Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

katulka1904
8. jún 2010

ahojte, chcem sa vás opýtat, že ked som na pn tak mám íst na materskú 8 týždnov pred pôrodom alebo šest, alebo to záleží od doktora ako on ma bude chcet dat. A ešte jedna vec by ma zaujímala: tt vám počítajú podla ukončeného alebo prebiehajúceho týždna. Ked som chodila k svojmu tak podla neho som v 28tt a prešla som do nemocnice na rizikové a tam som podla nich v 29tt. Som z toho vol. dik

zuzanockamt
8. jún 2010

@katulka1904 odchod na MD zalezi od lekara
a tyzdne sa ti pocitaju od poslednej MS ... cize ak si 28 + 1 tak to je uz 29 tt

otulik
8. jún 2010

ahojte som PN zaciatku rizikove tehot.3 krat som potratila ....chodia v KE kontroli zo socialky?sice mam vychacky ale pokial sa dostanem do mesta uz mi aj skoncia 2hod.doobeda a 2 hod po obede odkedy som doma nikde som nebola aj kovoli tomu ze mi je priserne zle aj sa bojim ci nepride kontorola. 😉

mirkapal
8. jún 2010

@katulka1904 - ano, zalezi od doktora, kedy ti vypise matersku. Ja napr. idem na matersku 8 tyzdnov pred TP. Pri dlhodobej PN sa chodi vacsinou 8 tyzdnov pred.
A kontrolu som mala uz dvakrat, ale byvam v CR 😉

leteku
26. jún 2010

ahojky. Tak mne konečne skončila PN a som na materskej (8týždňov pred TP). Kontrola nebola ani raz a to som si posledné dva mesiace uplatnila PN aj DNPO. Ale som rada, že to už mám za sebou 🙂

standa82
9. aug 2010

Baby poraďte, je možné dať si do PN dve miesta pobytu? Chodia aj kontróly, keď vypíše na PN gynekológ? Ďakujem

luciaanna
9. aug 2010

Ahoj. Ja som bola na rizikovom od 7.týždňa a žiadna kontrola mi neprišla, našťastie. Raz som bola niečo vybavovať na sociálke a bola tam jedna veľmi milá pani, ktorá mi pošepkala, že tehotné maminy nezvyknú kontrolovať...
Ja som mala na PN určené miesto trvalého pobytu a druhú adresu, na ktorej sa budem zdržiavať počas PN. Takže sa to dá.

zuzanockamt
9. aug 2010

tak mne skoncila PN 4.8. ... od 5.8. som na MD a na Pn som bola celkovo od 19.4. a kontrola mi neprisla ani raz

krtica11
9. aug 2010

ja som od 28:7: na MD celý čas som bola PN a kontrolu som nemala ani raz

standa82
9. aug 2010

@luciaanna ..lenže ja mám trv.pobyt v meste a na víkend chodíme na lazy, takže by som si túto druhú adresu starých rodičov asi zbytočne písala, keďže budem cez týždeň v meste. Malý bude totiž chodiť do MŠ.Alebo......?

nikush
9. aug 2010

@standa82
ale socialka chodi aj v nedele, hoc je pravda, ze ja som nedostala ked som ako tehotna bola na PN, ale tusim na dedinu jednej holke orisli rano o 9tej 😒

standa82
9. aug 2010

@nikush ...no takže to asi nechám len na trv.pobyt a skúsim ju teda nejako s kávou v ruke prehovoriť na tie vychádzky hneď od začiatku. Ak mi nebude chcieť dať, tak na PN nepôjdem, jednoducho nemôžem kvôli synovi. Mm odchádza ráno o 6.00 a prichádza večer o 18.00 hod. Dala by mi PN s vychádzkami aj všeob.lekárka?

standa82
9. aug 2010

Ale to by asi skôr prišla kontróla zo SP.

nikush
9. aug 2010

@standa82
vo vseobecnosti davaju vychadzky od 10-12 a potom 14-16....ja som chodila od 15-20 ma kurz a bolo mi jedno ci pridu...keby nieco spala som, preto som neotvorila...nech dokazu ze nie 😉

standa82
9. aug 2010

@nikush ...ja by som potrebovala od 8.OO do 9.00 a od 15.00 do 18.00 (ak nie, tak od 8.00-10.00 a od 15.00-17.00). Uvidím zajtra čo mi teda povie, či ma opäť odbije, že prvé dva týždne bez vychádzok. Keď s ňou nepohnem, tak nastúpim do práce na 3 týždne.

nikush
9. aug 2010

@standa82
coze? tak ja som nieco take ze bez vychadzok nemala...nechskusi ona sediet doma na zadku ci jej z toho neprepne 😠

standa82
9. aug 2010

@nikush ...veď práve, nemám vážnu chorobu, som len tehotná......

nikush
9. aug 2010

@standa82
tak to mozu byt hned vychadzky....ja som sa so svojim musela hadat nechmi da, on vyrukoval, ze nie je preto, aby riesil socialne pripady rodiny....ta som mu povedala na rozum 😀

standa82
9. aug 2010

@nikush ...musím aj ja na ňu tak. Ale niečo jej aj zoberiem a uvidíme. 😨

janulienka1
9. aug 2010

Ja som bola PN od 7 tyždna do konca tehotenstva.Mala som vychádzky od 10 do 12 a potom od 14 do 16 a kontrola neprišla ani raz.K tomu som si predtým platila DNPO a vznikol mi nárok ,teda poberala soM dávku .Čakala som ,ale darmo.Na moje štastie.Niekedy som si spravila vychádzku aj mimo povolených.PN mi dal gynekolog.

standa82
9. aug 2010

@janulienka1 ...ďakujem za odpoveď. A celé dni víkendové si bola doma.

luciaanna
9. aug 2010

Tak mne moja gyn. odmietla dať vychádzky, vraj mám ležať a nie sa prechádzať 😖 a že na rizikovom nie som len tak zo srandy. (o pár dní som gynekologičku zmenila )
Ale my sme v tom čase pripravovali svadbu a kupovali byt, tak si to viete predstaviť... 😝 . Bezo mňa to proste nešlo. Aj keď som všade behala autom, často som bola preč z domu. Našťastie kontrola neprišla...
@standa82 na pn ke sa uvádza adresa, kde sa budeš zdržiavať počas PN, ale asi sa to nedá s tými víkendmi.... ☹
Ale ja by som to riskla 😉 . Držím palce 🙂 .

standa82
9. aug 2010

@luciaanna ...asi to budem musieť risknúť, hlavne soboty - bolo by ich 5.

janulienka1
9. aug 2010

@standa82 Nebola som ani cez víkend.Väčšinou som bola u mamy.Mama býva 15km. od nás.Je pravda ,že na PN nie sme zo srandy,na druhej strane si neviem predstaviť 7 mesiacou iba doma.Mala som štastie.Ja si myslím,že tehotne asi nechavajú na pokoji.

standa82
9. aug 2010

@janulienka1 ...ako som napísala aj Luciaanne, asi to budem musieť risknúť. Len dúfam, že mi teda tie vychádzky dá.... 😅 Už som aj ja počula, že k tehotným často nechodia. Ale zajtra sa opýtam a uvidím. Sestra príde domov 20.8., tak sa skočí opýtať do SP. Má tam známu, jedným časom tam pracovala. Uvidíme.

Ďakujem Vám, ste zlatučké. 😵 😵 😵

00matula
9. aug 2010

@standa82 ahoj, ja som bola tiez na Pn nejak od 12tt a mala som vychadzky od 10-12 a od 14-16h...kontrolu som nemala ani raz 🙂

standa82
9. aug 2010

@00matula ...ako si to dokázala u lekára presadiť? Ja Vám závidím, aj ja chcem. No uvidím. Ďakujem 😉

mirka183
9. aug 2010

počas tehotenstva mi kontrola neprišla. Keď som ešte nebola tehotná prišla mi kontrola za celé 4 mesiace jeden krát. 🙂

janulienka1
9. aug 2010

@standa82držím prsty.

00matula
9. aug 2010

@standa82 no ja som pracovala v krcme, tak mi musel dat pn...a tebe nechce vystavit pn?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre