Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

moon1979
8. dec 2012

@emily83 a dôvod??? pokial si načas odovzdala papiere o pokračovaní PN ďalši mesiac, nie je dôvod, prečo by ti mali zadržiavať peniaze ...

emily83
8. dec 2012

@moon1979 uz som ti pisala inde 😉

ewa22
14. dec 2012

Ahoj ja som na pn zatial len par dni a lekar mi dal diagnozu 026 a vychadzky bez obmedzenia takze znamena to ze mozem ist von kedy len chcem?

moon1979
14. dec 2012

@ewa22 a ako si na to prišla, že máš neobmedzené vychádzky? v kolonke vychádzky máš uvedené, že neobmedzene???

lenkadovolenka
14. dec 2012

@ewa22 neobmedzené vychádzky? tak to jaký luxus? akože to si potom PN? nerozumiem....

lenkadovolenka
14. dec 2012

ahojte dievčatá 🙂

Chcela by som sa spýtať, či môžem dúfať v milú návštevu :D

Som na PN s diagnózou O20.0, čiže hroziaci potrat. Stále som zavretá doma, aspoň na tie dve hodinky by som rada šla von. Najbližšie kontrolu mám 07.01.2012, kde si môžem pýtať vychádzky. Pýtala som si u obvodného, ale ten kvôli diagnóze nemôže bez odporučenia gyndošky nič robiť a ani napísať. Takže musím čakať do 07.01.2012. No lenže medzi tým sú Vianoce a chcela by som byť doma s rodinou. Ja PNkujem v Bratislave a chcem byť doma v Žiline. Myslíte, že mi stačí zavolať do sociálky a nahlásiť, že budem cez sviatky doma, aby som tu nebola sama?

Ďakujem a želám pekný deň.

PS: O tých pár peniažkov by som nerada prišla :(

janita17
16. dec 2012

Ahoj Lenka, ja riešim podobný problém. Som na PN už druhý mesiac a som aj DNP. Na materskú nastupujem hneď po sviatkoch 8.1. Avšak vianoce až do nástupu na MD by som chcela tráviť s rodičmi, to znamená v inom meste ako mám vyznačené na pn-ke. Preto rozmýšľam, či ešte prehlásiť to miesto pobytu, alebo už nie je pravdepodobné, že by kontrola prišla. Už som raz miesto pobytu počas PN prehlasovala, lebo sme sa sťahovali, stačilo to telefonicky. Viete mi niekto poradiť, či to ešte riešiť?
@lenkadovolenka

jankastubka
16. dec 2012

@lenkadovolenka ono sa pisomne o to ziada (alebo oznamuje) na socialke, kde sa budes v danom case zdrziavat. Informuj sa najprv telefonicky, co vsetko je potrebne dat do ziadosti a nasledne to posli.

jankastubka
16. dec 2012

@janita17 Ja by som to urcite este riesila, podla mna pocas sviatkov si na tom daju extra zalezat, ci je niekto doma. Napr. v jednej dedine ked boli nejake dolezite futbalove zapasy - chodili schvalne na kontrolu v takom case, aby chlapov nenachytali doma ale v krcme ako sa na zapas pozeraju.

janita17
16. dec 2012

@jankastubka Verím tomu, že chodia na kontroly najmä tam, kde majú pravdepodobné, že naozaj niekoho nachytajú, že nie je doma. Ide o to, že ja by som počas sviatkov potrebovala byť dokonca na dvoch miestach 🙂 A obávam sa, že keby som to chcela nahlásiť, tak by mi to nepovolili.

jankastubka
16. dec 2012

Na dvoch miestach naraz to sa asi neda. Ale postupne, prve tri dni tam a dalsie tri dni tam, to by povolit mali.

lenkadovolenka
17. dec 2012

@jankastubka no teda, dnes som tam volala a mi povedali, že stačí zavolať....tak ja už neviem! 😖 asi fakt človek musí mať dneska všetko písomne! 😠

lenkadovolenka
17. dec 2012

@janita17 no ak si aj DNP tak to určite rieš - po tých vraj idú ako psi! takže na tvojom mieste by som neváhala a prehlásila.... 😵

janita17
17. dec 2012

@lenkadovolenka Takže nestačilo zavolať a musíš napísať žiadosť? Neviem, či som ťa správne pochopila.

jankastubka
17. dec 2012

@lenkadovolenka ak ti to povedali na tom urade, tak je to OK. My sme to pre istotu radsej riesili pisomne 🙂

lenkadovolenka
18. dec 2012

@janita17 ee, oni tvrdia, ze stačí zavolať, ja som si e nie istá 🙂

zuzulica
1. jan 2013

Ja som na PN od 7.11. a vychádzky mi gyn. nechce dať, že by mi ich posudková aj tak zrušila, takže čuším doma, ani smeti sa neodvážim vyniesť 😒 Jediný deň mám trocha voľna, keď idem na kontrolu 😀 Mám tiež dnp a súkromnú poistku, takže mi nestojí za to provokovať

nana
1. jan 2013

mne sa akurát včera skončila PN ( trvala od 16.3.2012 - 31.12.2012 ) a kontrola mi neprišla ani jeden jediný raz. Mala som vychádzky od 10,00 - 12,00 a 14,00- 16,00 hod. ale každé ráno som vodila malého do škôlky na 8,00 hod. a cesta mi vždy aj s obchodom trvala cca 1,5 hod. Síce som tŕpla či niečo nebude v schránke, ale nič. Dokonca PN mmi platili aj zo zamestnania a aj DNP. Na sociálke sme si cez známych zisťovali kedy chodievajú - no a vraj len prac. dni od 7,00 - 15,00 hod. v ZA. inak len keď sa im niečo nezdá, alebo majú podozrenie, že ten človek pracuje.....

luckap16
6. jan 2013

@lenushka_th ahoj, na PN som od svojej gynekologičky

lucita79
6. jan 2013

@lenkadovolenka Ahoj,ja ked som bola na PN tak som si nahlasila svoju trvalu a ešte som si mohla nahlasit druhu adresu kde sa najviac zdržujem.

taniaz
8. jan 2013

Ahojte prosím Vás chcem sa opýtať, som v prvom mesiaci, pred rokom som potratila v druhom mesiaci. Snažili sme sa 3roky. Rada by som už teraz išla na PN ak by sa dalo. Musím požiadať gynekológa, alebo moju obvodnú lekárku. Je to naše prvé dieťatko. Neviem čo mi povedia keď sa to opýtala, či ma nemôžu vypísať. Inak učím na škole a prvé som zrejme potratila pre obyčajnú nádchu, ktorú mávam v škole často. Kto vypísal PN-ku vám a od ktorého mesiaca môžem ísť na PN. Ďakujem Vám veľmi pekne. Tatiana

poisonblu
8. jan 2013

@taniaz mna vypisal gynekolog, a od 6. tyzdna tusim....

poisonblu
8. jan 2013

@zuzulica mme dal gynekolog 2 hodky vychadzky, ale ze davaju niektori aj 4...ak nemas vyslovene prikazane lezat, nechapem, preco by ti vychadzky nemohol dat...trvaj na nich...ak ti ich posudkova zrusi, tak nech, ale dovtedy mozes chodit von

Inak ja som chodila celu pn kade tade, kontrolu som nastastie nemala

taniaz
9. jan 2013

@poisonblu Ak chcem ist na PN musím mať vážny problém, alebo to závisí od lekára aký je a či ma vypíše.
Ty si mala problém, alebo si sa dala vypísať len tak pre istotu.
Lekár ma posiela k posudkovej alebo ako to je. Ďakujem.

zuzik311
9. jan 2013

kočky tehotné chodia na posudkové kontroly?

milagrosss20
9. jan 2013

ahojte baby...ja som na pnke uz od 15.8.2012 no a pred tyzdnom som zistia ze cakame mimi...takze v pnke budem pokracovat aj nadalej....no mam taky problemik...v maji a v juni mame ist na svadbu...na jednu idem svagrine ale to az niekde pri trnave ju bude mat...mame tam byt uz od stvrtka...myslite ze by mi dal moj gynak volno na tolko dni????na 4 dni?a potom ta dalsie je v juni ale to je hned blizko mojho bydliska to by som potrebovala len 1 den volna....mate s tym skusenosti?

galaxy
9. jan 2013

Baby kontrola počas tehotnosti chodí aj počas víkendu????

moon1979
9. jan 2013

@galaxy samozrejme, každý deň v čase od 6 - 22 hodiny môže kedykolvek, nielen počas pracovných hodín ako sa niektorí ľudia domnievajú ....

galaxy
9. jan 2013

@moon1979 to je des toto. nevim či ostať pn ( mám v robote veľa stresu) a doky sa ma už pýtal či chcem,zatiaľ som povedala,že nie - lebo sa bojím,že pri tom strese prídeme o mim. ale cítim sa výborne zase sa mi nechce sedieť len doma ( nie že by som teraz nejako niekam chodila,ale keď bude krajšie. Neviem 😖

moon1979
9. jan 2013

@galaxy no ak chceš byť PN, tak sa musíš uspokojiť s 2x po 2 hodiny vychádzok ... mne osobne to úplne stačí a čím mám väčšie brucho tým viacej žiadam oddych ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre