Svadba počas tehotenstva. Dá sa to zvládnuť?

silvestrova
17. jan 2007

absolvovali ste to niektorá, dá sa to zvládnuť? a hlavne vybaviť za 2 mesiace

kosicanka1
17. jan 2007

silvestrova, da sa to zvladnut a da sa aj vybavit za 2 mesiace.
na www.mojasvadba.sk, bola holka co to vybavila za 2 tyzdne 😉
drzim palce

alex21
17. jan 2007

Dokonca tam bol aj rekord svadba za 2 dni. 😲

danciacik
17. jan 2007

Silvestrova nie je to nič strašné - ja som to zvládla. 😉

wladka
17. jan 2007

naozaj v pohode..my sme ju zvladli za 1,5 mesiaca.. 😎

ejdzi
17. jan 2007

silvestrova neboj ja som to tiez zbuchala za mesiac a to som si v podstate takmer vsetko riadila sama a vsetko dopadlo ako som si predstavovala.

jenny_fer
17. jan 2007

no ja tiez vela casu nemam, chcem to cim skor asi v aprili alebo skor v maji, len to je to ze neviem ako sa budem cítiť a aké velké bude bruseno.. ja sa na svadbu s brusenom celkom teším ale dúfam že nájdem šaty na to brušeno..

nelika666
17. jan 2007

ja som sa vydavala v 4.mesiaci a svadbu som si vybavovala sama a este pocas skuskoveho obdobia - netrvalo to dlho - vsetko som rezervovala v priebehu dvoch tyzdnov 😉

a saty najdes.. maju krasne modely pre tehulky ale ja som sa vosla aj do klasickych korzetovych 😀

jenny_fer
17. jan 2007

tak ste ma potesili baby lebo som myslela ze bude problém to stihnúť len za 3mes a vobec som s tým nerátala že možno aj skor by sa to dalo.
Ešte sa chcem spýtať ako je to s birmovkou? ja birmovku nemám a viem že musím mať ak chcem v kostole a to určite chcem. Neviete ako rychlo sa to da vybaviť a čo tam mám robiť a tak..

nelika666
17. jan 2007

jenny ked najdes dobreho farara tak sa to da raz-dva - a nebudes tam robit nic len sa postavis tvoja birmovna mama ti da ruku na plece a povies svoje birmovne meno a hotovo

kazdopadne by som sla za fararom hned sa dohodnut a popytat sa ci by to slo

jenny_fer
17. jan 2007

no hej chcem ísť čím skor.. a rovno hneď aj kostol vybaviť.. aj sa za to platí či ako to je?

nelika666
17. jan 2007

za birmovku sa neplati.. 😉

jenny_fer
17. jan 2007

diky tak ze cim skor tym lepsie..priatel dojde az za nejake 2tydne tak potom budeme riesit dalsie veci ohladom svadby spolu.. 🙂

selly
17. jan 2007

z toho mám aj ja dosť stress 🙂 my sa berieme od dnes presne za dva mesiace 😉 a už máme skoro všetko vybavené 😀

levon
17. jan 2007

jasné že sa to dá zvládnuť 😉
ja som sa vydávala v 20tt, najskôr som musela spraviť štátnice a o tri týždne nato bola svadba 😉
a brušeno sa dáko v tých šatoch stratilo..

mamik
17. jan 2007

Silvestrova nebojkaj. Ja som vybavila všetko na svadbu telefonicky za 15.minút 🙂 Ale my sme mali len dvoch svedkov a tri detičky, fotografa, večeru až do rána, ubytovanie, manikúru, kozmetičku, kaderníčku, dlheeeeee biele šaty a trojposchodovú tortu 😀 😀 😀
Sestra sa vydávala začiatkom piateho mesiaca, mala kráásne šaty a schovali jej bruško - mala ho inak už poriadne... a za celý deň som od nej počula iba, že už si chce sadnúť a vyložiť niekde nohy... a že by už aj išla spať 🙂

susik77
17. jan 2007

levon: obdivujem, v tehu urobit statnice a este sa aj vydat...Musis mat straaasne vela energie 🙂 . Ja som v 12.tyzdni a mam pocit, ze len spim 🙂
Skoncila som so vsetkymi aktivitami ( a to som ich mala dost) 🙂

levon
17. jan 2007

susik, čo ja viem, či to bolo energiou? 😀 halvne to bolo pred 2 rokmi, čiže som bola aj mladšia 😀 😀 a potom predstava, že sa učím na štátnice s plačúcim mimčom v rukách ma dokopala k učeniu 😀 😀
no ale si nemysli, že by som sa po štátniciach a svadbe dáko preaktivizovala 😀 len som drichmala furt...

mamik ja som tieš furt kukala na hodinky, kedy sa to už skončí.. manžel si samo že vyťal alkáda, tak tomu sa svadbovalo aj s ostatnými..nakonec som o tretej ráno rezignovala na tradície a išla som spať.. Dnes by som riešila svadbu úplne inak, ale vtedy som chcela byť nevestou za každú cenu 😒

anad
17. jan 2007

Kocky nebojte sa, urcite sa to da. Moja sestra to stihla za 2 tyzdne 😀 A to nie je tehotna, proste sa tak rozhodli.
A je vela satociek v ktorych sa brusko strati. A v stvrtom mesiaci ho este nie je vidno a uz by ste nemali byt ani take unavene.
Tak drzim palceky 😉
A este k tej birmovke... tu nemusite mat, staci 1.sv.prijimanie a priprava (tu si dohodnete s knazom).

jenny_fer
18. jan 2007

Tak 1.sv.prijmanie mam takze to by malo stacit? no uvidime na jakeho knaza natrafime lebo sme sa este nerozhodli kde to bude.. Moja mamina sa tiez vydávala v 4.mes a hovorila ze to bolo v poho a aj do normalnych siat sa mestila ale to bola predsa ina doba.. 🙂

jenny_fer
18. jan 2007

Dokonca nasi ma splodili na Vianoce a my s priatelom asi tiez niekedy vtedy.. Ale ona mala termin na 27.aug a narodila som sa 29.aug. 😀 a mala som omotanu okolo krku pupocnú šnúru a bola som celá fialová 😠 ale v poho zachránili ma ved som tu.. Ale že to bol ukážkový porod ale s bratom to uz bolo horsie, s ním rodila tak ze mna si posadila na brucho a vtedy jej vytiekla plod.voda 😕 a brat išiel von zadkom tak to muselo dosť boleť 😅
ja dúfam že to pojde hladko ale najvačšia haluška je že drobec bude panna ako ja 😀 priateľ sa len chytil za hlavu 😀

tinag
20. jan 2007

Silvestrova,
ja som s priatelom otehotnela v zahrnici. Prisli sme na tyzden na Slovensko, oznamili v sobotu, od utorka do piatka sme si vsetko vybavili a v pondelok sme leteli spat do zahranicia.ak by nebol problem zohnat salu, tak to zvladneme este v ten tyzden. vratili sme sa o tri tyzdne na Slovensko, tri dni pred svadbou a zrazu bola nedela po svadbe 🙂 . clovek si to ani nevie poriadne predstavit. nasi sa tak tesili, ze nam vsetko pripravili bez nas a my sme prisli na hotove. akoby niekomu inemu 😎, aj ked hlavnymi aktermi sme boli my dvaja 🙂. po svadbe sme sa opat vratili do Irska a teraz cakam na babo. este 7 dni a sme trojclena rodinka 😉 . tak sa neboj a ak sa chces vydat, bude to malina. vela stastia

mimi109
20. jan 2007

jenny fer ja som sa vydavala v 5 mesiaci, saty som v pohode zohnala, brusko som take velke este nemala, ale ku koncu som vyzerala na dvojicky 😀
brali sme sa v aprili, vraj majove manzelstva koncia rozvodom,co je na tom pravdy neviem,ale znami a zenil v maji a uz je rozvedeny 😕

iwis
22. jan 2007

Ja zas neviem čo mám robiť... či sa vydať alebo nie 😅 ,také divné myšlienky ma napaddajú vlastne odvčera ako sme sa o tom naposledy bavili s priatelom.On chce mať len takú malú svadbu že jeho rodičia a súrodenci a moji rodičia a súrodenci,len pre mňa je problém v tom,že vždy som si moju svadbu predstavovala akosi väčšiu.Nehovorím že so sto ludmi... ale chcela by som tam mať ľudí ktorých mám rada a o ktorých viem že by sa v ten deň tešili so mnou... a nepozerať sa na maoju mamu ako jej padá kameň zo srdca,že nebude zo mňa slobodná mamička a na budúcu svokru,ktorá bude žiariť od šťastia tiež len preto,že sa svadba stihla pred narodením babätka...Mne to takto pripadá akoby som sa hanbila za to všetko... za to že som tehotná a vôbec.Som z toho taká zmetená,neviem čo mám robiť,ani premýšľať nad tým nevladzemm lebo sa vždy rozplačem ☹ ... to potom rovno stačí ked príde domov na dovolenku(lebo on totiž robí v zahraničí),skočíme si s dvoma svedkami na úrad povieme áno,skočíme na hamburger a dva deci koly a bude po všetkom ...tiež budú obe rodiny spokojné

jenny_fer
22. jan 2007

mimi109 no to je podla mna blbost že májové manželstvá končia rozvodom..moja mama sa vydávala v apríli a je rozvedená. A ked sa dvaja lúbia tak nejaká hlúpa povera vás hádam neovplyvní..to je moj nazor 🙂

jenny_fer
22. jan 2007

iwis moj priatel tiez robí v zahranicí ale už sme sa zhodli že si musí najsť prácu doma,teraz je tam naposledy. Moj priatel zase chce mať vela ludí ale bude to musieť asi zmierinit kvoli financiam,tolko nebudeme mat teraz narýchlo. Tiež som váhala ale ja budem rada ked to bude pred bábom lebo potom by som mala myslienky len pre drobca. A celkom sa teším na svadbu s bruškom. Ja myslím že je to hlavne tvoje a priatelove rozhodnutie a ak chceš vačšiu svadbu a mať tam aj priateľov tak mu to jednoducho vysvetli, je to váš velký den a hádam nechceš aby ho riadil niekto iný, jeho alebo tvoja rodina. Ak sa na to necítiš tak to odložte a vezmite sa ked budete chciet vy nie kvoli rodičom. Tiez som sa toho bála,kamoška hovorila že ona by sa nechcela vydávat kvoli babu, ale ja to chcem, skor či neskor by sme sa vzali tak prečo nie teraz,ja to chcem aj kvoli drobcovi teraz, ale určite to nieje jediný dovod ved sa lúbime. Chceli by sme v apríli alebo do stredu mája to stihnúť, uvidíme ako to pojde..
sme na tom asi podobne v 7tt.. už si bola u doktora?

iwis
22. jan 2007

áno bola som minulý týždeň v piatok,ledva ho tam našiel drobčeka môjho... vieš náš prvotný plán bol taký že sa najskor vezmeme iba na úrade s dvoma svedkami a neskor tak za dva tri roky spravím evelku svadbu v kostole... zrazu z ničoho nič zmenil plány a chce svadbu v kostole v kruhu najbližšej rodiny...dokonca aj bez starých rodičov... a toto sa mo vobec nepáči.pripadam si ako niečo čo musí byť skryté aby sa o tom okolitý svet nedozvedel

selly
22. jan 2007

ahojte baby. teraz som si prečítala vaše príspevky k svadbe ked už čakáte mimčo. ja som na tom presne tak isto. 17.marca sa berieme v kostole, zhodli sme sa, že je to tak také dôstojnejšie (môj názor) a iwis prečo by tam nemali byť starí rodičia, ked sa smiem opýtať?

iwis
22. jan 2007

tak to neviem včera sme nemali vela času to prebrať tak sa ho dnes na to popýtam...len teraz ešte spí po nočnej tak ho nechcem budiť...ale netuším prečo to chce mať bez starých rodičov...ja celý moj život slubujem starkému ako ho povykrucam na mojej vlastnej svadbe a teraz ho nechám sedieť doma pred telkou ked sa budem vydávať?ved by mi srdiečko puklo... a to nehovorím o tom, že ja aj priatel sme pre satrých rodičov vlastne najstaršie vnúčence...nerada by som ich z toho všetkého vynechala...ale je pravda aj to že naše rodiny delí od seba celé slovensko tak možno už myslel dopredu aj na problémy s cestovaním(sú to predsa len starší ludia)a ubytovaním.ešte tolko problémov musíme vyriešiť... ☹

selly
22. jan 2007

hmmm, niekedy je to dosť problematické... ale aj tak to musí byť pre tých st. rodičov vzácne, ked uvidia ako sa im vnúča vydáva-žení 🙂 my sme mali skôr obavy ako budú reagovať na tu novinu 😀 veľká sranda to bola 😅

iwis
22. jan 2007

normálne vám závidím,ked vidím ako ste boli spolu šťastný... ja to tu musím povedať všetkým sama ... neviem či to zvládnem v pohode... tak mi držte palce...a dám vedieť ako to dopadne s tou svadbou 😉 hádam sa dohodneme aspoň na najakých 20-30 ludí... to by bolo ešte ako taká menšia svadba no nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre