Tehotenstvo ma neobmedzuje a okolie sa čuduje

anavila
3. aug 2009

Dievcata, mam toho uz plne zuby, ako mi kazdy vravi, ze toto a toto nemozem, lebo som tehotna.
Napriklad vcera mi jedna kamoska dobre oci nevypichla, ked som jej povedala ze som bola na kolotoci, no chapete to? A ked som jej povedala ze chcem letiet balonom, lebo mam taku moznost, tak sa cudovala ci som normalna . A kazdy vravi - vela jest, oddychovat, nepracovat takzo, napriklad dnes som niesla vedro s vodou malej do bazena, a mama uz na mna, ze ci som normalna ze som tehotna, co vlacim take vedra... Napriklad aj na stavbe som pomahala, to ked som tehotna, mam si sadnut a vylozit nohy a 9 mesiacov nic nerobit? lezie mi to na nervy.

alexandrah
6. aug 2009

dobre prirovnanie lujza, ze do klastora ... minule som chytila taku teoriu o tych "supermatkach", uzkostlive, furt detom za zadkom, vsetko nastudovane, co sa moze, co nie, nenechaju to dieta ani same dychat, chvilu je to ok, kym je male, ale potom potrebuje slobodu, rozlet, a uz si myslia, ze ich to dieta zradza, ved sa pre neho cely zivot obetovali, ani nikam nechodili, s kamoskami sa nestretavali, dieta potrebuje aj vzor, ze si vazis samu seba, zijes svoj zivot, a ked len furt za nim ... potom v puberte hadky, nevdacne decko, bude rado, ked zdrhne z domu ... netvrdim, ze takto dopadne kazda, ale tymto to uz zacina ...
inak, aj ja si dam obcas deci piva, na vecer ... aj manzel odporuca 😀
deina - ked si uz v 27 t, tak by sa uz nemalo nic stat, ani na bycikli, to sa tusim neodporuca v 1 trimestri ...
este ma napadlo, lujza - ze potrat v 34 t??? to uz by si asi porodila, nie, a babo by bolo najpravdepodobnejsie ok.

briketa
7. aug 2009

Dievcata, my ideme 20. augusta este na Depeche Mode. Budem mat 10. dni do terminu, tak na mna myslite. 😵

bebel
7. aug 2009

Briketa: ja som bola na DM 2 dni pred pôrodom 😉
Teda aj v 21 tt v Prahe a stihla som pred 3 rokmi aj ten Interový koncert.
Teraz som tehotná zase a boli sme priamo pod pódiou a v 1. trimetri.
Takže koncert DM mám zabsolvovaný v každom štádiu tehotenstva 😀

lujza123
7. aug 2009

noo ale ked miekdo strasi slovom potrat asi to ma zniet hrozivejsie he he..no supermatky poznam a myslim ze chudaak deti potom
inac to dvihanie je sranda, ja sice dieta starsie na dvihanie nemam..ale ked nesiem napriklad nakup tak kdo ide so mnou hned mi ho berie ako keby neunesiem par kg navyse ..hlavne priatel sa ide utrhnut..ale to ze som ho predtym x krat odniesla aj sama a omnoho tazsi nikoho netrapi
Briketa aspon budes mat muzikalne dieta he he

vefi89
7. aug 2009

Byvala zena mojho muza patrila tiez k tym supermatkam...A teraz dopadla tak, ze je sama na dve deti a chlapca stale zatvara do ustavu, lebo si ho tak rozmaznala.Posledne mala dilem (myslim ze to bolo vcera) ze si stale chyta pipika, kazdemu ho ukazuje a vzdycha...a to ma 10 rokov.takze vsetky super matky su na nic.

co sa tyka namahania, tak do kazdeho frflem, lebo nakoniec sama viem pokial az mozem zajst...

deina
7. aug 2009

Nakupy, no ano. Dviham napr kocik a vsetci, ze daj sem, to by si nemala - a pritom je kocik o dost lahsi ako Misko. 😅 Ale zato teraz to uz zacina byt obmedzujuce, mam obrovske brucho, mne vzdy taaak rastie brucho, neviem preco. ☹ A potom len fucim a funim a vzdycham... ale inak ok, nic mi nie je. Tiez viem, pokial mozem zajst, nejdem nejako za hranice svojich moznosti.

alexandrah
7. aug 2009

presne tak, ze sme sa zhodli o tych supermatkach ... napokon - ak kukavate zufale manzelky, kto mal najhorsie deti? breee... supermama, supermanzelka ...super vsetko ...
dneska som bola na drinku, ale mala som nealko pina coladu, esteze este nevyzeram tehotna, urcite by si aj o mne mysleli, ze pijem, a chuda babo ...
este aj k manzelovi, napr. som si raz chcela dat deci vina, a on ze laska moja, netrap ma ... tak som si nedala, to je rozdiel, ako keby povedal, ze ale ved to sa nemoze, lebo to a ono, a poucival by a bol by mudry a podobne ... aj takto sa to da!! 🙂

zuzu1980
8. aug 2009

jeeej, ahoj Deina 😉 tusim tu boli aj temy o dvihani deti v tehu... No, ved jasne ze maleho proste dvihat musis, inac to nejde. A je to ine ked je mamicka zvyknuta a postupne ma babo na rukach od narodenia, ako ked tehula bez "kondicky" zdvihne 12 kg 😀 😀 😀 Mna by to asi polozilo 😀 Uz kamoskin maly ma asi 8kg, juj, nevydrzala som ho mat dlho na rukach.
To mas ako ja so schodami, vybehnem na 3 poschodie aj niekolko krat denne ako pierko 🙂 Vraj to vyvolava porod, tak sa chystam 2 tyzdne pred terminom pobehovat hore dole, len neviem ci to u mna zaberie 😖

Inac kamoska hrala bowling v 6 mesiaci, tiez na nu vsetci zazerali. No proste par krat hodila tu najlahsiu gulu, boooze, je tam toho, ved vie kolko vladze, nie?

Kavu pijem aj ja, aj pecienku a slaninku som si obcas dala. Byvalo mi dost zle, tak ked som mala konecne na nieco chut, nebudem si to este odopierat, uz aj tak som toho vela nezjedla.

A inac pivo je vraj dobre na tvorbu mlieka pri kojeni 🙂

zuzu1980
8. aug 2009

Briketa, tak ty si v pohode letela takto neskoro? Nepotrebovala si potvrdenie od Dr? Vraj niektore letecke spolocnosti vyzaduju... Ja by som aj lietala ale teraz nemam kam a nemam ani zvysnu dovolenku ☹
Inac je to hnusny pocit ked pri podtlaku stahuje plodovu vodu v brusku, brrrrrr 😝 😝 😝

briketa
8. aug 2009

Zuzu, ja som tak letela aj v prvom tehu aj teraz v druhom. Kazda aerolinka ma na svojej webstrane svoje poziadavky na tehotne zeny, vyberies si tam kde je to najjdednoduchsie.
Pri prvom tehu British Airways (medzikontinentalny let) odo mna neziadali vobec nic a teraz Delta, tiez vobec nic.

alexandrah
9. aug 2009

briketa, ked sa na to citis, tak preco nie. niekto to ma rizikovejsie, ale preto, ze na nieco lekari nepridu/resp. neskoro ... kamoska letela v 7 mesiaci, a ucpala sa jej cieva v maternici ... cakala dvojicky, 1 babo potratla, druhe je postuhnute ... a potom dosli na to ,ze baba ma zvysenu tvorbu krvnych zrazenin ... pritom rodicov lekarov, no nevedeli to ...

daadka8
8. okt 2011

Ahojte ja by som aj chcela mat take ako problémy ako vy(nic v zlom)ale sa nam nadari ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre