Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

susi0303
3. feb 2012

ahojte....ja som bola na PN od zaciatku tehu t.j. od maja 2011a nemala som ziadnu kontrolu az po koniec PN....uz som na MD

poisonblu
3. feb 2012

baby, a ked pacientka porusi vychadzky a nebude doma, tak jej vezmu nemocenske iba na mesiac a potom zase dostane, nie?

nana80
3. feb 2012

ahojte ja som na PN od začiatku tehu od augusta 2011 akontrolu som nemala ani raz. 😎

nlula
3. feb 2012

Ahojte, som na PN od septembra a tiež mi zatiaľ neboli na kontrole. Zisťovala som si ta a bolo mi povedané, že nezvyknú chodievať tehotným. Tak držíme si palce aby do MD ani neprišli práve odchádzam mimo vychádzky 🙂 .

lucka1987
3. feb 2012

@nlula aj mne to povedali.. a ani raz mi neprisla.. a tiez som chodila kade tade... na kupalisko na hriby s mm a po vyletoch po okoli... 😀

nlula
3. feb 2012

@lucka1987
Veru keby je teplúčko tým hríbom by som neodolala, zimné športy nie sú vôbec pre tehu. 😕

lucka1987
3. feb 2012

@nlula no asi tak.. samý uraz hrozi.. ja som jar leto, chodila hore dolu na prechadzky po hore a na hrady a zoologicke 😀 teda vobec som sa nepozastavovala nad myslienkou ci dojde socialka.. prvy krat som bola takto doma.. od skoly celu dobu iba robim 12 hod denne pomaly.. minuly rok som si pekne oddychla a uzivala. 🙂 a nemienila som byt doma zamknuta.. 😀

rebeka25
3. feb 2012

ani mne nebola ani raz kontrola a doky povedal ze aj keby dosla, tak sa nemam trapiť, že potrebujem prechadzky a nie trčať doma. Ale čo viem tak chodia kontroli hlavne tym maminkam čo si platili dobrovolne a dostavali vysoke materske, inam tehotnym nechodia....

strihalka
3. feb 2012

Baby vy tehoetne, co jste na PNke, jste od gynekologicky ci od obvodni?Bo ja jsem od obvodni pro dychavicnsot, tak nevim, ci ma aj vidi ze jsem tehule.....

fantagiro31
3. feb 2012

keď je Pn z Dnp možu prísť hneď v prvý deň?

emogeon
3. feb 2012

@fantagiro31 urcite nie aj keby si pn odniesla do Sp osobnehned v ten den tak este to nestinu nahrat do PC...

bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bapi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka_1983
4. feb 2012

ja som tiež PN a čerpám PNku aj z DNPO, kontrola mi zatiaľ nebola. doma som od decembra.
Hovoríte, že tehotným nechodievajú na kontroly...ale odkiaľ vedia na Sociálnej poisť., že sme tehotné? Veď tehotenskú knižku som tam nedávala a ani neukazovala...len kladenku od lekára...

peggi
4. feb 2012

@lola77 Tak to si ma šokovala,že ti prišla kontrola v sobotu a známej v nedeľu. Ja neriskujem a dodržiavam vychádzky cez týždeň aj cez víkendy,nechcem prísť o peniaze,ale čudujem sa,že sa im chce chodiť po kontrolách počas voľna,keď možu mať kľud. Aj ja som tu čítala,že od 6 - 22 hod. možu prísť na kotrolu,no keby prišli tak skoro príp. tak neskoro,tak by som im asi aj čosi povedala. O takej dobe spíme a máme malé dieťa,tak by ma veľmi "potešilo",keby ho zobudili. Zažili ste niektorá,že by vám prišla kontrola o takej hodine?

peggi
4. feb 2012

@katka_1983 O tom,že sme tehotné,sa možu dovtípiť z tlačiva na PN,mala by tam byť diagnóza a je tam aj pečiatka gynekológa.

emogeon
4. feb 2012

@katka_1983 lekar pise kod diagnozy na pn...

@peggi no oni chodia aj cez vikend bezne

peggi
4. feb 2012

@emogeon Ja viem,že možu prísť aj počas víkendu,len som sa s tým zatiaľ nestretla,ani osobne - bola som celé prvé tehu na rizikovom a kontrolu som nemala ani raz, a ani známym,ktorí boli na PN neprišla kontrola cez víkend iba v týždni.

obycko
4. feb 2012

Nemáte skúsenosť či chodia na kontrolu aj ked ste evidovane na úrade prace a ste na rizikovej PN?

mirkave
4. feb 2012

ja som bola v prvom tehu vypisana od obvodaka par mesiacov a kontrola mi neprisla.teraz som od gyndosky a kontrola zatial tiez nic.ale vychadzky dodrziavam.nechcem prist o peniaze (mam pn aj z povinneho aj dobrovolneho poistenia)
a ak by ku nam prisli tak neskoro,alebo ma zobudili tak skoro?nakopala by som im prdel 😕 ani by som neotvorila.po nociach cudzim ludom neotvaram dvere 🙄 .......uz mam len nejake 2 mesiace pn pred nastupom na matersku,tak to nejak vydrzim.teraz ma ani nikam nic nelaka,ako je vonku strasna zima.mam dost,ked musim ist s dcerou do skolky a zo skolky......

mirkave
4. feb 2012

@poisonblu asi to tak je.zoberu pn na mesiac a potom by mala byt zas vyplatena normalne

lola77
5. feb 2012

@katka_1983 @nlula Baby keď si prečítate túto diskusiu pár strán dozadu, tak zistíte, že babnky tu písali, že sociálke je jedno, či je tam pečiatka od gynekológa, obvodného.... Oni si vytlačia zoznam a na tom zozname majú len mená a adresy, žiadne kódy diagnóz. Kontroly môžu robiť brigádnici, ľudia na dôchodku a pochybujem, že tí by vedeli čo ktorá diagnóza znamená. A niektoré ženy sú tehotné, ale sú na PN od iných lekárov, nie len od gynekológov. A gynekológ zvykne vypísať na PN aj ženy, ktoré nie sú tehotné. A na tlačive PN sa nikde nepíše, že sme doma kvôli tomu, že sme tehotné. Takže nespoliehala by som sa na to, že tehotným na kontrolu nechodia lebo polovici žien v tejto diskusii boli a nie len jeden krát. To záleží od šťastia a myslím si, že teraz môžu chodiť viac, hlavne čo sa týka ľudí, ktorí sú doma a majú aj DNP. Veď nám musia vyplácať za DNP nemalé peniažky.
@peggi ja som sa potom pýtala známej, čo je riaditeľka na sociálke len v inom meste ako bývam, že oni majú pracovnú dobu aj cez víkend. Veď vtedy sa ťažšie obháji, že bol u lekára (ak si nezoženie papier z pohotovosti) a im ide o tom, nachytať čo najviac ľudí, ktorí nie sú doma. Neviem či pracujú od 6-22h, skúsim sa popýtať aj na to. Ale niektorým boli aj večer, ale neviem čo večer znamená. Tu v diskusii som čítala, že to možné je, ale neviem :-/

poisonblu
5. feb 2012

@lola77 mne tiez tvrdili v SP, ze oni nemaju napisanu diagnozu ani ci mam alebo nemam vychadzky...ale mne zase dr. tvrdila nieco ine...lebo tie zelene listky co idu nam, idu aj do SP..ale asi na ine oddelenie ako je oddelenie kontroly pacientov....takze kontrola podla mna moze prist hocikomu a hocikedy, ako pises ty

lola77
5. feb 2012

@poisonblu Presne tak 🙂 Ja som si to zisťovala a máš pravdu aj s vychádzkami, môžu prísť kedykoľvek. Im sa dajú tlačivá o PN so SP, do systému si diagnózu zrejme zaznačia, ale tým to končí. ďalej nepátrajú, či je niektorá tehotná, či je doma s chrípkou.... Dajú im zoznam a ide sa. A mne keď boli, tak prišiel 5 min. ako mi mala začať vychádzka, ale on o mojich vychádzkach ani nevedel.

peggi
5. feb 2012

@lola77 Ja si tiež myslím,že asi začnú chodiť viac koli DNP. Ja mám tiež PN z DNP a aj koli tomu sa bojím riskovať,ale neriskovala som ani pri prvom tehotenstve a vtedy som nemala PN z DNP. Ja mám jednoducho strach,nestojí to za to naháňať niekde potvrdenie od lekára. Je určite lepšie,dohodnúť sa s lekárom oficiálne na dlhších vychádzkach. Jedna kočka tu niekde na fóre písala,že sa informovala priamo na SP a tam jej povedali,že o tom,či má pacient vychádzky a aké dlhé sú rozhoduje ošetrujúci lekár a nie SP. Takže ja ak budem mať pocit alebo potrebu mať dlhšie vychádzky,tak požiadam mojho gynekológa. Momentálne ale nevyužívam naplno ani tie,čo mi dal,koli rizikovému tehu.

poisonblu
5. feb 2012

@peggi no ja budem potrebovat aspon 3 hodiny poobede, lebo byvame mimo mesto, takze ked budeme chciet ist nakupovat alebo co, tak proste za 2 hodky to neobeham

peggi
5. feb 2012

@poisonblu Ja mám doobeda 2 hod. a poobede 3 hodiny. Poprosila som,či by som nemohla mať poobede o 1 hod. dlhšie,aby som mohla chodiť s malým na krúžok a za 2 hod. by som to nestihla a riskovať,tiež nechcem. Požiadaj lekára,nemal by to byť problém,viem,že na fóre sú kočky,čo majú neobmedzené vychádzky.

lola77
5. feb 2012

@peggi Ja tiež všetko dodržujem. Nestojím o problémy a keďže ma lekár vypísal kvôli zdravotným problém, mám pokoj a dávam sa dokopy. Niektorí lekári dajú neobmedzené vychádzky, ale len k určitým diagnózam a čo tu baby písali na fórach, tak aj lekárov kontrolujú a musia všetko SP predložiť. Mne môj nechcel lebo nemám diagnózu, ktorá môže mať neobmedzené vychádzky. A niekto tu spomínal, že ak sa aj chodí ku psychologóvi, tak aj vtedy sú neobmedzené.

poisonblu
5. feb 2012

@peggi ja mam teraz neobmedzene, ale ja som od psychiatricky PN, ked budem na rizikovom, tak pochybujem, ze mi da viac ako je zauzivane..ked som bola po potrate 2 tyzdne doma, tak som nemala ziadne...

peggi
5. feb 2012

@poisonblu Určite dĺžka vychádzok závisí od diagnózy. Ja som PN koli krvácaniu v tehu,najprv som tiež nemala vychádzky,no asi po dvoch týždňoch mi ich dal sám gynekológ bez toho,aby som ich pýtala,vraj mám chodiť na prechádzky na čerstvý vzduch. Ako som už vyššie písala,ani ich moc nevyužívam,snažím sa čo najviac ležať,aby sa mi krvácanie nezhoršilo,ale idem aspoň na chvíľu koli malému von prejsť sa,nech nie sme zavretí celý deň vnútri a raz týždenne idem s malým na krúžok,koli tomu som si vypýtala poobede dlhšie vychádzky a bez problémov mi ich dal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre