Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

majka0608
8. sep 2008

ahoj som v 4 mesiaci tehotenstva a je to moje prve babo.dnes mi dala PN tak sa chcem opytat ci neviete niekto aka je to diagnoza 026 to mi tam napisala a ako je to s kontrolami v okrese zilina.dakujem

tinucha
8. sep 2008

O26- Starostlivosť o matku pre iné poruchy súvisiace najmä s ťarchavosťou 😉 🙂

majka0608
8. sep 2008

velmi pekne ti dakujem

michaelamia1902
16. sep 2008

Ahojte tehulky, tak vam len chcem oznamit ze som od dnes na PN, a hnem mi dal doktor aj vychadzky, takze som spokojna. Nie je tu niektora z Vas z Banskej Bystrice, ja som pocula ze po BB chodia kontroly velmi casto, dokonca mi to hovoril aj doktor, ze ci s tym mate nejake skusenosti.

margarita
18. sep 2008

tak sa vam musim pochvalit, ze ked som sa dnes domahala konecne nejakych vychadzok, tak moj dr ma odbil s tym, ze ak som raz rizikova, tak mi nemoze 😨 dat ziadne, opakujem ziadne vychadzky 😖
a ja pre istotu v PNke ani nemam cislo diagnozy, vravel, ze to uz sa tam dnes nemusi pisat presne, skratka rizikove tehotenstvo. tak len aby ste si vazili, ze vobec nejake vychadzky mate, na rozdiel odomna 😀

majkes
20. sep 2008

Ahojte dievčata.Náhodou som zablúdila na vaše forum a ohladom vychádzok počas PNky je to asi tak,že to záleží viacmenej od lekára.Ja som na rizikovom od úplného začiatku tehotenstva,pretože som otehotnela po umelom oplodnení,teda od februára.Moja gynekologička,ku ktorej som ešte vtedy chodila,mi ale vychádzky nedala.No ona bola celá nejaká divná,vyšetrovala ma na poradni,ako keby som k nej chodila s nádchou...Tak po niekolkých týždnoch som sa rozhodla od nej odíst.Moj novy gynekolog mi bez problemov dal vychadzky dva krat denne,samozrejme s varovaním,že to nesmiem prehánat a chodit von len vtedy,ked sa cítim dobre.Ved keby som mala byt celé tie mesiace len doma,asi by som skor ako v porodnici skončila na psychiatrii...Vdaka bohu celé moje tehotenstvo prebieha bez komplikácii,cítim sa dobre a teším sa na 7.november,kedy máme termín... Ahojte

gapa
20. sep 2008

baby, tak hlásim úspešný nástup na MD. Počas celej PN od 3/08 som nemala kontrolu, firma je v BA aj lekár, no bývam v Ba okolie. Síce som sa snažila dodržiavať vychádzky (vychádzky 2x denne po 2hod. som dostala tuším po cca 3-och 4-och týždnoch PN-ky), no v sobotu navečer a v nedelu som si dovolila isť na návštevy príbuzných, lebo by to bolo ozaj na psychiatriu.
Je to tiež horšie už s dieťaťom. Najprv som nemohla isť ja von a ked som mohla, tak dcera nechcela isť von, lebo ju práve doma niečo zaujalo. A tiež som ju väčšinou ja ráno musela vodiť do škôlky mimo vychádzok (teda okrem prázdnin, tie bola až na pár dní doma), takže potom cez obchod čo je po ceste rýchlo domov a to už som na doobednajšiu vychádzku väčšinou nešla.
Takže som už rada, že budem môcť isť von, kedy chcem ... a bez zbytočných stresov, no ale hlavne aby som to ešte dotiahla do toho aspon 38tt 🙂
Tak aj vám prajem takýto bezkontrolový priebeh PN-ky 😉

majka0608
22. sep 2008

ahojte som pn a potrebovala by som ale aj chcela vediet ako je to s kontrolami v okrese zilina.prosim nie je to zivotu potrebne ale obcas potrebujem niekam vypadnut aspon na chvilu a nemam ani vychadzky.prosim prosim

didusa.risulo
22. sep 2008

majka a prco nemas vychadzky?ja som mala dve hodiny denne, ja som bola na rizikovom od zaciatku az do konca

majka0608
23. sep 2008

to neviem povedala mi len ze zatial mi vychadzky neda a potom sa uvidi ked pridem na buduce na kontrolu tak som strasne zvedava

cikyta
23. sep 2008

Ja mám vychádzky 2 hod.doobeda a 2 hod.poobede.(To mi dali v Care Helios pri IVF a teraz ked som s PN prešla svojej gynekologičke,tak mi to zostalo.)

hotelacka
29. sep 2008

Ahojte babenky - dufam ze si ma pamatate, som sem pisala asi pred mesiacom ze ma chcel zamest. vyhodit ked som mu povedala ze som tehu.. no teraz uz ani nemoze pretoze som aj ja na PN po tom, co som mala v 9 tt spinenie a nechali si ma nasledne z pohotovosti v nemocke kvoli najdenemu hematomu. Polezala som si tam tyzden a hematom sa stratil a uz som 3 tyzden PN,.. som sa len chela spytat ze doky mi tvrdil ze ma moze nechat na PN len dovtedy kym sa v mojej PN-ke nezacnu sparat revizny - vraj to neni ziadna strasna diagnoza /ty chodia kontrolovat PN-ky vraj kazdy mesiac/ a ze ak to bude ok a nebudu rotit problemy, tak ma necha aj dokonca - ak nie aby som skusila povedat obvodnemu... Viete mi poradit,,s akou diagnozou ma vie nechat obvodny doma:??A da sa prejst z PN u gyn. na naslenu PN u obvodneho a napr. po mesiaci znova na PN co ma vypise gynekolog...alebo ma moze nechat doma potom dlho aj obvodny.???
Prosim poradte mi - zatial nemam vychadzky ale buduci tyzden mam dalsiu poradnu tak si ich asi vypytam..
Inak zdravim Vas vsetky a dufam ze sa vam dari... 😀

margarita
29. sep 2008

myslim, ze aj gynekolog aj obvodny Ta moze vypisat na dlhodobu PN, ja som mala minuly rok 3,5mesiaca od obvodneho,to som este bola medzitym 3x aj hospitalizovana v nemocnici, a kontrola ani raz neprisla 😀
a teraz som od septembra vypisana od gynekologa - az do porodu. vsetko zalezi podla mna hlavne od lekara a jeho vztahov s tym reviznym/posudkovym lekarom. Lebo u mojho byvaleho obvodaka, jeho pacientov kontrolovali vkuse, asi mali podozrenie ze dava PN aj tomu, komu netreba 😵 ale to som len pocula, no vraj je to taketo indi - vindi. Ktory lekar, pre aku diagnozu a na kolko Ta vypise.
Njavacsi problem s tym ma len Soc.poistovna 😀 😀

cikyta
29. sep 2008

Ahoj.Veru neviem hotelačka ako to je.Ale tiež som rozmýšlala nad obvodnou,keby som mala na gynde problémy.Ale našťastie zatial je všetko OK.Mám PN aj vychádzky a kedže som po IVF-hádam mi to tak aj nechajú.Pomohlo mi trochu , že som ležala skrz vracanie v nemocke 2 dni.(Tam sa ma dr.pýtal,prečo som na PN a ja mu vravím:Lebo som po 2 IVF,už som do toho vrazila niekolko desiatok tisíc SK a hlavne mi býva zle a v robote by som nič takto neurobila,len po WC behala a je tam smrad z kože ked šijeme kožené poťahy,takže nechcem nič riskovať...................A dr.mi na to povedal,že je to v poriadku a je to tak dobré.)Neviem,ale ak si bola v nemocke,tak by si problémy s PN nemusela mať ale počula som hlavne záleží na lekárovi-na ničom inom.

hotelacka
29. sep 2008

Diky babenky za radu... no mne hovoril ze to nebolo nic vazne co som bola v nemocke... a ze som predtym nemala ani ziadne komplikacie ani potrat ale ze necha ma ako dlho len bude moct...tak zaujem z jeho strany asi je...len neviem ci sa mu obcas nemam aj trosku postazovat.,.na pichanie v brusku / vcera ma pichalo cele doobeda/ a kedze som momentalne i dost prechladnuta velmi ma boli brusko ked kaslem.../ pytam sa kvoli tomu ze ked bude mat v zaznamoch ze sa mam stale OK, tak to asi nebude bohvie aka diagnoza na PN... clovek asi musi aj trosku povymylat..alebo nie??? / i ked neviem este co bude o hodinu...ved aj tu nemocku som si nevedela ani predstavit...a prislo to za par hodin... 🙄 ☹ / co vy nato,?

cikyta
29. sep 2008

Hotelacka...........tak vrav,že ti je stále špatne.Príklad-pol dna ti je zle a potom dobre.A ked v robote stojíš,tak povedz,že ti pomáha sedenie.Ked si sadneš,nieje ti tak zle adt...takže-žiadna práca!S tým ti nikto nepomôže.Mne dali čipky a vôbec nepomáhajú,tak denne trpím večer.Toto treba len vydržať.Nič iné. 🙂

sophy
29. sep 2008

ja som uz vyse dva mesiace PN, kontrola neprisla ziadna, lebo obvodna lekarka mi vramci zotavovania dala do papierov prechadzky bez obmedzenia, povodne som ostala doma vo vysokej horucke s antibiotikami a silnym zapalom mocovych ciest (uprostred leta), a aj ked som dobrala lieky a mala vysledky v poriadku, bola som este dobre tri tyzdne slaba ako mucha, takze som otvorene povedala na kontrole, ze sa uz nevladzem vratit do prace, navyse mam hrozne stresujuci job, len by som sebe i malemu ublizovala 😖

labutka
8. okt 2008

baby, nahodou nemate skusenost, ako chodia kontroly v ramci BA? asi mi pocas vianoc nedaju dovolenku, tak chcem poprosit doktora o PNku (aj preto, ze v praci bude dost frmol), ale chceme ist mimo SR...

margarita
9. okt 2008

labutka, ja som na PN nieco vyse mesiaca a zatial ku mne neprisli, a to nemam vobec ziadne vychadzky a ani uz ich mat nebudem ako mi dr povedal ☹ ale citala som v tejto teme na predoslych stranach, ze v Ba sa v kontrolach tehotnych vyzivaju 😀 tak neviem. Ale pochybujem, ze pocas Vianoc bude niekto zo Socialnej poistovne pracovat, kedze je to statna institucia 🙂

danulik
9. okt 2008

labutka - neviem ako dlho chces byt na PN, ale prvych 10 dni PN ti plati zamestnavatel, preto vtedy zo SP na kontroly nechodia - pridu iba na podnet zamestnavatela 😉 po tych 10 dnoch uz mozu prist hocikedy..

petrahy
9. okt 2008

Ahojte ja som marodovala cele tehotenstvo a kontrola ziadna, vychadzky som mala obmedzene tak som si dala dve hodiny doobeda a poobede vodila som totiz deti do skolky. U nas neviem o nikom komu by prisla kontrola. 😀 A poviem Vam vydrzat tak dlho marodovat to ide riadne na nervy. Hlavne ked chcete ist na nakupy, alebo len tak si niekam vyrazit. A pokial viem tak nechodili zo socialky kontrolovat, ale niekdo z personalneho z roboty aspon u nas to tak bolo. A to by z nasej roboty museli cestovat z mesta do dediny a to sa im urcite nechce. Takze ja som mala od nich pokoj 😝 ale ked som sla k doktorovi vzdy som sa v robote ukazala 🙂

jasom
9. okt 2008

Baby ak by i kontrola prisla, tak sa to da zahrat ze ste spali a nepoculi zvoncek a nikto vam nemoze nic dokazat, podla zakona vam nemozu zobrat matersku 😲

lusilia
9. okt 2008

No ja som tiez z BA a zatial nic, som doma uz treti mesiac, ale bola u nas kontrola ked bola mama na PN, dosli jej po troch tyzdnoch a s tym zvonenim neviem, lebo zvonila jak o dusu, to by zobudilo aj mrteho... 😀

mamamima
9. okt 2008

baby a co ak nemam zvoncek na branke ale az pri dverach? a neviem ze su u nas? lebo k nam sa dostat je umenie pre toho kto nema na mna mobil a mne to vyhovuje 😀

miroslava2
11. okt 2008

Čaute kočky. No podľa mňa sú tieto kontroly úplne smiešne. Ja ešte nie som na PN, ale asi čoskoro budem. Je povinnosťou zdržiavať sa počas PN v mieste trvalého pobytu? Alebo si môžem uviesť aj viac adries, na ktorých sa budem zdržiavať?

adrioska
11. okt 2008

Miroslava2, adresu si uvedies jednu, tu, na ktorej sa budes zdrziavat, nemusi to byt trvaly pobyt. No a ci tie kontroly su smiesne...ono, ked sa nad tym zamyslis, tak su opravnene, lebo vlastne ide o to, ze ked si PN, tak by si sa mala zdrziavat doma a liecit sa, oddychovat, no a vlastne poberas aj nemocensku davku...je sice pravda, ze nie kazda tehulka potrebuje byt doma a oddychovat, ale...ak nepotrebujes byt PN, tak by si mala ist pracovat, atd.

miroslava2
12. okt 2008

Ahoj Adrioska. Ja to beriem, ale keď niektoré PN sú skôr preventívneho charakteru. Ja sa cítim celkom dobre - aby som to však nezakríkla. Na PN budem z dôvodu, že čakám dvojičky. Ja by som teda ešte možno aj pracovala, len lekárka mi povedala, že netreba riskovať a že môžem pracovať max. do 20 tt. Ale keď si mám predstaviť, že nejakých 20 týždňov byť iba doma, tak teda neviem. Ale však čo už nespravíme pre tie naše bábätká 🙂 🙂 🙂

adrioska
12. okt 2008

Ja Ta chapem, ale bohuzial tie PN-ky sa nedaju nejak oddelit...ale mozno Ti ani nepridu na kontrolu, mne neprisli ani raz napriklad...

labutka
17. okt 2008

a mate niektora skusenost s tym, ze prisla kontrola, ktorej ste neotvorili? ako sa to potom riesi?
napriklad k nam nikto bez ohlasenia nechodi, takze ked aj niekto pri brane zvoni, nechodim otvarat. a ked sa aj niekto dostane dovnutra, na dverach nemame menovku a zvoncek nefunguje. takze ked spim, alebo pozeram telku, alebo som v sprche, nepocujem ze sa k nam niekto dobija. 🙂

evinka2311
17. okt 2008

labutka,necha Ti socialka odkaz vo dverach v dobe,ked pride na kontrolu.ak neotvoris,alebo nie si doma,musis s tym papierikom,co Ti necha vo dverach,ist za nou do prace s potvrdenim,kde si bola.takže,ak mas dobre vzťahy s doktorom,kludne si chod,kam chces,len Ti spatne musi potvrdit,že v tu dobe si bola napr na odbere krví,tlaku, ekg a pod......aspon u mna to takto bolo a boli u mna asi 3x. a mas povolene vychadzky po 1 mes od vypisania,takže ja som sa snažila najma vtedy ist von.ja som bola aj nemocensky pripoistena,tak jej to možno klalo oci,preto ma chodila kontrolovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre