Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

meusicka
18. okt 2008

ahojte baby, tak ja som PN uz 4 mesiace a musim poklopat, klop, klop, ale zatial som kontrolu nemala. snazim sa dodrziavat vychadzky a teraz ked som uz zacala s nakupmi pre mimi, tak vacsinou aj tie robim len take dni, ked idem na poradnu, alebo ine vysetrenie. tak mam na ten den zarucene, ze aj ked ma nezastihnu doma, viem sa preukazat. ale niekedy sa stane, ze som prec mimo vychadzok, resp. nestiham a potom prichadzam domov a hned pozeram, ci nahodou nemam v schranke papierik. zial tie 2 hodiny doobeda a 2 poobede su dost malo ak sa clovek musi este za nakupmi z miesta bydliska presuvat inam 😝 a na druhej strane si neviem predstavit, ze by som si nakupy mala odlozit az na dobu ked uz budem na MD, ved to sa uz budeme gulat a hlavne to uz bude v mojom pripade bezpecne polovica decembra 😝

meusicka
5. jan 2009

ahoj baby... neviem ci sem nejake chodite, ale som len chcela dat vediet ze som pocas PN nemala ziadnu kontrolu. uz sme zacali matersku takze je to lepsie. akurat teraz ma trapi taka vec, ze sa mi niekam zapatrosil papier, ktorym ma mal zamestnavatel nahlasit, ze mi skoncila PN. ja doma nic nemam a vraj ani u dokiho nic nie je a sefka tvrdi, ze ona tiez nijaky papier nema. tak som teraz z toho chora, ze kratko pred porodom mam este riesit toto. nestalo sa to niektorej z vas?? pomoze mi ak zavolam na socialku a vysvetlim o co ide??? co teraz?? 😕

mojsejovka
5. jan 2009

tak aj ja pridám moju skúsenosť, na PN som bola od 9 tt do minulého týždňa a kontrola žiadna.. ale jedna kočka od nás z februároviek vraj kontrolu mala - je z BA.. takže sa asi celkom nedá spoliehať na to, že neprídu..

littlekatka
5. jan 2009

Ahojte, takže hlásim že za 4 mesiace PN žiadna kontrola - Prešov.

rut
5. jan 2009

Ja som bola na PN od 27. tt. do konca, kontrolu som nemala. Asi preto, že som poctivo ležala doma, ale najmä preto, že som sa bála o bábätko. (Bratislava)

krpcek
5. jan 2009

ahojte, od dnes som PN.

chcem sa spytat, ci ma niekto podobny "problem". nefunguje nam zvoncek (dost mi to vyhovuje), ale co v pripade, ze mi pride kontrola a ja im neotvorim? a pritom budem doma. staci im ako argument, ze nam nefunguje zvoncek?

katy2
5. jan 2009

ja som na PN od 27.9. a zatial som ziadnu kontrolu nemala..... (KE)

celine
5. jan 2009

Ja som PN od 14.novembra a tiez som nemala kontrolu. Ja zasa byvam v rodinnom dome a tiez niekedy zvoncek vobec nepocujeme.Keby prisla kontrola a nepocula by som ju, asi by som zohnala peciatku od zubara. Chodim k nemu raz do tyzdna. Inak, som skoro stale doma, kedze mi byva dost zle. Ale nahoda je blbec...Neviete mi povedat, odkedy mam narok na vychadzky?

katy2
5. jan 2009

ja mam vychadzky od zaciatku PN - doobeda aj poobede po 2 hod. ... ale moc ich nevyuzivam....

celine
5. jan 2009

Ja nemam nariadeny kludovy rezim a dr. mi ani len nespomenul, ze mam narok na vychadzky. Asi sa ho na to opytam.

katy2
5. jan 2009

mne ich dal automaticky... spytaj sa ho... urcite ti ich napise....

celine
5. jan 2009

Urcite sa spytam. Teraz , ked je vonku nanic, sa mi nikam nechce ist, ale ako sa otepli, bude ma to tahat von z domu.

ajka30
5. jan 2009

Aojte, ja som PN od septembra, zatial som kontrolu nemala (byvam okr TT a zamestnavatel BA), vychadzky dodrziava, 2 hod doobeda, 2 hod poobede

babulka123
5. jan 2009

ahojte ja som PN od 6.11 a ani raz som nemala kontrolu a to teda hlavne cez vikendy vobec neriesim.. {byvam v okrese DS a zamestnavatel BA ale po takom dlhom case posiela kontroly uz socialka.... }

modrica
5. jan 2009

ja som kontrolu mala, na PN som od konca oktobra a mala som kontrolu niekedy koncom novembra, byvam v okrese Spisska Nova Ves...takze je to individualne a tiez viem, ze znama - byva nedaleko mna a mala uz dvakrat!

littlekatka
5. jan 2009

Krpcek, určite nebude stačiť argument že nefunguje zvonček. To by mohol hocikto povedať - určite by ti povedali že ho máte dať opraviť. Jediný argument je papier od nejakého lekára.

modrica
5. jan 2009

inac ani nam nefunguje zvoncek - teda pri dverach, dole na vchode ano, takze ak mi nezazvonia zdola, tak smola...

majaza
6. jan 2009

Ahojte babenky!
Ja mám známu na sociálke, hovorila mi, že niekedy to tak bolo, že nechodili na kontrolu tehotným, ale teraz im to je jedno, chodia už aj počas tých prvých 10 dní, keď to platí zamestnávateľ, majú príkaz chodiť aj cez víkendy a cca 10 minút pred alebo po vychádzakach.

Niečo ako pokazený zvonček absolútne neobstojí. Moja sesternica mala chrípku - 40 stupňové teploty, spala doma ako drevo, vonku im štekal pes, kontrola sa k zvončeku ani nedostala a PN jej zrušili.

denduska
6. jan 2009

ja zas viem ze po 15.30 nechodia (aspon v KE) lebo ich vozi sofer a ten vtedy konci pracovnu dobu 😀 ...nastastie nocne u nich nemaju...zatial...no 😝

krpcek
6. jan 2009

no asi si zaobstaram nejakeho zuriveho psa. 😀

dijado
7. jan 2009

30.12. som bola na poradni, chcela som, aby ma vypísala, pretože som teraz v 17 tt a už som bola 2x prechladnutá pokaždé s dvojtýždňovou nádchou, lebo denne cestujem v preplnenom autobuse, pre stresy v práci a MUDr. mi povedala, že to nie je dôvod. tak počkám na výsledky krvných testov a odídem k niekomu druhému. Najnovšie ma chytila z tých stresov hnačka a tlak v podbrušku a asi týždeň sa zobúdzam o tretej v noci a do rána už nespím. Fakt ľudský prístup.

krpcek
7. jan 2009

ozaj teraz ma napadlo, ze co by uroili, keby som im nestihla otvorit.

kym sa ja dosmatlem ku brane, tak budu aj sedem krat prec. alebo cakaju aj 10min.? 😅

akejka
7. jan 2009

Kočky, ja som bola 2xPN počas tehotenstva. Ak lekár uvedie do toho lístku pre sociálku aj diagnózu tehotná - tzn. máte automaticky vychádzky neobmedzene a nemôže Vás sociálka kontrolovať. Sú len 2 diagnózy na neobmedzené vychádzky : tehotenstvo a psychická diagnóza (aj keď paradoxne tehotenstvo nie je choroba, tak by to nemala byť diagnóza... 😉 )

krpcek
7. jan 2009

akejka to vazne?

je to niekde aj napisane oficialne?

nikuska19
7. jan 2009

Ahojte Vsetky.
Ja som na PN od 9.Decembra a zatial kontrola ziadna,dufam ze im to aj takto ostane 😎

Akejka-Dakujem za radu,skusim sa na to informovat doktorky,aj na tie vychadzky.

Krpcek-ja ti tiez odporucujem opravit zvoncek,alebo dohodnut vychadzky.

krpcek
7. jan 2009

tak som sa pytala na tie neobmedzene vychadzky - vraj to tak bolo v minulosti, dnes uz nie. ☹

ditka1
8. jan 2009

ja som na pn od zaciatku a nikto ma nekontroloval,mala som aj vychadzky 4hod.denne ale chvalabohu uz som na materskej takze uz sa nemusim ani obavat.

krpcek
9. jan 2009

neviete co je diagnoza 047?

krpcek
9. jan 2009

uz som to nasla.

ozaj ako to je v kontrolami cez vikend alebo vecer? mozu prist este aj o deviatej vecer?

krpcek
9. jan 2009

asi sa pytam ako somar, ale som prvy raz PN 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre