Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

fantagiro31
3. apr 2012

@kika1111 ani u mňa neboli, už som nervozná a idem na druhý mesiac. Vyčkávam a nič. Niekedy aj z okna pozerám 🙂

kika1111
3. apr 2012

@fantagiro31 haha 😀 tak to ja zas až tak vrúcne na nich nečakám 😀 😀 😀 😀

sasenka060906
3. apr 2012

ahojte baby a ako to potom je??? ja mam kamosku na rizikovom a ma neobmedzene vychadzky... myslite ze sa da rizikove vybavit len koli tomu ze mi byva zle a v praci musim byt na nohach a jednoducho nevladzem???

liz_lemon
3. apr 2012

@sasenka060906 co by sa nedalo, musis sa len dohodnut s lekarom
inak tie neobmedzene vychadzky sa mi nezdaju, skor davaju 2x denne po 2 hodiny

rainee
3. apr 2012

@sasenka060906 zalezi odlekara. Ja som mala neobmedzene vychadzky na rizikovom

fantagiro31
9. apr 2012

zatial nikto a u vás?

shelly666
11. apr 2012

Zdravim. Ja som dala v praci vypoved v 5.januara a asi 15.januara som sa dozvedela ze som tehotna. Vypoved sa uz nedala stiahnut kedze som ju podala ja a oni ju prijali. Takze som isla na PN. Doteraz som vypisana ale mam aj nevolnosti, bola som v nemocnici pre nejaky zapal. Takze uz 3 mesiace sedim doma, vychadzky 10-12, 14-16.. kontrola zatial nebola ale tiez sa bojim chodit vonku. Potrebovala by som byt vypisana az do materskej lebo inak nebudem mat ziaden prijem a teraz ma uz nikto neprijme kedze som v 4.mesiaci. Moze ma nechat na Dr. na PN pre krce v podbrusku? Dakujem.

nufanek
12. apr 2012

Ahojte, trosku odbocim od temy. Chcem sa opytat, po akej dobe od nastupu na pn sa vam pisomne ozvala s p, myslim, kedy vam poslali vymer, teda aku sumu budete dostavat na den. Som na pn od 7. 3. , prvych desat dni ma na starosti zamestnavatel, ktory mi normalne vyplatil co mal k vyplatnemu dnu. Od poistovne som nedostala stale ziadnu informaciu a uz je to vyse mesiaca. Vdaka za info.

elise
12. apr 2012

@nufanek po mesiaci a pol mi došlo vyplatenea soc.poisťovna má výplatný termin po 20 dni v mesiaci takže peniaze dostaneš pozadu

andyb25
12. apr 2012

@nufanek papier s výmerom môžeš kludne dostať aj neskôr ako peniažky.... mne sa to stalo pri PN aj OČR.

aduskatt
12. apr 2012

@liz_lemon neobmedzene vychadzky su mozne, zalezi na tom, ako napise lekar, je to aj na stranke socialnej poistovne

zuzanapd
12. apr 2012

@rainee
@fantagiro31 kontroly zo sociálnej poisťovne chodia každý deň od 7:00 do 22:00 hod,nerozlišujú sviatky,piatky...Ak chcete ísť na niekoľko dní mimo adresy napísanej na tlačive pre PN, treba to nahlásiť do Sp, kde sa budete a ako dlho zdržiavať - napr. idem na tri dni k rodičom, tak im nahlásim zmenu adresy na ten počet dní a je to v poriadku...
Ja som tiež na rizikovom, mám vychádzky štandardne 10:00 - 12:00 a od 14:00 do 16:00. Minule mi prišla kontrola práve cez tieto hodiny... Ale mala som už aj ráno po siedmej... A to nebývam niekde v okolí SP.

jeny
12. apr 2012

ahojte,dnes sa mi zmenili vychadzky zo 14-16ho na 15-17hod neviete mi poradit ci som tuto zmenu povinna nahlasit v SP?????

buuba
12. apr 2012

@nufanek ahoj, ja som bola cele tehotenstvo na PN, potom materska a nakolko v systemoch Socialky u mna spravili chybu, tak som volala priamo do BA, tam mi povedali ,ze na vyjadrenia maju 60 dni. Tak skus este pockat. Dokonca mne neposlali narok na matersku v tejto lehote, lebo nemali obalky. Tak ak uz cakas mesiac, tak by ti to malo prist niekedy tento mesiac (do tych 60 dni).

gapa
12. apr 2012

@jeny
nie netreba. ja som najprv vychádzky ani nemala napísané, až neskôr mi ich lekár napísal.

mima01
12. apr 2012

ahojte kocky...chcem sa opytat ohladom PN, nakolko som nikdy nebola tak neviem ako to funguje. Som tehu a kvoli narocnej praci a mensim zdravotnym problem by som rada isla na PN. Moja otazka je...ked ma vypise teraz v pondelok moja vseobecna lekarka, ked si budem chciet preniest neskor PNnku ku gynekologovi, treba tu u mojej lekarky zrusit, alebo sa to len nejak prehlasi a nebudem musiet nic ukoncovat. Ide mi o to, ze keby som musela potom u gyndu robit novu, tak zase pridem kvoli tym prvym 10 dnom o korunky.

zuzanapd
12. apr 2012

@mima01 musela by si ju zrušiť, nakoľko od všeobecného lekára by si mala iné dg ako od gynekológa, ktorý ti dá dg súvisiacu s tehotenstvom.

mima01
12. apr 2012

@zuzanapd kurnik, tak teraz neviem, lebo teraz som bola u vseobecnej a ta mi povedala, ze ju nebudem musiet prerusit, ze len prenesiem ku gyndovi a ten mi zmeni diagnozu. Len sa mi to tiez nezdalo, preto sa radsej pytam. Tak asi pojdem rovno ku gyndovi a nebudem to komplikovat.

martineluska
12. apr 2012

@mima01 ahoj ja som včera presuvala pnku od obvodnej ku ginekologovi 😉 žiadne prerušenie len ona tam napisala že kam ma presuva a potom mi tam dal moj gin pečiatku .To je všetko pn dalej pokračuje 😉

zuzanapd
12. apr 2012

@mima01
@martineluska
mne to povedal môj obvodný lekár (je mi to bratranec), že je to lepšie neprenášať... tak som len napísala, čo mi odporučil...

maruska22
12. apr 2012

@mima01 ahojky...PN od všeobecnej sa nemusí prerusit....ja som dnes bola na posudkovej, lebo som PN s chrbticou u mojej obvodnej dr. a sám posudkový lekár mi povedal, ze do konca mája mozem byt PN u obvodnej a potom mám s tým istým PN-kovým lístokm príst za mojou gyn. a Pn mi bude pokracovat dalej 🙂 sám mi tam aj napísal odporučenia aj zmenil diagnozu...

nufanek
12. apr 2012

Ok, tak cakame dalej 🙂 Vdaka za info.

fantagiro31
12. apr 2012

@maruska22 na základe čoho si išla k posudkovemu? ako to prebieha? To ta predvolali?

fantagiro31
12. apr 2012

@zuzanapd ja som Pn dva mesiace a stale neprišli už mi je to divné, ja som počula , že aj rano o 6,00 môžu prísť.

maruska22
12. apr 2012

@fantagiro31 musela som prist na posudkovu, lebo moja obvodna dr. povedala, ze kedze uz som PN dlhsie (vyse mesiaca) musim prist, aby ona z toho nemala problémy...kedze som tehu a mala by ma vypisat moja gynekologicka 😖
ano bola som predvolana a prebiehalo to dost rýchlo...ten lekár (posudkový) sa na mna poriadne ani nepozrel, len si stále nieco písal do papierov, spýtal sa či som tehotná (asi to málo vidieť na mne 😀 ) a potom povedal, ze on odporúca aby som som bola PN do konca apríla u mojej obvodnej dr. a potom mám s PN-kovým lístkom zájst za mojou gyn.

fantagiro31
12. apr 2012

@maruska22 tak ja som 2 mesiace a nikto ma nepredvolal, to normalka ty prišiel papier, že dostavte sa toho a toho dňa na posudok?

maruska22
12. apr 2012

@fantagiro31 no mne to dr. vysvetlila tak, ze za normálnych okolností by som tam ani ja nemusela chodit, len ze pre istotu aby som sa prisla ukázať, aby ona z toho nemal problém, lebo ja teraz ked som tehu nemozem s tou chrbticou chodit ani na rehabilitáciu, ani na ziadne odborné vysetrenia...tak asi majú na to nejaké predpisy, alebo co... 😉 tiez som bola prekvapená, ked mi povedla ze mám prisť...papier mi domov neprisiel, len mi to ona kázala, ked som bola u nej naposledy na kontrolu, ze musim prist...

fantagiro31
12. apr 2012

a ešte to si mala napríklad tak za týždeň zase prísť, to sa proste vedelo, ktorý deň to bude kontrolovať a aj čas?

maruska22
13. apr 2012

@fantagiro31 no u mojej dr. to funguje tak, ze posudkový lekár chodí raz do mesiaca, vzdy sa presne vie, ktorý den príde a na ten den dr. káže príst pacientom, ktorý sú dlhsie PN

mo77
13. apr 2012

ahojte,dufam,ze sa mozem pridat,ja som na PN od januara,som tehotna,a este neboli zo socialky,mam vychadzky a dodrziavam,nerada by som mala problemy,ale zevraj tehotnym nechodia na kontroly 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre