Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

smejko
2. mar 2011

ja som bola od zaciatku, hned ako som zistila ze som tehu - cakame dvojicky, v minulosti som mala potrat na zaciatku tehu, takze som sa bala aj ja aj lekarka ...

bbtina
10. apr 2011

baby ako ste riešili, keď vám prišla kontrola a neboli ste doma? Čo ste dokladovali SP?

lucy56
11. máj 2011

ahojte ja som od 2.5. na PN a chcela by som vediet ci chodia kontroly v okoli Partizanskeho, Prievidze, vlastne asi z Prievidzkej pobocky tam som odovzdavala papiere, a este mam dilemu, chcely by sme ist kupit vybavicku pre male do Polska a to v sobotu a neviem ci sa da napisat nejake ospravedlnenie od dokiho na sobotu

aduskatt
11. máj 2011

@lucy56 no na sobotu asi dost tazko...........jedine teda ak by si mala na ten datum nejaky blocik z lekarne, ze si si bola kupit lieky...........

aduskatt
11. máj 2011

@bbtina dokladovat mozes len navstevu lekara, alebo blocik z lekarne na tu dobu

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskatt
11. máj 2011

@monr ono to moze byt tak, ze je na PN, ma vychadzky, ale vracia ako svadobny pes, teraz je horuco cez den, tak niektore by radsej isli von po 18tej sa prejst aspon na pol hodky.......to by som nehovorila o zneuzivani.........nehovorim teraz o nakupoch v polsku celodennych............

maria30
11. máj 2011

tiež nad tým rozmýšlam, že načo ste na PN, keď chodíte kade-tade.. ja som na PN od februára a tento víkdend mi končí, lebo nastupujem už na materskú.. ale nikdy som toto neriešila.. ak môžete mať vychádzky, tak vám to dr. napísal-a do PN a napísala aj hodiny, kedy môžete byť vonku.. keď to tam nemáte napísané, tak to má asi nejaký dôvod a asi by ste mali byť v kľude doma... ak sa vám niečo stane ( krpcom), tak si to potom budete vyčítať..

janicka
11. máj 2011

no ja som bola na PN 3 mesiace... a viem presne o com to je... Vychadzky som mala od 10-12.00 a potom 15.00-17.00. Lenze to bolo v zimnom obdobi... najkranjsie pocasie, kedy sa dalo vyjst von a trosku sa poprechadzat na vzduchu bolo okolo 13.00, takze takto som to robila aj ja... na PN som bola kvoli diagnoze ,,hroziaci potrat"... i ked sa to nakoniec nepotvrdilo, ale doteraz nikto nevie, z coho som 4 tt spinila... Fakt ale je, ze tie vychadzky sa dodrziavat nemali... od gynekologa som mala vyslovene odporucene aby som sa v klude prechadzala, lebo mi povedal, ze ak sa ma stat nieco zle a plod sa ma potratit, tak sa potrati, a nepomoze tomu ani to, keby som lezala s nohami hore... Samozrejme, ze klud a absencia pracovneho stresu vyrazne pomohli fyzickej i psychickej pohode 🙂

lucy56
12. máj 2011

@monr ja nechcem nic zneuzivatm dodrziavam vychadzky tak ako mam napisane, len som nepredpokladala ze ostanem na pn, bolo to na zaklade zdrav. stavu a doktor nechcel riskovat ze sa nieco stane, mala som prilis skoro tvrdnutie brucha , a to Polsko sme mali naplanovane skor, kedze vybavu nemam ziadnu a tam su o polovicu nizsie ceny ako tu, a ako prvprodicka si chcem svojmu dietatku nakupit sama co sa mi paci a penazi nemame nazvys, vobec som nepredpokladala ze budem musiet byt na pn, chcel asom pracovat a teraz neviem ako to vyriesit... a nesla by som na cely den len na doobedie,boli sme tak v marci a o 2 sme boli doma

tereza123123
12. máj 2011

Skus sa opytat svojho DR.Nehovor ze chces ist nakupovat ale napr ze ides na svadbu najlepsej kamoske.Mne povedal ze vynimky v pnke neexistuju no ze keby dosla kontrola da mi potvrdenie z pohotovosti 😉

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy56
12. máj 2011

@tereza123123 celkom dobra rada, skusim sa ho takto opytat, hadam sa to nejako vyriesi...alebo pockam ked pojdem na MD a pokupim potom

bbtina
12. máj 2011

Ja osobne by som vybavu pre dietatko nedala na starosti nikomu inemu,ved clovek predsa chce vidiet vsetko na vlastne oci a aj sa pokochat. Je vela bab,co sa zbytocne daju na pn,len co zistia ze su tehotne,ale stane sa ze ta lekar da na pn kvoli spineniu v 1.mesiaci a uz sa clovek do roboty nedostane aj ked chce.a prikazane casy vychadzok pre tehotne je totalna blbost,ved tam nieje zapal pluc,prave tehotna by sa mala ist vyvetrat ked sa jej da a chce a nie stresovat na okne ze co ak nebude pocut zvoncek alebo zaspi a dovali sa kontrola.clovek sam vie,kedy sa mu da a kedy vladze

monr
12. máj 2011

@bbtina nehnevaj sa na mňa, ale PN je dávka, ktorá sa poskytuje človeku, čo je chorý. A nie niekomu, kto chce byť doma (či už tehotná alebo nie). Ak je tehotná na PN, tak by to malo mať opodstatnenie, a vtedy je potrebné dodržiavať vychádzky. Veď keď niekomu niečo je, tak sa nemá čo hockedy vetrať po vonku.

mima595
12. máj 2011

@monr - prepac, ale PN znamena praceneschopny..... o znamena, že sa mu nahradza prijem, o ktory prichadza, ked nemože vykonavat pracu.....nieko ma narocnu pracu, niekto ma stresujucu, ale jednoduchsiu pracu by zvladol....ked je zena tehotna, cely den sije za sijacim strojom, v horucave..myslis, že tehu zena taku pracu zvladne v pohode?? ked je jej zle...ale napr. casopisy v trafike by predavat kludne mohla...t.o ma zmenit zamestnanie?????

ja nehovorim o zneuzivani PN..takych je kopec, ale treba ich hladat inde, ked pridu ludia k dr, že ich bolia krize, a on im da este rehabku...
ale že tehu žena sa nemusi rano ponahlat do prace, v praci v strese, kedy jej bude zle...preco by nemohla byt doma, v klude, ked je jej fajn, nech ide von na prechadzku, ked je unavena, polezi si, oddychne......

predpokladam, že "vetranie" si nemyslela doslovne...

bbtina
12. máj 2011

@monr nezdielam tento nazor,tehotenstvo nie je o chorobe,ale ak ti je cely den zle preco by si sa nemohla ist prejst,ked sa na to citis

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima595
12. máj 2011

@monr - ja viem, ako si to myslela, podla mna by tehotne nemali mat vychadzky len v urcitom ermine...ved je predsa jasne, že ak je napr. klzko, smyklavo, tak von nepojde...ale ak je tako pekne ako teraz, tak je podla mna aj pre male v brusku lepsie, ak je na cerstvom vzduchu, ako v byte...

ja som bola na rizikovom tehu, ked som cakala dvojky...ked mi volala pani zo SP, chcela nieco objasnit, tak som sa jej spytala, co mam este robit / v zmysle dodrziavat/ tak ona na to, že dodrziavat liecebny rezim, aby som cim skor ukoncila PN.... a ja jej na to, že dufam, že tak skoro PN neskoncim, že až ked nastupim na matersku 😉 😉 ...
tak mi popriala vela stastia a povedala, že v o mo pripade je to ine 😉 😉

lucy56
16. máj 2011

@bbtina suhlasim s tebou, neviem si predstavit ze by mi vybavicku kupoval niekto iny, ja cakam svoje prve a pravdepodobne jedine babo a chcem si nakupit podla svojho vkusu, ktory je teda dost narocny, a teiz si myslim ze tie vychadzky presne na hodinu su obmedzujuce, napr. je mi zle,mam bolesti jasne ze nikam nejdem,ale ked mi je lepsie k veceru, hlavne v lete ked je horuco preco by som sa nemohla ist prejst, ved kazdy lekar vam dosvedci ze v tehotenstve su prechadzky len prospesne, nikto predsa nechce neustalym lezanim nabrat 25kg

cigaretka5
29. máj 2011

@monr
@monr boze ty si co zac? jasne kazdy ma pravo na vlastny nazor ale o com tocis? ked sa raz lekar zvazi ze je lepsie sa nestresovat a ostat PN tak ostanem a ked ma zena este jedno starsie dieta to si ho mam akoze naprogrmovat nech chce ist von cez najvacsi hic od 14-17, sama mas deti tak asi vies ze malemu dietatu nevysvetis

cigaretka5
29. máj 2011

@monr a co ked tehotne PN ako ty zneuzivaju ? je rozdiel dostat 190 evri rodicak a 700 PN-ku nie?

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andika10
29. máj 2011

ja som bola cez celé tehu PN vlastne už dva dni pred tehu, bola som na IVF, a celé tehu som bola doma, ale keďže som bola na PN z maďarska tak som si celé tehu poriadne užila, nemal ma kto kontrolovať, sice som mala tehotenstvo bez komplikácií, ale bola som na rizikovom , tehotenstvo s dvojkami, ale u nas v robote každú tehulu pošlú na PN, nie je to zdravé pre bábo. Ale aj podla mňa by s a stým niečo malo robyť, určite je lepšie mamičke vonku na čerstvom vzduchu ako doma v teplom byte, vela mamičiek je preto na PN že napriklad mali potrat, tak ďalšie tehotenstvo je automaticky rizikové, ale to ešte neznamená že má celé hodiny sedieť doma, a ja si myslim že žiadna mamička by nechcela riskovať, že keď má zo zdravotných dôvodov ležať, tak to nebude dodržiavať

cigaretka5
29. máj 2011

@monr nenavazam zle si si to vysvetlila, ale nakoniec nie je podla mna nic na tom ked maminka tehotesnstvo aj tak trochu zneuzije, ma spocit ze stat to matkam ulahcuje? a v konecnom dosledku to nie je zneuzivanie ale vyuzivanie uzasneho socialneho systemu v SR

kika423
30. jún 2011

Ahojte, ja som na PN necelý mesiac, termín mám 23.septembra a už teraz sa doma hrozne nudím, pripadám si taká neužitočná a bojím sa aj že takto veľa priberiem...a tie vychádzky, to nestojí za reč :(

lucy56
1. júl 2011

@kika423 tiez mam podobne pocity ako ty, doma sice upracem , navarim ale koli zdrav stavu moc prehat to nemozem tak vacsinu dna som na nete a cakam kedy pride muz domov aby som si s nim pokecala a vychadzky, nemaju zmysel, su dni kedy je tak horuco v case vychadzky ze ju nevyuzijem,isla by som skor vecer von a opacne ked prsi som uplne doma a pritom tehotna potrebuje pohyb, napr.ja mam tehot. cukrovku a tam sa vyslovene odporucaju prechadzky

kika423
1. júl 2011

@lucy56 ja som bola dosť prekvapená keď ma doktor nechal doma, cítila som sa dobre, svoju prácu mám rada, plánovala som odísť fakt až na materskú...ale čo už, keď to treba, musíme poslúchať 🙂 No ty máš aspoň dobré to, že muž ti asi chodí domov každý deň...ten môj príde zo zahraničia len na víkendy :( ale každý mi hovorí že nech si to voľno užijem, lebo už keď budem mať malú tak nebudem vedieť kde mi hlava stojí 🙂

rakovcanka
4. júl 2011

@monr nehnevaj sa ani ty, aj ja som na pn-ke nie preto ze som chora, ale preto ze som tehotna, a viem velmi dobre, ze ak mam vychadzky od 10 do 12tej ale v tom case je bud horuco alebo mi nie je dobre tak vonku nepojdem aj ked by sa cerstvy vzduch a trosku prechadzky hodilo ... v tehotenstve marodka nie je preto ze by bol clovek klasicky chory, aspon vacsinou ale pre nieco ine.. ja som na marodke preto, ze pracujem na mieste kde by to pre mna bolo rizikove, treba dvihat tazke, fyzicky sa dost namahat, a da to zabrat, a kedze nebola moznost aby mi zamestnavatel trosku ulahcil pracu tak nebolo ine vychodisko, ja nebudem riskovat ze pri dvihani plnych prepraviek alebo sudov sa nieco malemu stane...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre