Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

chovancova27
14. jan 2011

ja som bola doma na PN od 22 tt až do materskej, s tvrdnutím bruška, najskôr som mala vychádzky 4 hod. denne presne určené kedy, ale po 2 týždnoch mi dr. dala neobmedzené vychádzky... ale kontrola mi neprišla ani raz, možno aj preto, že sa im nechce trepať do nášho malého mesta...🙂)

renab
14. jan 2011

@chovancova27 Neviem o tom, že by lekár mohol dať neobmedzené vychádzky. To si tie neobmedzené vychádzky mala zaznačené na PN-ke?

majloo
14. jan 2011

@renab tak ja som PN s tvrdnutim bruska tiez a dr sa ma pytal, kedy chcem vychadzky, 2 hodiny doobeda a 2poobede, ale ten cas som si mohla vybrat sama. Zatial som kontrolu nemala, ale lepi mi dost, lebo nam ani zvoncek nejde poriadne a bez magnetickeho cipu sa kontrola nema ako dostat do panelaku a ani do vytahu, jedine, ze by si vyslapali 10 poschodi..

renab
14. jan 2011

@majloo Tie dve hodiny doobeda a poobede sú pre väčšinu ľudí rovnaké. Ak ich aj máš v inom čase, musíš ich mať zapísané na PN-ke. Kópiu PN-ky zasiela lekár spolu s hlásením do poisťovne. Takže oni vedia, kedy majú prísť.

bubu4125
14. jan 2011

@majloo trochu som čítala...moja známa robí na sociálke, a hovorila, že k tehotným na PN nechodia...iba keď im to neprikáže ošetrujúci lekár!!!
a keď je to rizikové tehotenstvo tak už vonkoncom!!!

leteku
14. jan 2011

Aj ja som si vybrala kedy som chcela mať vychádzky. Bola som na PNke od začiatku tehu. Vychádzky som sa snažila dodržiavať ale niekedy to proste nešlo. Tiež som sa bála ale neprišla ani jedna kontrola, ale som rada, že už to mám za sebou 😀. A o neobmedzených vychádzkach som tiež nepočula.

majloo
14. jan 2011

@renab
@bubu4125 no ja som rada, ze mam vobec nejake vychadzky. V auguste som bola mesiac PN, bo som spinila trocha, a bolo mi tak neskutocne zle a jedine, co mi pomahalo, bol cerstvy vzduch. Vtedy som nemala vychadzky cely mesiac a na vzduch som chodila o 5 rano a o polnoci... len vtedy sa mi ulavilo, bala som sa kontroly.

Mne to moc nepali dneska, ale @bubu4125 myslis to tak, ze kontrola nepride, iba ak im to prikaze moj osetrujuci lekar ci ako? 😅

bubu4125
14. jan 2011

@majloo áno, aspoň tak mi to vysvetlila tá známa...lebo čo som bola tehotná naposledy, tak som bola na rizikovom...tak som jej hovorila, že keby niečo tak mi zavolaj pred tým ako prídete, no toľko mi povedala, že toho sa nemusím báť, že oni k tehotným nechodia, iba pokiaľ si to vyslovene nevyžiada tvoj lekár alebo gynekológ!

majloo
14. jan 2011

@bubu4125 aha, uz chapem 🙂

sharlotta
14. jan 2011

Ja som bola PN od 25.8. a bola mi len jedna kontrola, na nejaky 4. den, takze si myslim, ze to poslal niekto z prace, kedze prvych 10 dni, ci kolko ti plati zamestnavatel. Potom uz nikto nebol, ale tiez som sa snazila dodrziavat vychadzky.

bubu4125
14. jan 2011

@majloo ale aj tak sa snažím ako tak dodržať vychádzky...čert nikdy nespí...
a toto je malé mesto, iné zmýšľanie....možno v BA to dodržujú prísnejšie!

fatulda
14. jan 2011

ahojte, ja som bola od 20tt tiez na pn s rizikovym tehotenstvom s dvojickami, mam znamu v socialke, ktora mi mala dat echo vzdy pred moznou kontrolou a ta prisla 2 krat!!! Ani jeden krat o tom znama nevedela, urcite ju neposlal moj lekar, ale je mozne, ze to bola posudkova lekarka, ktorej sa nepacilo, ze mam pn vypisanu od obvodnej lekarky...kazdopadne som mala stastie, ze som bola doma, lebo som este studovala a casto som vychadzky nedodrzala 😲. A este pri prvej kontrole som mala stastie, ze ta pani bola mila a napriek tomu, ze nenasla moje meno na zvonceku (byvali sme v prenajme a ja som ho zabudla nalepit) sa vybrala na poschodie uvedene v pn hladat ma..

elinka27
autor
14. jan 2011

@nicky182 ja uz mam krasne dve deticky,takze pre mna to uz davno nieje aktualne 😀

petra80sd
14. jan 2011

ja som bola tiež na pn rizikovom tehotenstve od 2. mesiaca do 8.mes. a ani raz som nemala návštevu zo sociálky 😝 a samozrejme ,že mi lepilo tak som dodržiavala aj povolené vychádzky... a nikde nikto 😀

veva82
14. jan 2011

Ahojte citam tu o vasich PNkach a mna tiez caka tato dilemalebo po 2 potratoch cakam babo a musim byt doma.Ja som pri prvom tehotenstve pred 6.r. bola na rizikovom od 4mes.tehu.Stale som sa flakala a doma som nikdy nebola az vecer. 😀 Minuly rok som bola po operacii krcka matern a kontrola mi za cele 2mesiace neprisla a prisla v posledny den ukocenia PN a samozrejme ze som doma nebola(nastastie som bola na kontrole a mala papier z vysetrenia)Ten im uplne stacil a uznali mi moju nepritomnost doma mimo vychadzky.Ale ked mi bude fajn budem sa tarat a nie cucat doma a prinajhorsom ked pride socialka a ja doma nebudem,nechaju papier v schranke 😒

chovancova27
14. jan 2011

@renab Ano, ako dôvod tam udala, že chcem navštevovať tehotenské cvičenia. Nič viac🙂 Tehotné môžu mať neobmedzené vychádzky.

komarik
15. jan 2011

Ahojte, ja som na PN-ke od 3 mesiaca tehotenstva a kontrola mi neprišla. Pred rokom som bola na PN 5 mesiacov a tiež nič. Viem že v susednom väčšom meste kontroly chodia ale u nás nie. Veľa záleží od diagnózy ktorú vám lekár napíše.

katuska26
15. jan 2011

@komarik a akú diagnózu ti dr napísal? ja mám 0 47 😕

komarik
15. jan 2011

katuska26, juuuuuj keď si už nepamätám. Už som na materskej a nemám ani kópiu PN-ky. Prepáč. Viem že ich môže byť viac napr. ohrozenie matky v tehu, alebo ohrozenie dieťaťa atď.

katuska26
15. jan 2011

@komarik nevadí ja len pre upokojenie, že neprídu 😀 ,no nejak to vydržím ešte dva mesiace a pôjdem aj ja na materskú 😉

livuskad
18. jan 2011

ahoj kocky ako to je s tym ked som na pnke ale vychadzky mam neobmedzene co ak pride kontrola a ja nebudem doma ako sa to riesi, alebo ako to vlasten funguje dakujem..:D

yuyenka
28. jan 2011

Ahojte, ja som na PN už druhý týždeň a dnes ráno po 8ej mi došla pani zo sociálky na kontrolu. Mám diagnózu O20 čiže hroziaci potrat- teda kam by som aj chodila, že?! Ale aj tak došla. Skontrolovala občiansky a PNku.

tery29
28. jan 2011

Ja som bola na PN 2 mesiace pred materskou dovolenkou, kontrola neprisla. Ked mi dala lekarka vychadzky volala som na socialku a pani mi povedala ze vychadzky nemozem mat take ake mam lebo oni maju presne urcene casy a to od 9:00 do 11:00 a poobede od 15:00 do 17:00 a vraj v tychto casoch na kontroly nechodia. Neviem teda ked citam ze niekto ma neobmedzene vychadzky... Mozno to zavisi od konkretnej socialnej poistovne v danom meste.

sjuzi
2. feb 2011

Ahojte, u mňa za celý čas nikto našťastie nebol. Ale možno je to aj tým, že spadám pod SP v BA, tak sa im asi nechcelo riešiť mimomestskú poistenkyňu... Vychádzky som mala po 1. týždni PNky a sama som si mohla vybrať časy - 2 hod doobeda, 2 poobede. Diagn. 020.

majloo
2. feb 2011

ja som bola na PN v auguste 2010 cely mesiac s dg hroziaci potrat bez vychadzok, no chodila som na prechadzky, lebo na tie nevolnosti, co som mala, mi zaberal iba cerstvy vzduch 🙂 , neprisli ani raz. A teraz v januari 2011 som bola cely januar na PN kvoli tvrdnutiu bruska, uz neviem cislo dg, mala som vychadzky 2 hod doobeda, dve poobede podla mojho vyberu a tiez nikto neprisiel. Nastastie, lebo moc som ich nedodrziavala, treba ist do obchodu atd..atd..

Ja som BA Petrzalka.

martinkatinka
2. feb 2011

Ja som na PN od konca augusta 2010 a ešte som kontrolu nemala.. Mám rizikové a podľa mňa nechodia na takéto diagnózy, pretože ozaj, toto sa nedá vymyslieť a asi prihliadajú aj na to, že ženy v tehotenstve majú jednak rôzne chute a musia si občas zájsť niečo kúpiť a potom druhá vec, ktorá by už len riskovala kvôli vychádzkam zdravie bábätka... keď je im dobre, idú sa prejsť, keď nie, sú doma 🙂
Ale asi všeobecne vás musel doktor upozorniť, že napr. šoférovať by ste počas PN nemala a taktiež cestovťa dlhšie vzdialenosti...

mata84
8. feb 2011

tak holky aj ja vam pridam moju skusenost ...ja som PN od 17.1..kontrola mi prisla 3.2...tiez som na rizikovom...platim si aj DNP takze si myslim, ze preto prisli...kontrola mi prisla v case vychadzky..a ked ma nenasli doma, tak sli hned ma skoontrolovat ci som u svojej gynekol...tak mi je zvlastne, ze pisete, ze vam dokt.povedal, ze ak pride kontrola, mate ist za nim a da vam papier...pretoze tato moja kontrola, kontrolovala zaznam ci som tam naozaj v dany den bola...nepacilo sa kontrole ze mam vychadzky, tak mi ich aj zakazali..inak mi chceli vziat PN na 3O dni...asi tolko...asi je to v kazdom okrese ine 😒

andysok
8. feb 2011

@mata84 a aku diagnozu mas v papieri? myslim to pismenko s cislom

andysok
8. feb 2011

len pre zaujimavost :
O20 Krvácanie vo včasnej ťarchavosti
O21 Nadmerné dávenie v ťarchavosti - hyperemesis gravidarum
O22 Žilové komplikácie v ťarchavosti
O23 Infekcie močovopohlavných orgánov v ťarchavosti
O24 Diabetes mellitus v ťarchavosti
O25 Podvýživa v ťarchavosti
O26 Starostlivosť o matku pre iné poruchy súvisiace najmä s ťarchavosťou
O28 Abnormálne nálezy pri predpôrodnom skríningu matky
O29 Komplikácie anestézie v ťarchavosti
O30 Viacplodová ťarchavosť
O31 Komplikácie špecifické pre viacplodovú ťarchavosť
O32 Starostlivosť o matku pri zistenom alebo suspektnom nepravidelnom naliehaní plodu
O33 Starostlivosť o matku pri zistenom alebo suspektnom nepomere (disproporcii)
O34 Starostlivosť o matku pri zistenej alebo suspektnej abnormalite panvových orgánov matky
O35 Starostlivosť o matku pri zistenej alebo suspektnej abnormalite a poškodení plodu
O36 Starostlivosť o matku pri iných zistených alebo suspektných problémoch s plodom
O40 Polyhydramnion
O41 Iné nepravidelnosti plodovej vody a blán
O42 Predčasné puknutie blán
O43 Nepravidelnosti placenty
O44 Placenta praevia - vcestná placenta
O45 Predčasné odlupovanie placenty [abruptio placentae]
O46 Krvácanie pred pôrodom nezatriedené inde
O47 Hroziaci predčasný pôrod
O48 Predľžená ťarchavosť

mata84
8. feb 2011

@andysok mam O 29

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre