Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

zuzana17
24. mar 2009

Ahojte, ja som tiež bola dlho na PN a tie papiere na konci mesiaca som dávala zamestnávateľovi 😉

zuzkaaaa
24. mar 2009

ahojte....chcela by som sa spýtať baby čo ste na PN kedy dostávate peniažky? ja som od 5 februára PN a ešte som nič nedostala, tak neviem kedy to posielajú... prosím poraďte

tanulik...
24. mar 2009

ahoj zazka ja som korony dostala ale az po 3 mes. co sa tyka inych oni nato zabudaju treba sa im ozvat

pink_lady
24. mar 2009

cooooo? 😕 ja dostavam peniazky zo socialky vzdy 16.v mesiaci - na ucet - zatial mi este nikdy nemeskali ale tak radsej to nechcem zakriknut 😨

mona1111
24. mar 2009

zuzkaaaa ja som za PN dostavala presne na cas vzdy okolo 20 dna v mesiaci. Ked si uz od 5 februara na PN, tak by s to mala dostat teraz koncom marca.

zuzkaaaa
24. mar 2009

dakujem za odpovede 😉 snáď sa dočkám tých pár koruniek vlastne eur.. 😀

katy2
24. mar 2009

zuzka, a nosis papier na penazite davky ku koncu mesiaca? 😕

zuzkaaaa
24. mar 2009

nie na zaciatku mesiaca, prečo?

zuzkaaaa
24. mar 2009

baby neviete čo znamená diagnoza 0.26.9? to mám v tehu knižke a nikde sa neviem dopátrať čo to znamená

pink_lady
24. mar 2009

zuzka, O26 je Starostlivosť o matku pre iné poruchy súvisiace najmä s ťarchavosťou, to cislo za bodkou je konkretny problem...zoznam diagnoz najdes napr. na www.zdravie.sk v časti "užitočné" 😉
ak si to zamestnavatelovi dala - ten papier na peniazky - az zaciatkom mesiaca, on to nemusel stihnut odovzdat do 3-4 v mesiac, najneskor 4. to musi byt v poistovni aby stihli nacas vyplatit davky, inak meskaju ...ale urcite pridu 😉

mayka
25. mar 2009

babulky potrebujem radu od tich ktore ste na PN az do porodu. Ako vam to vyratali mesacne? Tych 55% sa pocita z hrubej mzdy pocas celeho trvania PN? A odvody sa tym padom neplatia? Ovplivni to potom aj vysku materskeho prispevku?

pink_lady
25. mar 2009

mayka, toto som sa pytala sestry minuly tyzden, ked som bola v nemocke a tiez mi to vrtalo hlavou, ona s tyym robi, takze sa tomu rozumie - rata sa ti to z vymeriavacieho zakladu z minuleho roka, od posledneho zamestnavatela, takze, ak aj budes PN az do porodu, materksu ti to neovplyvni, budes ju mat tak isto vysoku ako ti vyrataju nemocenske davky pocas PN. A pocas PN za teba plati zakladne odvody stat, pokial PN netrva dlhsie ako 52 tyzdnov /rataju sa vsetky tyzdne dokopy ak medzi poslednymi PN nebol aspon 52 tyzdnova pauza/. Takze ziadne strachy, kludne PN-kuj 😉

mayka
25. mar 2009

tak to je parada. Dakujeeeeem 😉

smajli
25. mar 2009

ahoj pink/lady, mne obvodak PN/ku ukoncil a gynekolog mi dal novu... , ale lekari by mali vediet,ako to spravit.

kejla
25. mar 2009

Pink_lady,aj mne obvodak PN-ku ukoncil a gynekolog dal novu...Tak to chcel gynekolog,nechcel preklad PN-ky...

Ja som PN od zaciytku januara a este som nedostala ani euro ☹

kejla
25. mar 2009

pardon za preklep-"od zaciatku" 🙂 😎

pink_lady
26. mar 2009

diky zienky, ved dnes uvidim, idem ku gyn 🙂 pred rokom mi to tak urobili - ze PN zacal obvodak, gynekolog ukoncil ale nevedela som ci je to este mozne, lebo sa to vraj furt meni. Bude to ale zbytocne papierovanie, no ale co uz 😎
kejla - a to je ako mozne ze si este nedostala ani euro? 😕 mne chodia pravidelne peniazky zo SP 😕

smajli
26. mar 2009

no ked ste nedostali este ani korunu,ci euro, tak skuste zavolat na pobocku soc.poistovne na nemocenske oddelenie,ci zamestnavatel dorucil vsetky potrebne papiere /potvrdenie o prijme/,alebo ci nieco nechyba z vasej strany /napr.omylom chyba podpis,aj to sa stane.../
Ak si Kejla na PN od zaciatku januara,tak by ti prve nem.davky mali dojst uz na konci februara. Zavierky maju soc.poist.tak okolo 20.teho. Ak ti peniaze maju chodit na adresu,tak mozu dojst peniaze aj paru dni neskor,kym to roznesie posta...,ale uz by si mala mat aj tento mesiac peniaze... Urcite im zavolaj.
No a tie poukazy o trvani PN treba radsej nosit na soc.poistovnu priamo,alebo poslat a radsej ked ich mate aj pred poslednym dnom v mesiaci,tak aj vtedy,lebo oni fakt ked im tieto veci nedojdu do nejakeho 3-4.dna v mesiaci,tak to mozu spravit az dalsi mesiac. Zamestnavatelovi dajte trebars len kopiu trvania PN/ky,aby vedel,ze ste stale PN,ale radsej mu original nedavajte,lebo kym to tam on doruci... tak mozno aj tam je chyba.

pink_lady
27. mar 2009

čaute, tak mne tu PN len prelozili 😎 😉

a baby tie ktorym vam nechodia korunky ci vlastne eura tak vazne si to obvolajte 😉

pajinka23
27. mar 2009

ja som doma od 12tt a nemala som kontrolu ani raz.. 🙂 🙂 🙂 k tomu som mala od doktora aj vychadzky ale myslim si ze tehotnym kontroly nechodia vobec ani kamoske neboli za cala tehu 😀 😀 😀 😀

deniskajakubko
27. mar 2009

ahojte neviete náhodou čo to je za diagnóza 0-21

deniskajakubko
27. mar 2009

aj ja som na PN od novembra a kontrola zatiaľ nebola, dúfam, že ani neprídu a neviete, keď mi lekárka vypíše už materskú tak mi vlastne ukončí marodku?

pink_lady
28. mar 2009

deniskajakubko to 0-21 je "Nadmerné dávenie v ťarchavosti - hyperemesis gravidarum" 😝 ...

tie co mate vychadzky odkedy do kedy ich mate? /myslim cas cez den 🙂 /

deniskajakubko
28. mar 2009

pink lady ďakujem za odpoveď

vychádzky ja mám od 10.00 hod. do 12.00 hod. a poobede od 14.00 hod. do 16.00 hod.

blondinka42
31. mar 2009

ahojte,ak pracujem a som este v skusobnej dobe a otehotnela som,ma pravo ma zamestnavatel vyhodit z prace?Praca je namahava a budem musiet marodovat,je to mozne aj ked som v skusobnej dobe?

blondinka42
31. mar 2009

prosim poradte

pink_lady
31. mar 2009

blondinka, kolko ti trva este do skoncenia skusobnej doby? lebo pokial si v skusobnej mozu ta prepustit i ked si tehotna a PN. ak by ti vela nechybalo, skus to vydrzat a na PN trebars odid den po skonceni skusobnej doby 😎

blondinka42
31. mar 2009

pink lady-tak to si ma velmi nepotesila,ja uz som teraz na PN po dvoch mesiacoch prace,ale ved mozem byt na PN cely mesiac nie?A potom pokracovat s PN.Narokom som to tak chcela urobit.

blondinka42
31. mar 2009

nie je to nahodou tak ze ak som na PN a to je jedno ci v skusobnej dobe alebo nie,nesmu mi dat vypoved.

lulu19
31. mar 2009

AHOJTE BABY MOZEM SA SPYTAT NIECO NIE JE TO ESTE AKUALNE ALE DUFAM ZE BUDE
COSKORO .KEBY SOM OTEHOTNELA A CHCELA IST NA PN AKO TO JE .KED SOM ROBILA ROK A POL V JEDNEJ ROBOTE A OD DECEMBRA SM V NOVEJ ROBOTE teda skusobna doba mi uz padla .
ako to je s peniazkami velmi pekne vam dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre