Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

karinkaeich
25. okt 2014

@nikitaf ahoj, jedna moja skusenost, mojej susede zobrali pn, lebo nebola doma, ale na zahrade 😝 vela zalezi na tom, kto pride a ako je benevolentny nechat ta vyjednavat a vysvetlovat 😉

luciac
25. okt 2014

@karinkaeich nie mozu ti zobrat pn max. za 30 dni a potom mozes dalej pokracovat, ale to by uz boli kontroli asi nonstop, no ved ja budem doma, ale raz musim ist prec na oslavu, tak hadam vtedy nepridu, a nahodou nevies ci ti mozu siahnut aj na matersku z dnp? ci len na pnku?

karinkaeich
25. okt 2014

@luciac ano, max. 1 mesiac, kedy porusis vychadzky a nemas to ako zdokladovat, vikend je dobry priklad. to jedine, ze by si mala peciatku z pohotovosti alebo tak.
ono su to 2 rozne poistenia. cize iba pn. ale ked budes ziadat o matersku a das uplatnit z oboch, tak si musis byt ista, ze prave tento mesiac (ak teda k tomu pride, cisto teoreticky) ti nerarobi sarapatu. ja by som ho teda radsej zaplatila, a potom ziadala preplatok, az po priznani materskej (cierne na bielom).
drzim palce, nech ti kontrola nepride. su to zbytocne stresy. drz sa 😉

rencici27
25. okt 2014

@luciac potom je tu este riesenie ist na pohotovost a zahrat to ze ti doslo zle....inak to nevidim....

katarina247
25. okt 2014

@elinka27 ahoj ja som bola počas celého tehotenstva PN a mala som asi 5 kontrol ale bola som doma keďže som musela lezat. Keď som nastúpila na materskú a o týždeň v deň porodu dokonca došla k nam domov kontrola že kde som a prečo niesom doma 🙂

luciac
25. okt 2014

@rencici27 na pohotovosti davaju datum

rencici27
25. okt 2014

@luciac no sak ano ale pokisl by si isla mimo na vikend taak to neviemmmm nic nevymislis...ak iba na 1 den tak sa to da ....

erikaszilvi
25. okt 2014

@luciac Ahoj no nevedela mi povedat ale podla mna to dobrovolne je tvoja vec a tvoje peniaze,takze na to by ti nemali siahnut...ale inac neviem ti poradit

kretacyprus060192
28. okt 2014

zdravím,som tehotná na pn a evidovaná na úrade prace....ale.....nemam nárok na žiadne penaze kedže som pracovala ako živnostníčka ale neplatila som odvody.....vychádzky mi moja gynekológ nedala...príde mi kontrola alebo na tie ktoré nic neberú kašlú???????

bielavila
9. nov 2014

ahojte, chcem sa opytat ci sa vam niekedy stalo, ze ste boli pocas tehotenstva na PN a dosla vam kontrola a neboli ste doma? aka je pokuta za to, ak by som nebola doma a dojde mi kontrola? da sa to nejak spatne preukazat, ze som bla na pr v zubarky, alebo u lekara? postaci ma ako dokaz ospravedlnenka? dakujem

liz_lemon
10. nov 2014

@bielavila nedavaju pokutu, ale od toho dna, kedy porusis liecebny rezim, tak ti prestanu vyplacat nemocenske davky
potvrdenie o navsteve lekara, by malo postacovat, ako ospravedlnenie

dena1973
16. nov 2014

@bielavila Ak by si nevedela preukázať (lekárskym ospravedlnením), čas kedy ti prišla kontrola, tak ti bude pozastavené vyplácanie PN na 30 dní do budúcna - odo dňa kedy si mala kontrolu....takto to viem ja...

gerdusha
18. nov 2014

ahojte baby,

mozno ste tu uz o tom niekde pisali, ale chcem sa opytat:
PN sa vyplaca aj za vikendy? ak mam napriklad dostat 13 € na den, tak to mam vynasobit poctom dni v mesiaci? cize 30 alebo 31? Fakt aj vikendy?

agatulienka82
18. nov 2014

@gerdusha áno aj víkendy, čiže 13x počet dní v mesiaci 🙂

gerdusha
18. nov 2014

@agatulienka82

vyborne 🙂 a vdaka

ankiki
29. jan 2015

@kretacyprus060192 Ahoj, myslím, že keď neberieš žiadne dávky, tak kontrola sa nebude veľmi zaujímať, ale istotu ti asi nedá nik. Chcem sa ťa však spýtať, nosíš každý mesiac na sociálnu pois. nej. doklad, že prechádzaš do ďalšieho mesiaca? Lebo kamoške povedali, že ak neberie dávky, tak nie, ale sestrička jej to tlačivo každý mesiac núka, že či ho nepotrebuje. Ako to je?

haimi
29. jan 2015

Kocky, z ktorej socialnej poistovne chodi kontrola, podla adresy zamestnavatela, alebo trvaleho bydliska?

kretacyprus060192
29. jan 2015

@ankiki po tom ako ma zaevidovali na UPSVaR som tam odniesla začiatok PN a potom 6t pred pôrodom ukončenie PN,na tych tlačivach vzadu bolo take niečo že predlženie alebo prechod do dalšieho mesiaca ale to na UPSVaR netreba pokial bude kamoška na PN tak ako ja, to je 6t pred pôrodom ukonči PN 🙂 Mne takm povedali na urade v Prešove tak snad všade su rovnake podmienky 🙂

evittam
29. jan 2015

@haimi Podla tvojho trvaleho bydliska,lebo tam sa mas zdrziavat,pokial si PN.
@kretacyprus060192 Ten prechodny listok sa nosi na SP,pokial poberas PN,UPSVaR nema s PN nic spolocne.

kretacyprus060192
29. jan 2015

@evittam ale ja kedže som vedela že nemam narok na nijake peniaze tak som na socialku ani nešla,nemam s nou nič spoločne kedže som nemusela platiť odvody teda neplatila som si tio dobrovolne nemocenske,nie som o tom velmi informovana tak nebudem trepať blbosti......ja som zrušila živnosť a išla sa zaevidovať na UPSVaR a kedže som bola na rizikovom tak tu PN som mala nato aby som sa tam nemusela hlasiť a hladať si pracu

haimi
29. jan 2015

@evittam dik, len nad tym spekulujem. Ja totiz ten papier na peniaze posielam zamestnavatelovi, ktory je v blave. Ten to posiela do poistovne podla svojho sidla, cize do bratislavskej socialky. Ja mam ale trvale bydlisko v trnavskom kraji. Akym sposobom sa teta v trnavskej socialke dozvie, ze ma prist na kontrolu? Maju to jednotnym pc systemom podchytene? Pri statnej sprave by ma to dost prekvapilo. 😕

jabuducanevesta
29. jan 2015

Mne prisla kontrola

evittam
29. jan 2015

@haimi Tak by si sa mala prestat divit😉. Aj statna sprava uz pouziva vymozenosti 21. st. A PN sa vyplaca zo stat.pokladnice kazdemu z toho isteho uctu,je jedno do ktorej pobocky doklad posles. A co sa tyka tvojho bydliska,tak lekarka nahlasuje tiez PN do pobocky kde zijes.

haimi
29. jan 2015

@evittam moze byt 😉 nerobis nahodou v socialnej poistovni? 😀

kuukii
29. jan 2015

Mne neprišla ani raz. Ale bola som väčšinou stále doma. 🙂

kuukii
29. jan 2015

A ešte som chcela napísať, že som bola na PN 6mesiacov.

evittam
30. jan 2015

@haimi ani nahodou😉

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lejja
4. feb 2015

Ano,mozu prist na kontrolu.

ina7
4. feb 2015

@haimi Ja som okres Trnava a od augusta do decembra neboli u mňa ani raz na kontrole. Ale ja som na dedine, čiže som predpokladala, že v meste sa skôr vyberú na návštevu aj peši, kdežto ku mne by museli autom cestu naplánovať. Ja som teda vychádzky poctivo dodržiavala, neriskovala som, lebo stačí že príde pokyn že treba ušetriť na dávkach alebo tvoj spis dostane niekto nový akčný a hneď je prúser. A peniaze treba, aj tak už človek stráca dosť oproti platu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre