Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

lucka1987
26. júl 2011

@jane1 plny suhlas.. pekne si to napisala.. 😉

flowerfairy
26. júl 2011

Ahojte baby, mozno blba otazka, ale ako zistim, ze bola kontrola? Nechaju nejaky listok v schranke? A dokedy sa im musim ist preukazat papierom od doktorky? Ked tu citam, ze chodia 5 minut pred vychadzkou,tak mi vlasy stoja na hlave 😒 Este 4 mesiace, vsak ma klepne!

ianitka
26. júl 2011

@flowerfairy
mali by nechat papier v schranke a tam by malo byt vsetko napisane... no ja stale s malou dusickou otvaram schranku - a to vychadzky fakt dodrziavam 😒

flowerfairy
26. júl 2011

@ianitka Ved aj ja chodim domov s malou dusickou, mne sa nie vzdy podari dodrzat vychadzky, ale ja chodim aj vkuse po doktoroch, takze to sa da. Ale aj tak, je to cele na hlavu, mali by sme byt v klude kvoli babatku a nie sa stresovat, kedy nas nacapu, je dost tazke si organizovat veci podla tych ich vychadzok.

poleva
26. júl 2011

na rizikové vraj nechodia ato som bola doma od začiatku 🙂

kebulina
26. júl 2011

@jane1 Máš úplnú pravdu. Tetušky o 20-30 rokov staršie od nás sa vzrušujú nad tým, že dnes ide hneď každá na rizikové. Som zvedavá, ako by tieto dnešné pracovné stresy zvládali v tehotenstve ony. Keď boli tehotné, bola úplné iná doba - žilo sa pomalšie, väčšinou o 15:00 odchod z práce domov, stabilné zamestnanie a oveľa lepšie medziľudské vzťahy.
A pravda je aj to, že pokiaľ sme na "výrobe bábätka" dlhšie pracovali, tak asi to malo nejaký dôvod a zaslúžime si byť v tehotenstve v kľudnom prostredí.

lehotka
26. júl 2011

@poleva ja som počula to iste, a podla toho sa riadim 😀

lucita79
26. júl 2011

Ja som bola tiež na rizikovom od začiatku a moja doktorka povedala ze rizikovym nechodia na kontrolu.Nemala som ani raz nikoho šak by som sa doma zblaznila keby som len doma sedela. 🙂

rora
26. júl 2011

@kebulina Ja som išla na rizikove od 12tt, nie preto ze by sa mi nechcelo robit, ani chvalabohu preto ze by som mala nejake problemy, ALE robila som na smeny, v dusnej hale kde sa bud nevetralo kvoli tomu ze sa ochladzovali stroje alebo ked uz sa vyvetralo tak bol taky prievan ze az a mala som vzdy co robit s bolavymi krizami, cloveka tam nahanali s normami jak otroka, nebolo kedy si ani odskocit na wc lebo uz by sa nestihala hodinova norma, no cisty stres, hned isli premie dole a to som robila za min.mzdu takze som to pocitila hned a mna fakt vytacaju reci od podaktorych starsich osob ked pocujem "aha,mladej sa asi nechcelo robit tak ostala sedet doma..." 🙄 ja som si povedala ze takto sa este narobim dost, nebudem predsa ohrozovat seba a dieta v takomto prostredi.
a co sa tyka kontrol, mne za cele tehu neprisla ani jedna a vychadzky som zo zaciatku dodrziavala, ale po cely cas to neskor ozaj neslo... liezlo mi to na mozog ked bolo vonku pekne ja som sedela doma za oknom. radsej sme isli dakam von sa prejst, na navstevu a tak.

lulupopo
26. júl 2011

@jane1 krasne si to napisala, ja som cele tehu bola zvreta v panelaku, poctivo som dodrziavala vychadzky a neskutocne zufala a nestastna som bola, pretoze som bola staaale sama, vsetci v praci, a ja..doma.... a nie preto, ze sa mi nechcelo robit.... taktiez rodinu od seba som mala daleko, no proste bolo to hrozne, bola som na rizikovom, ale naozaj je to tak debilne urobene, ze oni nemyslia ani na psychiku zeny, a presne, keby ze mam rodinny dom, tak neriesim sedim v tieni pod stromom.....a na behanie po obchodoch som nemala silu ani pomysliet....ja som niekedy ani tie vychdzky nevyuzila cele, lebo mi akurat v nich casto byvalo, zle slabo a pod....takze mne pride uplne divne, ked nejaka mamicka povie, ze sa citila pocas tehu skvele... ja som na tom bola dost zle po zdravotnej stranke a neskor aj po psychickej......takze naozaj som nezneuzila svoju PN.....kto tu nieco take napise, asi nemal nijake komplikacie pocas tehu.....

jane1
26. júl 2011

@lulupopo ja sa mam sice zatial naozaj ajn, v podstate mi nic nie je, teda ani nezvraciam, nebyva mi zle, ale dokazem sa vcitit do tvojich pocitov a este zato som nikdy neodcudzovala ženy, ktore sli na pn, aj ked ja som este ani nechyrovala, ze ja raz na nu pojdem.
a aj ked nemam zdrav. problemy, koli praci ktoru som opisala, som na pn. a vrelo mi to odporucila aj vlastna veduca, pretoze sama dobre vie o com ta nasa praca je. takze asi tak. ani len sam sef, ktory ani zdaleka celkom netusi co vsetko to obnasa, s t&m nemal najmensi problem

pici
26. júl 2011

baby ale ved ked chcete jeden neobmedzeny den, preco neskocite k svojmu lekarovi pre peciatku a mate cely den pokoj, ked vas doma nenajdu, v zelenom listku je peciatka ze ste boli na vysetreni a je to vybavene...

pici
26. júl 2011

@lucita79 to sa velmi mylis, rizikove nerizikove, obycajna pn so zlomenou rukou, uradnickam je to jedno, a ked si na rizikovom, toboz mas byt doma. napriklad oproti zlomenej ruke , takze nie je celkom pravda, ze nechodia....pozor na to

pici
26. júl 2011

@flowerfairy ano, pokial ta kontrola nenajde doma, musia ti nechat listok, a ty musis ten den zdokladovat padne aby ti davky nevzali...ono je to take odveci, ku nam sa napriklad dozvonia len v case od 10-18 lebo to je v polyfunkcnom dome otvorena brana kde je svadobny salon, inak je zavrete, aj postarka vie, kedy ma chodit, cize inak sa k nam nedozvonia kvoli zavrenej brane a nedostanu sa tym padom ani k schrankam ani k zvoncekom...

vierkasteffi
26. júl 2011

aj ja som bola na rizikovom cele tehotenstvo a neprisla žiadna kontrola nemala som povolene žiadne vychadzky takže cele tehotenstvo som trpla či nejaka nepride ale naštastie neprisla možno som mala štastie ...

flowerfairy
27. júl 2011

@pici Dik. Tak to mas zaujimave s tou branou, ale aspon to vies zdovodnit. a aj keby si nebola doma, tak mozes povedat, ze sa len nedostali dnu kvoli brane 😀 😀

Ozaj baby a to chodia aj cez vikendy? Ja cez vikend radsej nikde nechodim, lebo sa bojim, ze pridu a nebudem mat ako zohnat peciatku.

pici
27. júl 2011

@flowerfairy mozu prist 24hodin denne, 7 dni v tyzdni :D

flowerfairy
28. júl 2011

@pici No super, uz ostava len dufat, ze nie su taki premotivovani 😀
Nikdy by som neverila, ze to poviem, ale nech uz je november!!!!!!

jane1
28. júl 2011

ved to, ze sa clovek stresuje a obava, ako keby tie davky boli taaake vysoke, ze z toho robia vedu. a snazia sa silou mocou odobrat tu almuznu. keby to bola ryža, zarobkova cinnost, nepoviem ani slovo. ale takto.... mimochodom, som doma vlastne od transferu a este mi ani len vymer neprisiel.
nepoviem, treba preverit, ci niekto nie je vypisany len tak, ci si nevymyslel s lekarom napr., tehotenstvo, alebo trebars peciatku že ma ruku zlomenu a nist.
tiez preverit, ci niekde nepracuje inde, hoci to neviem ako by sa dopatrali, jedine ze by niekto bonzol.
no ze neexistuje zakonna moznost napr. si skratka yvolit jeden den v tyzdni ako celodenne vychadzky, alebo vikend, povedzte, ako by to komu mohlo ublizit???? ako do čerta?

jane1
28. júl 2011

ozaj, neviete niekto ako to funguje na pohotovosti? dalo by sa ze by vystavili dodatocne doklad? ci sa vedu nejake zaznamy v ten den a by to nesedelo? ci ako to je?

pici
28. júl 2011

@flowerfairy no to ti verim :D

cigaretka5
28. júl 2011

baby vraj sa teraz PN kontorly rozbehli vo velkom, ja teda neviem ci vsade ale vraj TN a okolie na socialke tetam drbe a chodia o sto sest

poisonblu
8. aug 2011

ja idem zajtra k obvodnej, lebo gynekolog ma zatial nevypise (som iba 3. tt), ale poslal ma k obvodacke, nech mi tam nieco napise, ked chcem PN. On mi moze dat az od 5.9., pravdepodobne kvoli chudokrvnosti, ak sa potvrdi. Takze zatial to musim poriesit cez obvodnu. Len kamen urazu je, ze o 3 tyzdne sa vydavam a potrebujem cely tyzden lietat - kadernicka, kozmeticka, vysluzka, nacvik obradu, potom svadba atd. Myslite, ze by mi tam mohla dat aj neobmedzene vychadzky, ked uvedie ako dovod PN nejaky stres na pracovisku, alebo tak?

sandruska81
8. aug 2011

@poisonblu ked som sa ja pýtala na celodenné vychádzky, tak mi bolo povedané, že to zrovna na PN ani nemusím byť. Veď na to som na PN, aby som sa z nej skoro dostala. Ono má to svoju logiku. To by si potom každý dával neobmedzené vychádzky a bral peniažky.

veve39
8. aug 2011

@poisonblu ja ked som bola dlhodobo PN pocas tehot. dvaja lekari, ktori ma na PN mohli nechat (pneumolog aj gynekolog) mi povedali, ze celodenne vychadzky su blbost (teda vraj neexistuju) - to mam s nimi super dlhorocny vztah...
vychadzky, ak ich dg dovoluje, sa riadia liecebnym poriadkom SP a su striktne urcene aj hodiny, kedy mozu byt - ine v zimnom, ine v letnom case.
Mne sa aspon podarilo posunut ten cas vychadzok na neskorsiu hodinu - aj to sme museli zdovodnit dermatolog.problemami...
avsak tu na fore som sa docitala, ze niektore baby vraj mali celodenne vychadzky - tak neviem, mozno v minulosti bolo nieco take mozne...
lebo uz len ten pojem "celodenne vychadzky " dost odporuje tomu, ze zena (aj ked tehotna nerovna sa chora) pokial je doma, povazuje sa za praceneschopnu zo zdrav.dovodov

poisonblu
9. aug 2011

Ked, tak to risknem. a mozem mat pn od obvodnej do konca augusta a od gynekologa potom od 5.9.? To zase zacina odznovu ta pn, ze?

maslenka47
9. aug 2011

@poisonblu nehnevaj sa, ale take ako ty by som nakopala do riti. Ked vidim, ze platim odvody na to, aby niekto mohol behat po "kadernickach, kozmetickach, ...." a este za to dostal zaplatene z mojich penazi, je mi z tych ludi zle. Vysvetli mi, ako mozes byt zaroven "prace neschopna", ale na vybavovanie somarin si schopna az az. Na vybavovanie svadby mas taky institut ze "dovolenka", pripadne "neplatene volno", rozhodne nie PN.

sandruska81
9. aug 2011

@poisonblu ak sa chces na vlastnej svadbe strachovat,ci ti nahodou neklope doma kontrola so SP...tak prosim. A necudovala by som sa keby ti naozaj prisla-ani nevies,kto ti v tvojom okoli moze zavidiet.

sandruska81
9. aug 2011

@maslenka47 ti,ktori pn naozaj potrebuju,tak ju ani nevedia vyuzit. Naopak ti,ktori ju nepotrebuju,tak ju zneuzivaju a vyuzivaju ako sa len da.

poisonblu
9. aug 2011

@maslenka47 keby si zazivala v praci taky stres ako ja, tiez by si najradsej zostala na PN...a PN som za cele 4 roky svojho pracovneho zivota nemala ani raz, tak sa do mna nenavazaj..a su tam aj moje odvody, tak ticho...nie som nejaka ciganka, alebo dlhodobe nezamestnana-ti to vyuzivaju viac....

@sandruska81 obvodacka mi ju v pohode dala...ani okom nemrkla a napisala vychadzky cely den, lebo diagnoza je psychiatricka....

v zaujme zdravia svojho aj zdravia svojho dietata som volila iba to, co mi stat povoluje, tak sa tu nenervacte :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre