Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

matrix87
9. aug 2013

ja som na PN už od Veľkej noci a ešte neboli, ale radšej nepokúšam... ale zdá sa mi to divné, aby tehotné ženy stresovali a obmedzovali... ved tehotná žena by práve mala byť na vzduchu dlhšie ako dve hodiny...

miky771
12. aug 2013

aj ja som doma na pn od začiatku maja, aj som už 2x ležala v nemocnici, zatial mi kontrola neprišla ale tiež mam stach isť niekam na dlhšie, ja to tiež nechapem načo by mali posielať kontroly ved tehu neni choroba, a niesu ani výnimky ako rizikova praca a tak proste ti musia napisať hroziaci potrat a mne dali pn až v nemocnici lebo môj doktor povedal že musim isť ležať, inak by som na pn nemohla isť 😒

lenka2602
15. aug 2013

@lenkastuch
ahoj ja som z PN, po 2 dnoch odovzdania PN-ky na socialku som dostala kontrolu doobeda, bola som doma 🙂 aj mas skusenosti ze chodia sobotu nedelu??? pripadne vecer????
dakujem

lenkastuch
15. aug 2013

@lenka2602 ahoj, ja zatial nemam skusenost, preto ma zaujimalo ci chodia aj v piestanoch, takze u teba boli. lebo ja som od zaciatku aprila na pnke, rizikove tehotenstvo / hroziaci potrat a zatial mi este neprisla kontrola. dufam ze ani nepridu, zachvilu mi bude koncit pnka a pojdem na matersku.

co som citala tak vraj chodia aj cez vikendy a vraj vecer do desiatej? vsak o desiatej kolki ludia uz davno spia.
cez tyzden inak nedodrzujem vychadzky, keby prisla kontrola tak vybavim peciatku od zubara, oni su tam do siestej, ale cez vikend sa snazim dodrziavat casy vychadzok.

mambba
15. aug 2013

som na PN od februara, za tri dni nastupujem uz na matersku a kontrolu som nemala ziadnu.

lenka2602
15. aug 2013

@lenkastuch dakujem za info, a drzim palceky

moon1979
15. aug 2013

@miky771 robia to preto, lebo sa zneužívajú PN, obzvlášť pri uzatváraní DNP ... zaplatia si mnohí jeden deň a šupnú sa na PN ... preto robia tie razie ...

annulikb
15. aug 2013

No pokial viem, roky dozadu nechodili na kontroly k tehotnym. Ale teraz je to zmena, ja som marodovala od. 24.06. a mala som kontrolu dokonca az 2 x. Dnes mi prisli tiez - a to som uz od piatka minuleho tyzdna vypisana na MD 🙂

lenkastuch
15. aug 2013

@lenka2602 inak moj tato ked bol na pn tak jemu tiez prisli len doobeda, dokonca vcase povolenych vychadzok. neviem ci na piestany nie je len tato jedna pani, tak neviem ci by chodila aj vecer, kto by jej to zaplatil 😉

lenka2602
15. aug 2013

@lenkastuch 🙂 veru bola u mna tiez pani, tak uvidim 🙂 aj tak velmi pekne dakujem

enisska
20. aug 2013

Ahojte,ja som na od apríla a kontrolu som nemala.mala som napisane vychadzky ale nedodrziavala som ich,kedze mam este jednu dceru a s tou bolo treba chodit von.a som platcom dnpo.od zajtra nastupujem na materskú.konecne.ale mamina mala už par krát kontrolu keď narodila ale len doobeda.

soniamalinik
21. aug 2013

ja som 2 mesiace PN, byvam v Petrzalke a prisiel raz jeden chlapik asi okolo 10-11 hod rano.
Peniaze som vsak zo socialky este nedostala, iba z prace za prve 2 tyzdne. Vychadzky mam od 15-17 hod, ale aj tak chodim von az okolo siestej vecer. Tak hadam vecer uz nechodia.

ildigo67
21. aug 2013

Ahojte,, Prosím Vás, chcem sa spýtať,, môže mi môj doktor povedať, že nemám nárok na vychádzky počas Pn? Šla som na pn, preto, bo mám náročnú prácu,, býva mi tam dosť zle, .... . Som v tretom mesiaci a nieviem si predstaviť, že by som mala byť celý čas zavretá v paneláku,, neni to dobré ani pre dieťa?? je to logické?

enisska
21. aug 2013

@ildigo67 ahoj,asi na začiatku ti ich hneď napísať nemôže.si myslím.ja som si ich pytala tak mesiac po nastupe na marodku.a nebol problém.mala som ich vypisane od 10-12 doobeda a od 14-16 poobede.

grundia
21. aug 2013

@ildigo67 Ahoj.Nikdy doktory nevypisuju vychadzky hneď ako vypisu cloveka na PNku.
Vychadzky ti moze povolit po tyzdni PNky..ja som to tak mala vzdy a to som 2mesiace marodovala s rukou a od zaciatku tehu do polky 6teho mesiaca bola na rizikovom.

soniamalinik
28. aug 2013

Prosim vas a kedy asi pridu prve peniaze zo socialky? Na PN-ku som si napisala cislo svojho bankoveho uctu, za jul mi este nic neprislo, ani oznamenie, ani peniaze. To im trva tak dlho?

bianka0111
28. aug 2013

@soniamalinik ahoj, ja som tiež na PN od 29.7. a zatial ani vyrozumenie, ani peniaze...Sestrička u lekára mi vravela, že to im trvá kým to spracuju aj mesiac....a neviem, či Ty si sa pýtala na kontrolu, no ja som už mala kontrolu ☹

matrix87
28. aug 2013

@soniamalinik oni môžu prísť kedykoľvek, aj cestou z práce ked idú... u nás robila kedysi taká ženská na sociálke, ktorá aj pred 10tou večer prišla na kontrolu...

soniamalinik
28. aug 2013

@bianka0111 kontrola mi prisla zatial 1x, mam vychadzky od tretej do piatej poobede, no von chodim po piatej, ked pride domov priatel a cez vikendy hocikedy

Teraz cakam na tie peniaze. Dostala som iba z prace za prve 2 tyzdne, no to som uz stihla vsetko minut.

bianka0111
28. aug 2013

@soniamalinik no to aj ja 🙂 ..mína sa to rýchlo...a prečo len jeden krát? ja mám vychádzky od 11-13 a od 16-18, lekár Ti može dat vychádzky 4 hodinny denne.

magg424
28. aug 2013

@miky771 ahoj, chcela som sa opýtať, čo ti robili v tej nemocke, resp. s čím ta poslal doktor, lebo mne povedal tiež že na PN len ked pojdem na pár dni do nemocky ale ja nemám nejaké vážne problémy, teda len nepriberám a mala som aj bielkovinu v moči...

soniamalinik
28. aug 2013

@bianka0111 mne daval PN gynekolog a povedal, ze mi moze dat iba 2 hodiny denne, nabuduce poziadam radsej prakticku lekarku, ta je velmi ochotna

majusqa77
28. aug 2013

@soniamalinik zvyknu posielat zaciatkom mesiaca (vsade inak, ale okolo 3tieho). takze ak si to posielala niekedy v auguste, dostanes az v septembrovej varke...

bianka0111
28. aug 2013

@soniamalinik zrejme má každy gynekolog svoje pravidlá 🙂 ...ja som od svojho už tretíkrát vypísana a vždy mi dal 2x 2hodky, s tým nech si poviem, kedy mi vyhovuje čas (prisposobila som si ho k staršej dcérke)...

miky771
29. aug 2013

@magg424 doktor mi napisal že mam bolesti v podbrušku a kazal aby som im aj tam hovorili, ale ked mi v nemocnici davala sestrička papiere tak som povedala že som tam hlavne kôly marodke, tak mi dali len nospu a nechali ma tam 4 dni, u nas v nemocnici nerobia s tym problemy , al aj tak som im pre istotu hovorila že mam bolesti ako pri kramoch

magg424
29. aug 2013

@miky771 dakujem lebo aj mna to čaká 🙂 kde si ležala ?

barbara088
30. aug 2013

ja som bola PN cele tehotenstvo a nikto neprisiel ani raz asi tehotne neriesia 🙂

miky771
30. aug 2013

@magg424 v partizanskom v nemocnici, určite ti lekar niečo napiše a aspon si omrkneš kde budeš rodiť a a hlavne personal 😉

zuzana0905
11. sep 2013

Ahojte baby, chcela by som sa opytat mam kamosku ktora ma 21 rokov byva s mamou. Do 31.6 bola na urade prace zaregistrovana od 1.7 do 31.8 bola brigadncky zamestnana ( musela sa odhlasit z uradu, koli vyssiemu primu ako je povoleny) 29.8 isla na PN na co ma narok? Pocula som ze po skonceny PN v obdoby 6 tyzdnou pred porodom co uz je vlastne rodicovska dovolenka sa plati zdravotne poistenie.A neviete ake papiere sa su potrebne este vybavit? Dakujem

ivetka32
26. okt 2013

hm to je si myslim hlupost ze kontrola tehotnej ved tahotna potrebuje chodit na prechadzky potrebuje ist aj napriklad ak maroduje sama doma aj k rodicom ked jej je zle cez den aby sa jej daco nestalo.ja som tiez sama doma na pn.a mam nizky tlak a obcas sa mi aj v hlave zatoci a to sa bojim byt doma.kto mi pomoze ked sa mi zatoci hlava a padnem dolu schodami ked doma nik neni.si myslim zeby mali byt ohladupklnejsi pretoze teraz mam co ist na pn k rodicom cele tehotenstvo.?hm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre