. aug 2009

no ja tiež nechápem, ako môžu chodiť tak dlho,,, vyhodiť ich asi nemôžeš a dokonca by nemali ani vstupovať do domu, iba vo dverách. no ktovie a dokonca tých prvých 10 dní asi môže prísť hocikedy zamestnávateľ, alebo na teba poslať on sociálku, či kto to vlastne chodí.

alexandrah
25. aug 2009

hej, ale zamestnavatel väcsinou nechodi, lenivi su ...ja uz to kaslem, som jak na prazdninach 😎

kika29
25. aug 2009

10 dní chodí kontrola z práce a potom už sociálka. ja neviem na 100% či až do 22h chodia len som počula.
andrejusa ja nie som na rizikovom. doktor ma vypísal lebo som dlho zvracala a mala bolesti hlavy. tak mi predpísal čipky a nechal doma. ked sa to nezlepší tak idem do nemocnice na infúzie. je mi už lepšie len tie nevolnosti ešte sú ,síce prešlo zvracanie ale napína ma hocikedy. ja by som už išla aj do roboty.

alexandrah
25. aug 2009

ahoj kika, a v ktorom si tt? drzim palce!!! to musi byt velmi neprijemne, snad to onedlho prejde ...

andrejusa
25. aug 2009

kika... tak ty možno pôjdeš ešte do práce ak sa to zlepší? lebo keď ako tehulka na PN, tak sa to berie že si na rizikovom, to je vlastne to isté a tým, že si chorá, alebo niečo ti je, tak to vlastne ohrozuje to bábo, preto rizikové, aspoň si teda myslím, tak som to pochopila z rozprávania.

ja práveže čakám, že príde aj zamestnávateľ, alebo niekoho pošle, úplne s tým rátam... 😖 ale keď mi niekto neverí, že mi niečo je, nech sa kľudne príde pozrieť

andrejusa
25. aug 2009

no ináč nič moc s tými nevoľnosťami, držím palce, aby sa to zlepšilo. Mne vôbec nebývalo zle, ani som necítila, až teraz mi začali všelijaké problémiky 😒

kika29
25. aug 2009

alexandrah som 5 alebo už v 6 týždni.
andrejusa do práce by som ešte mala ísť ved som len na začiatku. Ked som bola prvykrát tehotná ani som nevedela že čakám bábo. prvé 3 mesiace v pohodičke až potom som začala mať ranné nevolnosti ale to po mesiaci prešlo. Potom už ku koncu tehotenstva som začala mať menšie problémi ale to mi malá tlačila na žlčník tak ma velmi bolel a nevedela som spávať. spávala som po sediačky ale ináč v pohodičke bolo všetko. preto ma teraz dosť zarazilo že mi je takto zle už teraz tak skoro.

andrejusa
25. aug 2009

veď ono sa aj vraví, že prvé tri mesiace bývajú najhoršie, čo sa týka týchto nevoľností. Ja som ich chvalabohu nemala. No teraz mám dosť veľké problémy s chrbticou a mala som aj dávnejšie operovaný krkčok, takže tak.

alexandrah
25. aug 2009

kika - je to asi fakt individualne, ja som tiez teraz - cakam prve, a nemala som ziadne tehu priznaky, ani nevolnosti, nic ... zato som lmala ine choroby, co mam aj mimo tehu, ale teraz nemozem lieky, takze smola ... ked sa budes citit dobre, kludne chod do prace, ak ta to nezatazuje 😎 , aspon ti rychlejsie ubehne cas. ...

andrejusa
25. aug 2009

alexandrah... a ty si odkedy doma? ja to mám presne také isté, vrátili sa mi tie problémy, čo som mala aj pred tehu, no teraz sú pre bábo nebezpečné.

alexandrah
25. aug 2009

ahoj andrejusa - ja som doma od zaciatku ... ja som isla cez ivf, a bola som dohodnuta s neurologickou aj s obvodnou uz pred tehu, ze ked sa podari, tak ostanem doma hned, koli tym vsetkym problemom. pred rokom som mala neuspesne ivf. tak som teraz nechcela nic riskovat. a som rada, ze som tak urobila, mne je lepsie doma ako v robote. aj tak mi strasne ubieha cas, a viem pracovat aj z domu. (nikdy som nemala tak vyupratovany byt, hehe). ja som prve 3-4 mesiace skoro nespala, to bolo hrozne, iba tak 3-4 hod nad ranom, zaspala som casto aj okolo 7-9 rano, ak vobec. no a potom migreny - kazdy 2. den, to bolo fakt peklo, ale teraz uz zriedka, no a tetania.

andrejusa
25. aug 2009

ja som celý začiatok mala v pohode a teraz mi začala robiť veľký problém chrbtica, lebo mám prasknutú platničku a stále mi trpne pravé stehno, ale tak, že si ho necítim a v noci ani nespávam ako m to bolí. Okrem toho mi operovali krčok pred niekoľkátimi rokmi, tak aj preto som doma. Tiež mám v pláne upratovať, ale teraz mám problém sa aj zohnúť, tak ledva zatiaľ navarím a keďže nemôžem lieky ani všetky maste, tak neviem kedy to skončí. Ešte ma strašia, že to bude aj horšie, no už horšie si myslím to byť nemôže... dúfam ☹

garicka
25. aug 2009

alex
čo znamená ivf?

andrejusa
25. aug 2009

umelé oplodnenie ak sa nemýlim...

garicka
25. aug 2009

aha, som si myslela že sa to označuje inako.... v tomto sa moc nevyznám 😕

ja som tiež nemala problímy na začiatku tehu, možno aj preto že som nemusela ráno cestovať busom do roboty, len teraz ma v kuse bolí chrbát, aj včera som sa ráno zobudila na to že ma bolí chrbát. ale ešte 4 mesiace vydržím

kika29
25. aug 2009

viete ako vám závidím baby čo ste už blízko pred tým dňom D. Ja by som to už chcela mať za sebou ale to a ešte načakám.

garicka
25. aug 2009

kika a v ktorom tt si?

alexandrah
25. aug 2009

ano - garicka - umele, alebo in vitro fertilizacia.
andrejusa - ako to vydrzis, sak prasknuta platnicka musi strasne boliet!!! inak, nemozes fakt ziadne lieky ani maste, ja som brala paralen, na tie migreny, dost casto, inak by som umrela. aj masticky si davam - tiez mam problemy s chrbticou - sportom k trvalej invalidite, alebo lepsie, ked sportujem, neboli, ale teraz cez teh. ked nesportujem ... 😒 , a davam i napr. viprolan, obsahuje hadi jed ... alebo chodim na masaze. nepomohlo by to??

andrejusa
26. aug 2009

dobré ránko 🙂 , myslela som si, že táto noc ni nekončí, oddneska sa bojím večera... ☹ V noci som mala také bolesti zas a tak mi trplo to stehno, že som si myslela že umieram... 😔 mastičky mi povedal dr. že pomôžu len na chvíľu a ani nemôžem všetky a lieky v žiadnom prípade. Takže tie bolesti si vysloveme musím odtrpeť. Masáž tiež nieje dobrá, lebo ja to mám prasknuté na úrovni maternice a tú nad tým mám veľmi vyšúchanú, takže mi tam zacvakli nejaký nerv a masážou ho môžu ešte viac zatlačiť. Pred tehotnosťou som s tým chodila k neurologičke, že čo to urobí ak ostanem tehulka... a povedala že nič 😠 Kľudne ma mohla poslať na nejaký zákrok a mala by som teraz pokoj. Aj keď vtedy som sa operácie dosť bála, ale keby som toto vedela... 😖

garicka
26. aug 2009

andrejusa,

to mi je ľúto že takto musíš trpieť ☹ . a ja sa tu sťažujem na nejakú bolesť chrbta keď viem v noci spať....

andrejusa
26. aug 2009

moja, každá bolesť je nepríjemná a teraz aj viac ako predtým než sme boli tehulky 😉

kika29
26. aug 2009

Ahojte baby.
garicka som už asi v 6 týždni. Neviem presne lebo u doktora som bola v 5 aj nejaké dni a to bolo presne pred týždňom.

kika29
26. aug 2009

Ozaj žienky na internete som si dala tehotenskú kalkulačku a tá mi ukázala že som už v 8 týždni ale doktor mi povedal len 5 tak čo si mám myslieť?

andrejusa
26. aug 2009

kika a dala si si tam správne prvý deň poslednej mršky? lebo mne ukázalo pekne aj podľa dr. sa mi to zhodovalo. Skús ešte raz

garicka
26. aug 2009

kika

kamarátka teraz 21.8. porodila chlapčeka a mala takéto 2 termíny pôrodu - 21.7. a 15.8. riadny rozdiel že? ja mám rozdiel len 2 dni. neboj sa na utz v 12tt ti povedia presnejšie termín pôrodu. ale pre istotu si ešte raz pozri termín poslednej mrchy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre