Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

bambinka123
11. mar 2013

@ianitka tak to mas pravdu....zatial mozem :/ ja mam sice dlhorocne problemy, takze asi to nebude dlhodobo take, ze je to ako tak vporiadku...ale tak aspon zatial sa mozem ist vyvetrat - verim, ze ste teraz obaja s drobcom vporiadku a zdravi 🙂 snad aj ja budem kludnejsia o pol roka

fantagiro31
12. mar 2013

ak som na Pn, môžem ísť k zubárovi?

ada1313
12. mar 2013

podla mna ano, ja som bola u lekara pocas PN a prisla mi kontrola a bolo to OK. Pre istotu si od neho pytaj potvrdenie o navsteve

eribac
13. mar 2013

@bambinka123 zrejme máme veľmi podobné osudy, už som si myslela, že som jeden príspevok písala ja 🙂 Mňa kvôli ovplyvniteľnosti sociálnej poisťovne zo strany zamestnávateľa nechcel ani jeden lekár dať pn ani na rizikové, vzhľadom k tomu, že nemám problémy. Normálne socka zavolala mojmu gyndošovi, aby neurobil nejakú hlúposť... A tak sombola nútená podať výpoveď, lebo sa mi už môj šéf vyhrážal... ž tiež mali miesto mňa náhradu ☹

bambinka123
14. mar 2013

@eribac tak toto je mi naozaj luto... nerozumiem celemu tomu pristupu aky zaujali socialka, lekari a duplom zamestnavatel..... mna velmi trapilo to, ako to dopadlo u mna- akoby som nebola tehotna, ale mala lepru..... ale tak napriek tomu ma aspon nechali na TPP, len som na tej PN....... ale hlavne, ze chce stat, omladit narod- lebo nas narod starne, chce aby sa rodili deti, aby sa potom vzdelavali atd..... a pritom vsetko nicia uz v uplnych zaciatkoch, ked buduca mamicka este len nosi v brusku babätko- a potom co je tolko potratov (samovolnych aj planovanych) pri tolkom strese a takych podmienkach ake tu panuju ..... nam vsak nic ine neostava, len sa snazit mysliet pozitivne a byt vklude- aby sme priviedli na svet zdrave deticky ... DRZIM TI VELMI PRSTY 🙂

eribac
14. mar 2013

@bambinka123 ďakujem, vidím, že máme veľmi podobný termín, tak aj tebe držím pršteky, aby sme obe donosili zdravé pokojné detičky🙂

zuksa
14. mar 2013

baby ja sa chcem spytat taku vec... ja som teraz PN.. byvam v Banskej Bystrici ale kdze firma kde som robila ma mzdovu uctaren v Martine Pn-ku a aj prechodky ak dake budem mat musim posielat do Martina. tak chcem vediet ze ked mi pride kontrola.. pride z bb alebo mt? alebo ako to je vlastne?? je to podla okresu kde byvam alebo podla toho kde mam lekara lebo ten je vo zvolene alebo je to podla toho kde je pnka.. ja tomu nerozumiem...

sisi31
18. mar 2013

@taniaz ahoj.neviem či je moja rada ešte aktuálna,ale nedá mi nezareagovať.ja som teraz v 8tt,a už druhý týždeň som na PN.tiež som učiteľka,v novembri som potratila,do školy som chodila,teraz na mňa už lekári sami tlačili,aby som ostala doma.ja som doma s diagnózou trombofilného stavu,pichám si už 3 týždne do brucha injekcie,je mi aj dosť zle,mám už aj svoj vek 37rokov,takže som ostal.Vychádzky mám doobeda 2 hod aj poobede 2hod

ianitka
19. mar 2013

@zuksa oficialne spadas pod socku podla sidla zamestnavatela (to kde ma mzdovu uctaren nie je podstatne) - ja som napr. tiez mala zamestnavatela z jedneho kraja a trvaly pobyt v druhom....

zuksa
19. mar 2013

@ianitka takze ked spadam pod socialku v martine podla sidla zamestnavatela tak aj kontrola mi pride s martina? dobre som tomu porozumela?

taniaz
19. mar 2013

@sisi31 Ahoj, je to zaujímave, ja som momentálne tiež v 8tt, taktiež som už raz potratila, a už 12dní si pichám Fraxiparin 0,6ml a beriem aj Dufaston. Ty máš aké množstvo? Máš s tým skúsenosť? Nemôže to nejak poškodiť plod? Dala som sa zatiaľ vypísať u svojej obvodnej lek., už som doma 3týž. Práve zajtra idem na kontrolu, chcem ju poprosiť aby ma ešte vypísala. Potom som sa dohodla s gyn. že neskôr ma vypíše ona. Už dva týž. mi je hrozne zle, nedokážem nič zjesť. Oznámila si to už v práci? Je to potrebné oznámiť písomne? Ďakujem za rady.

sisi31
19. mar 2013

@taniaz ja som potratila 2krát,najprv v roku 1999,v roku 2000 sa mi narodil syn,v novembri 2012druhý potrat a teraz 8tt.Ajkeď teraz som trochu vyplašená,lebo,len počas 7tt mi bolo veľmi zle a boleli ma prsia,a posledné 2 dni nič- iba prsia.takže panikárim a tlačím na muža,nech mi vybaví vo štvrtok alebo v piatok USG.Posledný potrat bol MA bez AS,prvý potrat som začala sama krvácať v 8tt.Ja si pichám clexan 2000.už 3 týždne,plodu to NEUŠKODÍ,to mi môžeš veriť a ani duphaston neuškodí,môže iba pomôcť..Aj ja beriem duphaston,najprv som brala 3 x 1,ale dostala som alergickú reakciu,tak mi znížili na 2x1.Mňa vypísala gynekologička,ale aj endokrinologička hovorila,že na 1.trimester musím.V práci som to povedala minulý pondelok,presne v deň keď ma vypísali.Osobne som išla za riaditeľom,keďže on je fantastický,tak isto ako obidve zástupkyne.A ty si už bola u gynekológa a na USG?

taniaz
19. mar 2013

@sisi31 Bola som v piatok, už aj na odber, aj na USG, srdiečko bilo, pozerala ma zospodu, lebo cez brucho videla zle.
26. mám isť pre výsledky a že mi dá už aj knižku. Ja som mala poslednú men. 18.1. Duphaston beriem tiež 2x1. Injekcie mi dali na Hematológii. Beriem aj kyselinu listovú a Calibrum BabyPlan, nakoľko zjem veľmi málo, aby som dodala vitamíny. My sme sa snažili 3roky, po dvoch rokoch sa podarilo, no to som potratila v 7týž. missed abort.

sisi31
19. mar 2013

Tak to máš super!!!Keď bije srdiečko,je to fantastické.Ja som mala PM 19.1. ale ovuláciu až na 21 DC.Mne lekárka povedala,že podľa PM som v 9tt,ale ja sa riadim podľa seba.Keď to nie je tajné,koľko máš rokov Táni?a prečo ťa nevypísala tvoja gynekologička?

taniaz
20. mar 2013

@sisi31 Mám 33rokov, nevypísala ma, lebo som ju nepožiadala, ale už som sa dohodla s gyn. že keď ukončím PN u mojej lek. tak ma vypíše. Neoplatí sa mi teraz PN prerušiť. Viac si rozumiem s obvodnou, preto som vlastne požiadala ako prvú ju. Ale tiež nerozumiem, mohla mi aj moja gyn. navrhnúť PN vzhľadom na moju situáciu. Len aby bolo dobre, držím nám obom prsty. 🙂

ianitka
20. mar 2013

@zuksa No v podstate ano - ak firma sidli v MT, resp. MT socialka moze poziadat BB socialku, aby Ta sli skontrolovat

sisi31
21. mar 2013

@taniaz Pýtaj si od gynekologičky aj vychádzky,ktoré sú od 9. do 11hod . a od 15 do 17 hod.Je to super ísť sa von prejsť.Ja sa musím hýbať,lebo doma len jem a jem a kysnem.Pri synovi som pred 12 rokmi pribrala viac ako 25 kg,našťastie po pol roku boli fuč.Tebe je teraz zle ako si písala,takže ešte asi nepriberáš.28.3. idem na USG,tak uvidíme.Neostáva nič len veriť,že bude všetko O.K.Čaká nás dlhá cesta.

mirellka
21. mar 2013

@taniaz nemusíš prerušiť PN.Môžeš požiadať svoju obvodnú o preklad pn do starostlivosti gynakologa.Tým pádom sa ti jedna pN neukončí a druhá nezačne ale stále pokračuješ v pn na ktorej si akurát sa zmení ošetrujúci lekár . A tak neprídeš o peniažky .No poraď sa s gynekologom či s tým súhlasí, nemal by byť problém.Keď si mala MA tak by si mala byť pn do nástupu na MD.

taniaz
21. mar 2013

@mirellka Ďakujem za radu, opýtam sa.

taniaz
21. mar 2013

@sisi31 Picháš si tie injekcie ráno, alebo večer? Ja robím asi zle, lebo si ich pichám okolo obeda. Neviem či teraz môžem prejsť na večer, alebo si to mám postupne každý deň posunúť o hodinu.

andrejta
21. mar 2013

ahojte, môžem sa opýtať? ak vám prišla kontrola počas PN, po akej dobe od začiatku PN-ky to bolo? vďaka za odpoveď

ythyl
21. mar 2013

Ahojte,chcela by som sa spýtať, nakoľko tento mesiac vychádza Veľká noc,že kedy budete odovzdávať prechodky do Soc. poistovňe?Ja to po dohode so zamestnávateľom odovzdávam sama,len teraz neviem,že či môžem odniesť prechodku aj 27 bud.stredu,keď prechodku mám ku dňu 31.3?ďakujem za odpovede 🙂

sisi31
22. mar 2013

@taniaz ja si ich pichám večer o 18.Ak chceš zmeniť čas,určite postupne po 1 hod,ideálne by bolo aj po pol hodine,skok naraz by nebol určite dobrý.Ale zo začiatku,kým mi injekcie pichal muž,skákali sme aj plus mínus 2 hod.Ty berieš 3x vyššiu dávku,takže si musíš dávať pozor.Ja som bola minulý týždeň na kontrole,krv dobrá,takže do polovice apríla ostávam na 2000 ml.

sisi31
22. mar 2013

@ythyl Som prvýkrát v živote vypísaná,takže ešte nič neviem,v stredu 27.3mám ísť ku gynekologičke po nejaký biely papier na dávky a potom ho mám odniesť do sociálnej poisťovne.Veľmi som ti neporadila,to skôr ja potrebujem pomoc.

misinka08
22. mar 2013

@ythyl ja idem do poradne až 2.4. a vtedy mi dá aj ten papier do sociálnej poisťovne,., to je už neskoro ked to tam odnesiem toho 2heho? už nedostanem v ten mesiac peniaze? som prvý krát PN preto sa pýtam..

ythyl
22. mar 2013

ďakujem za rady,no to práveže ani ja neviem,že dokedy to treba doniesť,ja som tiež iba druhý mesiac na pn,prvú som odniesla normálne koncom mesiaca a peniažky mi boli vyplatené a teraz neviem,že či toho 3.apríla už nie je neskoro 😒

sendynka01
24. mar 2013

@ythyl myslim, ze nie je neskoro, lebo nemocenske vyplacaju az 15 do 23 tusim. Teda mne nikdy neprisli skor ako 15.

taniaz
2. apr 2013

@sisi31 Ahoj ako sa máš? Mne je stále nevoľno,niekedy je však lepšie. Ja som bola 26.3 u gyn. dala mi už knižku. Robila aj USG, 12.4 som objednaná na kontrolný zrejme 3D ultrazvuk. To budem presne v 12týž. Bolia ťa prsia? Lebo mňa veľmi málo, skoro vôbec. Injekcie si picháš stále do brucha?

sisi31
2. apr 2013

@taniaz ahoj.teším sa ,že si sa ozvala.Mám sa celkom dobre,občas mi je zle ale hlavne večer,mám plné ústa slín ,jediné čo ma fakt bolí sú práve prsia,ktoré sa mi aj poriadne zväčšili.Injekcie stále do brucha,aj keď niekedy nevidno nič,inokedy ostávajú modriny a červené miesta po vpichu.Minulú stredu som bola na endokrinológii a veru som dobre urobila,mala som zhoršené výsledky a Mudr.mi zvýšila dvojnásobne dávku lieku euthyrox.Na prvý ultrazvuk idem v nedeľu,a keď bude všetko O.K. myslím že sa už dohodneme na odbere krvi na prvotrimestrálny screening/aspoň takú predstavu mám ja/Gratulujem ku knižke 🙂 🙂 akurát ma dnes akosi pobolieva podbruško,ináč ako doteraz,takže sa bojím,ale to vlastne od začiatku tehotenstva.A ty si picháš len do brucha?A pribrala si už niečo?ja 2kg

taniaz
2. apr 2013

@sisi31 Ja som zatiaľ nepribrala, nakoľko mne bolo dosť zle, a málo som jedla, no bruško sa už jemne tlačí. Sliny sa mi tvoria tiež,je to hrozný pocit. Trápi ma aj zápcha. Pichám si zatiaľ stále do brucha. Na hematológiu idem v pondelok, na odber. Ja sa tiež stále bojím, musíme vydržať. 🙂 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre