Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

rosaria
8. feb 2011

ja mám 021 s tým sa ozaj nedá chodiť do práce. je to dosť nepríemné. dala mi tiež vychádzky dve hodiny. aspoň sa idem prejsť so psami, ale tiež som teraz v končiacom ročníku na vš a neviem čo s prednáškami a tak.

ajkask
21. feb 2011

čaute ja by som sa vás veľmi rada spýtala že ako to funguje s PN ako dlho môžem marodovať ja mám totiž stresy v práci a ešte k tomu takú cvoknutú kolegiňu ktorá po mne len zjape že keď som tehotná tak to neznamená že nemôžem nič robiť a tak takže prosto to už nezvládam počúvať.Bola som u lekára vypísal ma s diagnózov Z35.Viete mi povedať či sa s touto diagnózov dá byť na PN do konca tehu?Nerada by som šla do toho stresu a pozerala sa na to ako moja úžasna kolegina sa vyťešuje s toho ako mi ubližuje. 😒

opina
24. feb 2011

Caute,pridavam sa k ajkesk.Tiez mam v praci stresy,pracujem v obchode a chcu nas na konci aprila zatvorit.Potom by som musela ist do druhej prevadzky,z ktorej som odisla kvoli nezhodam s kolegynou,takze tam sa nemienim vratit.Termin porodu mam 30.augusta,takze mi to vychadza,ze by som potrebovala ist zhruba o dva mesiace skor na PN a potom az na matersku.Myslite si,ze ked to takto vysvetlim mojej lekarke,ze mi tu PN-ku da?A este jedna otazocka,co sa stane,ked Vam pride kontrola a vy nebudete doma,nedaju Vam PN-ku za cely mesiac?

ajkask
25. feb 2011

@opina ahoj tiez pracujem v obchode takze tie stresy ti opisovat nemusim ☹ Ked sa moja kolegyna dozvedela ze som tehotna zacala mi davat neskutocne vela prace ktora sa nedala fyzicky a ani psychicky zniest.Ked som to nespravila ci uz som nevladala alebo nestihala co dobre vedela ze sa to neda zvladnut tak sa na druhy den na mne vyzurila...proste hroza. Do prace som chodila zo strachom co ma zasa caka a vela krat som si aj poplakala...Cosa tyka tej kontroli ti neviem poradit sanzim sa byt doma a neriskovat 😉

opina
25. feb 2011

@ajkask presne viem o com pises,sice momentalne mam v praci klud,ale ak ma da sef do tej druhej prevadzky,tak to bude katastrofa prave kvoli jednej zenskej.A na tu Tvoju kolegynu Ti poviem len tolko,ze nechapem ako moze byt niekto taky bezohladny,ale ver tomu ze jej sa to raz vrati,urcite.
Prosim Ta ako si dostala tu PNku,normalne si povedala,ze mas v praci stresy a lekar Ti ju dal?

ajkask
25. feb 2011

Ano povedala som co je vo veci...otvorene som povedala aku mam kolegynu .Doktor ma sice vypisal iba na tyzden s tym ze sa mam hlasit este u obvodneho lekara ktory tu PN musi schvalit. Tak som tam zasla svojej internej som opisala situaciu presne tak ako som to povedala na gynekologii a hned mi dala diagnozu Z35. Zatial mam PN do 18.3. a potom na kontrolu...tak dufam ze mi ju potom predlzi...lebo naozaj nemam ani najmensiu chut sa do tej prace vratit...

ajkask
25. feb 2011

Co sa tyka tej mojej kolegyne....vies je to stara dievka nikdy nemala deti,a takto si to asi konpenzuje 😒 je to smutne ze aj taketo zeny medzi nami su. Ona si neuvedomuje ako mi ublizuje a zrejme si asi ani neuvedomuje ze tym ako sa ku mne sprava ublizuje nie len mne ale aj mojmu dietatku 😒

smarti
25. feb 2011

ja som bola PN skoro celé tehu a neprišla mi kontrola ani raz a to som poberala aj maródku z DNP. Vraj tehotným nechodia na kontroly, ale myslím si, že riskovať netreba. Suseda bola PN, keď už poberala rodič. príspevok (aj to sa dá) a kontrolu dostala. Mala vychádzky od 10 do 12. Kontrola jej prišla o 12 aj 3 minúty. Takže ju očividne chceli vymáknuť.

slavkamesinova
25. feb 2011

ahojte baby my sme tiez od zaciatku od konca januara na pn-ke a kontrola mi zatial neprisla a vychadzky este nemam ☹

ajkask
25. feb 2011

@slavkamesinova nebud smutna ja zatial tiez vychadzky este nemam ale myslim si ze ked bude vsetko ok casom aj tie vychadzky budu aspon minimalne 😉

slavkamesinova
25. feb 2011

tak veru co porabas doma aby si sa nenudila???? my ideme 1.3na kontrolu tak snad bude vsetko dobre aj ked sme mali vcera pohotovost troska som zacala krvacat ale uz je dobre pichli mi magnezium aby sa maternica ukludlila .... 🙂

ajkask
25. feb 2011

no kedze mam uz 3 deturence tak sa moc nudit nedokazem 😀 a este ked su prazdniny .... ale inac klasika poprat,pozehlit, navarit..... a rada chodim sem na MK 🙂 Niekedy ani neviem ako rychlo mi tu ten cas prejde 🙂

kvetulienka
27. feb 2011

tiez riesim problem s PN, neviem si prestavit, ze v lete budem musiet dodrziavat vychadzky, pocul tu niekto o CELODENNEJ VYCHADZKE? moze ju tam lekar napisat? vsak tehotenstvo nie je choroba pokial priamo nehrozi potrat, vacsina zien je na PN-ke prave kvoli tomu, aby sa vyhli stresu v praci, preto predsa nemoze byt zatvorena medzi 4 stenami, nie?

zuzub
27. feb 2011

@kvetulienka ahoj ja som bola velé tehu PN a mala som napísané vychádzky od 7.00 do 11.00 a potom od 14.00 do 18.00 takže dása povedať, že skoro celý deň, zo začiatku som to aj dodržiavala ale neskôr už ani veľmi nie 😀 kontrolu som nemala ani raz.všetko závisí akého máš lekára či ti takéto vychádzky napíše, ale určite má na to kompetencie.

ajkask
27. feb 2011

@zuzub ahoj a to si mala tie vychadzky od zaciatku? alebo po akej dobe ti Dr.dal vychadzky?

mery4001
27. feb 2011

ja som uz od novembra 2010na PN a mne tiez zatial nedosla kontrola a chodim si kam chcem a kedy chcem.tiež som na rizikovom podla mna oni nechodia v takomto pripade.... 🙂 🙂 🙂

zuzub
27. feb 2011

@ajkask po 2.týždnoch lebo povedal, že hned mi ich dať nemôže, ale to bolo v pohode lebo mne bývalo na začiatku tehu aj tak strašne zle tak som aj tak bola doma

kvetulienka
28. feb 2011

@ajkask ja ich mam hned od zaciatku

opina
2. mar 2011

@ajkask vav,som sa tu docitala,ze uz mas tri deti,takze je to vsetko jasne s tou Tvojou kolegynou,cista a jasna zavist.A este som sa tu dozvedela,ze mas termin v auguste,aj ja,az nato,ze cakam prve dieta a vobec netusim co ma caka 🙂

ajkask
2. mar 2011

@opina ahoj 🙂Tiez ked som cakala prve som nevedela co ma caka asi ako kazda jedna z nas 😀

ajkask
2. mar 2011

@opina a kedy v auguste ak sa smiem opytat ? 🙂

opina
2. mar 2011

@ajkask termin mam 30.augusta a ty?

ajkask
2. mar 2011

@opina ja 20 augusta.

opina
2. mar 2011

@ajkask super,skoro rovnako,tak mozno sa aj uvidime,vlastne jedine ak si z Blavy 🙂 .Pomaly riesim tu PNku a na zaciatku mi nedaju vychadzky?

smejko
2. mar 2011

mne vravela lekarka, ze kontroly chodia a ze si mam davat pozor. Povedala mi, ze mi moze dat iba standardne vychadzky, ze je to nejako definovane, ci co ... mam "volno" v case 10-12 a potom 14-17. Co teda nic moc, ale ked mam v niektory den lekara tak to vyuzivam na dlhsie vychadzky 🙂

ajkask
2. mar 2011

@opina ano som z BA🙂 z Vrakune

ajkask
2. mar 2011

no ja zatial este vychadzky nemam 18.3. by som mala ist na kontrolu obvodnej...ale zajtra idem na poradnu gyn. tak sa jej skusim opytat aspon na tie vychadzky ako pise @smejko .

smejko
2. mar 2011

a este jedna info - mne dala gynekologicka iba odporucenku a PN mi vypisala obvodna. Ale tiez az po 2 tyzdnoch od zaciatku. Vela stastia ...

ajkask
2. mar 2011

@smejko a odkedy si na PN ? myslim od ktoreho tyzdna?

heckela
2. mar 2011

ahojte, ja som bola v tehu PN dva posledné mesiace, tiež kvôli práci... Moja gynekologička mi normálne napísala "neobmedzené vychádzky", s tým som šla k obvodnej. Tej som povedala, že teda by som chcela neobmedzené vychádzky a ona sa dosť neochotne ohradila tým, že to by mi musel gynekológ napísať, že ona to môže až na jeho doporučenie. Po upozornení, že to tak mám (nevšimla si), s tým nemala žiaden problém. Kontrola mi veruže aj prišla, hneď po týždni, bola som doma a keď som im ukázala papier, veľmi sa čudovali, že ich ku mne vôbec poslali, keď mám neobmedzené vychádzky 🙂... toľko moja skúsenosť... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre