Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

moon1979
18. okt 2012

@magdalenocka a preco by si mala dieťa zatajovať? čo má dieťa s tvojou PNkou, ved nie si v karanténe?

lupena
19. okt 2012

ahojte baby. nemám čas to teraz čítať všetko. potrebujem vedieť ako sa kráti pn-ka v prípade, keby dojde kontrola a nie som doma.. kráti sa až od toho dňa? a máte niektorá neobmedzené vychádzky už od začiatku pn?
ďakujem za odpovede

liz_lemon
19. okt 2012

@lupena zo stranky socialnej poistovne
Poistenec nemá nárok na výplatu nemocenského odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom.

lupena
19. okt 2012

@liz_lemon "odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom" čo znamená? keby som napríklad na pn od 1.8. - kontrola mi príde 20. teho.. ja si 21. ukončím pn-ku tak sa nič nedeje?

liz_lemon
19. okt 2012

@lupena za ten jeden den, toho 20. ti nevyplatia davku

lupena
19. okt 2012

@liz_lemon ja som myslela, že ono sa to kráti potom percentuálne, alebo tak... to je naprd takto.... a nevieš náhodou, či viac kontrolujú tých čo majú max, lebo si platia dnp? alebo na to nepozerajú...

Po akej dlhej dobe najskôr vám prišla prvá kontrola?

liz_lemon
19. okt 2012

@lupena ja som bola PN len 2x v zivote, raz som mala vychadzky 2x 2 hodiny, ktore som dodrziavala, a druhy raz som nemala vychadzky vobec, cize som bola nonstop doma, kontrola mi nikdy neprisla
nemozes sa spoliehat na to, ze niekto ti tu napise, ze jemu kontrola nedosla, lebo tebe moze kludne prist a aj viackrat, som toho nazoru, ze ak som PN tak sa liecim, resp. som doma a nikam nechodim, ked nemam
a kontrola chodi v case medzi 6:00-22:00, aj cez vikendy

lupena
19. okt 2012

@liz_lemon ako je jasné, keby mi niečo hrozí.. len ide o to, že mám sedavé zamestnanie.. som zdravotne postihnutá, mám reumatoidnú artritídu a mám teraz kvôli tehu problém v práci obsedieť..inak sa cítim našťastie fajín... Podľa diagnózy, ktorú mám mi odporúčali byť doma už od začiatku tehu. ja som to odmietla. keĎ sa dobre cítim nie je dôvod... Len teraz mám takýto dôvod, ale zas je to na nervy kvôli tomu byť zavretá doma..

zaza218
19. okt 2012

Ja som bola na PN ked som bola tehotna a kontrola mi neprisla, ale pocula som od kolegyni, ze jej dcera ked bola tehotna tak kontrola prisla. Vraj ked si na PN nesmies nikam chodit, ale musis lezat ked si na rizikovom

moon1979
22. okt 2012

@zaza218
rizikové tehotenstvo - je x diagnoz ... to neznamená, že pri každej jednej musíš byť pripútaná na lôžko ... ale to musí posúdiť lekár, ak sa môžeš pohybovať, tak ti vychádzky určí, mimo vychádzok nikde nie je napísané, že musíš ležať v posteli a byť v pyžame .... musíš sa proste zdržiavať doma a dodržiavať kludový liečebný režim ...

jaja28
22. okt 2012

ja som mala rizikove tehotenstvo, lezala som od 2 mesiaca, z toho 7 a 8 mesiac v nemocnici a kontrola mi prisla 2x. 😉

marllik
25. okt 2012

Ahojte. Prosim o radu. Ak idem k lekarovi pocas PNky a pride mi v tom case kontrola, staci dodoatocne dokladovat, ze som bola u lekara, ci sa to musi nejak dopredu hlasit? Zaznacuje sa to do toho zeleneho papiera, co mam pre soc. poist. pre seba, aj ked to nie je kontrola u lekara, co mi PNku vystavil?

babulka1978
25. okt 2012

ja som bola na rizikovom od 20 tt az do konca....kontrola mi sice neprisla, ale musela som a lezala som......pre dobro dietatka, aj pre bolesti.....jediny problem, co som mala, ze som mala nevycerpanu dovolenku......tak som mala kopec zbytocnych behaciek ohladom toho.....ukoncit PN, vycerpat dovolenku, a potom znovu ist na PN.....ako v kocurkove.....obhanat ma kvoli tomu zacali na konci 7 mesiaca tehu, co som uz pre bolesti uz ani poriadne obsediet nemohla......takze cesta autom bola pre mna horor......

verka9
2. nov 2012

@marllik ahoj dopredu netreba nič nahlasovať, lekár ti dá pečiatku do toho tlačivka že v ten a ten deň si bola na kontrole a ak by ti prišla kontrola len to musíš do troch dní - myslím - ísť ukázať na sociálku že si bola na vyšetrení a všetko je OK. Len si daj pozor aby ti tam doktor vždy pri kontrole hodil pečiatku lebo ja som si až pri tretej kontrole počas PN všimla že sestrička na to zabúda 🙂 a pečiatky mi nedáva

marllik
2. nov 2012

@verka9 vdaka. a na socialku asi len v ramci vychadzok, co? :oP

verka9
2. nov 2012

@marllik no sa smeješ 🙂 ale áno, somnou majú najväčší problém že som sa vydala počas PN a to som im tam doniesla potvrdenie od lekára že mi "dovoľuje" sa vydať a zakaždým keď vidia papiere s iným menom tak jediné čo ich zaujíma či mám na to potvrdenie 😀 . A keď som toto vysvetľovala prvý krát tak o dva dni som mala doma kontrolu - náhoda? 😒

roxy
4. nov 2012

dámy chcem sa spýtať, momentálne som na PN, musim ležat, teraz som doma ale budúci týžden by som chcela byt u mami, kedže muža mam cele dni v robote a niekto mi obcas musi dat najest a tak. asi by som to mala ist nahlásit, alebo tam zavolat. neviete ako sa to rieši? dakujem

zuzanka.h
4. nov 2012

ja som bola doma celé tehu na PN. Dokonca som mala v papieroch na PN dve adresy kde budem ( jedna L.Mikuláš a druhá Trenčín) neviem ako to bolo možné, ale bolo to tak. A na vychádzky som chodila ako som potrebovala, keďže sa neraz stalo , že počas vzchádzkových hodín lialo ako z krhly takže tak.... Ale je pravda, že som počas tehu musela ležať tak som toho nenachodila 🙂

zuzanka9999
8. nov 2012

ahojte kocky, mam taku otazku nakolko sa vrtam kvoli tomu uz druhy den na nete. mozem dostat neobmedzene vychadzky pocas PN ked som vypisana na PN uz tri mesiace a mam nezmyselne vychadzky a zacinaju mi preporodne kurzy atd.moja diagnoz aje O26 aj som lezala v nemocke ked som boa v siestom tyzdni. dakujem uz naozaj neviem koho sa mam na to opytat.nakolko moja obvodna mi ich nechce dat, aj napriek odporucania gynekologa.daujem velmi pekne vopred za rady.

lenushka_th
14. nov 2012

@zuzanka9999 tak sa daj na pn u gynekologa ked je ti on ochotny to vypisat ... kede mas nejaku gyn. diagnozu (neviem co presne je O26) moze si ta prebrat gynekolog k sebe a vypisat ti pn , skratkau svojej doktorky skoncis a prejdes ku gynekologovi ... skus sa ho na to informovat

luckap16
15. nov 2012

ahojte, info hlavne pre Banskobystricanky - dnes mi prisla kontrola zo socialky (na pn som mesiac), aj ked ma viaceri presviedcali, ze k tehotnym nechodia.. takze pozor na to.. pekny den vsetkym 🙂

lenushka_th
15. nov 2012

@luckap16 a mas PN u svojej obvodnej doktorky , alebo u gynekológa ?

michaelamia1902
15. nov 2012

@luckap16 ahoj a si na PN aj z dnp?

amelin
30. nov 2012

ahojte, ja som na PN prakticky celé tehotenstvo-od mája,vychádzky mám 2 hodiny doobedu a dve podvečer, ktoré poctivo dodržiavam celý čas a kontrolu som zatiaľ nemala žiadnu. predpokladám, že už ani nepríde 😉

emily83
1. dec 2012

Ahojte, mozno je to blba otazka. Ale ktora SP posiela kontrolu? Totiz, na PN mam nahlasenu adresu prechodneho bydliska, ale vyplacat PN bude SP v mieste trvaleho pobytu. Ak pride kontrola, z akej SP pride? Viete??
Dakujem!

moncikg
8. dec 2012

...vychadzky som dostala po mesiaci a pol, za 7 mesiacov PN som kontrolu nemala, diagnoza bola O.2O, 3 mesiace som bola v nemocnici, ale ked som bola doma, tak som vychadzky nedodrziavala...riadila som sa vlastnym citenim...ved v horucavach ist na vychadzku v tom najvacsom pekle je pre tehotnu obrovska zataz, takze dovi dopo, chodila som si ako som chcela...

moon1979
8. dec 2012

@emily83 kontrola príde z tej SP, ktorá to má k tebe bližšie 🙂

moon1979
8. dec 2012

@luckap16
@michaelamia1902
@amelin
kontroly sa vačšinou zameriavajú na tých, čo čerpajú PN z DNP ... ak zo zamestnania je niekto na PN, povačšine príde kontrola len ak dostane nejaký podnet ... ale na DNP sú nastražení ...

moon1979
8. dec 2012

@verka9 mne nikdy peciatky nedavali na ten zeleny papier PNky ... za svoj zivot som sice bola len 3x PN, ale keď som sa pýtala, či treba pečiatku, tak mi povedala sestra, že nie ... tak ktovie 🙂 asi co lekár to iný postup

emily83
8. dec 2012

@moon1979 ja vychadzky dodrziavam, pre istotu. Aj tak ma zdola dvojhodinova prechadzka. Len som chcela vediet, ktora SP posiela kontroly.
Lebo vyplacat mi bude SP z trvaleho bydliska. Je to o drzku, marodujem uz od konca oktrobra a este som nedostala rozhodnutie a ani peniaze. Znama z SP mi povedala, ze ich uvidim asi az v januari. Tak som prestastna, takto pred sviatkami... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre