Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

trpezliva
19. mar 2008

sloniik, ani mne nedosla..a to som bola od zaciatku doma bez vychadzok. Takze neboooj. A keby dosla, tak povies, ze si bola u zubarky... 😝

sloniiicek
19. mar 2008

ty si sibalka. 😉

trpezliva
19. mar 2008

aj moja doktorka povedala, ze keby dosla kontrola, tak mi da papier, ze som bola u nej... 😝
aj tvoj by ti dal 😉

sloniiicek
19. mar 2008

no ja som si vybavila vychadzky. ale pn mam od obvodnej lekarky.

skrecok
19. mar 2008

Ja som uz 2 mesiace na PNke a chodim aj tak do mesta, na navstevy, bola som aj kuknut do robotky. PNku mam od obvodnej lekarky, lenze mi zabudla vypisat aj vychadzky (ale to nevadi) a keby nahodou prisla kontrola, tak nemam problem si vybavit papierik 😝 .

silwietta
19. mar 2008

no ja som tiez uz skoro dva mesiace na PNke bez vychadzok... mam dost velky strach z kontroly, von som bola iba asi 2x

avanka
19. mar 2008

Ja som bola na PN od 5. februara do 18 marca a nikto neprisiel

silwietta
19. mar 2008

avanka a uz si naspat v praci?

tehulka4
19. mar 2008

kocky, ja som na pn-ke uz od 29.1., mam sice aj vychadzky, ale nikdy ich nejak nedodruiavama a stale som kontrolu nemala...dominica tu pisala, vraj u ans kontroly tehotnym nechodia, ale aj tak mam sem-tam strach ked vecer vybehnem k nasim..ale zasa o 8 kty by chodil si myslim.. 😉

anamor
19. mar 2008

kočky a tie čo nemáte vychádzky nemôžete si ich od lekára vypýtať, ved ak nemáte nariadené len ležať treba aj čerstvý vdzuch, najma ak ide jar a leto.... lebo ja mám tiež kľudový režim nariadený, ale vychádzky mám od začiatku a myslela som si že mi ich nedajú....

smejula
19. mar 2008

baby a rozmyslali ste aj nad tym, co ked pride kontrola az vecer? papier od obvodneho lekara asi nepochodi ... 😒 Iba ak z pohotovosti ...

elinka27
autor
19. mar 2008

ja som tiez poctivo vychadzky dodrziavala a kontrolu som mala,a kamoska jedna tiez.A moja sesternica cele tehu chodila von ako sa jej chcelo a nikto neprisiel, tak je zvlastne podla coho vyberaju komu pojdu.

evca35
19. mar 2008

mňa by zaujímalo, na akú diagnózu vás držia obvodné lekárky tak dlho na PN. A je zaujímavé, že to prechádza v Sociálnej poisťovni u posudkových lekárov. Ale iný kraj, iný mrav .... hmmmm
a Smejula - dobrý názor.

evca35
19. mar 2008

a ešte by ma zaujímalo, či vydržíte 9 mesiacov (ktoré ste na začiatku tehu a už ste mesiac PN) iba z nemocenskej dávky a ako sa cítite zdravotne, keď si beháte po meste a po nákupoch a po návštevách a do robotky kuknut ... a pracovať nemôžte ...

tehulka4
19. mar 2008

evca, kazda tehula by mala zvazit ako sa citi sama..su take ktore musia mat kludovy rezim a su take ktore majupo 3 potratoch tak ako ja a nechcu nic riskovat v praci...kazda normalny si den rozlozi naoddych ale zasa nie je zdrave byt celych 9 mesiacov zavreta medzi 4 stenami..a ak ti da lekar vychadzky tak, ze cele doobedie prevracas, takze prd stihnes vybavit, potom sa neda robit nic inea nejak to zvladat ked ti je lepsie..a samozrejme ze z tyh nic penazi co dostavas od socialky ako tzv. nemocenske sa zit neda, ale ked si mas vybrat medziobrovskou vyplatou a zdravym mimi tak ti poviem, ze serem celwe peniaze co by som zarobila..

livka299
19. mar 2008

Ja som sa par krat "uliala" s roboty, a nikdy som nemala zo socialky kontrolu, skor som sa bala kontroly z roboty 😅 😅

anamor
20. mar 2008

robota ta moze prist skontrolovat len prvych desat dni, ked dorucis pnku na treti den, vela toho casu im nezostava... iba ak by mali nejaky bonz od "milovanych kolegov", ktori nevedia prezit, ze vas dali na PNku 😉
to: evca ono byt zavreta medzi styrmi stenami, taky dlhy cas nie je podla mna pre tehotnu dobre, ak nema leziaci rezim non-stop. Ja sa snazim dodrziavat vychadzky na skutocne vychadzky, ked je vonku pekne, ale obcas treba skocit do obchodu, som na PNke mesiac, ale bez vychadzok si to velmi neviem predstavit, aj ked su dni, ze som aj cely tyzden doma... Takze nie vzdy je to o behani po meste a flakani sa po kaviarnach..... ale o prave na cerstvy vdzuch vonku....

elinka27
autor
20. mar 2008

tak mne neda a napisem svoju skusenost,ja som mala stres v praci a nakolko som pred tym potratila nechal ma moj gynekolog a nie obvodak doma.Po prvom trimestri mi povolil vychadzky,dovtedy som mala kludovy rezim.Doobednajsie vychadzky som nevuzila vobec,mozno par krat, pretoze mi bolo strasne zle a to skoro cele tehu.Poobede som sa von dostala, pretoze som potrebovala ist aj na vzduch a medzi ludi,doma by mi sibalo z toho, a taktiez som potrebovala aj do obchodu aby sme mali co jest,manzel je casto sluzobne mimo,ale vzdy len na nejaky lahky nakup aby som nic tazke nevliekla.Poctivo som dodrziavala vychadzky, taktiez ale bolo potrebne nakupit vybavicku pre babko, neda sa uplne vsetko nechat na muza 😉 Takze vdaka Bohu za tie vychadzky.
A Evca,bola som aj v praci pozriet a necitila som sa blbo,isla som tam v ramci vychadzky a samozrejme kedze som ostala PN zo dna na den a dotiahnut s kolegami nejake pracovne veci.Neviem si predstavit,keby som mala v praci pol dna stravit na wc,bolo lepsie ked ostane zena doma radsej akoby sa mala trepat do prace.Samozrejme su zeny,ktore radsej ostanu v praci,lebo im je tak lepsie.Je to na kazdej a samozrejme treba brat ohlad aj na zdravotny stav.

kikinela
20. mar 2008

Ahojte.Tak ja to mam tiež komplikovane,som na PN preto lebo som potratila a v praci robim fyzicky kde sa lisuje guma tak si asi viete predstavit kolko zdravia je tam,potom mam ešte tehot.cukrovku a diabetologička mi kazala vela chodit ,tak som to povedala mojmu gyn.a povedal že vychadzky sa nedaju napisat mam mat klud ale keby niečo tak mu mam zavolat. A ked sa pojdem prejst poobede tak neviem kde mu zavolam ☹ zatial nič neprišlo od 14.1 tak to nechcem zakriknút...

veracruz
15. máj 2008

Ahojte. Ja som na PN treti mesiac, 2xdenne vychadzky. Snazim sa ich dodrziavat, lebo sa bojim socialky 😅 Doteraz som kontrolu nemala, ale co ked...
Byvam na dome a mimo vychadzkovych hodin sa bojim ist aj do zahrady, lebo by som nepocula zvoncek... mali by to mat vymyslene nejaka lepsie, keby mi zazvonili na mobil, ci som doma... ved mozem zrovna na wecku objimat zachodovu misu alebo mozem poobede spat (co teraz pravidelne robim 😀 )...

sloniiicek
15. máj 2008

ahojte. ja som bola na pn 3 mesiace. a ziadnu kontrolu som nastastie nemala. konecne som uz na materskej a mozem si vyjst na slniecko kedy potrebujem. 😉 tiez som zostala doma z jedneho dna na druhy. a preto bolo treba aj v praci doriesit vela veci. ani som nestihla zaucit novu kolegynu. povodne mi doktorka nechcela napisat vychadzky, ale poprosila som ju. ze ved ked bude pekne pocasie, aspon si trosku vyjst na ulicu a poprechadzat sa a co ked sa vo dverach zrazim s kontrolou? tak potom mi dala 2x za den.

evca35 - PN, mi nenavrhla obvodna lekarka, ale moj gynekolog, len mi ju musela obvodna vypisat. a neboj ona urcite vie aku diagnozu mi ma napisat. a nehnevaj sa, ale radsej bude 9 mesiacov na PN, ako potom lutovat, ze som nieco zanedbala. ja som mala rizikove tehotenstvo od zaciatku. moj doktor ma chcel nechat doma ihned, ale nic mi nebolo, tak som mu vravela, ze budem chodit do prace. avsak ked nastali komplikacie, bez reptania som posluchla a zostala doma. a niekedy prechadzka cloveku pomoze hlavne psychiky, ked je zavrety medzi 4 stenami a nikam nemoze chodit. tak si raz za cas treba aj vyjst - ci uz pozriet rodinu alebo treba nieco nakupit. ved clovek nechodi kazdy den von. urcite by si sa na to inak pozerala, keby si bola na nasom mieste. mozes byt len vdacna, ze si mala bezproblemove tehu a nic ta netrapilo. bohuzial v dnesnej dobe to zacina byt coraz zriedkavejsie.

adrioska
15. máj 2008

Sloniicek suhlas....skoda ze sa niektori ludia nedokazu pozerat na veci aj z ineho uhla pohladu a akoby ziarlili, ze sme doma a "nepracujeme"... 😖

sloniiicek
15. máj 2008

vdaka adrioska. tak som to citila. 😉 a ty sa ako citis? to najhorsie by ste uz mali mat za sebou. 😀

oraia
15. máj 2008

ahojde babule-tehule.... ja som doma na PN tiez skoro od zaciatku a kontrolu som nemala ....a ani si nemyslim zeby nejaka prisla, chodim von kedy sa mi zachce (ked mi nahodou teda nie je zle :o)))))) .....je to dost debilne vymyslene, pretoze ja som doma z dovodu ze pracujem s karcinogennymi latkami a jedmi na vysoko rizikovom pracovisku kde nesmu tehotne robit ale ine miesto pre mna nenasli, tak preto...socialkama kopec inych starosti a mnozstvo novych papierovaciek ako chodit po kontrolach....

bibianna
16. máj 2008

ja som na PN od decembra a kontrola zatiaľ nebola.

adrioska
16. máj 2008

sloniicek, ano dufam, ze to najhorsie uz je za nami... 🙂 teraz momentalne riesim tehotenske oblecko, odkial zohnat (nohavice), lebo u nas v meste je len jeden taky obchod, ale tam su take ceny, ze hroza... 😖
Tebe sa to zase uz blizi...uz si sa zacala aj balit, ci to je este skoro? 😉

bibianna
16. máj 2008

adrioška, ja som si pokupila lacné tehotenské oblečenie a veľmi pekné, a to len v čínskom. Ak ti to nie je proti srsti, skús tam

bambulka026
16. máj 2008

Ja som bola doma cele tehu a kontrola mi nebola ani raz.

adrioska
17. máj 2008

Bibianna, nie, je mi to jedno, kde, len nech to nie je moc drahe...aj nohavice si vedela kupit tam?

zuzula20
21. máj 2008

Ahojte, aj ja som na PN uz treti mesiac a zatial mi kontrola neprisla. Ale neviete nahodou ci chodia na kontroly tehotnym na PN co si platia dobrovol. nemocen. poistenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre