Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

zuzkaaaa
9. jan 2009

baby, môžem sa spýtať? potrebujem radu, vo februáry sa chcem nechať vypísať na PN lebo firma v ktorej pracujem končí, len neviem či si aj tak dá vypísať že už tá firma nebude existovať lebo už ako tehotnú ma nikde nezoberú 😖

lenka_66
11. jan 2009

kontroly do 22,00

babulka123
17. jan 2009

zuzka ja by som sa dala vypisat este ako zamestnanu... najlepsie je porozpravat sa s nejakou uctovnickou ale podla mna to bude lepsie...

babulka123
17. jan 2009

niekedy mam pocit ze lekari davaju tu PN zo svojho.... kurnik ked s raz necitim na to aby som chodila do prace, o cestovani tehotnych a chripkovej epidemii ani nehovorim, a oni budu robit problemy... desne..
ja ked som isla na PN tak si akurat robil dr. srandu ze aha chce ostat dom aa potom ze nema byt financna kriza ked sa nam nechce robit... a to bolo vsetko , som po IVF a ked som sa po pozitivnych testoch hrabala do roboty tak ma vysmial ze ci som neni normalne, ze do 14-15 tt sa nechce o takom niecom ani bavit..
a to dufam ze ma naozaj zaciatkom februara uz pusti do roboty lebo mi je doma otupno.. aj ked ako mi byvalo zle som doost ocenila ze som bola doma a nemusela riesit grcaknie v robote...

majusa
17. jan 2009

ahojte, len chcem pridať vlastnú skúsenosť. Na PN som bola od 25.6. do 5.12. a žiadna kontrola mi neprišla. A dokonca som mala v papieroch, že žiadne vychádzky. Možno som mala šťastie, neviem. Ale už som na materskej a je to fakt iný pocit. Keď sme niekam predtým išli, stále som sa domov vracala s malou dušičkou, že čo ak náhodou boli a čo teraz spravím ...

stellamiapiccola
18. jan 2009

ahoj tehulky ja som bola na PN od 4 mesiaca a kontrolu som ani raz nemala ja som si dala vychádzky jasne že po asi 2 týždňoch PN.aj ja som mala strach ísť do obchodu alebo vybavovať papiere čo som potrebovala.no ale čo ma štve môj super zamestnávateľ na PN som bola od /1.september 2008 a 1.12.2008 som nastúpila na materskú/ešte mi neposlali peniaze za november a učtovníčka tvrdí ,že ani nevie že som na materskej čo už som mala dostať materskú to som už porodila trošku si ich podám .

mauzos
18. jan 2009

Zuzkaaaa po ukonceni pracovneho pomeru Ti plynie ochranna lehota 42 dni, takze do 42 dni sa mozes dat vypisat. Vtedy Ti bude platit PN od prveho dna socialna poistovna. Avsak v Tvojom pripade je lepsie sa dat vypisat este pocas trvania zamestnania, kedze firma konci a potom by Ti uz asi nemal kto vypisat potvdenie o prijme pre socialnu poistovnu. Zalezi na tom, akeho mas zamestnavatela.

kocurko1
26. feb 2009

Caute baby. Viem, ze sa to uz Krpcek pytala, ale co je ta diagnoza 047? Ci je nejaky dovod, aby sa lekar bal dat od zaciatku PN vychadzky. Trnavcanky, mali ste kontrolu?

zuzka1.
26. feb 2009

Ahojte,ja som bola na PN od zaciatku 3.mesiaca a kontrola mi nikdy neprisla. MOj Dr mi hovoril, ze tehotkam nechodia pokial ich niekto neuda. Mal pripad, ked nevestu udala svokra za to, ze isli na ples!
Ale inak, ze nechodia, maju ine pripady.

celine
26. feb 2009

Kocurko- nemala som kontrolu, zatial. A vychadzky mi dal dr. az pred dvoma tyzdnami, aj to som si ich musela vypytat. Mam ich iba dve hodiny poobede. Ja mam ale inu diagnozu, nemam klud na lozku, tak neviem preco mi ich nedal sam od seba a skor.

kocurko1
26. feb 2009

Celine a nevies co je ta diagnoza 047? Ci vyzaduje klud na lozku.

kocurko1
26. feb 2009

Takze som sa dopatrala k tej diagnoze. Ste tu niektora, ktora mala aj vychadzky?

moncicii2000
26. feb 2009

ahoojte no ja som bola na PN od 2 mesiaca ... (nie zo zdravotnych dovodov) ale ze by som nemohla robit zaprasenom prostredi plus mi byvalo furt zle aj byva ... 😠 a kontrola mi neprisla ani raz !! a vychadzky som tiez vobec nemala ...

a inak mi vravela dokyna ze vychadzky davaju len tym co su rizikove ... inak ostatne nemaju ... pekne trapne .. chvalabohu ze som uz na materskej ...

jankohrasko
27. feb 2009

O47 Hroziaci predčasný pôrod

ajka30
27. feb 2009

Ahoj kocurko, ja som z TT, som PN od oktobra, este som kontrolu nemala, ale ja mam zamestnavatela mimo TT. Vychadzky mam, casy dodrziavam. Termin mame zhruba rovnako, chystas sa rodit v TT?

petra1985
27. feb 2009

ja som bola PN od oktobra teraz uz som na materskej ale kontrola mi neprisla ani raz.. myslim, ze tehotnym zenam ani nechodia kontroly

kocurko1
27. feb 2009

Ahoj ajka30. Chystam sa rodit v TT, hadam sa stretneme. Myslis, ze to, ze aj ja mam zamestnavatela mimo TT moze ovplyvnit tie kontroly? Mne sa zda, ze sestricka odovzdava papiere na SP tu v TT.
Inak ja som tiez taka poctivka, ze budem cucat doma.

myrusiatko
27. feb 2009

ahojte, tiež máte vychádzky 2 hod doobeda a 2 hod poobede? Je to na zbláznnie 😖

fiona8
27. feb 2009

ahojte
zuzka1. chcem sa Ta opytat, som tiež zo ZM, k akemu doktorovi si chodila?? ja som teraz tiez na PNke a z tymi vychadzkami to je hrozne....strasne to obmedzuje

ditka1
27. feb 2009

ani mne nebola ani raz kontrola a som od zaciatku bola na rizikovom.

zita8
12. mar 2009

Ahojte, aj mi vie niekto poradiť, tak by som bola veľmi rada. Som si tu prečítala veľa príspevkov, ale zatiaľ som nenašla odpoveď na moju otázku. Chcem sa opýtať, či keď som nezamestnaná, som tehotná a som vypísaná na PN, či mi môže prísť kontrola aj z úradu práce? Doteraz z mojich zistení, som zistila, že môžu prísť, ale, ak by ma náhodou nenašli doma, či tiež nechajú nejaký lístoček, že boli u mňa? Viem, že zo sociálnej poisťovne, keď chodia na kotrolu, tak v prípade, že pacient nie je doma, tak mu nechajú lístoček.

mami.sk
13. mar 2009

ahoj zita,
myslím, že z úradu práce na kontroly nechodia. aspoň som o tom ešte nikdy nepočula 😉
ja som bola na PN od 5. mesiaca - nadmerné zvracanie a moja dr. mi povedala , že môžem chodiť na vychádzky kedy chcem a koľko chcem. Lekári vraj píšu nejaké vyjadrenie pre SP ak nenájdu pacienta doma. a ona by im vraj napísala , že som bola na vychádzke mimo určených hodím s jej súhlasom/ mala som vychádzky od 8-10 ráno, to som väčšinou ešte spala 😀 a poobede od 15 do 17 hod/ a von som išla vtedy keď som sa na to cítila 😉
a veľa tiež závisí od diagnózy aká je na PN a od lekára 😉

jasom
13. mar 2009

Ja som PN uz 3 mesiac a nikto ma nehladal 😀

zita8
13. mar 2009

ahojte
mami.sk: práveže z úradu práce chodia na kontroly už od roku 2005, len neviem, či nechávajú aj nejaký lístok ako keď chodia zo sociálnej poisťovne. Mne boli zatiaľ zo sociálnej poisťovne len raz, v roku 2007, a to aj tak prišli týždeň po ukončení PN, a to som už bola na dovolenke. Ale inak mi neprišli. Ja mám tiež vychádzky dva krát za deň po dve hodiny, tak ich budem dodržovať. Ja len pre prípad, keby náhodou som nestihla prísť k dverám, že som na WC a podobne....lebo nemám v pláne chodiť von mimo dovolených vychádzok.

zita8
13. mar 2009

mami.sk: ale ďakujem za reakciu.

jamaat
13. mar 2009

zita8 - Ahoj. Keď si šla na PN, tak si hádam zaniesla papiere na sociálnu poisťovňu, nie? A v tom prípade ťa nemajú prečo kontrolovať z úradu práce, veď úrad práce ti už nevypláca dávky. Alebo sa mýlim?. Aj zamestnávateľ môže kontrolovať len prvých 10 dní, kedy vypláca nemocenské. Potom to ide cez sociálku a aj kontroly chodia zo sociálky.

zita8
13. mar 2009

jamaat: samozrejme, papiere o PN som hned zaniesla na socialnu poistovnu. Ale musela som to nahlasit aj na urad prace, ze som PN. Ano, urad prace mi teraz nevyplaca davky, ale kontrolovat mozu aj tak. Som si nasla nejake clanky na nete a pre istotu som volala aj na urad prace, ci posielaju aj oni, a ze posielaju, len mi nevedela pani na 100 % povedat, ci kontrola nechava aj nejaky listok, tak preto sa pytam, ci nema niekto nejaku skusenost s tymto....

jamaat
14. mar 2009

zita, máš pravdu. A podľa článku, ktorý som našla, nechávajú aj oznamy o návšteve, na základe ktorého ty máš potom doniesť "ospravedlnenku". http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php...

mami.sk
14. mar 2009

tak zase nejaké nové info 😀
to by ma nikdy nenapadlo, že by mohli robiť také kontroly z úradu práce, ktorý nemocenské dávky nevypláca
😒

mirip
14. mar 2009

ked vypíše gynekolog na Pn pre rizokové tehu alebo s inou DG.tak kontorly nechodia, to mi povedal obvodák, a jeho žena je na sociálke tak viem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre