Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

mirinda10
2. feb 2010

andel a platis si nieco dobrovolne alebo si prihlasena iba na urade prace, ak si nic neplatis, tak ja si myslim, ze nemas narok na PNku ale ked porodis, tak budes mat narok na rodicovsky co bude u teba asi 156 EURO

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirinda10
2. feb 2010

zdravotne musi za teba platit stat inak by si musela zaplatit sama aj porod vsetko, takze zdravotne je ok
PNku vyplaca socialka ale iba od 11teh dna,prvych 10 dni plati zamestnavatel ale neviem ako by to bolo u teba nakolko stat ti este prispieva na dochodok ale to nema s tymto nic spolocne
Ja by som asi zavolala na socialku a spytala sa na to, dostavas teraz nejake peniaze zo statu ale nic iba si tam vedena?

jaruska74
2. feb 2010

ahojte, tak ja som bola na PN 2 mesiace a ani raz kontrola nebola 🙂

mirinda10
2. feb 2010

ja budem uz 4 mesiace na rizikovom a tiez nic a 12.2 nastupujem na MD tak dufam, ze uz ani nepridu ale je to u mna prva PN po 17tich rokoch prace

mirka285
2. feb 2010

ja som mala kontrolu hned prvy den pn ky ☹

leteku
3. feb 2010

mirka285 - a bola to kontrola zo sociálky alebo od zamestnávateľa? Tiež riešim túto otázku, lebo som na PNke. Zatiaľ sa snažím dodržiavať vychádzky ale viem, že jeden víkend budem mimo tak neviem čo robiť.

mirinda10
3. feb 2010

mirka to museli poslat od zamestnavatela nakolko do socialky ide PNka az po 10tich dnoch, nakolko prvych 10 dni plari zamestnavatel a ten ma pravo poziadat socialku o kontrolu

inak ja pocas rizikoveho nemam ziadne vychadzky, moj gyndos mi ich nechcel dat mam mat kludovy rezim 😀

mirka285
3. feb 2010

kocky bola to kontrola zo socialky,lebo prisla jedenasty den pn-ky ale prvy den odkedy mi to hradi SP ☹

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirinda10
3. feb 2010

andel zavolaj na socialku to bude najlepsie a spytaj sa

masabi
3. mar 2010

Leteku ako si to poriesila s tou vychdzkou cez vikend ,tiež potrebujem jeden vikend vypadnut,som štvrtý mesiac na PN a ešte som nemala kontrolu.Vychadzky taktiež dodržiavam,Poradi niekto akos i zariadit vikend na PN mimo domova??? 🙂

leteku
3. mar 2010

masabi - no ja to proste risknem. Na tom pobyte bude aj moja lekárka tak snáď by mi nejakú pečiatku dala.

masabi
3. mar 2010

no tak to mas poriesene....ja neviem ci chcem riskovat ten biedny prispevok za nemocensku...ale na ceste ho nenajdem...

denisocka
3. mar 2010

ja som bola v 2007 celých 9mes a nikto ani raz nebol

mimina321
3. mar 2010

kočky ja som pn po mmt sedím doma ako knedla ,ale zatial nebol nikto
už mám normálne ponorkovú nemoc a teším sa do práce 😅

zabkaevka
3. mar 2010

ahoojte, chcem sa opýtať, podľa čoho sa počíta ten nemocenský príspevok?? podľa odvodov z platu?? koľko to je cca?? fakt len nejakých 150 EUR?

leteku
3. mar 2010

je to 55% z tvojho platu, u mňa to vychádza nejakých 12 euro na deň

michell.j
3. mar 2010

Ahojte....doktor mi napisal PN s izikovým tehotenstvom diagnozu 026 su potom aj nejake problemy po porode alebo budu brat to babetko nejako inak ako nerizikove...alebo mna po porode?

mirka285
3. mar 2010

michell rizikove tehu ma v dnesnej dobe pomaly uz kazda tretia tehulka..neboj sa budu vas oboch brat uplne normalne 🙂

habibi78
3. mar 2010

michell, to je diagnoza pre rizikove tehotenstvo..... preco by mali byt problemy po porode?? takuto diagnozu ma kazda piata tehulka.....

magic08
4. mar 2010

andel: ak si doteraz nepracovala a neplatila si si za seba odvody do socialky aspon 270 dni pred nastupom na PN, nemas narok na nemocensky prispevok... tym ze si a urade prace, za teba stat plati len odvody do zdravotnej poistovne, do socialky sa za teba neodvadza nic, takze tym padom, nemas narok na ziadny prispevok

zabkaevka
4. mar 2010

leteku : Ďakujem za info ohľadom príspevku zo sociálky, juuj tak to je OK dá sa to, bála som sa že to bude fakt oveľa menej. Kamoške to teda tak vyšlo, že dostala 130€, ale to asi mala veľmi nízky plat. Tak uvidím, síce ani neviem kedy to má prísť, vtedy ako chodila výplata??? napr. k 10. dňu ? nevieš? neviete?

lucia169
4. mar 2010

Baby ja som bola september, oktober a potom januar a februar PN a nikto neprisiel ani raz. Mozno je to tym, ze sa nikomu nechcelo k nam trepat, kedze byvam v dedinke pri Bratislave a to sa im nechce hladat, radsej skontroluju niekoho, kto byva blizko pri nich, kamoska bola cele tehu PN, mala dve kontroly, ale socialka je kusok od jej bydliska. Aj ked vraj dosiel nejaky mlady chalan, zrejme brigadnik alebo nieco podobne.

habibi78
4. mar 2010

zabka, mne chodila materska a teraz aj rodicovska k 15 dnu v mesiaci...
no ja som pocas tehu byvala v centre BA, bola som doma 7 mesiacov, ani raz u mna nikto nebol na kontrole.... 😝

leteku
4. mar 2010

mne chodí tuším okolo 12teho dňa v mesiaci

zuzanka.j
4. mar 2010

pridavam svoju skusenost. ja aj kamaratka sme boli cele tehu PN a ani raz nikto neprisiel na kontrolu. /mesto partizanske/

lucia.kl
4. mar 2010

ahoj.
ja som doma od novembra a už som mala jednu kontrolu, ja mam socialku asi 10m pešej chôde odo mňa, takže si davam pozor aby som dodržiavala vychadzky, ale žiadna dalšia kontrola ešte nebola.

stanusa
5. mar 2010

ahojte,
bola som na pn od polovice novembra do februara, za ten cas mi neprisla ziadna kontrola.
mala som vychadzky od 10-12 a 14-16 hod a snazila som sa ich aj dodrziavat, az na vynimky ked som bola u lekarov.

poki10
12. mar 2010

ahojte baby... mate niektora skusenosti s kontrolou pocas rizikoveho v trnave? viem, ze vyssie, uz bolo pisane, ze v trnave je nepisane pravidlo, ze tehotnym nechodia, ale predsa len..mate niekto skusenosti? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre