Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

elinka27
3. júl 2007

ahojte,som uz od aprila zatvorena doma,nemam ziadne problemy len som mala stres v praci a kedze sa citim fit ubija ma byt zatvorena doma v takom teple.Vychadzky sa snazim dodrziaviat,ale cez vikend by som rada isla aj niekam na dlhsie kedze rodinu mam mimo mesta bydliska.Ake mate skusenosti s kontrolami?Mne zatial ziadna nebola,ale bojim sa ze pride prave ked sa omeskam co i len o par minut.Budem rada ak mi date vediet ake mate skusenosti

janusha33
16. jan 2012

@poisonblu No u nas je minimalne pocet dvaja a dvaja sme tam aj boli a kedze ja som vypadla tak som musela najst velmi rychlo za seba nahradu.Som totiz fyzioterapeut a pracujem v sukromenj rehabilitacii a nemohla som tam ani ostat, pretoze elektroliecba je pre mna rizikove pracovisko kvoli ziareniam a pohybova liecba je pre mna tiez relativne rizikove pracovisko kvoli mnozstvu pacientov.Takze mozno aj to ziarenie a namaha sposobili ten problem na zaciatku tehotenstva......ja stale hovorim ze to Pan Boh zasiahol.

tinav
16. jan 2012

@janusha33 ja som zo začiatku tiež štrikovala aj šila len potom mi opuchli prsty a vyzerala som jak schrek 🙂 nabrala som aj váhu 27kg no väčšinou voda teraz mi ostáva ešte 5kg

poisonblu
16. jan 2012

@janusha33 tak drzim palce 🙂

katarina104
16. jan 2012

kontroly teraz asi nebudú chodiť, lebo je veľa žien na PN nestíhajú od kedy zrušili DNP 😉 mne neboli som od decembra 🙂

janusha33
16. jan 2012

@tinav No ja som zatial pribrala len nejakych 5 kil ale svagrina s bratom ma uistili ze nech sa nebojim ze este priberiem.....nie ze by som chcela....ale dufam ze vela to nebude lebo ma je aj tak dost

janusha33
16. jan 2012

@poisonblu Dakujeme, napodobne

tinav
16. jan 2012

@janusha33 najviac som pribrala v posledných 3 mesiacoch a to som jedla iba mandarinky 😉 a veľa pila čistej vody ja som bola stále smädná a zostalo mi to doteraz.

nikuska265
16. jan 2012

@poisonblu samozrejme, že záleží od prístupu a povahy šéfa. u nás to bolo iné, šéf je veľmi ľudský, jemu som ešte v polovičke tehotenstva povedala, keď som bola asi mesiac na PN, že do roboty sa vrátim ešte,aby za ten čas našli za mňa náhradu, že ju zaučím a potom pôjdem na PN a zostanem až do MD,takže my sme boli dopredu dohodnutí a bolo to v pohode.ale ako vravíš,ty,že šéf je nepríjemný a len zlobu robí,tak je to iné,ja som mala takéto problémy s kolegyňou v kancli. a som rada, že som už odtiaľ vypadla. tiež najprv kamoška kamoška a potom polená pod nohy atď atď... Tak veľa šťastia. ale ak je šéf taký,tak si určite rob kópie,keby to náhodou neposlal na soc.poist. aby si mala niečo v ruke aj ty. a keď to budeš dávať šéfovi,tak maj od toho nejaký papier alebo niečo, že si mu to odovzdala, aby si mala dôkaz pre každý prípad. aj u nás sa to tak robilo, že keď niekto prišiel niečo odovzdať,vždy mu to bolo zaevidované,že sme to prevzali a prefotené,aby mal dôkaz o tom aj on.

nikuska265
16. jan 2012

@janusha33 každý vraví niečo iné. ale záleží ja na dohode. mne sestrička povedala, že to mám poslať alebo osobne zaniesť na sociálku, v robote sme boli dohodnutí - resp. vedeli, že na PN som a budem až do nástupu na MD, takže u nás to bolo v pohode čo sa týka tohto.

janusha33
16. jan 2012

@tinav Ja som smadna najviac vecer, cez den si robim cajiky ovocne a pijem aj vodu ale vecer sa neviem dopit a potom samozrejme uz od 3 rana nespim, lebo chodim cikat

poisonblu
16. jan 2012

@nikuska265 ale vsade pisu, ze tie prechodky ma povinnost odovzdavat poistenec, cize ja si to posielam sama a jemu len davam vediet, ze som este PN...on je blby, on o ziadnych prechodkach ani netusi urcite :D

dusika11
16. jan 2012

ahojte ja som bola na PN od septembra no decembra 2010,,potom materska..mne neprisiel nikto trocha som riskovala lebo som sa obcas potrebovala prejst sama uz som velmi nechodila lebo som bola tehotna s dvojickami a moj prisiel domov az po 18 to som mala po vychadzke uz..a to som nikde nebola..tak som isla s nim aspon niekde sa prejst az ked prisiel domov..

annie6
16. jan 2012

@katarina104 ahoj, treba im odniest marodku a nemusis, az potom po skonceni pn odnesies, ze si ukoncila 😉

katarina104
16. jan 2012

@annie6 už som odniesla, ďakujem a nosím aj prechodný lístok na konci mesiaca 😉

nikuska265
16. jan 2012

@poisonblu ja som si to tiež posielala sama. v robote len vedeli, že som Pn naďalej

pokito
22. jan 2012

mne prisla prva kontrola v 21tt a to som pn od 7tt

sasena033
23. jan 2012

ahojte ja som bola pN od oktobra az doteraz uz som na MD a tziadan kontrola...takz eje to asi individualen na koho natrafia 🙂

petka296
23. jan 2012

@pokito ahoj,a aku mas diagnozu? Mne zatial kontrola neprisla,aj som sa bala, lebo po obede si rada schrupnem na2-3 hocky a nic nepocujem. Ja som vracala dost dlho a teraz mam nizky tlak a odpadavam. Do prace cestujem vlakom 30km skoro rano a potom neskoro vecer. Dnes mi lekar povedal, ze bude mat posudkovu a uvidi ako sa to posudkovemu bude pacit,mozno ma vypise. 😒

erika115
23. jan 2012

ahoj. ja som bola od troch mesiacoch na marotke ale ani raz my nikto nebol na kontrole. 🙂

pokito
23. jan 2012

@petka296 no mam tam napisane O20, malo by to znamenat krvacanie v tehotenstve. Ale mna odporucila na pn aj hematologicka.

peggi
23. jan 2012

Ahojte baby. Prišli vám niektorej na kontrólu zo sociálnej poisťovne aj počas víkendu alebo po 16-tej hodine a neskor?

peggi
23. jan 2012

@pokito Ahoj ja mám tú istú diagnózu. Máš aj vychádzky?

pokito
23. jan 2012

@peggi ano mam, ale velmi ich nevyuzivam, som sice hrdinka ale nechcem moc chodit, predsa len som po dvoch abortoch a o malicku sa bojim...

peggi
23. jan 2012

@pokito Chápem, určite je lepšie nebehať a veľa oddychovať. Ja sa pýtam preto,že mám doma malého syna,ktorý musí byť zatiaľ so mnou zavretý doma vnútri,lebo sa snažím čo najviac ležať a byť v kľude,aby sa niečo nestalo. Ale časom,ak by sa mi to trochu polepšilo,by som chcela vychádzky koli malému,aby sme sa mohli ísť trochu vyvetrať na čerstvý vzduch. A odkedy do kedy máš tie vychádzky?

pokito
23. jan 2012

@peggi od 10:00 do 12:00 a potom od 14:00 do16:00. Urcite pokial sa citis dobre tak ti mala prechadzka neuskodi, mozno prave naopak. cerstvy vzduch potrebujeme. na jar sa už aj ja osmelim a pojdem trosku von 😅

peggi
23. jan 2012

@pokito Díky za info. Ja som bola aj v prvom tehu na rizikovom a vtedy som mala vychádzky od 10-12 a od 16-18,lebo mi ich dávala cez leto,keď boli horúčavy,aby som nemusela chodiť po tom najväčšom slnku. AJ teraz by mi viac vyhovovali poobede od 16-18,aby som mohla ísť von,keď príde manžel s práce a spolu s ním. Uvidím,či mi vyhovie.

pokito
23. jan 2012

@peggi urcite ano

lola77
3. feb 2012

@peggi ahoj, ja som tiež na PN. Mne bola kontrola hneď v sobotu, ale ráno pred 10...známej však boli v nedeľu o 17h...
Neviete do koľkej zvykne chodiť kontrola? Či až do 22hod, ako som tu niekde čítala? :-O

papuka
3. feb 2012

Ahoj, chcem sa opýtať, čo urobí kontrola, keď Vás nenájde doma? som tehotna na PN aj DNP.

zahadka
3. feb 2012

ahojte, tiez som PN a chcem sa spytat, ci mozem ist so synom k lekarke, ci sa to nevztahuje len na moje kontroly. Neviem si poradit este s jednou vecou, chceme ist o tyzden na ples, ale je to 35 km od miesta pobytu uvedeneho na PN-ke, na nedelu ostat tam- u svokrovcov a v pondelok idem zo sebou k lekarovi a utorok so synom (lekarov mame pri svokrovcoch)....Pisali ste, ze aj v nedelu chodia, to vazne? to sa musim v sobotu v noci vratit domov? A este jedna otazka, ak su o dva domy dalej na PN dvaja ludia, myslite, ze pojdu na kontrolu aj tam, aj ku mne? Tak by som to riesila, ze ak pridu k nim, tak zbehnem na pohotovost, aj tak mam trosku problem s kostrcou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre