Tehotenstvo a alkohol. Uškodí 1 malé pivo za týždeň?

danculik
5. júl 2006

Ahojte mile zienky🙂mam taku malu otazocku.Ak je zena tehotna a da si jedno male pivecko tak raz za tyzden aky to ma vplyv na babo?Respektivne moze mu to ublizit?

miskafl
13. máj 2012

Ja si myslim ze jedno pivo za tyzden je vela, nepoviem nejaky poharik pri oslave... Ja osobne radsej nepijem ani kvapku alkoholu, aj ked myslim, ze vynimocne by uskodit nemal... Tiez mam rada pivko, takze nealko pivo si doprajem dost casto:D A chuti mi skoro ako alko, takze necitim nijake obmedzenie:D Da sa dokonca kupit aj hubert nealko a matysak cervene a biele nealko, ale to fakt chuti ako malinovka, ale obcas ako alternativapri veceri je to fajn...

nancycka
13. máj 2012

ja som sa pytala doktora a ten povedal, ze pohar vina, radsej bieleho, za tyzden, alebo male pivko, neuskodi. ze ak sa bojim, tak prvy trimester radsej nie, tam je to riskantnejsie, ale vraj potom je to v poriadku. vraj kolke mamicky ani nevedeli, ze su tehotne aj cely druhy mesiac a pokracovali v normalnom zivote, teda aj nejaky ten glg alkoholu, samozrejme nie tvrdeho.....mna napriklad laka taky glg chladeneho bieleho sumiveho lahkeho vinka, ale ktovie, ake chute a nechute ma prepadnu v tehu 😀 a moja kamoska si pivko obcas dala, a ma zdraveho chlapceka, tusim uz pojde do skoly 🙂

nana776
14. máj 2012

moja kamarátka pila pivo dosť často,a ma zdrave deturence.ja si tiež sem tam dám radlera,ked mam nato chut.

stansn
16. aug 2012

urcite nie alkoholicke pivo. ved to sa dostane do krvi maminky a potom samozrejme prejde ten alkohol aj cez babatko :( a ono potrebuje v tomto obdobi vela stimulov, vitaminov, zdrave veci, ktore mu pomahaju rozvijat organy, nervovy system, formuje sa mozog... takze urcite nie alkohol! existuju predsa vela chutnych nealko piv 🙂
dat si pivo v tehotenstve znamena to iste, ako keby ste pridali babatku pivo do flasky s mlieckom... a to by ziadna z nas neurobila, to mi povedala lekarka, ktora sa venuje alkoholickym matkam...
na detoch sa to neprejavi nejakou chorobou hned na zaciatku, ale postupne vekom, napr. ked budu chodit do skoly, tak mozu mat problemy sa sustredit, tazsie sa ucia, su rozne dokazane priznaky...

kocapka
16. aug 2012

Ja som si tiež zvykla dať jedno pivko za týždeň.Najme keď boli tie horúčavy.Teraz ho nemôžem cítiť.Kľudne si daj keď máš chuť na jedno malé 🙂 Veď koľko hnusu dýchame vo vzduchu a nechci vedieť čo všetko obsahujú jedlá ktoré si kupujeme. Skoro všetky majú tie ečka,dokonca už ani zelenina a ovocie nie je to čo bývalo,tak naozaj jedno malé pivo je už čo oproti tomu 🙂 😉

katarina112
19. sep 2013

@zebricka
@herminka
ked uz tak v nealko pive je vela chemickych prisad, ktore sa neodporucaju pit, takisto ako dzusy z obchodov , lebo su v nich konzervanty a su skodlive pre dietatko! takisto sa nemaju pit bylinkove caje, lebo mnohe prekrvuju panvu a oblicky a neviem co a mozu sposobit potrat alebo porod..dalsia vec, ze cervene vino podporuje tvorbu cervenych krviniek a pivo ma vela vitaminu B a je dobry na travenie.. takze co tu kecate, pohar maleho piva alebo vina si mozu mamicky dat...

katarina112
19. sep 2013

@stan
jasne a vzduch je najcistejsi, zelenina najzdravsia 🙂)))

zuzanka2302
22. sep 2013

dievcata nezabudajte ze nieste chore :D ale tehotne....nevravim sa ozrat ale sem tam njeuskodi nejaky radler .... ci male pivo...
@katarina112 no hotovo uz ani dzus si nedam v tehotenstve... to potom uy nic ked vsetko je plne ecok 😉 niektore tu pisu ze ani skadkosti sa nesmu to som zvedava z coho tych 30 kil priberaju :DDD

zuzanka2302
22. sep 2013

@katarina112 kati pre teba palec hore ako si to tu pekne vysvetlila 🙂

milek
22. sep 2013

Kludne si daj jedno malé pivo za týžden ti určite neuškodí a myslím že ti to potvrdí hocijaký lekár, mne kázala moja gynekologička pit červené víno 😀 😀

paskolinka
29. okt 2013

baby, ja som teda zatial tehotna nebola, ale ked si tehotna zena neda ani puncovy rez, lebo je tam alkohol 😀 tak to uz je podla mna cez ciaru (bola som svedkom takeho pripadu). Bat sa mozme tazkych kovov v rybach, antibiotik v mase, pesticidov v zelenine a ovoci, umelych sladidiel a eciek takmer vo vsetkych polotovaroch a priemyselne spracovanych potravinach. Aj napriek tomu sa tehotne napchavaju sladkostami a polotovarmi, ale ked pride na alkohol, tak ani kvapku 😉 Podla mna je to smiesne. Nikdy nebolo dokazane, ze male mnozstva alkoholu 1-2x tyzdenne sposobuju psychicke alebo fyzicke poruchy deti.

mamulka211
29. máj 2014

Kludne si daj pivko, aj vinko obcas, kamoska si dala aj ostrej a ma krasne zdrave deti, alkohol skodi jasne, ak pije nejaka alkoholicka co sa musi nadajat denne vlekym mnozstvom, ale take obcasne vypitie urcite neuskodi, ja to mam od gynekologa aj potvrdene.Aj na praxi odskusane 😀 .Nato mame pecen a placentu, aby skodliviny odburala, lieky v tehotenstve a aj vitaminy, co sa nimi zeny napchavaju skodia omnoho omnoho viac.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre