Tehotenstvo a alkohol. Uškodí 1 malé pivo za týždeň?

danculik
5. júl 2006

Ahojte mile zienky🙂mam taku malu otazocku.Ak je zena tehotna a da si jedno male pivecko tak raz za tyzden aky to ma vplyv na babo?Respektivne moze mu to ublizit?

zebricka
5. júl 2006

Vraj nie, ale faktom ostava, ze organizmus dietata alkohol spracuva tazsie a dlhsie, takze je to pre neho mimoriadna zataz... ked uz mas chut, dala by som si dva glgy, nie cele pivecko...

danculik
autor
5. júl 2006

Mila zebricka..Dakujem ti za odpoved 🙂Vcera som dostala chut na cierne pivecko tak som si dala male ☹ ok odteraz prestavam 🙂 a co take odporucas pit namiesto pivecka?nejake mineralne vody alebo co?🙂

zebricka
5. júl 2006

Danculik... uprimne, cudne otazky... mozno jedno male cierne pivo neuskodi, ale na co riskovat? Akoze co pit miesto piva? Neexistuje nic "miesto"... pitny rezim mas dodrziavat cely tyzden - vody, ovocne stavy, bylinkove a ovocne caje... pozor, niektore bylinkove sa neodporucaju, ale neviem, ze ktore... tusim salvia....

alexandra
5. júl 2006

danculik v tomto teple je idealne ciste mineralne vody bez bubliniek a ovocne stavy bez zbytocnych sladidiel. A ze mas chut? AJ ja mam, na tonic, ale ani ma nenapadne lutovat ze si ho este minimalne rok a pol dat nemozem!

newyorkgirl
5. júl 2006

danculik a co nejake NEALKO pivo? 😕

adetka
5. júl 2006

danculik...jaaaj...treba sa radsej ovladat...ja milujem ladovy caj...ale kedze obsahje tein...tak si ho radsej nedam.

shoshana
5. júl 2006

Baby, pozor na nealko pivo - stale obsahuje alkohol! Je to len minimalne percento, ale predsa len tam je. Takze v niejakom velkom mnozstve by som ho tiez nepila.

sunny6
5. júl 2006

baby ved to jedno pivo tyzdene sa predsa moze,aspon ked ja som bola tehotna a precitala som vela literatur pisali,ze jedno pivo,alebo pohar vina tyzdenne.Babetko bude mat priznaky alkoholizmu ak budete pit kazdy den.
Ste tehotne nie chore,ale moj nazor nevnucujem nikomu 😉

fiance
5. júl 2006

Suhlasim so sunny. Sice este mamicka nie som, ale aj tak co mi vravela mama, ona ked cakala sestru tak dost casto mala chut na capovane pivo. Takze oco jej ho chtiac nechtiac musel ist kupit. Dokonca sa nato aj pytala doktora a ten jej povedal,ze ak ma chut tak si to nema odopierat (samozrejme nie vo velkom mnozstve). A sestra je zdrava ako buk!!!

danculik
autor
6. júl 2006

no mozno sa ti zdaju cudne otazky ale v tomto teple ta po kazdej vode len smadi viac a viac...a pifko je skor od zahnatia smadu...no ale ako citam tak to asi budem musiet obmadzit...

danculik
autor
6. júl 2006

mila alexandra..snazim sa tie mineralne vody pit..a dost vela..dik..🙂a budem sa snazit to dodrziavat co najviac a to pifko obmedzit na maximum...

danculik
autor
6. júl 2006

newyorkgirl...tak nealko pivo mi nechuti vobec..to je taka gebuzina..fuuuuuuj..radsej sa dam na mineralne vody🙂

danculik
autor
6. júl 2006

ahoj adetka...no zacinam sa ovladat...🙂....ale ked ta hnusna chut tam je:(

danculik
autor
6. júl 2006

..ahojte sunny a fiance...🙂tiez si myslim ze to jedno pivecko tyzdenne neuskodi..ale vela zeniciek sa nad tym pohorsuje akoby som spachala nieco zle...no nuz teraz neviem co je dobre a co nie..kazdy vravi nieco ine..tak si vyber🙂

nelika666
6. júl 2006

pivecko neublizi.. prave tmave pivko podporuje tvorbu mliecka a odporuca sa.. samozrejme nie vo velkom mnozstve 😉
a alkohol.. cervene vino sa neodporuca lebo moze vyvolat krvacanie (podporuje cervene krvinky) a iny alkohol na pripitok nie je skodlivy (ak v tehotenstve nie su vaznejsie komplikacie)
ved sa hovori ze vsetko sa moze ale s mierou 😉

zuzu13
6. júl 2006

Ahoj Danculik, pripájam sa k náyoru Neliky. Neviem v ktorom týž. si, ale ja som prvé 4 mesiace pivo nemohla ani cítiť ( pre manžela to boli najkrajšie mesiace, nemyzlo mu pivo z ladničky), a potom som na pivo chuť dostala. A tak si každý druhý deň doprajem veľikánske čierne pivko. A neboj sa, pivo nemá až toľko alkoholu ako iný alkohol. Je lepšie si ho dať ako sa trápiť tým, že chceš a "nemôžeš" Pá a na zdravíčko. 😀 😝

danculik
autor
8. júl 2006

zuz13,nelika666..zeny dikes za rady...🙂)))urcite to jedno pifko tyzdenne mi neuskodi🙂

peha
9. júl 2006

hej baby - vy nepoznate NEALKO PIVO ???? 🙂 🙂 🙂 ved to je uzasny kompromis.
moja kamoska na tom prezila cele tehotenstvo, naucila to pit aj mna, a ja teraz bezne si dam radsej nealko ako alko. aspon ma to neotrepe na tom slniecku.
sice nie kazdemu to asi chuti, ale mne to osobne vyhovuje, a rozhodne to nieje taky zabijak, ked mas babatko v brusku. 😵

tak nazdravie 🙂

zuz11
9. júl 2006

ja si akurat na zdravie ulievam nealko Zlaty bazant 0,33l 😉 fajne vychladene 😀

zuzu13
9. júl 2006

Tak na zdravie aj za nás, ja mám pohár čistej vody. Už ani tá minerálka mi nechutí a puchnem z nej ako ropucha.Kvak

zuz11
9. júl 2006

zuzu, ja uz tiez pijem iba vodu z tocky a obcas splechnem do nej neaky ten sirup..... 😉 a bublinky nepijem ziadne cely den 😉

zuzu13
9. júl 2006

Ako nám je dobre, sme skromné, stačí nám len čistá vodička 😀 . Ale raz do týždňa si dám min. - magnesiu, na doplnenie vypotených minerálov. A začína mi chutiť čapovaná vinea 😝 mňam. A sirup si dám, navarila som si domáci jahôdkový.

zuz11
9. júl 2006

nasi zasa navarili bazovy 😀 ja si z casu na cas dam kofcu 😀

zuzu13
9. júl 2006

Ja by som navarila tiež bazový, ale akosi sa mi nechcelo ísť zbierať kvety. A tak čo si vypestujeme na záhrade to spapáme.

chrobaak
9. júl 2006

ahojte, zenicky 🙂 no nieze by som chcela byt nejaka premudrala, alebo nedajboze nieco vycitat chcela, to nie.... ale myslim, ze zebricka to napisala vystizne: nikto nemoze tvrdit, ze jedno male pivko tyzdenne ublizi babu... nic sa nema prehanat, ani opatrnost. ale na druhej strane: kazdy sme iny, aj kazde babo je ine a rozlicne znasame alkohol. mozu nastat neprijemne komplikacie, aj nemusia. ale naco riskovat? 😕 osobne by som asi ukojila chut na pifko bud nealkopivom alebo len niekolkymi glgmi alkopiva, ved naco pit cele... 😉

zuzu13
9. júl 2006

Veď to je jasné, že nemusíme vypiť celé. Ja som prvé 4 mes. nemohla vidieť ani etiketu od piva a potom som dostala takú chuť 😝 , že som vypila cele pivo skôr, ako si muž stihol odpiť. Takže je to ozaj individuálne. Keď chutí, tak chutí. Ale nemusí byť.

slavulka
10. júl 2006

Ahoj Danculik.Ja som si počas tehotenstva dala raz za čas malé pivko alebo nealkopivo. Myslím si, že to až tak veľmi nemôže uškodiť, pokiaľ ho nepiješ každý deň.Aj môj gynekolog povedal, že po dobrom obede to len prospeje.

danculik
autor
12. júl 2006

Mile zienky dikes za vase odpovede...mam v tom jasnejsie...🙂

zanulka
13. júl 2006

Neda mi nereagovat, aj ja som z tych, ktore orosenej malej capovanej desiatke nedokazu odolat (raz tyzdenne). A ked nealko, tak to naj je Radegast, vrele odporucam. Poskusala som uz rozne znacky, ale ma chutovo najblizsie k tomu 'pravemu' pivku. Vdaka za debatu, hned sa citim po vasich nazoroch lepsie 😉

herminka
13. júl 2006

Myslím, že nealko pivo je opravdu nejlepší řešení a to 0,5-1% alkoholu v něm je opravdu zanedbatelné a určitě z něho nemusíte mít strach. Slovenská nealko piva neznám, ale česká jsou dobrá všechna (a samozřejmě nejlepší je Zanulkou zmíněný Radegast Birell).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre