Su vhodné tangá počas tehotenstva?

papula
7. dec 2006

Ahojte babule
Vela mamuliek a tehuliek mi vravelo,ze by sa po 3 mesiacoch nemali nosit tanga nohavicky?ze to nieje zdrave a ze mam vacsie riziko,ze poprechladzam.Ja neviem mne to pride normalne ze mam tanga ved pokial ma nerezu tak je to v poho nie?

papaya
7. dec 2006

Papulo já je nosím a vůbec by mě nenapadlo,že by to mohlo být na škodu. Pokud mě někde neškrtí... ale třeba se pletu, ráda se nechám poučit 😉

len
7. dec 2006

No, nekamenujte mě tu, ale já si myslím, že tanga nejsou zdravá nikdy 😀

samera
7. dec 2006

moze prist k prechladnutiu, ale myslim, ze najlepsie vam poradi doktor, no ja by som neriskovala

nevesta
7. dec 2006

Podla mna to nieje az take hrozne, keby bolo mothercare by ich asi nepredavali, pozri sem 😉
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

kila
7. dec 2006

Ja som doteraz ani nevedela, že tehotenské tangá existujú... 😅

protea
7. dec 2006

Ahojky,
tak já tanga nosím stále zatím ještě své původní ale už jsem si koupila vysoké přes bříško, aby ho to trochu podpíralo.

zuzula
7. dec 2006

Presne tak, vyrabaju sa aj specialne pre tehulky, takze ja nevidim problem, ja ich nosim skoro kazdy den, nie som zvyknuta na klasicke bombardaky... 🙂
Hlavne si treba kupovat kvalitne - bavlnene, nie vselijake umeliny...

meggi
7. dec 2006

Ahoj, ja som tangáče počas tehu nosila, ale musím povedať, že mi boli skoro osudné... V piatom mesiaci som dostala vysoké teploty-40-tky a triašky a hneď ma hospitalizovali v nemocnici. Dávali mi antibiotiká a trvalo to týždeň, kým prišli na to, čo mi je. Potom mi dali druhé antibiotiká a po dvoch týždňoch som vyzdravela a maličkej sa našťastie nič nestalo, ale veľmi som sa bála a lekári tiež. Ale k podstate... Mala som infekciu, v moči sa mi našla baktéria, ktorá sa nachádza v konečníku... A bolo mi povedané, že sa tam mohla dostať cez tangá... Nechcem strašiť, len aby ste si dávali vačší pozor a hlavne strašne dbali na hygienu!!!

myska
7. dec 2006

Já jsem nosila tanga celý těhotenství a žádnej problém jsem s tím neměla. 😉

dorotka
7. dec 2006

no ja ich celkovo nosim len v lete v zime som vzdy z nachladnudia schitila zapal svalu 😠

leniik1
7. dec 2006

Já to střídám někdy tanga někdy s nohavičkou někdy klasiku. 😉

fotografka.z.hulina
7. dec 2006

Tanga nenosím ani jsem nikdy nenosila, nedělá mi dobře, mít něco zaraženýho v zadku 😀
Jinak je fakt, že hodně lékařů říká, že není dobré je nosit vůbec, ale kdo ví...

papula
autor
7. dec 2006

Tak mne sa uz stala taka neprijemna vec s tangami,ale to som pred tym nez sa mi to stalo nosila aj silonove teraz len bavlna nic ine.V lete robila som v bare samozrejme som sa spotila a na zadkuplne hore sa ma sravila hrca bola velka ako slivka a bolelo to ako slak 😠 Tak som sa z roboty vybrala na pohotovost a za ziva mi to vyrezavali no hnus,ale prezila som a skoro som dokopala doktora chudak 😀 Od vtedy,len bavlna a to mi vravela aj ta sestricka,ze to bolo z toho silonu a tepla 😒

sunny6
7. dec 2006

-tiez som nosila tangace cele tehotenstvo az do dna porodu,kvoli vlozkam som na par tyzdnov presla na normalne nohavicky a teraz len tangace,proste ja som zas opak,a normalne nohavicky su mi nepohodlne,a citim sa v nichj zle,citim ze su na zadku pasy ktore vydno cez rifle,takze ja len tanga 🙂

iza
7. dec 2006

ahoj holky, já dneska viděla v e-shopu přímo těhu tanga...byly bavlněný a moc pěkný, ale byly to takový polotanga...já teda tanga nenosím, na můj zadek je snad ani nedělaj 😀

samera
7. dec 2006

uz som to inde pisala, moja kamoska dostala paradne zapaly z tang, pri chodeni sa to sucha hore dolu a dlho sa z toho nevedela dostat

vavka33
7. dec 2006

Ja nosim tangace stale,pred otehotnenim a aj teraz.Nemam ziadne problemy,a neviem si predstavit,ze po porode budem musiet mat normalne nohavicky,nevedela som si ich ani poriadne kupit 😀
A kadejake mikozy a infekcie mozu byt s tych umelakovych materialov,takze ak taky pronlem mate,zvolte bavlnene materialy.
A pri noseni tangacov je dolezita casta hygiena a pouzivanie inim.gelov na umyvanie. 😉,pripadne pouziv.slipovych vloziek-intimiek

zebricka
7. dec 2006

Ako to vidim ja.... tanga nie su pre vaginalne prostredia vhodne nikdy, rovnako ako tesne oblecenie, synteticke materialy, parfumovane vlozky, silne mydla, biele pecivo, sladkosti a tak dalej..... je na zvazeni kazdej zeny, ci chce nosit bezne nohavicky, ci tanga... osobne volim tanga, pretoze v konecnom dosledku mi do zadku vlezu kazde nohavicky a potom je velky rozdiel, ci tam mam latky len kusok alebo celu hrcu..... specialne pocas tehotenstva nevidim ziaden dovod, preco by neboli vhodne (s vynimkou zien nachylnych na vaginalne infekcie, ale v tom pripade to pre ne nie je vhodne ani mimo tehotenstva)... a nepocula som na to ani ziaden lekarsky nazor, keby to tak bolo, urcite by na to lekari-gynekologovia tehulky upozornovali, rovnako ako upozornuju na alkohol, fajcenie, ci ine nevhodne veci.... dnesne obchody pre tehotne ponukaju tanga na brusko, tanga pod brusko - staci si len vybrat.... v pripade akychkolvek nohaviciek je v prvom rade najdolezitejsia hygiena, cistota, starostlivost....

P.S. Najzdravsie je chodenie "naostro"... 😉

zebricka
7. dec 2006

Este by som lopatisticky vysvetlila, preco nie su tanga vhodne vseobecne.... pri klasickych nohavickach sa Vam latka opiera o pokozku zadku.... pri tangach sa dotyka priamo konecnika.... pri navstevach toalety neviete vzdy zarucit, ci si ich navleciete naspat tak, ako boli predtym, cize latka z konecnika opat na konecnik a podobne.... preto sa moze stat, ze ked ich vpredu co i len trosku posuniete, latka z konecnika sa Vam dostane tam, kde sa dostat nema.... preto povazujem za vhodne a spravne pouzivat alldays vlozky a tie vzdy vymenit... zarucite si tak stalu cistotu a hygienu....

certica
7. dec 2006

zebricka, ked som citala tvoj prispevok, vcelku som sa pobavila, ale stale som mala nutkanie dodat to tvoje P.S. na zaver 😉 . Ja nemavam vobec ziadne problemy, ale uz par rokov chodievam v teplejsich mesiacoch naostro, t.j. tak od maja do konca sept. 😀 a nic lepsie si neviem predstavit (samozrejme netvrdim, ze chodievam v minisukni 😉 )

samera
7. dec 2006

certica
to vazne v lete na ostro? aj ked mas nohavice?

certica
7. dec 2006

smrtelne vazne, za ten pocit volnosti a slobody to stoji.. 😎 😉

leniik1
7. dec 2006

Certica tak jsem jednou musela být na jedné akci kde byly jsme 2 holky a 15 kluků, stalo se to o půlnoci když jsme se šli koupat do bazénu neměla jsem plavky a tak jsem šla v podprdě a tangách. 😀 No a Ten den jsem na sobě měla krásné sexy bílé tričko a bílé kalhoty no a jak jsem vylezla z bazénu byla hrozná kosa o půlnoci a já sundala prádlo mokré a byla v oblečení naostro nikdy více, hrůzza 😀 To tě obdivuji ten mejdan už pro mě byl docela o ničem a ještě jsem si musela půjčit od jednoho kamaráda mikinu abych s ním mohla jít tančit..No to jsem si dala.Bez prádla už nikdy. 😀

certica
7. dec 2006

leniik, ja zas nezvyknem bezne nosit priesvitne oblecko 😉 . U mna to zacalo tym, ze sme boli asi pred 6 rokmi na dovolenke v Spanielsku a ja som si pri obliekani v rychlosti zabudla natiahnut nohavicky. mala som dlhu suknu a az na veceri, ked sme si sadali za stol zrazu zisim, ze koksooo... Prve pocity boli divne, ci to nahodou niekto nezbada, ale potom som si zvykla a prisla na to, ze je to uplne super. Ja teda ale nikoho nemienim nahovarat na nic podobne. Je to kazdeho osobna vec, ale zas niekto ma fakt aj zdrav.problemiky a nemusi to byt uplne na skodu

certica
7. dec 2006

A este jeden postreh: moja gyn. osobne tiez priznala, ze v lete chodi taktiez bez pradla. Ja som totiz ani pocas tehu nenosila nohavicky, tak som si chcela byt ista, ci je to OK 😉

expertka8
7. dec 2006

...načo tangá???..stačí špagát 😝 😀

leniik1
7. dec 2006

To určitě ano hlavně v létě to musí být fajn žádné opruzení a tak..jen je to asi otázka zvyku no.No zase musí být absolutně čísté oblečení a věnovat tomu větší pozornost.Má to výhody i nevýhody ale překvapila jsi mě myslela jsme si vždycky že bez prádla jako tak nikdo nechodí, třeba doma ano ale i do společnosti. 😉

leniik1
7. dec 2006

Expertko někdy to tak je 😀 Některá tanga by mohla konkurovat špagátu a když si to tak uvědomím tak některá tanga jsou skoro jako jít na ostro jakobychom na sobě ani ty tanga neměly.. 😀

certica
7. dec 2006

Ja som tiez jedneho casu neodolala mode tangacov, ale rychlo som skoncila. Ja som jednoducho nezniesla pocit, ze sa mi nieco bezucelne zarezava do zadku...ale zase, mozno otazka zvyku 😎

samera
7. dec 2006

certica
normalne si mi nasadila chrobaka do hlavy a cez leto to doma niekedy vyskusam 😵

expert
moja rec 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre