Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

1234lubka
8. aug 2015

@patkah128 alebo onko pacienti naju neobmedzene...tehotne sotva 😉

betiii
8. aug 2015

@lilijessica mne vypisala zenska ano.

nufacik6
8. aug 2015

@linuska77 Ahoj,ked lekár vypisuje PN tam je uvedená adresa,čiže adresa kde sa budeš počas PN nachádzať,ak chceš teda byť u rodičov ,tak nahlás ich adresu,ale musíš tam počas pn byť.Čo sa týka vychádzok ,tak sú aj pre tehotné dve hod.doobeda a dve poobede.Kontrola chodí aj tehotným,ja som mala kontrolu raz. 🙂

zuzanag1
8. aug 2015

mne neprišla ani raz 😉

sanjadjole
22. okt 2015

Baby PN ste si vyhladali od gynekologa aby vam vypisal alebo vam to navrhol sam? Som v 19tyzdni a robim ako kadernicka 12hod denne...co mi je uz dost tazko len moj gynekolog este nic nehovoril aj ked som mu to povedala..

beckie
22. okt 2015

@sanjadjole povedz že chceš ísť na PN normálne... Keď nebude chcieť, tak sa sťažuj že máš nejaké problémy a hotovo 🙂 ale podľa mňa nebude robiť problémy

nadika1808
19. nov 2015

Nikto nechodi

sasa1310
19. nov 2015

@nadika1808 no mne prišli, keď som bola tehotná na PN. A to som mala vychádzky aj doobeda aj poobede.

nadika1808
19. nov 2015

@sasa1310 zalezi od zamestnavatela vychadzky som mala aj ja

sasa1310
19. nov 2015

@nadika1808 asi ťažko od zamestnávateľa, keď prišli po 10 dňoch PN

nadika1808
19. nov 2015

Ja som nemala takze poho

nadika1808
19. nov 2015

@sasa1310 to este si pid zamestnavatelom pi mesuaci si pid socialkou

liuliu
19. nov 2015

Mne chodi kontrola kazdy jeden mesiac :D este nepresiel mesiac ze by som nemala kontrolu. vypisana som od gynekologicky ktora mi dala aj neobmedzene prechadzky co ich nezaujima lebo neobmedzene prechadzky vam nepovolia.

nadika1808
19. nov 2015

@liuliu gynekolog nepise vychadzky ale obvodna ja som mala dvakrat za den ale kontrolu ziadnu kazda mame asi inak

nadika1808
19. nov 2015

@liuliu ale viem ze to od zamestnanca zalezi ci da ci neda kontroli

lavender84
19. nov 2015

@nadika1808 ja mam pn aj vychadzky 2xpo 2hod od gynekologa u obvodnej som ani nebola, asi iny kraj iny mrav 😉 no kontrola este nebola ☺

sasa1310
19. nov 2015

@nadika1808 zamestnávateľ platí prvých 10 dní, potom sociálka

evittam
19. nov 2015

@nadika1808 No, tak od zamestnanca už dnes nezávisí skoro nič-bohužiaľ 😉 . Asi si mala na mysli zamestnávateľa a tam plati to čo napísala @sasa1310... Zamestnávateľ ti platí prvých 10 dní PN a má nárok ťa aj zkontrolovať a potom od 11.dňa platí SP a tá ťa má nárok taktiež kontrolovať či dodržiavaš liečebný režím.

seli11
10. jan 2016

Ahojte baby....ja som na pn uz treti mesiac....a z prace ma boli skontrolovat uz 2* prvy krat boli asi po mesiaci a potom mesiac na to zas a to aj v case mojej vychadzky.Neviem koli comu ma chodia kontrolovat z prace,ked oni ma vyplacali len prvych 10 dni mojej pn,pochopila by som keby prisli zo socialky,ale ti neboli este ani raz.Je to standardne ze po takom case ma chodia kontrolovat zo zamestnania???

luciferkax
10. jan 2016

@seli11 ahoj, je mi to čudné, ani som nevedela, že po desiatich dnoch ťa môže kontrolovať aj zamestnávateľ.. poggoogli či na to vlastne má nárok :D

liwka
10. jan 2016

@luciferkax má...ja som sa na to pýtala, môžu ťa prísť z práce skontrolovať počas celej PN

luciferkax
10. jan 2016

@liwka páni tak to je blbosť :D :D mna našťastie zamestnávateľ nikdy nekontroloval :D ale aj tak mi to nedáva logiku :D :D šak nič neplatí

liwka
10. jan 2016

@luciferkax áno, presne takto mi to bolo povedané...nemajú dosah na vyplácanie tvojich peňazí (nemocenské), ALE môžu (!!!!) ťa nahlásiť, ak by si nebola doma.
ja som sa na to informovala najmä preto, že moju mamu takto boli "navštíviť" kolegyne z práce pred sviatkami v nedeľu večer. a to už bola asi 2 týždne PN

seli11
10. jan 2016

luciferkax@ presne aj mne to nedáva logiku,kedze ma uz nevyplacaju....iba keby chceli podat info na socialke

luciferkax
10. jan 2016

@liwka fuha, niet nad dobré vzťahy v práci :D

sisa2251
15. jan 2016

Ja som na pn on zaciatku tehotenstva .. A boli raz.

jeinabe
15. jan 2016

Ahojte baby....som tehotna na PN...mam ist k zubarovi na PP mimo vychadzky..keby mi prisla kontrola uznaju to alebo nie?

usmiateslniecko
15. jan 2016

@jeinabe jasne, ze ti to uznaju, vypytaj si potvrdenie od zubara a si kryta keby prisla kontrola

jeinabe
15. jan 2016

@usmiateslniecko dakujem.... 😉

velkacica
15. jan 2016

@elinka27 buď si práceschopná a máš voľnosť, alebo PN a prísny režim. Výhody PN = plateného ničnerobenia áno (čo iné sú spravidla vyžiadané PN cez tehotnosť), ale podmienky s tým spojené už nie!?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre