Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

mariakajelova
21. nov 2011

@sysula11 ak ste boli zamestnaná, vypočítavajú Vám MD podľa denného vymeriavacieho základu z práce. tých 190 eur dostanete potom, keď sa Vám ukončí MD - 34 týždňov. momentálne plánujú zvýšiť MD na 40 týždňov.

strihalka
21. nov 2011

Tak hlasim PNku sice jen na tyden, ae clveok si aspon odpocine🙂 tak uvidime ci do Petrzalky nekdo dorazi kontrolovat

nana80
30. nov 2011

podelim sa aj ja som z Nitry a tiež ma zaujimalo či mi môže prist kontrola ale doktor mi povedal že tehotnym nie ale keby predsa mam im dat nanho tel. kontakt on im to velmi rychlo vysvetlí 😀 😀 😀

marekdani
30. nov 2011

ja som bola PN 2 mesiace a našťastie mi na kontrole nikto nebol... niekedy som síce riskovala, ale dalo sa :o)

livia341
30. nov 2011

Som na úrade práce ako nezamestnaná a chcela by som si dať vypísať PN, ale neviem kde mám formulár od gynegologičky zaniesť? na úrad práce alebo do sociálnej poistovni? a som v 22 týždni tehotná. Ďakujem.

lalinko2010
30. nov 2011

@livia341 keďže si nezamestnaná tak na úp zanes PNku, so sociálnou poisťovňou nemáš nič.

livia341
30. nov 2011

@lalinko2010 dobre dakujem, len som chcela vedieť, že kde mám ísť.

lalinko2010
30. nov 2011

@nana80 ahoj, kontrola ti môže prísť aj keď si tehotná a keďže v čase kontoly by si nebola doma, tak si nájdeš v schránke "pozdrav" zo sociálnej poisťovne.citujem : ale doktor mi povedal že tehotnym nie ale keby predsa mam im dat nanho tel. kontakt on im to velmi rychlo vysvetlí - čo im vysvetlí 🙄 ? šak ak si doma, tak si poznačia že si doma a všetko je OK a ak nebudeš doma, tak ti nechajú pozdrav, pôjdeš za lekárom a ten ti opečiatkuje že si bola uňho a pošleš do sociálnej poiťovni.

lalinko2010
30. nov 2011

@livia341 začatie, trvanie PNky odovzdaj vždy na úp, keď si tam vedená

aadulik2110
30. nov 2011

ahojte, tak ja som na PN 2 mesiace a zatiaľ som nemala kontrolu i keď už kontrola u nás chodila a kontrolovala všetkých PN, ale mňa nie, tak snáď to bude tak i naďalej... lebo pravdu povediac 2 hod. dopoludnia a 2 hod. odpoludnia je veľmi málo, keď človek ide niečo vybavovať prípadne niekomu na návštevu. A tehotenstvo nie je predsa choroba.... prvý mesiac som mala problémy a musela som celé dni ležať, tak to som päty ani z domu nevytiahla, ale teraz keď už mám len kľudový režim,tak je to veľmi ťažké niekedy dodržiavať

lalinko2010
30. nov 2011

@aadulik2110 tehotenstvo neni choroba, ale si na PNke a ak ti idú peniaze zo sociálnej poisťovne, tak ťa prídu kontrolovať a máš pravdu 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede je málo na vychádzky.

livia341
30. nov 2011

A ešte jedna vec, kedy mám dať vedieť na ÚP že som tehotna , či vtedy keď mi vypíše doktorka materskú? a s papierom pojdem zaniesť na ÚP? viem, že 6-4 týždňe pred porodom na materskú a termín mám na 3.4 čiže to vychádza v polovici februára.

2katka009
3. dec 2011

Dobrý deň,
chcem sa opytať, som tehotná a chcem isť na PN ešte teraz (2011), platim si aj DNPO, to znamena, že od februára 2012 už nemám nárok na DNPO dávku čo si platím vyše 3,5 roka? Čo som čítala na nete, tak od februára už sa bude dať len balík nemocenské, dôchodkové a v nezamestnanost, lenže ja keď budem na PN tak si to počas PN zmeniť nemôžem, ako to vlastne bude?
Ďakujem za odpoveď.

katrenka111
10. dec 2011

Ahojte baby, ja som tiež na PN od tohto týždňa, a ešte mi nedali žiadne vychádzky...ževraj až po 2týždnoch PN....je to možne???
A co sa týka kontroly, ja viem tak že chodia len dlhodobým....

katrenka111
10. dec 2011

@lubjatqo Ahoj moja, ty si tiež na PN??? si z okresu SC???

lubjatqo
10. dec 2011

@katrenka111 bývam v okrese SC, trvalý pobyt mám v BA, ale miesto pobytu som mala okres SC...

danusskaaa
10. dec 2011

Ahojte baby, ja som PN od septembra a kontrolu som ziadnu nemala, kvoli tomu, ze doktor mi neobmedzil vychadzky. Ak mate PN kvoli tehotenstvu, ci je to uz rizikove, alebo preto, ze praca sa uz proste pre nieco vykonavat nedala, da sa vybavit, aby ste vychadzky mali stale, ked sa vy na to citite. Ved v tehotenstve len prospieva ked sa poprechadzate a vyvetrate na cerstvom vzduchu. skuste sa popytat u svojho doktora, mojmu doktorovi prisla aj kontrola aby potvrdil PN a uviedol dovody a na to, ze nemam obmedzene vychadzky im povedal len to, ze vzduch pomaha dobremu vyvoju a zdravu maminy aj babatku, kontrole to stacilo. Nikdy mi nerobili problemy a ja som si chodila kde som len chcela, lebo byt zatvorena tolke mesiace doma by bolo o drzku.

babulka123
10. dec 2011

ja som bola PN cele tehu { boli sme po IVF a na zaciatku som krvacala 3 mes. a potom sa mi rozostupovala panva tak to boli take bolesti ze som lezala cele dni } ale kontrola ani jedna.. ale sestricka mi hovorila ze oni mali kontrolu zo socialky a ukazovali ze preco som PN a ked povedali ze IVF tak automaticky im to stacilo . takze kontrolovali najprv u dr. a mna naozaj za celych 9 mes nikto..

katrenka111
10. dec 2011

@lubjatqo jaaaj tak to sa neboj PN ti nepríde.....a ako sa inak mate???

katrenka111
10. dec 2011

@danusskaaa a mala si PN bez vychádzok??? a dal ti ichhned???? Lebo mne tvrdila sestra že až po 2týždnoch mi može dat podla zakona....

amouramour
10. dec 2011

@aadulik2110 vies ale ked si PN asi to ma nejaky dovod🙂ak ti nestacia 4 hodiny a mas behat cely den po navstevach, nakupoch atd, tak by si asi aj pracovat mohla?a moja sestra tehotna je na PN bez vychadzok, takze mas este stastie🙂

lubjatqo
11. dec 2011

@katrenka111 ani mi neprišla kontrola 🙂 PN som ukončila s tým, že posledný týždeň a pol som mala neobmedzené vychádzky, tak som sa potom už ani nebála, že by niekto prišiel..
a máme sa super, rastiem ako z vody, malý tiež..žiadne komplikácie, všetko ok...len sa stále rozhodujem nad pôrodnicou 😒

miskaska
11. dec 2011

Ja sa len chcem spýtať, to tehotná môže ísť na PN aj keď je úplne zdravá, ale pre niečo už nemôže vykonávať prácu kde je zamestnaná? Nie je to povinnosťou zamestnávateľa zadeliť ženu na takú prácu, ktorá neohrozí jej tehotenstvo? S akou diagnózou idete potom na PN, nie je to zneužívanie systému? Takto sa to smie robiť oficiálne? Nerýpem, len sa pýtam, po prečítaní tejto témy 😉 .

danusskaaa
12. dec 2011

@katrenka111 hned ako mi od septembra dal doktor PN do policka vychadzky napisal neobmedzene. ked som sa pytala v socialnej poistovni, ci to moze byt, baba za okienkom povedala, ze to je pri tehotenstve normalne, ze tam nedava doktor obmedzujuce hodiny vychadzok. Moj doktor s tym nemal ziadny problem ved vydrzat nejakych 5 mesiacov len doma /lebo tie dve-tri hodinky vychadzok je malo/ by bolo pre maminku este horsie ako pracovat.

danusskaaa
12. dec 2011

@miskaska dovody na PN su rozne, urcite su prvorade tie co sa tykaju zdravia, ale da sa ist na PN /po dohode s doktorom/ aj ked praca nie je pre nieco vyhovujuca. Napriklad ked vykonavas pracu v bare kde sa fajci, pripadne moc behas a zamestnavatel to nevie obmedzit a nema pravo ti preto dat ani vypoved. vsetko zalezi od doktora, co ako vymysli. Ja som mala prvy mesiac PN len kvoli tomu, ze som nevladala behat v praci, potom uz bolo PN zo zdravotnych dovodov. fakt sa skus porozpravat s gynekologom a nieco sa urcite najde ak je nemozne pracu vykonavat, lebo ked si to zoberies s druhej strany byt nejake mesiace bez peniazkov je tiez tazke a ked este treba nakupit tolko veci pre mimi.

katrenka111
12. dec 2011

@lubjatqo Ahoj no tak to mas fajn teda.... a doki ti tiež dal neobmedzene vychádzky?? No tak to som prekvapená že tak davaju....
a kde by si chcela rodiť???

skeblicka77
12. dec 2011

@miskaska je to tak, ze PN tehotnej sa dava z roznych dovodov, napr, ja som bola uplne zdrava, ale zaciatok tehotenstva bol v zime a ja som pracovala v sklade, kde boli otvorene asi 4 nakladne rampy, prievan tam bol z kazdej strany a uz v novembri tam bola zima ako v ruskom filme, zamestnavatel mi nevedel dat inu pracu, tak ma dr poslal na Pn... 😉 😉

aadulik2110
13. dec 2011

@amouramour to je síce pravda, ale ja som na PN preventívne, aby som nebola v prostredí, v ktorom pracujem.... to isté má kamoška - zdravotná sestra na detskom oddelení, kam umiestňujú aj detských infekčných pacientov a preto je "preventívne" na PN. V podstate je doma tak ako aj ja kvôli prostrediu, v ktorom pracujeme a mať 2h dopoludnia a odpoludnia vychádzku je potom trošku divné. A nehovorím, že každý deň niečo potrebujem a niekde behať, ale napr. máme ísť vybavovať niečo do BA (kde musím byť aj ja) a cesta trvá 1,5 hod. tam a zasa spať..... takže nie je mysliteľné, aby som to za 2 hodiny stihla .... teleport ešte nemáme

amouramour
13. dec 2011

@aadulik2110 no hej, ale je to dan za to, ze ta tento stat ta pocas toho obdobia dotuje....bohuzial...a je vela mamiciek ktore su aj zo zdravotnych dovodov alebo ze sa im proste nechce...a najhorsia kombinacia su tie zo zdravotnych dovodov, ktore nevedia obsediet...to sa ale cloveku uz aj rozum zastavuje

aadulik2110
13. dec 2011

@amouramour no to máš svätú pravdu... nehovorím - napr. ja som mala na začiatku, vlastne až do konca 3. mesiaca problémy a vtedy som nemala vychádzky a naozaj som bola rada, že ležím a nemusím sa poriadne ani hýbať, ale teraz keď už som ok, tak mi to príde nefér.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre