Stresy v tehotenstve. Ubližujú bábätku?

vibeke
22. dec 2008

ahojte baby.... poradte mi prosim... chceli by sme uz zacat snazilkovat, asi tak v zaciatkom, alebo polovici februara.. avsak 18 aprila mame svadbu. Teda ak by sa nam cisto teoreticky podarilo na prvy sup 🙂 , tak asi v 7/ 11 tyzden tehotenstva by bola svadba. co znamena stresssss, a k tomu este dva asi hodinove lety na SR. nebude to pre babo velka zataz.??? uz sa neviem malinkeho dockat a ratam kazdy den, kedu uz zacneme.. Strasne velmi sa tesime.. poradte mi,, dakujem vam kocky.

janajanajana
22. dec 2008

Ja som absolvovala počas tehotenstva štatnice, svadbu aj autonehodu, ktora mi priniesla teda skutocny stres, mala to zvladla v pohode, nebezpecne mozu byt take nepredvidane negativne stresy, ako napriklad autonehoda, to bolo aj u mna citit, ze babom to otriaslo, pichali mi magnezium, aby sa ukludnil organizmus, ale taka svadba a pod. to urcite nie je taky negativny stres.

vibeke
autor
22. dec 2008

ahoj., dakujem... dufam , ze bude vsetko v poriadku... poznam viac pripadov, kde maminy o babo prisli.. tak sa trochu bojim...

macka23
22. dec 2008

Nam sa babo podarilo na prvy sup...v januari sme naplanovali svadbu na september, v maji sa nam podarilo babo, medzitym sme leteli asi 3x do uk a spat. Bola som v 5mesiaci ked sme mali svadbu, brusko mi vobec nebolo vidno, stres nebol az taky strasny...a to sme takmer vsetko organizovali z uk...ja som bola dokonca strasne rada, ze som uz nemala nevolnosti a presla ma aj unava, ktore ma trapili prve tri mesiace, cize som si svadbu fakt uzila, dokonca to bolo obdobie ked som zacala citit prve pohyby 😵 😵 😵
Tak vela stastia 😉

vibeke
autor
22. dec 2008

ahoj macka23!! tak gratulujem k hladkemu priebehu a hlavne k prvemu supu!!!!!!!! a dufame ze nam sa podari tiez 😀 😀 😀 .... vela stastia do noveho rodinkoveho zivota !!

atima
24. dec 2008

vibike ak mamina prijde o svoje babatko tak si myslim, že nie kvoly stresu, hoci sa može podpisať pod predčasný pôrod

raona
25. dec 2008

ja som kvoli stresu prisla o babo.. dostala som vypoved v praci, mala som statnice... a potom to prislo, ze koniec.. no a nedavno jedna znama cakala dvojicky mali svadbu bola uz v 12tt a po svadbe o ne prisla...
avsak to nemusi byt tvoj pripad, kazdy organizmus inak reaguje.. ale osobne by som asi az po svadbe snazilkovala...

veronika1982
25. dec 2008

ja som mesiac pred svadbou lezala v nemocnici kvoli krvacaniu a o mesiac sme mali svadbu a vsetko je v pohode.. a v robote mam toho tiez vela a stresy ani nehovorim takze ak sa to ma podarit tak sa to podari a ak nie tak nie.. takze hlavu hore...

vibeke
autor
26. dec 2008

baby, ked ja som take tela. stresujem sa kvoli kazdej hovadine. a chcela som uz zacat papavat kyselinu listovu, ale ma z nej naduva, nerobi mi dobre.... ale skusim to nejak vydrzat. veeelmi sa tesim, uz za mesiac zacime " pracovat ". 😵 😵
dakujem za podporu, dufam ze to cele dobre dopadne

belanka
26. dec 2008

ja mám pocit,že sa stresujem nonstop.pri 1.tehotenstve som bola kľudnejšia.teraz sa len rozčuľujem.hormóny so mnou asi mávajú.niekedy mi stačí pozrieť na muža a...

vibeke
autor
26. dec 2008

ach ti chlapy,, 😀 😀 😀 .. to poznam, privedu nas do sialenstva..

etnicka
27. dec 2008

vibeke, podla mna urob, ako to citis 😉 ak si myslis, ze svadba bude stresujuca (ta nasa vobec nebola), tak sa skus dopredu nejakymi technikami naucit stres odburavat, napriklad pomaha zhlboka dychat do bruska a vydychovat ustami 😉 alebo si proste v takej situacii spomen na babatko v brusku a pohladkaj ho a uvidis, ako sa hned ukludnis... Drzim Ti palce a ak sa naozaj tesis, prekonas v pohode vsetky stresy 🙂

vibeke
autor
27. dec 2008

ahoj etnicka. nemyslim, ze svadba bude nejak zvlast stres, cele to na mojej mamine, ja to len riadim po telefone 😀 . myslim len take normalne, co ja urcite budem mat... ale uz sa strasneeee tesimm!! dakujem ti za podporu.
baby, ak uz budem aj ja "stastna tehu" budem sa k vam na forume pridavat castejsie... 😝

etnicka
28. dec 2008

tak to je super, uvidis, bude to v pohode 😉

vibeke
autor
28. dec 2008

dakujem etnicka 🙂 🙂 🙂

stvura
29. dec 2008

Ak mozem poradit, skuste sa vyhybat stresu, lebo ako pisali mnohe predo mnou to ovplyvnuje babetko. Ak aj nie priamo pride k potratu, dietatko moze byt po narodeni nekludne. Ja som mala obrovske stresy v robote a moj maly je divoke dieta - ako male certisko.
Takze starosti za hlavu, proste bude ako bude...

libka1
29. dec 2008

Ja nechapem preco zo svadby niekto vyrobi stresujucu zalezitost 😝 Ved to ma byt jeden z najkrajsich dni v zivote cloveka, treba si ho zariadit tak aby stres nebol... My sme o strese v den nasej svadby ani nechyrovali.... Bola sice trochu atyp, ale doteraz sme velmi spokojny ako sme to vyriesili 😵 Hnanie sa za tym ze ma byt vsetko tip top a vsetci nech len kukaju aku my mame uzasnu svadbu je zbytocne, kedze aj tak niekto nieco ohovori a nebude uplne spokojny... Ja by som sa kľudne snažila a stres by som zo svojho života a slovnika v pripade svadby uplne vynechala... a tie lety... ja som tehu bežne lietala na služobky, v robote som mala určite množstvo stresu, maličká je zlatá, je síce veľmi aktívna, ale určite by som ju nenazvala neposlušným alebo zlým dieťatkom 😵 😀

vibeke
autor
31. dec 2008

libka1, ja nerobim zo svadby stesujucu zalezitost. ale ja viem, ze to budem veelmi prezivat,aj keby som nemusela. a viem, ze vsade sa najde niekto, kto na vsetko len kyda, aj u nas to bude tak 😒 , ale aj napriek tomu chcem aby to bolo super. ja sa stresujem kvoli kazdej banalite, tak sa len bojim, ci to nebude mat vplyv na male. aj tu na konikovi je vela dievcat, ktore uz raz o babo prisli a toho sa najviac bojim...

etnicka
1. jan 2009

vibeke, dopredu sa bat a stresovat je nezmysel, na babatko aj na svadbu sa treba tesit 😉 podla mna to ma kazdy tak, ako si to zariadi. Ked si poviem, ze svadba bude stres, tak to tak bude. A ked si poviem, ze svadba bude super, najkrajsia na svete a pohodicka, tak to bude tak 😉 Ide len o to, ktoru z tychto ciest si sama vyberies 😉 Na kazdu vec sa totiz da pozerat z dvoch uhlov. Bud hladam len to zle a to dobre a pekne prehliadam, alebo si vsimam len to pekne a prehliadam to zle. Podla mna ta druha moznost je ovela lepsia, hlavne, ak sa chystas mat babatko a chces byt zdrava 🙂 Je to len na Tebe.

oraia
1. jan 2009

Baby na stres pozor...hlavne ten negativny, strach, nervacenie sa furt pre nieco a pod.... mam v okoli niekolko znamych na ktroych som to mohla osobne pozorovat ale hlavne aj na sebe .....negativny sres moze mat nasledky v podobe v kuse uplakaneho bez priciny nervozneho babatka....stalo sa to aj mne ked pri prvom tehu som prezivala stras a velky strach (z dost vaznych dovodov) nebudem sa rozpisovat, ...maly po narodeni aj ked nemal dovod v jednom kuse plakaval ....pri druhom tehu som si povedala ze sa nedam nikym a nicim vykolajit, ziadne nervy, ziadne nezmyselne hadky, ziadny stres, vyschutnavala som si tehu plnymi duskami a robila som len to co som chcela 😀 ...a mala je hotovy poklad, kludne, spokojne babatenko ....a to iste som pozorovala na znamych v mojom okoli. Takze len tolko z osobnych skusenost.
Tehu si vychutnavajte a vnutornu nervozitu a stres skust eodignorovat...a aj ludi, ktori vam ten stres sposobuju...odmenou vam bude spokojny poklad v perinke 😉

cikyta
1. jan 2009

Vibeka,skus papať kys.listovu bez obsahu železa,ak ťa naduva.Tiež mi tak bolo a zmena tabletiek kys.mi pomohla po rada dr.

Ja som čakala v klude 5 rokov na bábo.
Potom som dva krát za pol roka absolvovala 2 umele oplodn.hrbu injekcii...pri druhom USPESNOM um.oplodnení ma dva krát napadol vlčiak,dohrýzol môjho psa.Utekala som na veterinu.Dlho som bola sama doma a muž na služobke.Vzápetí mi prišli zlé výsledky genetiky,pichanie injekcii denne do brucha+stehien až do šestonedelia a strašenie potratom do 12tt.Co sa našťastie nestalo......Teraz mi zomrel kamarát-mužovi v náručí tragicky a na pohrebe na vianoce ma začalo strašne bábo kopať-takže viem,že cíti stresy.Hádam bude v poriadku a ked sa narodí,nebude moc mrzuté.

Tak Vibeka,ak si neveríš a vieš,že svadba ti spôsobí stresy,snažilkujte sa až po svadbe.Tú chvílku predsa vydržíte,nie?

gergi7
1. jan 2009

Vibeka, ja som bola v strese pocas celeho tehotenstva ☹ absolvovala som 3 pohreby blizkych ludi, musela som prerusit vysku, kvoli epidemii v nemocnici (vypukla zltacka typu B a C),obavala som sa o seba, o malicku - ci sme sa nenakazili 😖 Do toho vsetkeho som sa v 30tt vydavala. OD 33tt som lezala v nemocnic, kvoli hroziacemu pôrodu 4 tyzdne a uplne zo vsetkeho bolo najhorsie to, ze som nemala opuru a mojho chlapa.
Musim povedat, ze vsetko som zvladla a mam krasnu a hlavne po tom vsetkom KLUDNU dcerku.

veroninna
2. jan 2009

gergi7, obdivujem Ťa naozaj si to nemala ľahké, cez také krásne obdobie ako je tehotenstvo

mukky
2. jan 2009

vibeke ahoj,no ak Vam dietatko neponahla,ja by som snazila az po svadbe,moze ti byt zle,mozes mat nevolnosti,nemozes tancovat nejak divoko,no a tie reci ved to poznas aby neboli ze si sa musela vydavat...ale je to len moj nazor co by som robila ja,tak je to na tebe, 🙂 a mozno budete ist aj na nejaku svadobnu cestu 🙂 uz ako sa rozhodnes,prajem zdrave a krasne babatko

stvura
2. jan 2009

vibeke...naozaj, ak vies ze budes reagovat stresom alebo podrazdenim, skus sa vydat potom. Apropo, aspon si uzijes dlhsiu matersku ako slobodna mamina!

cikyta
2. jan 2009

Stvura,ak má so svojim priatelom rovnaku adresu trvalého pobytu,tak dlhšiu matersku nedostane.
Minule som sa to dozvedala,ked som sa bola informovať do buducna so sebou. Ale to sem nepatrí viem.Tak pardon. 😅

vibeke
autor
2. jan 2009

baby veelmi pekne vam dakujem za podporu a vsetko pekne , co ste mi napisali... ja sa na svadbu velmi tesim a este viac na babatko. je uplne jedno kedy ho budeme mat, ja si vzdy nejaky dovod na stres najdem..... teraz je to svadba... verim, ze ked sa mi na testiku objavia dve ciarky, vsetko sa vymeni za stasticko....
no a to, ze babo chceme teraz, ma viac dovodov. napriklad aj to, ze este sme v zahranici, domou sa chystame az v lete. a tehotenstvo tu mi prinesie vela vyhod... domkov chcem prist az dva mesiace pred porod. ale ten najhlavnejsi je, ze uz ho veelmi chceme. preto chceme zacat uz teraz, aby bolo babo cim skor,ale na svadbe ani nebolo este velke brusko. vsetko sme sa to snazili sklbit...
cikyta, dakujem za typ s kyselinou listou, urcite vyskusam..
babenky, este sa opytam. aj magnezium je na nervy, myslim na ukludnenie? moze sa pocas tehotenstva?
este raz dakujem, ste fakt zlate

etnicka
2. jan 2009

magnezium je v tehotenstve dobre, je to aj prevencia proti krcom, odporucam pit mineralku bud Korytnicu alebo Magnesiu, ale ta stoji 2x tolko 😉 A este je myslim magnezium aj v mandliach.

gergi7
3. jan 2009

vibeka, mozes uzivat aj vitaminy, tusim je to Materna, su aj mliecka pre buduce mamicky, ktore kupis dnes uz aj v hypermarketoch.
ja osobne by som s tym planovanim babtka zacala az po svadbe. nikdy nevies, vyskytne 😉

vibeke
autor
4. jan 2009

gergi7, tiez som pocula o tej Materne, baby na konikovi ju spominali. ale problem je, ze my sme mimi SR, a tu si velmi lieky kupovat nechcem. vies, po dansky si toho vela neprecitam 😀 ale urcite sa budem na nejake vitaminy, alebo vyzivivy doplnok pytat doktora. Aby som malemu pomohla co najviac, nech je zdrave.... kamarat ide teraz domkou, tak som nakazala magnezium, a cikyta poradila kyselinu listovu bez zeleza, takze cakam na zdravu zasielku 😀 😀

vibeke
autor
4. jan 2009

no, baby a mna uz viacej ludi odhovaralo, ze nech pockame na babo az po svadbe. ze tych par mesiacov ma nezabije.a ze svadbu si neuzijem...... Ale ked ja by som babatko chcela uz velmi davno. a viem ze ho budem veelmi lubit.. Maminky , ved to poznate ten pocit , ked si pritulite svoje babatko, a nechcete ho z narucia uz nikdy pustit.... Najprv sme cakali, kym sa financne postavime na nohy, ale teraz je uz ok, ja to risknem, mozno mi bude na svadbe naozaj zle, mozno sa nakoniec nevmestim do mojich siat, ale za konci to stoji za to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre