Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

stalida
21. máj 2008

ahoj, ja som doma 4 mesiace a tiez nebola ziadna kontrola 🙂

pinco
21. máj 2008

ahojte, na dobrovolne poistenie sa nechodi pokila viem. Ale vsetko zalezi od konkretnej pobocky socialky, mozno niekde maju ine zvyky... Takze celkovo sa to neda zovseobecnit - iny kraj, iny mrav 😀

mata35
22. máj 2008

ja si myslím, že pokiaľ vypláca SP - PN-ku, tak je to jedno, či si samoplatca, alebo ti to strhaju z práce. Im ide o to, kontrolovať si svoje peniaze, aby zbytočne nevyplácali PN.

veracruz
22. máj 2008

ja som sa dnes pytala gynekologa (u nas v TT) a povedal, ze kontroly chodia, ze aj jemu hovorili pacientky, ze kontroly mali.. ja som zatial nemala, som doma druhy mesiac...

snehulienka
22. máj 2008

kontroly PN by som nebrala na lahku vahu, viem lebo poznam ludi co to robia...

gabika24
22. máj 2008

ahojte.
chodiť asi chodia, kamoške boli, mne nie ani pri minulom tehu... zatiaľ ani teraz - dúfam, že ani neprídu, aj keď sa snažím byť doma, len niekedy to možno trochu prešvihnem...

veracruz
22. máj 2008

no ja casy vychadzok dodrzujem, ale neviem si predstavit, ze v lete nepojdem na kupko...

loss
22. máj 2008

baby mne kontrola nebola ani jeden jediny krat a to som bola na PN od 3tt

kharratka
22. máj 2008

Ahojte...aj ja som doma uz 3-ti mesiac a tiez som nemala ziadnu kontrolu...

maca793
23. máj 2008

mne ani pri dvpjičkách a ani pri Karolínke neprišla ani raz kontrola a to som bola na PN od začiatku tehu.

pinco
26. máj 2008

Baby, fakt to zalezi od pobocky Socialky... V LM nechodia (vidite, ze ani loss neboli). Tak si sledujte baby z vasho okolia, ci im niekto bol a ak hej, tak to moze stihnut aj vas...

tehulka4
26. máj 2008

kocky, ja som doma uz od 29.1. a ziadna kontrola mi tiez este nebola..a aj keby prisla, tak doobeda a poobede tak do tej 3 byvam doma vzdy...doobedne vychadzky skoro vobec nevyuzivam..

bezaz
28. máj 2008

babule, myslite, ze chodi kontrola aj cez weekend? chceme ist k svokrovcom na navstevu, ale neviem, ci ma mozu vymaknut..

meggietn
28. máj 2008

Ahojte ja som bola doma mesiac aj dva týždne a nikto neprišiel, ked ste vypísané od gynekologa tak neprídu. Ine je to ak vás vypíše obvodáčka. 🙂 vtedy chodia 🙄

bezaz
28. máj 2008

meggie keby to tak bolo, ale ja mam strach ist aj do obchodu, aj ked mam napisane vychadzky 😝

meggietn
28. máj 2008

aj ja som mala vychádzky od 13-14. a chodila som kedy som chcela von. Nemožeš byť predsa zavretá celý den doma...

pinco
28. máj 2008

Bezaz, ked mas napisane vychadzky, tak oni to tam maju tiez, vtedy nepridu. A cez vikend sa chodi na kontroly tiez. Hlavne v sobotu.
Ale este raz - tu tehotnym nechodia. Ak maju napisanu diagnozu od gyndosa, tak take PNky nekontroluju. Zalezi to vsetko od pobocky, viem, ze niekde chodia kontrolovat aj tehotne a aj dobrvolne poistenie 😒

veracruz
29. máj 2008

pinco, ja som sa tu niekde docitala, ze v Trnave nechodia, ale gynekolog mi hovoril, ze chodia a ze radi, ze mu hovorili pacientky, u ktorych boli...

kikinela
30. máj 2008

ahojte,ja som doma od februara a ani jeden raz mi neprišli a o chvilu už pjdem na matersku,zo začiatku som sa bala vobec niekde ist z domu ale potom som už išla a hlavne som sa snažila vla chodit vychadzky som nemala žiadne,a inak baby ako je to s PN a materskou myslim finančne ....či mam ist 6 tyždnov alebo osem pred porodom na matersku....diki

pinco
31. máj 2008

Ahoj kiki, PN a materska je v podstate rovnaka - rata sa ako 55% z vymeriavacieho zakladu, co je tvoja hruba mzda. Ono sa to rata na dni, takze podla dlzky mesiaca ti to vide vzdy inak. To je jedno, ci pojdes 8tt alebo 6tt pred ocakavanym dnom porodu, lebo aj tak sa materska vyplaca len 6 mesiacov a potom si musis dat ziadost o rodicovsky, co je tych 4 700 myslim po novom. Ale ak si na PN, tak sa daj na matersku vypisat az 6 tt pred porodom, aby si isla o tie dva tyzdne neskor na ten nizsi prijem (teda ak nedostavas PN z min. mzdy...).
Ale skus este pozriet v tej skupine tem paragrafy, tam to je vysvetlene dost presne.

veracruz, ked to je asi najistejsie, ked tu napise niekto kto robi na socialke, ze ci v ich okrese chodia... Lebo fakt sa moze stat, ze sa tu stretnu len baby u ktorych kontrola nebola a tebe ako naschval pridu. Preto je dobre mat napisane vychadzky. Vies, bolo by to divne, keby som zacala zistovat po inych pobockach, ci kontroluju tehotne alebo nie... 😉

evka25
31. máj 2008

Ahojte ja som tiez z LM a kontrola mi nebola a to som doma od 21.12.2007

tehulka4
1. jún 2008

kocky, ja mam aj vychadzky napisane, ale podla mna su nejak blbo..doobeda od 10-12, a to nikdy nikde nejdem, lebo to si akurat popracem pomaly byt a uvarim nieco k obedu...a potompoobede od 15-17, a to skoro vzdy poobede odfukujem do nejakej tretej, kym sa niekde vytrepem su 4 a to by som z toho nic moc nemala...jednoducho ked s citim byt v pohode, nech mi vsetci vylezu niekde..byvam vonku aj dlhsie ako do tej piatej, ked idem neskor..a v takychto horucovach ako pomaly nastali budem musiet asi von chodit jedine vecer..tak neviem..

slavica2
2. jún 2008

baby, prave som pisala do septembroviek, pred chvilou som mala kontrolu zo SP.

bezaz
2. jún 2008

slavica fakt? a ako to prebiehalo? akoze ked im neotvorim, lebo prave vraciam a nevladzem prejst ani k dveram tak mi daju A?

gapa
2. jún 2008

slavica, no teda! 😠 a poberáš nemocenské zo SP Ba okolie, či BA mesto?

pinco
4. jún 2008

No teda slavica... Tak blavaci sa cinia 😒 Este ze som tu na Liptove 😀
Inak tie vychadzky su myslim dane dakym zakonom. Som to minule u doktorky citala na nastenke, ze ako moze davat vychadzky (u normalnej obvodnej to bolo). A si myslim, ze vecer uz nik nechodi na kontrolu, skor cez den a v sobotu. Aj tak su blbi, ked chodia kontrolovat tehule... No co uz, blava je blava 😉

slavica2
6. jún 2008

panie zo socialky mi povedali, ze chodia len do 12h 🙂 , ale ma to soklo, inac aj moja kamoska tehulka mala kontrolu z SP. gapa je to BA mesto

bezaz
6. jún 2008

no a mna kto pride skontrolovat? robim v BA, ale byvam v okrese DS? hadam nikoho nenapadne ma prist skontrolovat 😕

pinco
7. jún 2008

bezaz a si na PN? Tam pises miesto pobytu pocas PN, teda doktor ti to tam napise. Vacsinou trvaly pobyt sa tam pise, ak sa nezdrzujes inde.

gapa
7. jún 2008

slavica, dík za odpoved. No veru ma odpoved nepotešila ☹ . Z BA mesto dostávam nemocenské, no a skoro každé ráno do 8hod (až na dni, ked s nou môže ísť manžel) a vraciam sa cca o pol deviatej, musím malú odviesť do škôlky - no a samozrejme je to mimo vychádzok, tie začínajú až od 10hod 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre