Stresy v tehotenstve. Ubližujú bábätku?

vibeke
22. dec 2008

ahojte baby.... poradte mi prosim... chceli by sme uz zacat snazilkovat, asi tak v zaciatkom, alebo polovici februara.. avsak 18 aprila mame svadbu. Teda ak by sa nam cisto teoreticky podarilo na prvy sup 🙂 , tak asi v 7/ 11 tyzden tehotenstva by bola svadba. co znamena stresssss, a k tomu este dva asi hodinove lety na SR. nebude to pre babo velka zataz.??? uz sa neviem malinkeho dockat a ratam kazdy den, kedu uz zacneme.. Strasne velmi sa tesime.. poradte mi,, dakujem vam kocky.

vibeke
autor
4. jan 2009

ja len veci tak viacej prezivam, tak mam trochu strach, ci to potom neublizi malinkemu, alebo by sa to nedajboze skoncilo najhorsie ☹

macka23
4. jan 2009

Vibeke,
hlavne nemaluj certa na stenu.
Nechajte tomu volny priebeh, nechajte to na nahodu, ked sa ti podari otehotniet, otehotnies, a potom uz budes na seba davat vacsi pozor 😉 a ked nie, mozes si vypit na vlastnej svadbe 🙂 a mozno sa vam podari pocas svadobnej noci 😉
Podla mna nad tym velmi premyslas...tak troska zvolnite tempo...a co sa ma stat sa stane 😉

Pekny den zelam...a vela stastia este raz 😵

munu
4. jan 2009

baby, moze sa nieco stat babatku v skoro 8.mesiaci ak sa clovek nahneva raz a ma nervy, ze az buchne s niecim a tak? Mam na mysli taky ten stres... ma to nejaky vplyv na babatko? Na jeho myslenie a tak...

munu
4. jan 2009

halooo
napiste mi niekto nieco na to... som nespokojna, lebo vcera sme sa s muzom pochytili a ja som sa zkratka tak vytocila, ze som treskla s dvermi a plakala som a tak... bojim sa o babo... to nejako prislo samo, tie nervy...
asi tie blbe hormony, teraz sa bojim, ci babo som tym nejako nemohla poskdit alebo tak...

munu
4. jan 2009

tak nikto mi v tomto neporadi?
😔

vibeke
autor
4. jan 2009

munu, ja sice nehovorim z vlastnes skusenosti, lebo este niesom tehu, ale myslim si, ze urcite sa nic vazne nestalo. ved ak necitis ziadne zmeny., nejake bolesti, alebo tak... kvoli tomu sa nastresujej a tes sa , ze o mesiac ho budes drzat na rukach

gergi7
4. jan 2009

vibeke, s tou kyselinou listovou suhlasim. pre zdravie babtka treba robit co najviac a hlavne zacat s tym co najskor. moje tehotenstvo som prezila super aj bez vitaminov. uzivala som jedine magnezium kvoli tvrdnutiu. aj tak podla mna je najdolezitejsie tvoj zivotny styl a stravovanie 🙂

vibeke
autor
4. jan 2009

ahoj gergi7. no moj zivotny styl je asi taky,ze papam vsetko co mi chuti,ale vyberam to lahsiu formu.teda malo vyprazaneho, som vegetarianka, ale nemozem zit bez sladkeho !! ale zasa to kompenzujem vela pohybom. do roboty chodime na bicylki a aj cez robotu som stale na nohach.. tak dufam , ze aspon vela nepriberiem 😀 ..ale na tie vitaminy urcite !!

mukky
7. jan 2009

munu o babo sa neboj,ak to nie su pravidelne stresy,nic sa nedeje...ja som nebola ani v tretom mesiaci,tiez som zazila hadku a je pravda ze ma pichalo v podbrusku,volala som hned mame,a ona nech predychavam a ukludnim sa a lahnem si...a naozaj,povedala som si klud,pomaly dychala,prosila dietatko nech je pokojne....a vsetko preslo...a uz som nikdy nedovolila sama sebe aby som sa tak rozohnila...no bala som sa o male....mylim ze matka priroda mysli aj na taketo situacie,hormony pracuju naa plne obratky 😀

stvura
7. jan 2009

Munu...ja som v osmom mesiaci poriadne vynadala sefke - kretenke a ona po mne zacala ziapat ako nepricetna a hadzat dokonca veci!. Snazila som sa nereagovat, no bohuzial som velmi prchkej povahy a nedalo sa i ked som si v mysli tisic krat uvedomovala ze som tehotna.
Takze...nic sa mi nestalo, tehotenstvo som mala perfis, velmi dobre som si oddychla poslednych sest tyzdnov ked som uz nebola v robote {akurat ma vytocilo znova to, ze mi sefka nedala odmeny hoci som makala ako somar do posledneho dna}.
Momentalne ma maly styri a pol mesiaca, je to velmi aktivne dieta...ked velmi, tak to velmi ako pisem. Stres moze zapricinit to, ze dietatko bude aktivne, viacej v pohybe, moje skoro vobec zo zaciatku nespavalo, plakalo. Teraz uz mame rezim, tak je to dobre - uz spi presne ako pisu knizky {no nie sam pravdaze}, ale neviem co je to sadnut si a citat napriklad pol hodku knizku. Stale sa mu musim venovat, je velmi zvedavy a nevie byt sam.

jasom
7. jan 2009

Ahoj ak si myslis ze svadba by bola pre teba stresujuca tak by som pockala po svadbe s babetkom aby si bola vyrovnana a stastna na svadbe 🙂
Ja mam tiez stresy v tehotenstve, chodim este do skoly, do prace, boli ma casto hlava, stuhnute mam cele telo, a uz sa to i prejavilo vysokym krvym tlakom ☹ co nie je v tehotenstve zrovna najidealnejsie 😝

gergi7
8. jan 2009

vibeke, ja sa musim priznat, ze pocas tehu som si dopriala vsetko mozne aj nemozne 😀 jednoducho som zjedla vsetko,co doslo do ruky. pocas tehu som nabrala 2O kil. Po porode som sa vazila hned na druhy den a odislo mi 13 kil 😀

mirip
8. jan 2009

vibeke sorry ale tomu hovoríš stresy v tehotenstve? no ja som si ich užila až až, 1. augusta sme po troch rokoch kadejakých vyšetrení, laparoskopie konečne našli // paličky na teste, nikomu sme o tom nepovedali sme sa tešili len mi a čakali na návštevu u dokyho, vedel o tom len mužov otec ktorý bol na smrtelnej posteli a to ho držalo ešte pár týždňov pri živote ked sme mu stále hovorili nech sa lieči aby vládal varovať bna rukách vnúča, potom prišla na rad návšteva u doktora 2. septembra, doktor povedal že baby je ale že vo vývoji trochu mešká že si počkáme na srdiečko že to nemusí nič znamenat ale............prišli stresy, potm o týždeň kontrola.......baby podrástlo ale stále nebolo srdiečko tak stresy a kontorola o týždeň, prišla som zase na kontrolu a hurá máme srdiečko...konečne, absolvovala som odbery a potom o týždeň zase kontrola na UZV ked som tam prošla doktor nič nepovedal len krútil hlavou že babatko podrástlo ale nie tak rapídne ako týždeň predtým akoby malo.....takže zase stresy/počas týchto stresov sme navštevovali svokra v nemocnici a videli ako nám odchádza-najhoršia smrť je vraj ked sa človek dusí.áno je to pravda/ no a mala som teda ísť na kontrolu o týždeň a ked bude všetko ok tak dostanem konečne v 11t tehotenskú knižku to malo byť 29.9.2008, ale počas čakania do 29ho mi umrel svokor, sme absolvovali prípravy a pohreb 27ho, 29ho presne na moje narodeniny som už dúfajúc že všetko zlé je konečne hádam za nami šla na kontrolný ultrazvuk............a záver missed abortion-zamlčaný potrat v 11t, takže za svokrom išlo aj to vnúča, aspon si ho môže tam hore konečne povarovať na rukách ako sme mu slubovali a nie je tam sám, teraz sú tri mesiace za nami a čaká ma preventívka a od februára začíname odznova všetkými tými vyšetreniami atd a sami nevieme či sa ešte dočkáme babatka alebo nie a ked hej ako dlho budeme čakať.........................

takže myslím že stresy v tehotenstve.....................? asi nevieš aké to je, lebo svadba nie sú stresy, vela báb sa vydávalo už tehotných a v prvom trimestri ked je to najcitlivejšie a dokázali to lavou zadnou ak

gergi7
8. jan 2009

mirip, jej mi mame narodky v jeden dennn. no len skoda, ty si v ten den prisla o babatko a ja som si svoje priniesla domov z porodnice.
drzim vam palceky a budte trpezlivy!!!!

mirip
8. jan 2009

no také ako trpezlivosť , alebo že aby sme šli na dovolenku, alebo že nemáme na to myslieť sú blbodti, ktoré u nás neplatia lebo aj ked sa podarilo prirodzene bolo to z odsledovanín cyklu

to je super že máme narodky v jeden deň, len určite nemáš ako ja 31 a úplne bez detí

gergi7
8. jan 2009

munu, ja som v 31tt kvoli tomu ostala na gynde. tiez som sa nasr..... a zacalo mi tvrdnut brusko. hrozil mi predcasny porod. Musela som absolvovat plno zaznamov a o tej dalsej liecbe ani nehovorim, polezala som si do 36tt a potom to uz bolo v pohode. vies, to, co prezivas ty sama, urcite do nejakej mieri vplyva na babo, aspon ja si to tak myslim, babo citi s tebou. a to, ze si ty raz buchla dvermi, iste nic neznamena. ja som dost vybusna a k tomu este aj nervak, a v tehu som si toho naozaj dost preskakala ☹

vibeke
autor
9. jan 2009

mirip, je mi naozaj luto... myslim ze to sa s mojimi vrtochmi neda naozaj porovnat. bolo to urcite velmi tazke obdobie. drzim ti palceky do februara, a nech ide vsetko ako ma!! hlavne nech je mimi zdrave !!!

gergi7
9. jan 2009

mirip, tak to nie. ja mam o 9 menej ako ty 😀 a drzkam vam palce. 😉

gabii83
9. jan 2009

munu ja som tiez mala stresy v tehu lebo mi vysli lzle krvne testy, mala som riziko na downov syndrom 1:25, tak mi robili amniocentezu - odber plodovej vody . ci je nejaka vrodena chyba, a na vysledok z genetiky sme muslei cakat 3 tyzdne, vies si to predstavit co som prezivala?? vysledky boli dobre a mne sa narodila pekna dcerka 24.12.2008. 😉

gergi7
9. jan 2009

gabii83, tak to si mala ten najkrajsiiiii darcek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vibeke
autor
9. jan 2009

no gabii83, to bol fakt perfektny darcek... takze nasledujuce roky sa budu u nas robit dvojite megaparty?? narodky a vianoce! to bude darcekov !! 😀

gabii83
9. jan 2009

dakujem, no megaparty, nas darcek ale nie a nie zaspat, teraz ocinko je na rade, a ja tu ale sem tam sa tam kuknem, az sem pocujem ako cmula ten cumel, zuzle riadne moja laska

gergi7
9. jan 2009

gabii83, v noci spinkate, ci kazdy vecer takto bojujete? no ja neviem ako sa nam to podarilo, ale nasa zapava pravidelne o 2O.00. klop,klop,klop- rada som

alias313
9. jan 2009

ja by som necakala..ja som mala svadbu ked som bola priblizne v 4/5 mesiaci a bola pohoda..teraz mam stresy z toho, ze mam pred sebou posledny semester a štátnice...A po novom roku, sa mi kompletne nedari, kazdy den mam nejaku stresovu situaciu...vcera som nacuvala do auta, nastastie ziadna skoda, dnes rano som mala ist na kontrolu a čo čert nechcel akurat dnes auto nenaštartovalo...byvame so starkou, ktora sa mala odstahovat do penzionu, ale niekto na mestskom urade si povedal, ze ju zaradi medzi cakatelov na 30te miesto-hoci uz raz poradovnikom presla a mala byt teraz na rade..no neviem co dodat..ak by som nemala byt v strese, tak by som sa musela zavriet v jednej miestnosti 😉 takze to urcite vsetko zvladnes a bude pohoda 😉 vsak tehotenstvo a svadba su krasne momenty...ja len dufam, ze sa nam nenarodi maly zurvalec 😀 ale vzdy si len treba povedat: "Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byt este horsie" 😀

gabii83
9. jan 2009

no to moja Leika teraz zacala predvcerom, ale mam taky pocit, ze bude chora, alebo trosku prehladla, ale neviem kde , kedze u nas je akurat pre nu teplota 22 pri kupani 25 ma ciapocku, a trosku ma sopliky asi tu bude problem.
no dobru noc vsetkym ,moja princezna zaspala idem aj ja rychlo.... 😀

gergi7
9. jan 2009

gabii83, my sme ciapocku doma vobec nenosili. pre babatko je najlepsie teplota od 18 - 20 stupnov a pri kupani 22stupnov. 25 stupnov je uz dost. mala ti mohla nachladnut aj pri velkom teplotnom vykyve.

gabii83
10. jan 2009

je to mozne dakujem gergi7

vibeke
autor
10. jan 2009

alias 313, velmi ti dakujem za podporu! ja som sa uz rozhodla, ideme na to!!! za 2,3 tyzdne pri prvej ovu zaciname!!

munu
10. jan 2009

dakujem vam vsetkym tehulkam, ktore mi odpisali, zatial sa citim fajn a este tyzden do robotky a uz budem len oddychovat doma, tak sa tesim 🙂

alias313
11. jan 2009

vibeke: tak som rada 😉 a uvidis, ze to vsetko zvladnes v najvacsej pohodicke...Prajem vela stastia a nech to vyjde na 1x 🙂 svadba je velmi prijemny stres, takze urcite pojde vsetko hladko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre