Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

haimi
4. feb 2015

@ina7 aj ja som z tt okresu a tiez z dediny. Navigacny k nam vobec nevie navigovat, zavedie cloveka do stredu dediny a konec. Cisla domov porozhadzovane po celej dedine. Este k nam tusim nikto netrafil bez toho, aby nevolal 😉

taja22
24. feb 2015

Ja som tiež sedela doma na zadku, ale od 6teho decembra mi nikto neprisiel...od včera mam uz našťastie riadnu materskú 😊

franzziska
27. feb 2015

baby ako je to v TT? chodia tehulkam? aj cez vikendy?

franzziska
27. feb 2015

a ako ste poziadali obvodnu ci gynekológa aby vam dal peciatku ak ste si nasli listok v schranke? mne je to blbe...mozu my aj povedat nie?

majuska77
27. feb 2015

Ja som z okresu Pezinok ,od augusta do februara som bola na tehu.PN a nemala som ani jednu kontrolu.Som stastna,lebo nie vzdy som bola doma.

jaroska
27. feb 2015

Ja som bola tiež na PN počas tehotenstva,no u mňa to bolo iné:pracovala som v Madarsku v automobilke a tam,ked niekto otehotnel,tak nemohol pracovať,musel ísť na PN 🙂 Ale kontrolu som nemala ani raz...

kvietok89
27. mar 2015

Tak ja som pn 11 den a uz som mala kontrolu..... Ako vyriesit to ze cez velku noc chcem byt na inej adrese ako mam napisanu v papieroch?

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shania31
31. mar 2015

@kvietok89
Bohuzial, toto sa neda, pocas PN sa musis zdrziavat na tej jednej adrese. Alebo risknes a pojdes, ale nikdy nevies, ci ti nezazvonia opat. 😀

beckie
5. apr 2015

Baby máte niektorá PN s neobmedzenými vychádzkami? Samozrejme tie ktoré nemusíte ležať 🙂 skôr mám na mysli, že máte prácu, ktorú nemôžte vykonávať v tehotenstve , resp. je dosť náročná, aby ste sa naťahovali, chlad, naháňačky atď. Dik

franzziska
5. apr 2015

neviem..mne hned sestra povedala ze 2hodky doobedu a 2 poobede je zo zakona...neviem teda odkial to baby odtialto beru ze to tak neni

betiii
5. apr 2015

@beckie pocula som o tom a chcem sa opytat doktorky ked tam pojdem teraz.ja mam iba dve hodky doobeda a dve poobede.no neviem co to nejaky lekar takto napise.ked nieco zistim ozvem sa

beckie
5. apr 2015

@betiii Noo počula som o tom aj ja, len že či to chcú/nechcú dávať. Ja som asi tehu, ešte len dnes test pozitívny, takže u lekára som ešte nebola. A robím čašníčku, som tu sama, naťahujem sa so sudami, s bedňami, a mám dosť nervy keď sa naháňam a ešte niekto sa na mňa osopí, ako keby som sedela s vyloženymi nohami...takže určite ak sa tehu potvrdí, pôjdem na PN. Lenže doma sedieť celé dni...by ma šiblo 🙂

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajciatko
5. apr 2015

@kvietok89 dá sa to osobne nahlásiť na sociálnej poisťovni. Ja som to pred 5timi rokmi spravila. Jednoducho som od gyn mala napisanu zmenu adresy na určitý termín a osobne som im ten papier dala a žiadny problém.

betiii
5. apr 2015

@beckie noo tak v prvom rade drzim palce aby sa to tehotenstvo potvrdilo a neviem teda ale podla mna v bare alebo teda kde robis ak sa tam aj fajci by som ja uz nerobila.a aj ja som sa bala toho ze zostanem doma aj prve dni som bola mimo plakala som ale teraz po mesiaci co som doma pn pohoda.nasla som si svoj denny rezim oddychujem a venujem sa hlavne sama sebe.je to rozdiel ako ked som bola osem hodin denne v robote musela som robit normu na zavhod iba obcas vsetko ma bolelo unavena spat som nemohla a dychala som vypary z lepidiel.neviem co povie doktoka ale takto mi je lepsie aj ked som obmedzena vychazzdkami ale kalsem na to.vies nam sa dva a pol roka nedarilo uz sme vybavopvali aj umele a teraz ked sa podarilo nechcem riskovat koli robote.radsej budem doma.ak ti je babo to najsvetejsie na svete zostan doma a oddychuj.

betiii
5. apr 2015

@patkah128 takze sa nemusim dokotrky ani pytat na tie neobmezdzene vychadzky??toto som nevedela ze to pre tehotne nieje ze iba pre inych ludi.

beckie
5. apr 2015

@betiii. Ja viem že tie vychádzky mávajú aj tehotné...fajčiť sa tu nefajčí, ale človek sa nadrie ako otrok.. A nikoho nezaujíma že sud má 62 kilov alebo že si celý deň nemala čas jesť, takže...

beckie
5. apr 2015

@betiii a držím prsty 🙂

betiii
5. apr 2015

@beckie neriskuj radsej.alebo podla toho ako sa budes citit ved uvidis.

linuska77
21. apr 2015

Ahojte baby, chcem sa vas spytat ci mate skusnosti alebo vas nazor na moj problem :D som na pn-ke, momentalne vychadzky nemam,lebo doktorka mi povedala ze prvych 10 dni len doma. Trvaly pobyt mam v nitre,ale rodicov mam pri NZ, co nie je tak daleko,dost casto chodime k nim, na vikendy niekedy aj na dlhsie. Kamoska mi poradila ze aby som nechala kluce od postovej schranky susedovi aby chodil kukat ci som mala kontrolu a potom by nam zavolal ak by nasiel papier a ja by som si potom rychlo vybavila potvrdenie ze som bola napr na pohotovosti.ale napadlo ma a tu je uz tá otazka, ci im nebude vadit ze papier je z pohotovosti z NZ ale nie z nitry kde mam aj urceny pobyt liecenia. Chcela by som si aj prehlasovat pobyt ale asi casto to nebudem moct robit.tak chcem to takto podchytit. Dufam ze je to zrozumitelne 😉 dakujem

evittam
21. apr 2015

@linuska77 Nehnevaj sa, ale ak máš v 9.tt PN od gynekológa tak buď je na to dôvod alebo je to len tak - v tom prvom prípade lež v posteli a hotovo a v tom druhom - riskuj.

linuska77
21. apr 2015

@evittam je na to dovod, spinila som tak ma dala na pn. Zato chcem ist k rodicom lebo v byte sa asi zblazdnim a to som doma len tyzden, a predsa ked som na dedine som na vzduchu,mozem si sadnut vonku a oddychovat,takto v byte len lezim pred telkou a kysnem,tak zato ze by mi bolo lepsie ako v meste.
A chcela som len vediet ci by nebol problem mat papier od doktora z ineho mesta, nemam s tym skusenosti tak som si myslela ze tu mi poradia.

franzziska
5. jún 2015

chodia...TT...prave dnes mi dosla o 12:15..a to som na PN uz 4 mesiace

tajka1986
5. jún 2015

@linuska77 nahlas si prechodny pobyt u rodicov a mozes ist. Ide len o to aby si bola na mieste ktore sa uvadza v papieroch

erinka30
5. jún 2015

baby na PN-ke mozte mat napisan dve adresy jednu trvale bydlisko a jednu kde sa zdrziavate. Ja tak mam som na pn od 1.4 a kontrola este nebola ale ked mas dve adresy musia prist na obidve adresy ta hladat....

yanicca
15. júl 2015

Mne bolo povedane ze dve adresy sa nahlasit nedaju. Musim sa zdrzovat na jednej, ktoru som udala. Tiez rada chodim k rodicom na zahradu na dedine, lebo sediet doma v byte zavreta sa mi nechce..

milota164
5. aug 2015

mne neprisla kontrola , ale aj tak som musela vacsinou lezat .

betiii
8. aug 2015

dievcata mne neprisla kontrola ani raz za ten cas co som marodila.nie vzdy som poctivo bola doma ale povacsinou som aj tak musela lezat takze na nejake velke behanie cas ani chut nebola.

lilijessica
8. aug 2015

Baby pn vypisuje gynekolog?mam cukrovku astmu a vysoky tlak cize isto budem na rizikovom vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre