Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

sloto
20. feb 2012

ahojte, od dnes som takisto na PN. som v 8 tt a co ma prekvapilo, ked mi doktorka povedala, ze nemam narok na vychadzky??? to je ako mozne?

lola77
20. feb 2012

@sloto No prvé týždne som ani ja nemala vychádzky. Lekár mi ich dala asi po 3 týždňoch. Neboj, určite ti ich lekárka neskôr vypíše.

lola77
20. feb 2012

@toxity To je rôzne :-/ Mne bolo povedané, že sa stalo, že prišli aj po 21hod.

lola77
20. feb 2012

@delfinik855 Ja mám tiež trvalý pobyt v inom meste kde som aj registrovaná v SP. Mne prišla kontrola zo SP z toho mesta, kde som uviedla, že sa budem zdržovať. Takže kontrolu môžeš mať, oni to majú prepojené.

sloto
20. feb 2012

@lola77 to dufam, som totiz sama s malou, manzel mi pracuje v bratislave a proste ved ja musim chodit do skolky, do obchodu.... trochu von s malou, nemozem byt len doma

lola77
20. feb 2012

@sloto no ja mám napr. vychádzky od 10-12 a od 14-16 Dohodni sa s lekárkou a vychádzky ti určite vypíše, len máloktorí lekár ich vypisuje hneď ako dá PN-ku.

kacsik
20. feb 2012

@sloto záleží na tom, prečo si na PN 🙂 ani ja som zo začiatku nemala vychádzky, sú asi diagnózy, kedy to lekár nemôže povoliť 🙂 potom mi zmenil diagnózu a dal aj vychádzky, dve hoďky doobeda a dve poobede 🙂

delfinik855
21. feb 2012

@lola77 ahoj tak to si ma nepotesila...a ako dlho si bola na pn, ked ti prisla kontrola?

lola77
21. feb 2012

@delfinik855 doma som bola vtedy dva týždne...a kontrola mi prišla v sobotu pred 10h.

aknedz
21. feb 2012

ahojte, ja som na PN od decembra a tiež som mala teraz vo februári kontrolu...platím si DNPO, možno aj pre to..asi sa im naozaj veľmi navýšili PNky 😕

lucc
21. feb 2012

Ahojte, som na PN od novembra, tiež som si platila len DNPO ... kontrolu som nemala a teda ste ma prekvapili, že ste už niektoré mali kontrolu 😕

cicka22312
21. feb 2012

Ahojte ja som na pnke od zaciatku skoro az do teraz a este zatial nikto nedosiel na kontrolu.Teraz mam aj svadbu za necele 2 tyzdne tak si idem vybavovat papierik od doktorky aby som mala pre socialku. Uz ste niektora obsolvovala sobas pocas pnky??? Co treba bolo vybavit ???? dakujem za radu 🙂

lu17
21. feb 2012

@cicka22312 Ahoj,viem ze to je vraj problem mat svadbu pocas pnky, bud musis mat vychadzky v case sobasa alebo na vikend zrusit pnku 🙂

papuka
21. feb 2012

ahojte, ja som mala kontrolu minulý piatok o 13,30 a som PN od 19.12.2011

lucc
21. feb 2012

cicka22312 - aj ja si myslím, že to s PN a svadbou nebude až také jednoduché, doktorke som videla na dverách napísané- sobášiť sa počas pn je neprípustné - asi mali viac takýchto prípadov, ale myslím si, že doktorka ti poradí, ako sa zariadiť, aby to bolo možné ... tak prajem veľa šťastia 😉

cicka22312
21. feb 2012

@lucc
dakujem no vsak hadam sa dao dohodnem lebo co viem tak sa vela zien sobasilo pocas pnky a v pohode tak uvidime ale ja si myslim ze ak to bude pocas vychadzky tak by nemal byt problem takze tak ale ze sa da vybavit aj ta celodenka no uvidime dneska som sla k doktorke len ma dovolenku 🙂 Tak musim vydrzat doo pondelka 😉 Ale dakujem za poradenie a ako pozeram tak v maji cakas babetko tak gratulujem 🙂

lucc
21. feb 2012

@cicka22312 ďakujem, bábo by malo prísť už v apríli 🙂

cicka22312
21. feb 2012

@lucc
Jeeeej aha prepac ja som to asi zle precitala 😀 Ja ze maj 🙂 a co cakas??? Hlavne prajem vela zdravicka a stasticka tebe a babetku 😉

lucc
22. feb 2012

@cicka22312 nevadííí 🙂 ešte nevieme, necháme sa asi prekvapiť, keďže sa nechce ukázať 😉

mravvcek
22. feb 2012

kocky a ako prebieha taka kontrola?Mam ich vpustit dnu?Co potrebujem na preukazanie?
Tiez som na PN od januara 🙂

adrioska
22. feb 2012

@mravvcek Nemusis ich vpustit dnu, treba im ukazat PN-kovy papier - ten zeleny, ktory mas u seba, oni ti tam napisu, kedy boli na kontrole a to je vsetko.

janka369
23. feb 2012

@cicka22312 Ahoj,ja som tiež mala mať svadbu počas PN a Dr. mi povedal, že zmenu priezviska treba hlásiť aj na sociálke a tým by som sa vlastne priznala,že som nedodržiavala liečebný režim,takže som musela prerušiť PN.A to som nebola tehotná,ale som mala sádru na ruke. Nepomohol mi ani argument,že sa budeme tváriť,že sme mali svadbu len počas vychádzok a potom som sa išla domov liečiť. Ale uvidíš,čo ti povie tvoj Dr., to je len moja skúsenosť.

petraas
24. feb 2012

@sloto vychadzky sa nedavaju hned...lekar ti ich moze dat az po niekolkych dnoch ale uz si nepamatam po kolkych...a to zalezi aj od diagnozy ci ti ich napise alebo nie...

inak baby ja som v prvom tehu bola na pn od zaciatku cize od polovice januara a prisla mi kontrola zaciatkom marca...
teraz som zasa od zaciatku tehu na pn zasa od polovice januara a zatial nikto neprisiel ale urcite pride lebo mam pn ku aj z dnp cka a preto ju radsej dodrzujem aj ked je to tazke pri mojej 2 rocnej dcerke

sloto
25. feb 2012

@petraas tak vychadzky som nakoniec dostala po dvoch dnoch PNky, ukecala som doktorku a napisala mi 2x po 2 hodky 🙂)

oliverka
25. feb 2012

Ako riešiť PN bez vychádzok, keď Dr. vypísal odporúčacie lístky na vyšetrenie k diabetológovi a na interné? Nerada sa dohadujem cez telefón, radšej by som zašla opýtať sa osobne na objednávanie, čo k vyšetreniu potrebujem a pod. Okrem toho mám Sociálnej poisťovni tento týždeň priniesť od gynekológa potvrdenie, v ktorom týždni som bola k 31. januáru. Tehotenský preukaz, kde je vyznačená PM a termín pôrodu im nestačí... Gynekológa mám 30 km od miesta bydliska, takže ďalšie porušenie liečebného režimu... Ak mi vtedy príde kontrola, tak pôjdem opäť za gynekológom, aby mi potvrdil, že som si tam bola pre potvrdenie 😀

poisonblu
25. feb 2012

@oliverka ked pojdes ku gynekologovi, tak nech ti hned da potvrdenie pre istotu...a vsade kam pojdes, si pytaj potvrdenie..aj v socialnej poistovni...:D

simi81
25. feb 2012

ahojte ja som na pn hned od začiatku tehotenstva a vychádzky som dostala hned 8-10h 14-19h a tiež som aj dnp.pn som od novembra a kontrolu som nemala.

delfinik855
27. feb 2012

@simi81 ahoj ty mas vychadzky od 14tej do 19tej? to sa da mat 5hodinovu vychadzku? ja mam len po 2hodky

mb
27. feb 2012

@oliverka Ahoj preco Ta pytali potvrdenie,ze si tehotna a v ktorom tyzdni?Ja som tiez na PN a mam marodku aj z DNP a mna nic nepytali.

oliverka
27. feb 2012

@mb Pýtali ho preto, lebo mi k 31. 1. DNP zaniklo. Ako tehotná mám 8 mesačnú ochrannú lehotu, lenže musím preukázať, že som k dátumu zániku DNP bola tehotná. Ak by som tehotná už vtedy nebola, ochranná lehota by bola len 7 dňová, čiže by som si teraz nemohla nárokovať na nemocenské z DNP.
Ak ti vznikla PN-ka ešte počas trvania DNP, žiadne potvrdenie nie je treba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre