Tehotenstvo a nadmerný hluk. Škodí bábätku?

bobaska
29. máj 2009

Ahojte mamuľky, neviete mi niektorá poradiť alebo podeliť sa o skúsenosti...Chcem vedieť či škodí bábetku nadmerný hluk, napr. kino, koncert alebo nejaké spoločenské podujatie, nedávno sme boli a malý ma tam riadne kopkal, som v 27 tt.Čo myslíte?

anavila
30. máj 2009

no urcite to pocuje, ale nie az tak silno ako my... len tak akoby pod vodou. Aspon tak som to niekde citala.Ja ked som bola tehotna strasne som sa bala ci moje babo nedajboze neohluchlo, lebo som bola v pneuservise prezut gumy a ked ich davali do toho stroja, vies aka rana??? ja osm sa tak zlakla a cely den mi pistalo v uchu. ale nastastie sa nic nestalo.

kobolova
30. máj 2009

Podla mna, kym ten hluk nie je neprijemny tebe (intenzitou a tak...), tak ani babu to neuskodi... 😝 Tiez som bola vcera na popremierovej oslave, sama som hrala na nastrojoch a mala sa len tak obcas "lenivo" prevalila 😀 .

traccy
16. aug 2010

ahojte. chcela by som sa opýtať, či hluk rezačky na parkety nemohol nejako poškodiť moje dieťatko... dakujem

madamebutterfly
21. aug 2011

Babenky ja sa chystam na svadbu, myslite ze mozem malemu hlukom nejak ublizit? Dost sa toho obavam.

hankaa
21. aug 2011

mna s vas klepne, baby to myslite vazne co tu pisete?? keby hlupost kvitla tak tu prekvitate a ste tu same ruze
Viete co jedna rada , ked otehotnejete hned v ten moment dajte sa do sklenika okolo seba pavucinku a cakajte na porod, ani sa nehybte a privela neropravajte zeby to babetku a aj vam neuskodillo 🙂
to s akej planety vy pochadzate ????

ivka225
21. aug 2011

Moja prastará mama mala 6 detí, jej muž bol kováč a vyhňu mali spojenú s domom. Pochybujem, že by počas každého jej tehotenstva používal gumené kladivá 🙂

martina833
4. nov 2011

bola som v 5. mesiaci na rockovom koncerte, uz by som v zivote nesla, maly sa dost intenzivne hybal, bolo zjavne, ze to poriadne vnima

miskap
4. nov 2011

Naozaj dieťa v maternici vníma zvuky, vie dať najavo, keď sa mu niečo páči alebo nepáči, ako spomínala matrina833. Podľa mňa sa zistili závažnejšie nové skutočnosti, ktoré sa týkajú vyšetrenia sonom- ultrazvukom. Vraj pri vyšetrení je bábätko vystavené takému hluku, akoby stálo pred reproduktorom na diskotéke. Sono sa zatiaľ používa relatívne krátko a nebol dosť dlhý čas na vykonanie štúdií dlhodobého dopadu sona na zdravie dieťatk. Je to niečo podobné ako mobily- aj tie sú vraj škodlivé. Teda urobte si vlastný názor na túto tému a riaďte sa svojim rozumom a srdcom. Nie je na mieste sa vysmievať obavám mamičiek z veľkého hluku, tie pramenia z toho, že dieťatko ľúbia a nie je im jeho zdravie ľahostajné. Do skleníka sa nemusia zatvoriť, ale veľkému hluku sa vyhýbať môžu 😉 A takisto nie je nutné absolvovať sono desaťkrát počas tehotenstva ☹

tikasi
4. nov 2011

ked som bola tehotna,bola som raz v kine a raz na predstaveni Lord of the dance,mala sa vtedy riadne hemzila vam poviem a doteraz je velmi citliva na rozne zvuky. Neviem ci je jednoducho citlivejsia,alebo to ma suvis s tym,ze tomu bola vystavena este ked bola v brusku. Ale druhy krat sa velkemu hluku urcite vyhnem,teda ak sa bude dat 😉

alokina
5. júl 2014

ahojte chcem sa spytať chodim s priatelom po jarmokoch predavať. raz sme cakali na jednu kapelu do 23:00 a do vtedy bola diska od tej ôsmej a boli sme blizko pri repraku ale dunelo to nenormalne myslite si ze to mohlo niečo spôsobiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre