Tehotenstvo a alkohol. Uškodí 1 malé pivo za týždeň?

danculik
5. júl 2006

Ahojte mile zienky🙂mam taku malu otazocku.Ak je zena tehotna a da si jedno male pivecko tak raz za tyzden aky to ma vplyv na babo?Respektivne moze mu to ublizit?

anett1
2. jan 2007

tak to máš dalli pravdu my to podľa mna až tak celkom neovplyvnime. čo má prísť tak príde ja len dúfam, že budeme v pohode a hlavne naše maličké. no ja si to pivko nedávam každý den to by som asi ani nezvládla. stačí tak raz za týžden a niekedy aj raz za mesiac.

hanka274
3. jan 2007

ano, co nas caka, to nas neminie.....
ale k tomu nazoru na cigi, ze akoze moze sa stat aj nemusi a tak....
tak to nekomentujem. Podla mna cigi do toho nazoru vyssie napisaneho VOBEC NEPATRIA....to je o niecom inom.....hlavne to hovori o matkinom vztahu....inak ina tema tu je na cigi, takze mozte tam popisat....ahojte!

certica
3. jan 2007

som rada, ze som v zivote cigu v ustach nedrzala 😉

ninocka
3. jan 2007

ja by som nedala cigu ani alkohol do seba a uz vobec nie ked by som bola tehotko

hanka274
3. jan 2007

tak tak diefcata! aj ja som za.

ninocka
3. jan 2007

veru fajcite a pite ked nie ste tehotko a nekojite

hanka274
3. jan 2007

inak som sa rozpisala pred chvilou v teme o cigach, dost nasrato, ma tam ukrizuju, ubiju, ale som radikal....

natal
4. jan 2007

Ja som bola presvedcena o tom, ze cele tehotenstvo ani kvapku alkoholu. Ked mi svagrina hovorila, ze raz za cas si mozem dat male pivko, alebo deci vina, ze ona si raz za cas dala, tak som ju odcudzovala. 3 mesiace som nevypila ani kvapku a potom na mna prisla obrovska chut na tmave pivo. Tyzden som sa zhryzala, ci si dat, alebo nedat a dala som si maly pohar a padlo mi naozaj uzasne. A nevidim v tom nic zle 🙂

hanka274
4. jan 2007

nic v tom neni, a tmave je vraj "lepsie" ale normal...
aj ja kojim 8 mes. a tiez sem tam....
pekny den!

donalona
1. jan 2012

nie, pivo raz za tyzden nijako neublizi. ani pohar vina raz za par dni. nikde nebolo dokazane, kde je bezpecna hranica poskodenia plodu, nepist je iba prevencia. mne lekar odporucil radsej pohar vinka ako tabletky na krce atd...

cmeliatko
1. jan 2012

Neuskodi;) placenta chrani pred skodlivymi latkami( ani v strave nie su iba zdrave veci)

nela82
1. jan 2012

@cmeliatko prednejsie pivo ci dietatko?? 😉

amouramour
1. jan 2012

ja sa tiez priznam za raz za cas k deci dobreho vinka alebo radler co je slabucke vinko...zasadne ale ani kvapka tvrdeho🙂

monika2606
1. jan 2012

podľa mňa neuškodí, ja som si tiež dala jeden strik na svadbe aj prípitok a aj včera som si pripila s modrým šampanským a keď sme piekli na vianoce tak som neodolala troške vaječného koňaku....a nemyslím si že by to nejako uškodilo, hlavne sa netreba opíjať to už by nebolo dobré

cmeliatko
1. jan 2012

@nela82 sorry ale pivo ma viac zdravych zlozeni ako tych skodlivych:D

cmeliatko
1. jan 2012

@monika2606 tak ale ozrat sa je vseobecne hovadina;))

nela82
1. jan 2012

@cmeliatko no predsa je to alkohol... 😉

cmeliatko
1. jan 2012

@nela82 v sirupoch na kasel atd je ho tiez dost ;)))))

nela82
1. jan 2012

@cmeliatko ako myslis-na zdravie..

monika2606
1. jan 2012

@cmeliatko s tým súhlasím 😀

eri28
1. jan 2012

ja myslim, ze ano, ale to je moj laicky nazor, niektore piva su prutal percent alkohol, skus riesim z doktorom 😉 a neskor, bude minco a narodi sa z pivnym bruskom ved je to alkohol, aj ked mini, ale pravidelne, kazdy tyzden to mi tam nesedi....
mozno raz a nie vela pocas celeho tehu mi pride zhodnejsie neviem, neviem 😕

cmeliatko
1. jan 2012

@eri28 akoze pravidelne pit nema zmysel- jedine pre alkoholika🙂
Ale nedat si pivko obcas? Mne z neho superr vytravi a zahnala som s tym traviace trable. Chap ako: dat si deci pivka obcas🙂 tvrde som v pzdy odmietala. Ale vino a pivo schvalujem- ale nie dzbrndu ale kvalitne🙂
Pokial z toho clovek neni ozraty krpcovi sa nema co stat lebo ozrati su otroveni alkoholom a jedine vtedy tom moze uskodit lebo su vtedy max dehydrovani. Niektori by si mali prestudovat o tomto par veci.

Dat ei pivo je pomaly mensi hriech nez si dat polotovar po zaruke kt predavaju akoby bol v zaruke.....

eri28
1. jan 2012

@cmeliatko ja neviem ja nie som tehu, myslim, ze sa tam pytala, kazdy tyzden a tehu ma 9 mesiacov, to sa mi zda moc, ale kazda mame iny nazor, a sme v inej rodine vyrastali, u nas sa nikdy nepilo, aj ked ja alkohol uprednostnujem, pred marihuanou a drogami, niekto opacne 😉
to promile je mini, ale ja beriem, ze tam je....
aj ked poznam alkoholicku ,ma dve zdrave tedi a pila uz pocas tehu, a poznam a abstinujucu narkomanku, ktora moze, tvrdit, ze drogu pocas tehu neuzila a pri porode,neviem presne pri akych vysetreniach zistili, ze cista nebola, zasla som do extremu, ale su to narazove davky pre tehu a nastastie deticky su zdrave, aj ,ked pri druhom ma velke problemy je tehu, bohuzial...

cmeliatko
1. jan 2012

@eri28 no ved hej. Treba s mierou- nie alkohol iba ale vsetko. A zas netreba to brat tak vazne ze niekto je tehu a teraz co? Moj nazor je ten ze tehu je dost o prirode- teda telo povie kedy dost a kedy nie atd.
Ak si niektora mysli ze ak si neda kvapku pivka ale bude papat cistu zeleninu a mysli si ze tym urobi dobre tak je tiez na omyle.
Pre mna najdolezitejsia hygiena, pohoda. Pokial som ja ok bude aj krpec.
To si vsak ale stanovi uz kazda pre seba. Kolko ludi tolko chuti🙂 mne je to uplne jedno ci niekto pije ci nie a kolko. To mas ako s kavou... Jedno su kecy, druhe je to ze to aj tak dokazane nie je zeby to uskodilo.
Ja si robim co chcem, ovocie cistim poriadne a surove maso nejem. To je vsetko🙂

eri28
1. jan 2012

@cmeliatko z tym s tebou suhlasim, telo ti povie co potrebuje, ked ho samozrejme vies pocuvat 😉

donalona
2. jan 2012

je pravda ze dietatu sa do tela dostava rovnake mnozstvo alkoholu ako matke, lebo nema enzym na odburavanie..a ostatne je vec moralky a sudnosti co tu riesime myslim. ozajstne vyskumy nepoukazali na hranicu kedy je to skodlive a kolko presne, kedze to zavisi od mnohych faktorov. ale je pravda ze daka hranica je pripsutna, ci vinko alebo pivko, kedze sa aj alkoholickam rodia zdrave deti (otazne je ci aj mentalne v neskorsom veku). ale neodsudzovala by som striktne to, ze niektora si da pohar vinka parkrat..kazda zena vie co je pre nu najlepsie, nehrajme sa na moralistov a teoretikov...deticky znesu vela, v mojom pripade mi skor zabere pohar vinka ako pozierat niekolkokrat denne nospu na uvolnenie krcov..sem tam samozrejme, nelejem ho do seba denne. a vobec sa neobavam, ze by som mala mat neviem ako poskodene dieta, pretoze som presla aj silnou liecbou, ktora ho ohrozovala omnoho viac. a vdaka Bohu je morfologicky uplne ok, v co som ani neverila..vsetko s mierou a rozumne - a hlavne nie len tak, ze mam chut pit tak pijem bez hranic...
tot moj nazor🙂

lussy23
3. jan 2012

Ja síce nie som tehotná, ale alkohol by som rozhodne nepila. načo riskovať? Okrem toho mi ani nechutí.

timus252
4. jan 2012

🙂) Každý hovorí niečo iné. Ja som pracovala ako čašníčka v jednom pohostinstve a vedľa bývali normálne susedia a akurát čakali bábo.. a manžel jej zvykol kupovať čierne pivečko alebo potom toho radlera. Tak neviem čo je na tom pravdy 🙂

timus252
4. jan 2012

@nela82 tak určite je prenu dôležité dietatko 🙂)) len ,keď má chuť na to pivečko tak podľa mna by si ho mala dať veď prečo nie? podľa mňa by viac uškodila bábu kebyže si ho nedá keď má chuť 🙂. Nehovorím opiť sa 😉 😉

nancy_18
13. máj 2012

ahojte 😀 ja som nikdy pivo nepila nechutilo mi...ale od kedy som tehotna mam na nho strasnu chut...kupujem si Radler nealko.....myslite ze aj to skodi??Ze tam je nejaky alkohol...?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre