Tehotenstvo a alkohol. Uškodí 1 malé pivo za týždeň?

danculik
5. júl 2006

Ahojte mile zienky🙂mam taku malu otazocku.Ak je zena tehotna a da si jedno male pivecko tak raz za tyzden aky to ma vplyv na babo?Respektivne moze mu to ublizit?

tonicka
13. júl 2006

Ahojte. Čo sa týka pivka, mne ho lekár odporúčil, pretože som každé jedlo musela minimálne 2 hodiny rozdychávať,ak sa nepodarilo istila to keramika 😠 Ale mne stačili 3 glgy. A obsahuje B12, takže ak ste schudli ako ja... 🙂

biancarv
25. sep 2006

stalo sa niektorej z vas že si viacej vypila este na začiatku tehotenstva, ked este nevedela ze je tehotná? lebo mne ano v druhom tt, som oslavovala meniny a vypilasom niekoľko červených streakov a až o mesiac na to som sa dozvedela že som tehotná, myslite že bude mimčo v poriadku?

bibula
25. sep 2006

🙂 ked mas chut na pivko,kludne si daj...ja som si tiez obcas dala ked som cakala malu a dokonca som vyplnala tabulku a robila testy ,ze co a ako som sa stravovala,pila,ci fajcila a vobec vseeeetko,lebo v r.1996 sa vraj narodilo vela postihnutych deticiek a mala bola z toho mala zdrava.
aj teraz,ked mam chut si dam trosku pivka,take 2dcl za mesiacnavyse je to zdrave na tvorbu mliecka.a babatko B vitamin potrebuje. 😀

marci80
25. sep 2006

biancarv,niekde som citala,ze vraj ked si vypijes a este netusis ze si tehotna,takze este uplne na zaciatku,tak to vraj nevadi 🙂

biancarv
25. sep 2006

to som citala aj ja 😔 ale predsa ma to sem tam trápi, no už teraz ani nie ale na začiatku tehotenstva som mala veľmi veľké výčitky kvôli tomu

verulka
25. sep 2006

bianca, ja som na zaciatku 1.tehu bola na obr. zurke a za ten 1. mesiac asi na 3 party (mala som 16 a tie zurky bola riadna divocina) rozhodne som vypila viac ako ty. Cele tehu som sa bala, lebo mi aj AFP testy vysli zle a nakoniec bola/je Ajka zdrava ako ryba. Ak si teraz davas pozor, malo by to byt ok. Vlastne aj pri 3.tehu som bola na 2 velkych party ( iked uz miernejsie) a nic sa Radkovi nestalo( a to som este prvy mesiac tehu brala aj HA 😔 ) Neboj, nevycitaj si to a uzivaj si tehu

yesno22
25. sep 2006

bianca, ja som si dva vikendy po sebe dala tak 5-6 slivoviciek (so-ned) a na treti vikend meskala mrcha ...nuz, nebolo mi vsetko jedno, ale ako povedala doktorka, aspon vieme, ze babu je tam dobre a nejaky alkohol ho neodradi 😀
alkohol mi sice teraz vobec nechuti, ale nemyslim si, ze raz do tyzdna male pivko uskodi 😉

biancarv
25. sep 2006

dakujem za vaše odpovede 😀

bibula
25. sep 2006

yesno22

teraz ti urcite uskodi menej ako ked budes kojit,teraz filtruje tvoj organizmus,potom to uz musi zvladat drobcek.drzte sa

peha
25. sep 2006

aj pocas tehu, aj male mnozstvo sa dostava prostrednictvom placenty a krvi do tela dietatka.
ale rozhodne, ak ste nevedeli, ze ste tehu, netreba si nic vycitat.
my sme sa na tehu pripravovali a preventivne sme nepili obaja, ale na dovolenke, kde sme malicke vyrobili - cize mohlo mat asi tyzden, ked ma strasne seklo v chrbte, a zostala som vykrivena a aj sme sa predcasne vratili z dovci - tak som si musela dat brufen, a ked sa mi to stalo, manzel do mna hodil frtana becherovky. doteraz si hovorim, ze keby som vedela, ze som uz v tom, tak to urcite neurobim. ale nastastie som toho nevypila viac ako 4cl.
a teraz ked aj mam chut na pivko, alebo vinko, tak si radsej len obliznem slinu, a dam si par glgov z nealka od manzela, alebo len jazyk omocim, ze ake je to vinko ze jeho pohara. ale vyhybam sa riadne alkoholu 😉

verulka
25. sep 2006

Peha, doporucujem dat velku pusu, potom ako sa drahy napije. Je to veeelmi prijemne 😉
Vsak to, my sme toho zatial moc nenaplanovali...Hned ako som sa dozvedela, ze som tehu, bola zo mna zdravozijuca osoba zo dna na den 😵

tonicka
25. sep 2006

Baby ja som mala včera strááášnu chuť na červené vínko, tak som neodolala a dala som si 2 glgy a poviem vám že som sa vcelku pripila 😕 Manžel len nechápal 😀

maculik
26. sep 2006

Bianca, to vôbec nevadí, totiž tie prvé týždne ešte bábo nie je napojené na náš krvný obed - vlastne si ešte len hľadá miesto, kde sa uhniezdi 🙂 Ja som tiež mala ten problém, totiž môj manžel je veľký vínkar, a keď prišiel na víkend na Slov., robili sme ochutnávku vínka, pravdaže, aj ja som si dala, no a potom ďalší týždeň som zistila, že som v tom 🙂
Ale napr.moja sesternica od druhého trimestra pila tak 3-4x týždenne pohár červeného vínka, a malá je zdravá a krásna, už má 3r. Taktiež jeden náš známy, ktorý má predajňu s vínami, mi hovoril, že jeho žena si dala každý deň trošku, a má dve zdravé dcérky.. Ale myslím, že to závisí od každej pocitu - napr.ja som zásadová v tomto a teraz si nedám (uvidím ale o pár týždňov, chi chi 😉

melory
28. sep 2006

viete ze 99% deti dostane svoj prvy alkohol "okostovat" prave od svojich rodicov?
ked vidim fotky s malymi detmi ktore maju pivo alebo ine alkoholove flase pri ustach { akoze strasna sranda} je mi smutno.

peha
28. sep 2006

mel je to smutne. a ja si takto fotim aj vlastneho psa 😖 😀 ale nedavame mu pit, neboj.

verulka - s tou pusou to je dobre 😀 ale asi nie v pripade, ked pride chlop domov po nejakych 5 piveckach (alebo viac) a riadnom steaku 😖 bleeeee, nastastie ten moj to nerobi, ale hned som mala vesele asociacie 😀

mydvaja
28. sep 2006

Neda mi nereagovat na tuto temu. Nechcem mudrovat, ci je to pifko-vinko-cigaretka spravne, alebo nespravne. Len si predstavte, ze sa vasemu babatku v brusku nieco nedajboze stane. Ja by som si asi cely zivot vycitala, ci to nie je nahodou quoli mojej neodolatelnej chuti na nejaky alkohol. 😒 Tot moj nazor.

kuly
14. okt 2006

tonicka, ja som presne ako ty, mala som chut na vinko, tak som si dopriala 2glgy a citila som sa pripitucka. Odvtedy ani chut nemam. Ale vtedy som tyzden chodila za mangelom, a pytala som sa ci mi dovoli, a vlastne kedy si uz mozem dopriat kedze som uz bola po 3tom mesiaci tehotenstva.

mamacat
1. jan 2007

ktora z tehuliek si dala trosku vinka alebo sampanskeho vcera?
ja ano... 😀 len trochu cerveneho vina...

hanka274
1. jan 2007

ahoj, to neva ak je to ozaj trochu, ale co je trocha pre kazdeho, zase, nie?
a cervene vinko je v norme zdrave. Ked som bola tehu tak som tiez trosku, ale to naozaj len asi jeden glg tyzdenne, A sem-tam pivko, to tiez asi 3-4 glgy za vecer. chichi 😀 😎
to neuskodi neboj sa.

andreafa
1. jan 2007

ahojte, ja mam znamu, ktora si za cele tehu dopriala kazdy tyzden aj po 2 pohare dobreho cerveneho vinka... Ja to nekomentujem, ale malu ma uuplne zdravu... a to vinko si neodpustila ani ked kojila, samozrejmne, ze sa neopijala, ani nic take. Ona je zdravotna sestra a tvrdila, ze kvalitne cervene vinko v malom mnozstve ma protialergicke ucinky. No ja neviem.. Myslim, ze raz za mesiac pohar dobreho vinka nemoze uskodit. Ja osobne si ten jeden poharik niekedy dam, ale len, ked mi je na odpadnutie, lebo mam priserne nizky tlak a to jedine ma fakticky postavi na nohy a nekolabujem... A niekdy mam priam neskutocnu chut na vino, uz len ked si pricuchnem mi staci.. 😎

hanka274
1. jan 2007

😀
aj ja mam nizky tlak, moj "normalny" je 90/60 aj cele tehu som mala tak, sem tam 80/60. 😎
cervene vinko je naozaj pohodka.

golemocka
2. jan 2007

Ja si dam sem tam, mozno raz za tyzden deci cerveneho vina. Myslim si ze to babu nemoze ublizit. Na pivo mam tiez chut, ale dala som si len tri glgy, cele male pivo by som sa asi bala vypit 🙂 ved aj po troch glgoch mi otazeli nohy a citila som sa trosku "opito" 🙂)

peha
2. jan 2007

tak ja dost odmietam alkohol, aj ked su navstevy, kazdy by automaticky nalieval, ja nechapem. ja si vazne dam glg od manzela - to nie je ani glg, len taky cuc na jazyk - vyslovene na ochutnanie, ale ani mi to moc nechyba. a este som vymyslela cez vianoce vianocne lepidlo - uplny malinky cvrk vajecneho konaku do poharika a doliat to mliekom. pomer asi 1:10 je to skoro ako mlieko, ale citite v tom aromu sladkeho.
ale inak alkohol vobec nemusim.
tusim v 5. mesiaci som mala hroznu chut na sampanske, no blaznive, ale jasne ze som odolala 😉

lara1znk
2. jan 2007

Ja alkohol nepijem vobec, ani trosicku a ani mi nechyba.

hanka274
2. jan 2007

baby, ked sem niekto prispeje neznamena ze je alkac.
Fuj, ani ja nemusim vobec, nechuti mi, len pivko trosku, vlastne na priberanie....

loren
2. jan 2007

na zaciatku asi tak do 5 mesiaca som si nedala ani ja vobec nic ale potom ma viacere mamicky a ludia s okolia presvedcili ze to male pivko raz za dva tyzdne alebo aj menej neuskodi ja dako nemusim pivo ale ked som tehotna mam nan hroznu chut
tvrdy alkohol by som do seba ale nedala v ziadnom pripade

hanka274
2. jan 2007

tvrdas...fujha....

anett1
2. jan 2007

ahojte ja si dám tiež sem tam malé pivko ale potom mám nohy a ruky ako z olova. ale ked mám niekedy na neho chuť tak si ho dám. a s cigaretami nemáte skúsenosti ako to je? pa pa

dalli
2. jan 2007

Pár hltov určite neuškodí, no každý deň už by som neriskovala:( a cigi? ak je nejaká kočka tuhá fajčiarka, tak možno nejaká tá R1, nezaškodí...no lepšie tých pár mesiacov vydržať a neriskovať, aby si to potom človek nevyčítal, aj keď to nie je pravidlo, že to musí nechať nejaké následky...sú baby ktoré na to vôbec nepozerajú, čo pijú, čo jedia a porodia zdravé deti a zase naopak, niekto si dáva až príliš pozor a bum problém...no nikdy nemôžeme vedieť do ktorej skupiny patríme🙂) 🙂 🙂

zuzula
2. jan 2007

Toto je taka kontroverzna tema, kazdy ma svoj nazor...tu v UK sa oficialne povoluje 1-2 jednotky alkoholu 1-2 razy tyzdenne, v USA ani hlt...tak si vyber.
Ja som az do Vianoc nemala ani glg, pred sviatkami som si 2x dala pohar puncu, co je horuce vino zriedene s cajom a dzusom...a na Vianoce a na Silvestra pohar sampusu...kazde s tyzdnovym odstupom a cuckala som pomalicky cely vecer. Moja porodna asistentka ma ubezpecila ze to je ok.
Teraz zase neplanujem pit vobec, aj toto bolo len kvoli Vianociam. Ked dokojim, zase budeme s manzelom po veceroch vinkovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre