Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

katustek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzub
17. sep 2009

katustek, daj sa radšej na tu PN, máš zmluvu na dobu neurčitú?

katustek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzub
17. sep 2009

povedz mu pravdu, že sa na to necítiš takto pracovať a že v robote ti nevedia vyhovieť, mna sa doki hned pri prvej prehliadke pýtal ako robota, že ked nebudem vládať budem unavená a pod tak ma vypíše.
a som monetálne PN

katustek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika29
23. sep 2009

baby tak sa s vami lúčim. skončila mi PN po 5 týždňoch. V pondelok nastupujem do práce ☹ nechce sa mi velmi. Kontrola mi nebola ani raz.

katustek ja som si nad tým hlavu nelámala išla som ráno malú odniesť do škôlky a po obede som išla po ňu. Ked raz treba tak treba nemá mi po ňu kto chodiť. manžel končí v práci a to je škôlka už zatvorená tak som si po ňu išla sama. To musí pochopiť aj kontrola.

erikaireland
24. sep 2009

ahojte,ja som na PN od 5 tt....kontrola mi este vobec neprisla....mam aj vychadzky,ale absolutne ich nedodrziavam.....stale som niekde vonku....tak hadam uz nepridu...klop-klop

evazvarikova
2. nov 2009

Ahojte ja som bola na Pn od 25.8.2009 do 18.9.2009 najskôr som začala s chorobou potom z rôznimy vyšetreniami bolesť nôh, zle dýchanieupchatý nos. Mala som výchadzky a kontrolu som mala 1x snažila som sa to dodržiavať ale niekedy sa to fakt nedalo. kontrolu som mala okolo 13.30. Čo som počula tak chodia do tej 16.00 či to je pravda ťažko povedať.

katka22r
2. nov 2009

ahojte kocky ja som na PN uz od 17.6 a ani raz som nemala kontrolu...22.11 mi uz konci PN a nastupujem na matersku idem od 32tt pretoze som na rizikovom,ale kontrola mi nebola ani raz,ja ked mi daval gynek.vychadzky som sa ho pytala,ci chodia kontroly a on povedal,ze k tehulkam ani nie,ale clovek nikdy nevie...ale podla mna by nas nemali kontrolovat vobec pretoze my praveze potrebujeme pohyb nie? 🙂 drzte sa

marcy28
3. nov 2009

ahojte, aj ja som na PN a kontrolu som mala minuly tyzden, asi tak o 13.30.

lenuska11
3. nov 2009

No ja som bola PN od juna do novembra a nic 😵 skor si myslim, ze Vam, co prisli kontroly posluzila nejaka ,, dObra dusa" 😝 ktora Vam kontrolu poslala.

romy01
3. nov 2009

ahojte, ja som na PNke od 1.9 a zatial neviem o tom že by tu boli na kontrole. Ja sa sice snazim dodrziavat vychadzky, ale vzdy aspon raz za tyzden si s mm vyjdeme von vecer a aj vikendy ideme von. Lebo doma ma uz omina zadok aj chrbat ako furt len polihujem. Ale ste ma vyplasili, lebo mne PNku vyratali pomerne slusne, takze ako hovorite, mam s tou kontrolou pocitat ? No to je nic moc

beruska.zuzanka
3. nov 2009

Ahojte kočky, ja som bola PN od polovice júna do polovice októbra a kontrola nebola ani raz... Za to, keď som bola na PNkách takých, že týždeň a podobne, kontrolu som mala aj dva razy ... a raz dokonca aj z personálneho z roboty a harpie sa čudovali, že Zuzka, ty si doma?? A ja, že veď som chorá, tak kde by som mala byť 😀 😀 😀

shaarka
3. nov 2009

ja som na PN od 7.9. a na PN aj ostavam az do materskej. kontrola nebola ani raz, ale nevylucujem 😉
vacsinou som doma, pretoze mi nie je bohvieko (momentalne mam zapaleny moc. mechur), ale chodim vencit psa, do obchodu a obcas aj napriklad na pizzu. vychadzky nemam, moja Dr. mi povedala, ze pre tehotne sa nedaju vychadzky napisat... pytala som sa aj druhykrat, pretoze poznam baby, ktore vychadzky maju. odpovedala rovnako, zial, vychadzky nemam a keby prisla kontrola, napise mi, ze som bola v tom case u nej alebo na nejakom inom vysetreni.
to je system, co?! 😒

romy01
3. nov 2009

shaarka to je divne, ja mam PNku z centra a nrmalne mi dali vychadzky po umelom aj ked je o rizikove, dokonca som si sama vybrala ze kedy ich chcem - aj ked mi to nie vzdy vyhovuje

katka22r
3. nov 2009

noo sharka cudujem sa ze nemas vychadzky to co je za blbu prepac doktorku???ja by som proti tomu stala a povedala by som jej ze som sa bola pytat na socialke,ako moze niekto daco take tvrdit..vychadzky davaju kazdemu mala si sa jej spytat ci by vydrzala sediet alebo lezat v kuse doma celych 9 mesiacov ona je nenormalna 😲

romy01
3. nov 2009

sharka mozno aj zalezi aku ti napisala do PNky diagnozu, mozno pri niektorych diagnozach vychadzky nedavaju ale sa cudujem fakt ze to tvoja dr takto riesi.

kejtty
3. nov 2009

Presne tak, vychadzky by mal davat kazdy doktor, ci uz si tehotna, alebo inak na Pn-ke, mne doktor tiez dokonca dal vybrat aj cas kedy chcem. Samozrejme ze doobedu 2 hodinky a aj poobede 2 hodinky, ale mohla som si vybrat cas kedy ja som uznala za vhodne, ze mi to tak lepsie vyhovovalo.
Takze sharka trvaj na svojom a 100% si pytaj vychadzky, ked mozu mat ostatne tehotne, tak preco nie aj ty...
Ja som na Pn-ke od 4.7 a budem az do 19.11, takze este skoro 2 tyzdne, za ten cas mi zatial ziadna kontrola neprisla, dufam teda, ze uz ani nepride. Klop,klop. 😅

rainee
3. nov 2009

ked som bola na rizikovom kontrola mi prisla hned po 3 dnoch PNky /doteraz mi je zahadou ako to vobec stihli/ a velmi sa cudovali ze mam neobmedzene vychadzky, ze ako mi to vobec mohol lekar dat + stupidne reci k tomu aby som nechodila v lete na kupko a opalovat sa /bola som v lete pn/. bolo to vrcholne trapne od tej pracovnicky. mne bolo tak zle ze som aj tak bola viac doma ako vonku a nieto ze by som pnku zneuzivala...ale potom uz neboli na kontrole kedze som mala tie neobmedzene vychadzky 😉

katka22r
3. nov 2009

moja ked ti prisli tak skoro tak to muselo byt umyselne ze asi niekomu lezis v krku hmm?alebo mas take kolegyne ci kolegov v praci? ☹

myzma
3. nov 2009

pridavam sa do temy.

na Pnke som od 01.06. vychadzky sa snazim dodrziavat, je tu vela pripadov, kedy bola kontrola i pocas vikendu po 18,00 hod, co je fakt divne a nerada by som prisla o tych par korun...

ak pride kontrola pocas prvych 10 dni PNky, poslal ju asi zamestnavatel.

zvlast som si pozerala tlacivo, ktore sa posiela do SP, no a oni podla mna vobec nevedia, kvoli akym diagnozam su ludia na PNke, diagnoza je napisana len na papieriku, ktory zostava vam a mozno lekarovi, ale tie dva, ktore sa davaju zamestnavatelovi a neskor do SP kolonku s diagnozou nemaju.... padli tu totiz take info, ze v niektorych pobockach Sp je ticha dohoda, ze tehotne kontrolovat nechodia... ako som pisala, podla mna ale nevedia, kto je tehotni a kto nie 🙂 (pri muzoch to vsak vedia naisto 🙂 )

zevraj lekar moze dat vychadzky neobmedzene (bola o tom diskusia v TV pred nejakym casom, ja som ju sice nevidela, ale mamina mi hned referovala, aby som si dala vychadzky celodenne, ze lekar to moze tak urobit), ale to by si asi musel potom zdovodnit pred SP, ked vas vypisal na PN a potom dava vychadzky celodenne... jedna tehotna dievcina tu mala diagnozu aj od neurologicky, to je znovu ina kategoria, a vychadzky skoro povinne....

viem, ze niektore tu maju PN od gynekologa a niektore zase od obvodneho lekara, mozno i v tom je trochu rozdiel, ako sa k tomu lekari stavaju... ale rozhodne musi dat lekar vychadzky, ak su v sulade s liecebnym poriadkom... a vychadzky su zvacsa sucastou liecebneho poriadku...

rainee
3. nov 2009

ano pocas prvych 10 dni posiela kontrolu zamestnavatel. v mojom pripade bolo uz personalne vopred informovane ze budem na rizikovom lebo lekar mi to uz davnejsie doporucil, aj som im tu pnku osobne zaniesla. ale nasi HR kontroluju tusim kazdeho zamestnanca co viem...
soc.poist. tiez nevie podla mna diagnozu. pnku mi vypisoval obvodny lekar a jednalo sa o rizikove teho, neobmedzene vychadzky mi dal preto ze som casto chodila po lekaroch. tiez neviem co koho do vychadzok lebo si platim cely zivot nemale odvody a ked som 1x za 10 rokov PN tak idu traposit....

rainee
3. nov 2009

ako ste to riesili ked vam prisla kontrola a neboli ste doma, ale ani u lekara? neuznali vam pnku?
lebo co viem oni chodia rano, vecer, aj hocikedy cez vikend, neoplati sa nebyt doma.

myzma
3. nov 2009

niekolko tehuliek tu spomenulo, ze im prisla kontrola a nenasla ich doma, ale pokracovanie neviem... isli to riesit cez svojho gynekologa...

a fakt, kontrola moze prist hocikedy... neoplati sa nebyt doma... ☹

csina
3. nov 2009

ja som PN od 17 tt a 13.11. nastupujem na materskú...neboli zo sociálky ani raz...aj som bola prekvapená, lebo bývam pár ulíc ďalej ako sídlia.. 🙂 ale asi to zavážilo, že som mala neobmedzené vychádzky, tak čo by u mňa robili...
sharka..normálne nechápem... 😖 to čo máš za doktorku...?

petula162
3. nov 2009

ja som na PN od 4 mesiaca,doktor mi napisal vychadzky ani raz u mna nebola kontrola a behala som po vonku kedy sa mi zachcelo alebo ked som nieco potrebovala,kamoskina mamina robi na socialke,vraj na kontroly tehulkam ktore su na rizikovom vobec nechodia iba tym ktory stale a casto maroduju,takze ja som sa nebala.

rainee
4. nov 2009

to je blbost, ved ja vobec casto nemarodujem. okrem toho nevedeli ze mam neobmedzene vychazdky, az na mieste pri kontrole....

alexandrah
4. nov 2009

myzma - ahoj, nahodou som sem skocila, aj ked som uz na materskej, o mesiac rodim, - pomoooooooooc!!!!!§§§ ja som ta dievcina, co som mala od neurologicky doporucenie, a obvodna mi dala celodenne vychadzky, socialka ma bola kontrolovat raz, a ked zistila neobmedzene, spytala sa preco, povedala som, ona ze ok, a odvtedy uz neboli. ta neurologicka mi aj v tom doporuceni na pn napisala, ze doporucuje co najviac vychadzok!! inak, sranda, jak tu bola ta kontrola, ja som spala so stuplami na usiach, a nebyt toho, ze moj pes sialene steka na zvoncek, tak ju ani nepocujem, tazko by som asi vysvetlovala, ze som bola fakt doma, ale som spala ...

deni09
4. nov 2009

čaute baby, ja som na PN od polovice augusta a kontrolu som zatial nemala, snažim sa vychadzky dodrziavat, ale cez vikendy ich nedodrziavam vobec, ja som si doteraz myslela, že cez vikendy ani nechodia, ale ako tak čitam vaše nazory tak asi chodia, ja mam vychadzky 2 hod doobeda a 2 hod poobede

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre