Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

gapa
23. aug 2008

anib,
neviem ako je to so škodlivosťou pre bábätko v tej predajni, no ak sa chceš spýtať na nárok na nemocenské a materské, tak treba zadať viac info o povinnom nem.poistení SZčo a o DNP (odkedy, výšku VZ, ...), no ale najlepšie v inej téme, ktorá sa toho týka vo fore "paragrafy", lebo táto téma je o inom. 😉

adrioska
23. aug 2008

Anib, najlepsie je spytat sa doktora, ale podla mojho nazoru nie je to prave najzdravsie byt cely den v tych pachoch...aj keby to bolo OK, tak je mozne, ze Tebe to bude vadit, lebo v tehu je zena citlivejsia na pachy...moj svokor dnes maloval vytah a som ho normalne obdivovala, ako v tom smrade vie vydrzat a predtym mi to nerobilo problemy... 😖

anib
24. aug 2008

Gapa ďakujem za info o fore, som tu nova a adrioska - mas pravdu, spytam sa zajtra dr. Ahojte

littlekatka
2. sep 2008

ahojte,
som tu nová a tiež som na PN - neviete niekto ako je to s kontrolami v Prešove? Zatiaľ nemám vychádzky, na najbližšej poradni si chcem vypýtať - ja nie som z tých, čo si bez strachu behajú kade tade - ja sa bojím.
Ale viete - odviezť malého do škôlky - sem tam niečo chýba k vareniu, tak treba skočiť do obchodu - sem tam má príbuzný narodeniny..... Proste sa to niekedy nedá....Takže ak ste tu nejaké Prešovčanky - máte skúsenosť? Hlavne čo sa týka večer a cez víkendy...

jaja257
2. sep 2008

Ahojte babulky,
ja viem ze asi to sem nepatri, ale predsa sa spytam.
1. Byvam v prenajme a na dverach nemame menovku, ako mi dokazu ze som nebola doma, kedze budem len oni ma nebudu vediet najst?
2. otazka: mate skusenosti s tym ako funguje vyplacanie davok na dlhodobej pn? Ja totiz neviem, ci mi bude davat lekar nejaky papier na peniaze pre zamestnavatela alebo mi plati ten prvy, ktory odovdam na zaciatku pn az do konca pn.
Verim ze mi poradite, dakujem vopred 😀

lusana
2. sep 2008

pre jaju 257 ku koncu každého mesiaca ti doktor vypíše papier, že si stále pn, ten odovzdáš do konca mesiaca v práci a oni pošlú do soc. poisťovne

cikyta
2. sep 2008

jaja a čo sa týka menovky..........Dôležitá je adresa a číslo,ktoré si na PN udala.

michaelamia1902
2. sep 2008

Ahojte tehulky mam na vas jednu prosbu , dnes som bola u dr. ale nie mojej ale zastupujucej - mala som strasne bolesti brucha ta ma poslala domov z diagnozov Z35.8 a ze mam prist na kontrolu ked sa moj dr. vrati t.j. buduci utorok. Ste niektora s touto diagnozou aj na PN, P.S. su pri nej povolene aj vychadzky?
Dakujem za odpoved

tinucha
2. sep 2008

Miška, vychádzky nezávisia od diagnózy. Nenapísala ti ich lekárka do papierov?

adulkababulka
2. sep 2008

michaela - skus si tu diagnozu vyhladat v googli, ja mam diagnozu Z35.9 a naslo mi to ze to je Dohľad nad bližšie neurčeným rizikovým tehotenstvom 😒 hmmmm 😒 som doma s tym, ze mi tvrdne brusko....

adulkababulka
2. sep 2008

miska - este chcem dodat, ze mne lekarka povedala ze prve dva tyzdne mi vychadzky nemoze dat, ked tak az potom... ale neviem ako to je v SR, ja zijem v CR, mozno to tu je ine, neviem....

tinucha
2. sep 2008

U nás môžu dať vychádzky hneď. 😉 🙂

adulkababulka
2. sep 2008

😠 to nieje fer 😠

gapa
2. sep 2008

s tými vychádzkami predpokladám nejde o to, či si na Slovensku alebo v čr, ale skôr od lekára a diagnozy. Ved niektorí lekári dávajú aj neobmedzené vychádzky, aj ked si to dovolí len máloktorý, no sú takí. Od čoho to závisí ???? Asi od toho, ako si to dokáže obhájiť?

michaelamia1902
3. sep 2008

Ahojte, no ja zatial nie som na PN, to sa uvidi az v utorok 9.9.2008, ked sa vrati moj dr. z dovolenky, ale podla vsetkeho budem. Tak som chcela vediet ako je to potom s tymi vychadzkami. A vy ste co povedali doktorovi, aby vam dal aj vychadzky. Ja mam aj psa a musim s nim chodit aj von, ale to mu nemozem povedat ako dovod.

tinucha
3. sep 2008

Miška, ja som sa rovno pýtala, či môžem mať vychádzky. 😉

miyya
3. sep 2008

michaela opýtaj sa sestričky, ale ja som si ani nemusela pýtať výchádzky. ked sa mi troška polepšilo, tak mi dali vychádzky automaticky a sestričkami povedala, že to nemusím dodržovať presne a keby prišla neaká kontrola a ja by som nebola doma, tak mam zavolať a oni napíšu, že som bola na kontrole.

modrica
3. sep 2008

michaelamia to sa cudujem preco ta nevypisala hned na PN, mna vypisoval tiez zastupujuci lekar a nie moj, vobec v tom nebol problem a ked mas bolesti, tak to by hadam mala...

michaelamia1902
3. sep 2008

dievcata dakujem za typy, uvidime co a ako v utorok, ked mam pravdu povedat tak by som aj rada ostala doma, lebo tento stres mi asi nerobi dobre, dam Vam potom vediet.

margarita
5. sep 2008

ahojte, odvcera som na PN, nemam zatial ziadne problemy, len som na rizikovom, lebo som uz 2x potratila a kedze robim v skolstve, tak aby som nieco nechytila pocas chripkovej epidemie a tak.
Dost ma preto sokovalo, ze mi Dr nedal zatial ziadne vychadzky, a ze uvidime az pri najblizsej kontrole.
Myslite si, ze to mozem risknut a ist buduci vikend v nedelu naobed na oslavu babkinej osemdesiatky?
Alebo su ti kontrolori taki sialeni, ze su schopni prist aj v nedelu poobede? 😀 dik za rady.

adrioska
5. sep 2008

Margarita, vo Vasom okrese dost casto chodia, no neviem, ci aj cez vikend...len oblubuju navstevovat tehulky. V nedelu by som netipovala, ze pridu, ale spytaj sa radsej svojho dokiho, ze co ak... 😎

margarita
5. sep 2008

adrioska, dik za odpoved. ved hej, citala som, ze v Ba chodia ako besni, no uvidime. dr sa kategoricky tvaril, ze uvidime ci vychadzky az po najblizsej kontrole, a ta oslava je este pred kontrolou. No az dostanem odvahu, skusim mu zavolat a spytat sa na to 🙂

lusilia
5. sep 2008

Margit ja som tiez z BA a zatial nedosli, som na PN od 23.7., ale moja mama bola tri tyzdne doma a uz tu bola, ale tak jasne, ze ona nie je tehulka🙂 takze neviem, podla coho chodia

lenkaaa
5. sep 2008

baby a neviete v akych hodinach vobec kontrolori mozu chodit?? urcite existuje nejaka doba, kedy by nemali prist - jasne ze v noci nie, ale kedy najskorej rano mozu prist a kedy najdeskor vecer? nieje to niekde v zakone?

adrioska
6. sep 2008

lenkaaa, myslim, ze to nie je urcene, pridu asi kedy uznaju za vhodne, ale najcastejsie chodia asi doobeda a niektori pisali, ze im zvonili uz aj o siedmej rano...

tica
6. sep 2008

čaute ja by som sa vás veľmi rada spýtala že ako to funguje s PN ao dlho môžem marodovať ja mám totiž stresy v práci a chlapi mi do nekonečna nebudu pomáhať s ťažkými krabicami a ešte k tomu takú cvoknutú kolegiňu ktorá po mne len zjape že keď som tehotná tak to neznamená že nemôžem nič robiť a tak takže prosto to už nezvládam počúvať tak v pondelok sa chcem ísť vypísať na PN a ocko povedal že nebudem môcť byť na PN až do konca tehotenstva tak ja neviem poradte prosím ☹

tinucha
6. sep 2008

Tica, kľudne môžeš byť na rizikovom aj do konca tehotenstva. Choď sa dať vypísať ku gynekológovi. Pokiaľ je normálny, tak ťa vypíše.

tica
6. sep 2008

tinucha dik za radu ale neviem či ma vypíše na rizikové... ja viem určite že budem mať problém s chrbátikom lebo mám silnú skoliózu a už ako decku mi rozprávali doktorky že keď budem tehotná tak chrbát bude mať dať zabrať 😅

krazu
6. sep 2008

tica, ked povies gyn. ake mas zamestnanie tak ta urcite vypise na PN. Ja som bola na PN cele tehotenstvo a ani raz mi neprisla kontrola. Mala so vychadzky dvakrat za den po dve hodiny. Pytala som sa dr. ci mi nemoze dat neobmedzene ale vravela ze sa to neda. Ale dalo sa to vydrzat a poslednych 6 tyzdnov pred porodom som uz bola na materskej.

tica
6. sep 2008

krazu diky tak ja idem v pondelok tak som zvädavá že čo mi na to povie tak sa zatial majte a ďakujem za rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre