Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

lola77
16. máj 2012

@mima01 čo si píšem s babami a sú na PN, tak sme peniažky podostávali 14-teho a 15-teho, ale môžu ti prísť aj pozdejšie.

mima01
16. máj 2012

@lola77 vies co, mna by ani neprekvapilo, keby neprisli....lebo taky bordel ako je na SP som este nezazila, uz hadam len vszp im konkuruje...este ze mam doklad od vsetkeho 😠

lola77
16. máj 2012

@mima01 Ja si tiež všetko odkladám a aj PN-ky si prefotím a dám potvrdiť, aby som mala dôkaz o tom, že som im to odovzdala 🙂

mima01
16. máj 2012

@lola77 no ved keby sme sa mali spoliehat na ich profesionalitu, tak by sme daleko nedosli....radsej mat doma sanon s papiermi od vsetkeho ako sa potom s nimi natahovat.

mravvcek
16. máj 2012

@mima01 PNku vyplacaju podla priezviska,ja ju dostavam baby 18teho,priezvisko sa mi zacina na K 🙂

mima01
16. máj 2012

@mravvcek hehe, no dobre, ukecala si ma, davam im este dva dni cas....kedze mam dve priezviska a po manzelovi je na K, dievcenske B 😝

mravvcek
16. máj 2012

@mima01 v piatok ti dojde uvidis 🙂

mima01
16. máj 2012

@mravvcek uvidime 🙂
Babule a vy by ste mi vedeli niektora poradit, resp. vypocitat kolko by mi mala prist PN, ked vam dam vysku hrubej mzdy? Nech si to viem nejak odkontrolovat, lebo uz som citala, ze to niekomu zle vypocitali.... 😒

mravvcek
16. máj 2012

@mima01 na www.sme.sk vlavo v casti ekonomika mas kalkulacku,ktora ti to vypocita 🙂 tam si vies skontrolovat aj matersku aku budes mat 🙂

mima01
16. máj 2012

@mravvcek jeeej, super, dikes. Cize teraz mi prisla mzda od zamestnavatela za odpracovanych 15 dni, plus mi este pride tato suma co mi vypocitala kalkulacka, plus DNP z minima (nemam splnenych 26t nepretrziteho platenia), dobre to chapem? 😅 😕

mravvcek
16. máj 2012

@mima01 no to neviem 🙂 ale nepride ti plna PNka cela len za tie dni od kedy si PN vratane vikendov,toto je super 🙂 a vyratava sa to dennym vymeriavacim zakladom 🙂 ale to viem len teoreticky 😀 😀 😀 😀 😀 krat pocet dni v mesiaci 🙂 ja mam denny cca 13 eur daco 🙂 cize krat 30 dni v aprili 🙂

mima01
16. máj 2012

@mravvcek hej hej, to mi je jasne, ze cela pride az buduci mesiac, za cely maj. Ja sa preto tak blbo pytam, lebo fakt netusim ako to cele funguje a nerada by som sa odobala na niecom. Som zvedava, co mi vypocitaju a ked mi to poslu, tak si to dam radsej niekom u skontrolovat. 😝

mravvcek
16. máj 2012

@mima01 jasne,aj ja som bola z toho mimo pred 6 rokmi mi zacal maraton PNiek,samizrejme nie vcelku,ale po otehotnei,po potrate,same choroby,chripky,anginy,zlomena noha,a teraz tehotenstvo 🙂 takze viem zakladne veci,tiez nic moc 🙂 esteze tu existuju super baby ktore vedia poradit a hlavne sa viac rozumeju tymto veciam ako ja 🙂 ja viem tak akurat ucit detvaky v skole byt dobrymi ludmi a nejake tie vedomosti,aj to niekedy o sebe pochybujem 🙂 takze sa pytaj a pytaj 🙂

nadulka88
16. máj 2012

@zuzkaja ahoj, tiez som isla na PN v ochranej lehote, 3 dni po ukonceni PP.. PNku som poslala svojmu zamestnavatelovi byvalemu a ten spravil vsetko, cize ma prihlasil.. teraz akurat posielam na konci mesiaca prechodku ale uz to neposielam zamestnavatelovi ale na socialnu poistovnu kde ma zamestnavatel prihlasil..
Dolezite je, ze si isla na PN do 7 prac. dni od ukoncenia prac. pomeru ??

mima01
17. máj 2012

@mravvcek ojoooj, si si toho teda "uzila". To ma mrzi 😒 Ale presne ako hovoris, este ze to tu mame, clovek tu vyknura hadam aj nemozne a vzdy tu najdem niekoho, kto mi poradi 🙂

tannia87
17. máj 2012

@mima01 ahoj moja akurat tu snorim lebo anbi mne nic neprislo sme rovnako tusim ze ani papiere zaidne ani € nic podla man to psolu naraz buduci mesiac

zuzkaja
17. máj 2012

@nadulka88 ja som nešla hned na pn. PP mi skončil 21.3. a na pn ma doktor vypísal až teraz 10.05. preto chceli potvrdenie od doktora. doktor mi dal potvrdenie - lekársky nález že som tehotná ale "milá" pani na sociálke mi povedala, že ona nevie či to bude stačiť. skoro ma šlahlo kto to má vedieť keď nie ona? Písala som do sociálnej poisťovne tak som zvedavá čo mi odpíšu...

mima01
17. máj 2012

@tannia87 cau moja...vcera som pistala a dnes som robila prevod, tak som bola na internetbankingu a pozeram, ze dnes prisli. Tak skuk kuk, mozno budes mat uz aj ty. A co som pozerala, tak vyzera, ze aj dobra ciastka 😝 Ale papiere doma este nemam, to si este asi pockame.

nadulka88
17. máj 2012

@zuzkaja aha, tak to potom neviem ☹ ja som myslela, ze ta ochranna lehota zo zamestnania je len 7 dni, potom sa to uz neda.. neviem, skus to teda nejako prezistit na socialke.. aj ked, tie panulky su naozaj velmi neprijemne a castokrat ti ani nepovedia na co vsetko mas narok.. 😒

marianna2468
17. máj 2012

ahojte baby, chccem sa spýtať, PP mi skončil 30.4.2012 ale na PN/kedze som tehotna/ som išla uz 12.4.2012 a teraz neviem komu mam odniesť prechodku a tak vlastne som z toho jeleň,,, na rizikovom budem az do nastupu na materskú tak neviem či nemam isť niekde na úrad alebo sociálku aby som niečo nezanedbala a neprišli mi nejaké nedoplatky z poisťovne alebo zo sociálky. Ak tak mi poradte ... diki moc

bambulka026
25. máj 2012

Ja ma vychadzky od 10-12 a od 14-16.
Pytala som sa lekarky ci mi to nemoze nejako posunut, no povedala ze to tak ma urcene zo socialky a ze ju koli tomu ze si davala vychadzky podla priania pacientiek pekne zvozili.
Ja sa ich snazim dodrziavat, no mam maleho syna a pri nom sa to velmi neda.
Nechape ze moze byt von len hodinku po tom ako pride domov zo skolky...
Je to na hlavu, zbytocne to komplikuju, ved ziadna mama si neohrozi vlastne dieta nie?
Budes vonku len tolko, na kolko sa citis...

poisonblu
25. máj 2012

@bambulka026 ano, je to postavene na hlavu...ved vacsina z nas je na PN z dovodu, ze v praci ma tazku robotu, alebo stres...a byt vonku nam len prospieva...tak nechapem, preco by sme mali byt zavrete doma, ako niekto, kto ma chripku

maruska22
30. máj 2012

baby tak ja som bola jedna z tých štastných, ktorá kontrolu počas PN vobec nezažila...bola som PN od 9. 3. do 29. 5., vychádzky som mala klasicky 2-krát denne po dve hodiny. Takze odo dnes sa uz mozem volne pohybovať 😀 😀 Prajem Vám podobný priebeh PN🙂

dadka28
31. máj 2012

@bambulka026 podľa mňa to nie je pravda,je to len výhovorka lekára...mne nevyhovovali vychadzky poobedne...veď si zober ako má ísť tehotná na vychádzku v najvačšich páľavách sa prechádzať??Pozerám že si v 10om týžždni,ty máš pred sebou komplet leto...ja som poprosila gyndoša nech mi prehodí vychádzky aj koli obedným teplotám,aj koli malému...bez problémov...mám xy kamošiek čo tiež tak žiadali,nemali s tým dr žiadne problémy...keby že mali,tak majú problémy všetci dr so sociálkou...ale samotný dr si určuje a je len na ňom že kedy ti dá vychádzky...ale určite nie je pravda že može dať len v ten čas...podľa mna je to somarina...

dadka28
31. máj 2012

@bambulka026 ja na tv.mieste by som sa opýtala na sociálke že ako to je...určite chodíš odniesť papier na dávky koncom mesiaca...len tak pre zaujímavosť...niekedy lekár si myslí že može všetko a ty nemáš ziadne slovo...ale zákon vyzerá veľa krát ináč ako oni tvrdia... 😉 😉 😉

poisonblu
31. máj 2012

@dadka28 @bambulka026 na stranke SP je napisane, ze vychadzky ako aj ich cas urcuje osetrujuci lekar...takze on moze napisat podla toho aj viac ako len napr. tie 4 hodiny....

ingulka85
31. máj 2012

Zdravím baby, vedela by mi niektorá z Vás poradiť? Som na rizikovom od 14.5. platila som si DNP ešte postarom, kedy mám čakať peniažky na účte? Vyplatia mi ten polmesiac najskôr a potom ďalší mesiac celý alebo ako to je? A koľko vychádza PN, ked som si platila z max. VZ ako SZČO?
Vopred ďakujem pekne za odpoveď :D

sheronka
31. máj 2012

Ahojte kocky. Som v stimulacnej faze pred umelym opl. a kedze mam stresove zamestnanie tak som pn. Co by urobila soc. kebyze ma nenajdu doma? Nespacirujem ani pocas vychadzok ale otec ma 60 a rada by som pocestovala za nim , je to ale na vychode SR. Trosku sa bojim, som PN 11 dni. Nemoze sa pn napisat na dve miesta kde sa budem zdrziavat?

jana776
31. máj 2012

@sheronka ahoj, pokial viem tak by si mala ist za dr co ta dal na pn a skusit sa ho spytat ci by si mohla cestovat. Lekari tusim vedia dat povolenie, ktore potom zanesies na socialku. Nerobila som to, iba som pocula, na tvojom mieste by som zavolala lekarovi.
Ked ta socialka nenajde doma, tak dostanes pokutu a nedostanes nemocenske...

zuzkaja
31. máj 2012

@sheronka ahoj ja som si ohľadne tohto volala na info linku sociálnej poisťovne a tam mi povedala, že ked idem preč na 2 dni a vie o tom môj ošetrujúci lekár tak stačí zavolať na pobočku kam patríš a tam nahlásiť na ten počet dní novú adresu. ja som volala no milá pani mi povedala, že to treba žiadosť tak som napísala žiadosť a zaniesla na pobočku na podateľňu. V žiadosti som uviedla kde sa budem nachádzať a ktoré dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre