Tehotenstvo a papagáj. Nehrozí od neho nejaká choroba?

zrzulka
15. apr 2007

Tehulky chovate niektora papagaja? My dnes ideme pre jedneho🙂 Nehrozi nejaka choroba od neho? mozem mu bez obav cistit klietku? Trosku mam obavy ze ked ma dobne ci mi nieco nehrozi.

deina
15. apr 2007

Podla mna ak je zdravy, tak nie je problem. Daj ho preistotu preverit veterinarovi a malo by to byt vporiadku. 🙂

zrzulka
autor
15. apr 2007

Mal by byt v poriadku. Nekupujeme ho v chovprodukte ale od chovatela. Ale pre istotu by som ho dala vysetrit veterinarom. Len kazdy sa zase nevyzna. vacsina z nich sa specializuje na psov a macky.

deina
15. apr 2007

Nejaky sa snad najde, ktory sa vyzna aj v papagajoch. Vraj je dobre spravit dake krve testy a ak je vporiadku, tak s nim nie je ziadny problem. Take nieco by vedel spravit hadam kazdy veterinar, aj "mackovo-psi".

ikke
15. apr 2007

zrzulka, my sme kedysi kupili andulku, ked bola sestra asi v 2-3 mesiaci a my sme este o tom nevedeli. normalne lietala po celom byte a sestra pri nej porodila dve zdrave deti. neviem, ako ich chovatel chova, ale ak nie su vonku vo voliere, nemaju odkial chytit virusove choroby 😉

gangulienka
16. apr 2007

ahojte, zrzulka daj mu spravit koprologicke vysetrenie - na parazity zo stolice. Krv sa u papagajov tazko odobera lebo jej maju malinko, ale ako uz bolo spominane ak je v byte nemas od neho velmi co chytit, mozes pre istotu cistit klietku v rukoviciach. Nemusis sa obavat ja som veterinarka a do prace urcite chodit neprestanem, len treba byt viac opatrna 😉

zrzulka
autor
16. apr 2007

Gangulienka dakujem pekne. si ma povzbudila. ja sa s nim neprestanem hrat.Prevaznu cast dna s nim travim ja kedze manzel je v robote A cistit klietku bude manzel🙂)) Pan od ktoreho sme ho kupili vravel ze je zdravy a ze sa to ani neda zisti u veterinara. S manzelom sem sa o tom rozpravali a povedal ze urcite by nenechal chore papagaje pri detoch (mal dve male deti) tak som sa utesila. Clovek sa v tehotenstve boji viac. Predsa len uz nejde len o mna. Inak som prekonala toxoplazmozu takze v podstate by som sa ani velmi nemusela obavat kontaktu so zvieratami.

beate1
16. apr 2007

moji rodicia,ked cakali mna,tak mali dve andulky a lekar im prisne zakazal chovat doma nejakeho vtaka,ci uz malu andulku alebo velkeho papagaja..tak ich museli dat prec..vraj vylucuje nieco z peria,co by tehotna zena nemala vdychovat.. 😖

nanika
17. apr 2007

No ja neviem baby, ja som sa vcera dozvedela, ze sa nam konecne zadarilo IVF a budeme mat baby. Andulakov mam v kuse uz nejakych vyse 15 rokov a rozhodne ich nemienim niekam prestahovat. Jedine, co vylucuju z peria su tie supinky z obalu, v ktorom je zabalene kazde nove pierko a toto moze byt pricinou alergii. Klietku treba rozhodne cistit v rukaviciach, pripadne tuto cinnost podstrcit manzelovi. Ale ked sa mate cele tehotenstvo stresovat, ze sa urcite nieco kvoli papuchom stane, naozaj by som ich dala na ten cas aspon niekomu z rodiny... ale to by som ja nazmu Zakuskovi a Fifinke urobit nemohla 😀

roxi
18. apr 2007

teraz som trocha zaskočená, netušila som, že andulky môžu byť počas tehotenstva príčinou nejakých problémov, ale keďže som už takmer v 26tt, tak to už riešiť nebudem, zatiaľ kvôli zvieratám nemám žiadne problémy a to v byte máme dve andulky, ktorým občas čistím klietku a tri mačky a som alergička, ale alergia na perie a srsť sa u mňa prejavila až pred pár rokmi po prudkej alergickej reakcii na farbu na vlasy a to sme už ten zverinec doma mali, tak ich predsa nevyhodíme na ulicu. Ale zvládame to celkom vpohode.

zrzulka
autor
18. apr 2007

Ja som sa tiez prestala stresovat. nasho rikiho som si tak velmi oblubila a o manzelovi ani nehovorim. dnes isiel s nim do roboty aby nebol sam doma🙂)) My ho proste nedokazeme dat prec. Je to predsa este len babetko. Verime ze sa mi nic nemoze stat. Klietku bude cistit manzel a ja sa s nim budem len maznat🙂) Sice ma ostre pazuriky a skriabe aj "kuse" ale nejako nechcem mysliet na zle veci. Chcem verit ze vsetko bude ok.

kutina
22. apr 2007

ahojki zrzulka, ja mám doma ročného žaka, tiež som mala obavy - čo sa týka čistenia klitky, prvý trimester to robil priateľ, teraz už v pohode čistím aj ja, mala som taký strach o bábätko, že som sa mu skoro prestala venovať - dotykmi, stále som ho posielala na strom - odháňala som ho - bol z toho taký nešťastný, že sa mi až ošklbal ☹ verím, že bude všetko v poriadku .
šťastné tehulkovanie prajem

patra28
2. jan 2013

@gangulienka ahoj som tehotna a mam 2 korely a 1 zaka su to moje deticky 🙂 v uvodzovkach a su vycvicene a dobre sa o ne staram a chodim snimi aj k najlepsim lekarom na exoticke vtactvo tu v BA.Lekar mi ich zakazal bozkavat pochopitelne aj napriek tomu ze sa o nich staram tak ze ich okupem potom ich vyfenujem a nakremujem im nozicky lebo ich maju suche.Su krasny a cisty.To mi aj lekary povedali.Otazka znie mozem si ich aspon davaj ku tvary?nie do ust ich bozkavat 😨 ?teraz ked som teho.tak mi sedia aj na brusku 🙂

meriene
19. jún 2014

@patra28 ahoj patra ... nemohla by si mi dat prosim cislo alebo nejaky link na doktora pre papagajov ? 🙂 dakujeeem

jozef30
23. aug 2014

Zdrvym kolko trva priblizne tehotenstvo prinandulkach neaka dobra rada ako sa postarat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre