Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

mima01
4. jún 2012

@rheia27 my by sme chceli ist niekedy v lete kuknut rodinu, tak uvidim, co mi povedia...pojdem to potom vyknurat.

petraas
4. jún 2012

@poisonblu no ked som bola na tej SP pytat sa na to celodenne volno tak som im meno nepovedala tak nevdia🙂
inak ja som pomali az doteraz poctivo dodrziavala vychadzky takze ja som si radsej zavolala na SP ak som potrebovala nieco mimo vychadzok...hovorili mi ze radsej im je lepsie povedat ako ked ma nenajdu doma...
@rheia27 na to ze tehotne nekontroluju by som sa nespoliehala...ja som bola aj pri prvom tehu od zaciatku doma na pn a prisla mi kontrola...tak radsej teraz poctivo dodrzujem vychadzky aj ked sa priznam ze za posledne dni ich troska porusim lebo uz sa mi blizi materska tak mi to tak vadit nebude ak by ma doma nenasli....

mravvcek
4. jún 2012

oni vlastne nekontroluju tehulky,co nemaju dnp 🙂 tie ktore maju,tie kontroluju....

mravvcek
4. jún 2012

@misimimi ja mam tiez problem s peniazkami,bodlo by viac 🙂 ale Pnka chodi od 17teho podla abecedy ju vyplacaju,ja som na K a chodi mi 18teho 🙂

papuka
4. jún 2012

@mravvcek no neviem či je to podla abecedy, mne každý mesiac chodi 15. a som meno na G, ale to som vždy PN-ku odovzdala okolo 5-6-7 nasledujuceho mesiaca, raz sa mi stalo že som ju poslala posledný den, čiže im prišla 1. nasledujúci mesiac a prave vtedy mi ju vyplatili až po 20. takže neviem či ju mali na samom spodku, lebo som ju doručila skor alebo neviem prečo, a odvtedy ju posielam takto neskor 😉

papuka
4. jún 2012

a ozaj boli mi na kontrole zo SP, takže bacha 🙂

mravvcek
4. jún 2012

@papuka kedy?A ako to prebiehalo?

papuka
4. jún 2012

no bolo to 19.2. pn som od 19.12.2012, prišiel pán zazvonil na braničke, povedal že je zo SP že si prosí PN-ku, spýtal sa ma ako sa cítim a povedal, že chodia aj v soboty aj nedele, a odišiel, ani žiaden občiansky nič, to mu mohla podat pn-ku aj nejaká iná baba 😀 😀 😀 😀 😀

petraas
4. jún 2012

@mravvcek no ja som dnp nemala a prisli mi pocas tehu na kontrolu...teraz pri druhom dnp mam a zatial mi neprisli ale este mozu...
inak neviem ci to vyplacaju podla abecedy lebo ked som mala meno na J tak mi chodila pn 20. teho a teraz mam na Š a chodi mi tusim 22

mravvcek
4. jún 2012

@petraas mne tak hovorili ze podla abecedy,ale asi nie 🙂 ved to je fuk,len nech platia 🙂

kikula85
11. jún 2012

ahojte, tak mna od dnes vypisala doktorka na pn, nie je mi zle, len ma velmi vycerpava to ranne vstavanie.dufam ze mi tiez nepride kontrola..mam vychadzky 2 hodiny doobeda a 2 hodiny poobede.tak som zvedava ci niekto pride 🙂

brita
11. jún 2012

@mravvcek Ahoj, neviem fakt, ci podla abecedy to vyplacaju, lebo ja som na A a chodi mi 18. v mesiaci. 😉 Tak ktovie, ako to je 😉

mravvcek
11. jún 2012

@brita no neviem 🙂 asi podla toho ako skoro odovzdavame papiere? Fakt netusim 🙂

felinka
26. jún 2012

Ahojte, neviete mi poradit, ako to je, ked som tehotna a sla by som na PN.. Moze ma vypisat gynekolog? Alebo aj obvodak? Alebo obaja? 🙂 Dakujem?

cikyta
26. jún 2012

@felinka môže ťa vypísať gynekolog,no ak by mal "problém",môže to byť aj tvoj obvodák.

felinka
26. jún 2012

@cikyta dakujem za info. A co sa tyka vychadzok, nevies nahodou, ci mi moze aj gynekolog dat neobmedzene vychadzky? Ci len par hodin denne?

cikyta
26. jún 2012

@felinka Môže ti dať maximálne 4 hod. denne. Najlepšie rozdeliť 2 hod.doobeda, 2 hod.poobede.

smejula
26. jún 2012

@felinka pokiaľ sa s tým dr. už stretol, môže ti dať aj neobmedzené vychádzky, len si to on potom musí vedieť obhájiť pred pracovníkmi SP

felinka
26. jún 2012

@smejula aha, dakujem. skusim sa spytat na najblizsej poradni, ci by som take mohla mat, ak nie, skusim obvodaka.

mima01
26. jún 2012

@felinka zlati, moze ta vypisat aj gyndos aj obvodak, ale lepsie to mas asi od gynekologa. Neviem na ako dlho by ta mohol obvodny vypisat a s akou diagnozou. Ale u gynekologa by si nemala mat problem....a vobec nie je pravda, ze ti moze dat vychadzky max. 2 hod doobeda a dve poobede. Je to len a len na nom, kolko hodin ti da a kedy...ja som sa s mojim dohodla na hodinach...on si to potom musi len vediet obhajit na SP, keby do toho nahodou niekto rypal 😉

nana
26. jún 2012

ahoj, ja som na PN od marca, vypísala ma obvodná lekárka a pred pár týždňami som zistila, že som tehu a tak moju PN prepísala na gynekológa. takže pokračujem stále s tou istou a diagnóza je chrbtica. Kontroly sa tiež bojím a preto sme dnes definitívne zrušili dovolenku. ☹ ☹ ☹

tannia87
26. jún 2012

ja som pn od aprila buduci tyzden anstupujem na matersku akontrola nebola a to bol aj problem 2mes mid rzali pnku si ma rpeveroval nejaky lekar zo sp aj u mojho gyn a to som mala anstaveny kludovy rezim od decembra ale kontrolu mi neposlali 😉

cikyta
26. jún 2012

@mima01 Neobmedzené vychádzky povolia len pri diagnozach psychiatrického pôvodu.

mima01
27. jún 2012

@cikyta tak to si dovolim oponovat, pretoze mam x kamosiek, ktoru su na pn s diagnozou hroziaci potrat a maju neobmedzene vychadzky. A ja mam 10 hodinove vychadzky s tou istou diagnozou.

cikyta
27. jún 2012

@mima01 Počujem to 1 krát.
Ja mám info zo SP. Bola som sa tam pýtať osobne. Sama som bola na PN rok,aj ked pred 4 rokmi a tiež moje "kolegyne" z caru po IVF. Bez ohladu na moju diagnozu v tehotenstve mi dali maximum 4 hodiny...z pochopitelných príčin. Ved išlo o práce neschopnosť a nie dovolenku.

tannia87
27. jún 2012

@cikyta ja mam tiez vychadzky po dohodne s gyn ako
@mima01 takmer cely den takze je to mozne 😉 a moze dat gyn aj vychadzyk aneobmedzene

cikyta
27. jún 2012

@tannia87 Tak super. Možno sa to v priebehu 4 rokov v zákone zmenilo 😉

mima01
27. jún 2012

@cikyta tak na socialke toho niektore vedia porozpravat 🙂 Skopirovane priamo zo stranky SP:

Stanovenie vychádzok počas dočasnej pracovnej neschopnosti je súčasťou liečebného režimu dočasne práceneschopnej osoby. Rozsah a čas povolených vychádzok určuje ošetrujúci lekár podľa druhu a závažnosti ochorenia posudzovanej fyzickej osoby aj so zreteľom na diagnostický a liečebný proces v čase dočasnej pracovnej neschopnosti. Z uvedeného vyplýva, že stanovenie rozsahu a času povolených vychádzok počas trvania dočasnej pracovnej neschopnosti je výlučne v pôsobnosti ošetrujúceho lekára, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť poistencovi.

tannia87
27. jún 2012

@cikyta urcite ano lebo ked som bola pb od obvodnej 4mes pred 4rokmi tak som mala 2doobeda 2poobede niektory lekari tak davaju stale ale fakt je to na dohode ked je dobry gyn da sa pekne dohodnut

uzabytobolo
27. jún 2012

ja som bola PN od začiatku roka až doteraz (teraz čerpám dovolenku), kontrolu som nemala, vychádzky som dostala po 4 mesiacoch maródky, 2hod doobeda, 2 hod poobede, režim som dodržiavala, lebo som bojko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre