• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenstvo a očkovanie proti chrípke. Áno či nie?

8. novembra 2016 
deborah1 • 3d, 7tt • Včera o 23:14
Ahojte maminky a budúce maminky.Neviete mi niektorá povedať,či sa v prvom trimestri môžem dať zaočkovať proti chrípke?Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Trochu ma to znervózňuje,že sa blíži chrípkové obdobie.Deti sme dali zaočkovať,aj manžel sa chce dať,tak neviem,či by som ju mohla od nich chytiť,keby ju dostali-teda či môžu byť ako zaočkovaní prenášačmi?Alebo ju nemôžu chytiť?Hmm,kto mi poradí.. Vďaka

scandya • 22tt • Včera o 23:28
ahoj, myslim si ze nie, ale urcite sa opytaj doktora. Ja by som sa spytala aspon troch

sisaha • 13tt • Dnes o 14:49
zda sa mi, ze ockovanie v tehotenstve proti chripke je kontraindikovane. Ja by som to neriskovala.
7. jan 2009 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto dnes bezi dookola na TA3 (22.10.)

http://www.teraz.sk/zdravie/slovaci-o-ockovanie-proti-chripke-nem/223820-clanok.html

Bratislava 20. októbra (TASR) - Záujem Slovákov o očkovanie proti chrípke už niekoľko rokov klesá. "V uplynulej sezóne sa proti chrípke nechalo očkovať len 4,5 percenta obyvateľov a Slovensko tak naďalej zostáva na chvoste spomedzi krajín Európskej únie," hovorí docentka Zuzana Krištúfková, predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti SLS. Na situáciu dnes odborníci upozornili aj poslancov Národnej rady (NR) SR.

"Verím, že aj v súčinnosti s poslancami sa podarí do budúcnosti pripravovať kroky, ktoré priblížia Slovensko k dosiahnutiu stanoveného cieľa v zaočkovanosti proti chrípke na úrovni 30 percent,“ povedal šéf parlamentného zdravotníckeho výboru Štefan Zelník (SNS). Aby vyjadril svoj postoj, nechal sa dnes proti chrípke zaočkovať. Očkuje sa aj poslankyňa Jana Cigániková (SaS). Rodičov, ktorí sa vakcinácie boja, chápe. Namiesto príkazov, im treba podľa jej slov veci vysvetliť.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča celkovú zaočkovanosť populácie vyššiu ako 30 percent a Slovensko sa zaviazalo dosiahnuť tento cieľ do roku 2017.

Takze "Slovensko sa zaviazalo"....chcem k takemuto zavazku sudruhom z Bruselu a sudruhom doma na rodnej hrude POGRATULOVAT,,,,zaroven vyjadrujem obavu ze sa sudruhom dany zavazok celkom urcite splnit NEPODARI....

"odbornicka" Kristufkova "ludia podliehaju konspiracnym teoriam" v USA vyplatili z kompenzacneho fondu od vzniku v roku 1988 3,4 miliardy USD cca 5000 poskodenym po vakcinacii...pani Kristufkova si mysli ze na zaklade konspiracnych teorii...

pani Kristufkovu urcite plati farmamafia.

http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/data/index.html

Since 1988, over 17,437 petitions have been filed with the VICP. Over that 27 year time period, 15,040 petitions have been adjudicated, with 4,954 of those determined to be compensable, while 10,086 were dismissed. Total compensation paid over the life of the program is approximately $3.4 billion.
22. okt 2016 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
SLOVACI MATE SMOLU. SLOVENSKO SA ZAVIAZALO....

Slováci o očkovanie proti chrípke nemajú záujem, upozornili lekári.

http://www.teraz.sk/zdravie/slovaci-o-ockovanie-proti-chripke-nem/223820-clanok.html

"Svetová zdravotnícka organizácia odporúča celkovú zaočkovanosť populácie vyššiu ako 30 percent a Slovensko sa zaviazalo dosiahnuť tento cieľ do roku 2017."

do mojho zadku ziadny sudruh pichat nic nebude...
8. nov 2016 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok