Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

veve39
13. okt 2011

baby to nie je pravda, ze k tehotnym kontrola nechodi, ak to aj lekar povie, nespoliehajte sa na to...ved len staci pozriet si v tejto teme, kolkym kockam kontrola prisla a aj opakovane....a to, ze niekto je x-mesiacov PN a kontrola mu nepride je samozrejme bezne - ved nestihnu obehnut vsetkych PNkarov....
SP nema peniaze (ako vsetky institucie v nasom state) a v pripade porusenia liecebneho poriadku ide vlastne o "usetrene" zdroje...cize je v podstate v ich zaujme PN osobu nenajst doma - a preto sa tejto cinnosti dokladne venuju 😉
k celodennym vychadzkam - tiez som sa na ne pytala mojho gynekologa ked som bola dlhodobo PN, povedal mi, ze take neexistuju, tak neviem...ale dali sa upravit casy standardnych vychadzok po dohode s nim....

tina7729
13. okt 2011

@tetapetra mne prisla o pol jednej poobede. A od jednej mam vychadzky 🙂 Ale je to nespravodlive. Za to,ze máme rizikové pracovisko a nemožme v nom pracovat,tak sme na pn a musime este aj trčat doma ☹ a za tu kratku vychadzku si ani nestihnem zajst poriadne do mesta 😠

tetapetra
13. okt 2011

@tina7729 no to je pravda, ked si v poriadku, tak je to krute, ze musis trcat doma. U nas preradili jednu babu z labaku do call centra. Mna tam nedostanu, kopu bab bolo tehotnych a labak prezili, deticky maju zdrave, tak aj ja chcem ostat v labaku 🙂

tina7729
13. okt 2011

@tetapetra no,aj ja keby bola možnost preradenia tak radsej som v práci. ale taká možnost bohužial nebola ☹ Lebo toto je fakt na zblbnutie. 😖 Nikdy som nebola na pn a este takto dlho 😒 som zvedava ako to idem zvladnut. ale musim ,kolko nas takých je a vydržali to 😀

leeenka26
13. okt 2011

@maartinkaa jaaaj 🙂))

leeenka26
13. okt 2011

@tetapetra no ved to musis ty vediet, ci si na to trufas, ale ja z mojich skusenosti, som radsej ostala doma.

tetapetra
13. okt 2011

@leeenka26 ked mi to odobri lekarka, tak pojdem. Citim sa dobre. V stredu idem na kontrolu a NT, tak uvidim.

leeenka26
13. okt 2011

@tetapetra co je NT? No ved uvidis.

tetapetra
13. okt 2011

Jednou z najmodernejších metod je skríningove vyšetrenie v prvom trimestri tehotenstva. Jedná sa o takzvaný kombinovaný test, ktorý sa skladá z viacerých podtestov. Jedným z nich je ultrazvukové vyšetrenie nuchálnej translucencie plodu, čo je meranie hrúbky vodnatého tkaniva krku bábatka a zvýšené hodnoty merania dávaju základ podozreniam na Downov syndrom, na iné chromozomálne abnormality alebo vrodené srdečné vady. Vyšetrenie NT (nuchálna translucencia) musí byť prevedené medzi 11. až 14. tyždnom tehotenstva. Posledný den na vyšetrenie je 13 tyžden a 6 den tehotenstva. NT je vyšetrenie, ktoré vyžaduje vysokošpecializované ultrazvukové zariadenie s vysokou rozlišovacou schopnosťou a lekári alebo ultrazvukový technici ktorí ho vykonávaju, potrebuju špeciálny tréning. Tolko asi 🙂

pici
13. okt 2011

@leeenka26 pn je prace neschopny cize by si mala byt doma... a vychadzky v tom obmedzenom case su na to, aby ti doma nehrablo...

lucia1181
13. okt 2011

ahojte,jasom bola na PN cele prve a aj tretie tehotenstvo a ani raz nedosla kontrola za tych 9 mesiacov

sasena033
13. okt 2011

baby od 17 idem na PN ....chcem sa informovat pri prvom tehu som mala vychadzk yod 10,00-12,00 a od 14,00-16,00 od niekho som pocula ze sa da dat aj dodatocne od 18,00-20,,00 myslite???? ci to mam lekarovi povat aby sa na mna nekukal ako na divnu ze co od neho chcem dakujem 🙂

aduskatt
13. okt 2011

@tetapetra myslim, ze nie krku, ale sije🙂inak fajn

kaciatko81
13. okt 2011

ahojte, ja som bola pn od 8tt, kontrola mi neprisla, ale vychadzky som dodrziavala poctivo. uprimne kolkokrat mi bolo tak zle, ze ma nenapadlo ist niekam ani pocas vychadzky... ale kamaratka mala kontrolu 2x v priebehu tyzdna. podla mna sa to da vydrzat, treba vela citat, najst si nejaku zabavu.
@sasena033 ja som mala poobede od 16-18, kedze v lete byt vonku od 14-16 bolo pre mna nepredstavitelne

sasena033
13. okt 2011

@kaciatko81 no pri malom som bola PN odd 5 mesiac aa neboli ani raz a to som veru nenodrziavala ni doma som nebyvala....ale teraz skusim byt dosledna nakolko PN bude vysoka a nerada by som riskovala ze o nu pridem 🙂 a tie necele 3 mesiace vydrzim

kaciatko81
13. okt 2011

@sasena033 neviem aky mas dovod pn, pre mna bolo dolezite babo 🙂 a myslim, ze to urcite vydrzis, su aj horsie veci no nie? ako mne povedal kamarat, co je par mesiacov v porovnani s celym zivotom, ubehne to rychlo a na konci si ani nespomenies... a mal pravdu 😉

sasena033
13. okt 2011

@kaciatko81 no prve 3 mesiace som krvacala a lezala v nemocke teraz je dobre ale krize ma trapia..... 😒 som na RD a platim si poistenie takze vyuzijem ho aj na PN platim ho niekolko rokov a nevyuziala som ho 🙂

dia459
13. okt 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci je mozne ist na PN od zaciatku tehotenstva ak robim v supermarkete a ak je s dietatkom vsetko v poriadku.

kaciatko81
13. okt 2011

@sasena033 drzim palce, aby uz bolo len dobre

lin123
13. okt 2011

@dia459 porozpravat sa musis so svojim Dr., ale ak chces ist na PN, tak urcite nebude nic riskovat a vypise ta. Otazka je aj, co robis v supermarkete. Zdvihas tazke veci? V takom pripade by som nevahala, povedz Dr., ze Ta bolia krize alebo Ti je velmi zle a vypise ta...

dia459
13. okt 2011

@lin123 Ano, dviham tazke veci, ale sedim aj v kase, ale to len zriedka...Vacsinou mam zeleninu, co su dost tazke krabice cca 20 kg

dia459
13. okt 2011

@lin123 Nadavno mi potratila byvala kolegyna co robila tiez to iste co ja...ona sa o tehotenstve dozvedela len v drumom mesiaci a az potom sla k lekarovi a dala sa na PN a o 2 tyzdne potratila

lin123
13. okt 2011

vobec by si take tazke veci dvihat nemala, takze byt na Tvojom mieste,idem na PN

dia459
13. okt 2011

Chcela by som ist urcite, ak mi to teda schvali aj lekar, ale podla vsetkeho ano...

tetapetra
13. okt 2011

@aduskatt to som odkopirovala z netu 🙂

tetapetra
13. okt 2011

@dia459 zena nesmie vobec dvihat take tazke veci!

aduskatt
13. okt 2011

@tetapetra ano, nasla som velmi rychlo to, odkial si to kopirovala🙂)

tetapetra
13. okt 2011

@aduskatt no nechcelo sa mi pisat 🙂

aduskatt
13. okt 2011

@tetapetra ved si treba pomoct, ako vies🙂

tetapetra
13. okt 2011

@aduskatt jasna vec 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre