Tehotné a teplá voda. Čo myslíte?

marketa73
4. máj 2009

Ahojte kocky...chcela by som sa opytat ako je to s kupanim v tehotenstve,doma mi stale hovoria ze sa nemam kupat v horucej vode ze by som mohla potratit ale aj som citala ze je dobre dat si relaxacnu vanu v tehotenstve tak neviem,vzdy som si vychutnala dat si plnu vanu vody ale teraz mam obavy aby som nahodou nepotratila pretoze som asi tehotna.... vdaka za rady 😉

marinka
4. máj 2009

Markéto, horká voda se v těhu určitě nedoporučuje, opravdu by mohla v prvních týdnech těhu vyvolat potrat. Já bych se radši do 12 tt jen sprchovala a pak se koupat můžeš, ale voda určitě spíš teplá než horká a žádné hodinové máchání 😉

klauduska
4. máj 2009

aj ja som citala,ze sa horuce kupele v I.trimestri nedoporucuju,ze mozu sposobit potrat.....
Tak som radsej neriskovala,aj ked ma to lakalo....Ked uz bude po najvacsom riziku,potom sa mozes kupat... 😉

tinus20
4. máj 2009

ja som sa preistotu nekupala vobec-iba sprchovala ale na konci som uz chcela porodit cim skorej tak som sa kupala v cca 37 stup.vode a aj tak nepomohlo k porodu 😀
tak skus to vydrzat tych par mes.a iba sa sprchuj

andrea2210
4. máj 2009

Ja se koupala v tehu v teple vode od zacatku, jak u prvniho tak u druheho,,, ale vim ze se to
nema,,,, bohuzel sem tak zvykla uz od mala, u me je vsecko studene a pro ostatni varici,,,,,, 😉

Ale spravne se mas spise sprchovat, jak pisi holky 😉

ejusaaa
4. máj 2009

Ahojte,ja ked som uz bola tehotna,ale nevedela som o tom,myslela som ze mam zapal,lebo som casto mavala,tak som sa nalievala cajmuí a viackrat za den sa kupala v horucej vode,a taky tyzden...potom ked som sa dozvedela,ze to nie je zapal,ale ze som tehotny,som dakovala Bohu,ze som nepotratila,lebo v horucej vode sa naozaj nemoze..o par tyzdnov na to som krvacala,ktovie ci to nemalo suvis s tym..ale dnes uz mam zdraveho synceka 🙂

zuzana581
4. máj 2009

Ahoj. Ja milujem horúcu vodu vo vani a aj v prvom aj teraz v druhom tehotenstve som sa v nej kúpala minimálne dva trikrát do týždňa a všetko bolo, aj je v poriadku. Možno ak máš strach a nie si si istá, tak tie prvé týždne počkaj a vodu si daj len tak primerane telu, ale neskôr myslím, že už môžeš.

nikollette
4. máj 2009

ahojte, ževraj sa to neodporuca, hlavne v prvých tyyzdnoch, no ja som sa tiez kazdy den vylyhovala v plnej napustenej horucej vode... 😅 😅 co uz milujem teplny kupel a relax 😉

jeudi
4. máj 2009

ja taky miluju teplou vodu ale ted v lete se jen sprchuji ale taky si dopreju vodu s ktere se kouri ..ano je pravda ze tepla koupel uvolnuje a muze i vyvolat porod

berus222
5. máj 2009

ja sa len sprchujem, ale v poriadne horucej vode. a teraz, ked uz by som aj rodit isla, mi tepla voda nic nerobi. 😠 aj ked vsade pisu, ze vyvolava porod.

amandab
5. máj 2009

Zdravím všechny těhulky....můj názor na horkou vodu v těhotenství je,že je to pouhá pověra.Já měla od samého začátku rizikové těhu,do konce třetího měsíce jsem krvácela a k tomu mě velice trápí krční páteř.Od malinka miluji opravdu horkou koupel,takže jsem se v ní ráchala dvakrát za den,ráno i večer,protože to bylo jediné co mi dokázalo aspoň trochu ulevit od bolesti a o miminko jsem nepřišla.Ptala jsem se na to i svého lékaře a ten mi řekl,že tam je jen riziko vysokého tlaku,jinak že se relaxační koupele přímo doporučují. 🙂

berryl
5. máj 2009

Ja jsem se koupala v teple vode od zacatku, jsem tak zvykla uz od malička,tak jak píše andrea2210 u me je vsecko studene a pro ostatni varici, říkala jsem si, že na to jsem prostě zvyklá a bylo mi ve vodě vždy moc příjemně :o)
ale mudr doporučuje jen sprchovat

helulicek
5. máj 2009

Já jsem ze začátku víceméně sprchovala, ale taky občas byla koupel, ale spíš vlažnější - aspoň pro mě 😉 a jen na chvilku....
Po těch asi rizikovejch třech měsících se normálně zas koupu ve vaně, ale není to úplně vroucí koupel...říkám si, že pokud mi to nedělá problémy - krvácení, vysokej tlak, bolesti atd. tak je to v pohodě....

aurecon
5. máj 2009

amandab: A neměla jsi to krvácení z té horké vody?

lentilka11
5. máj 2009

okopírován z netu:

V období prvního trimestru, tj. v období tzv. organogeneze (vývoji orgánů) může vlivem vyšších teplot (horká koupel, sauna, horečka matky) dojít ke vzniku rozštěpových vad, příp. k závažnějšímu poškození vyvíjejícího se zárodku až k jeho odumření. V dalším průběhu těhotenství je vývojové poškození plodu horkou koupelí nepravděpodobné. Větším rizikem horké koupele je vyvolání předčasného porodu v poslední třetině těhotenství, a to zejména u žen, kterým předčasný porod hrozí.

Vaše babička, matka a všechny tetičky sborem vám tvrdí, že musíte po dobu devíti měsíců zapomenout na koupání ve vaně a pouze se sprchovat. Tato pověra vychází zřejmě z přesvědčení, že s koupáním ve vaně se může do vagíny a dělohy zanést infekce. Lékaři nicméně tvrdí, že je to nesmysl. Dítě chrání před infekcí hlenová zátka i plodové vaky, takže pokud nemáte v těhotenství žádné problémy, není důvod, proč byste se neměla naložit do vany, kdykoli se vám zachce. Dejte si jen pozor na příliš horkou vodu a v těhotenství byste si také měla odpustit parní lázně.

bleelka
5. máj 2009

mne to moj gyn vyslovene zakazal sa kupat vo vode 38 stupnov a viacej... ja sa nekupem vobec, len sprchujem, ale ja som zvyknuta na dost horucu vodu, tak si len tak po chrbatiku ju nehcam tiect aby som obisla brusko 😉
JA RADIM NEKUPAT!

evanek77
5. máj 2009

to jsem ráda, že to čtu, mám problém se zády a vana mi báječně pomáhá, jen to černé svědomí, že bych neměla 😀 😝 Teď budu alespoň klidnější 😉 🙂

miri3
5. máj 2009

Ahoj.ja som sa väčšinou sprchovala ale ked už som sa strašne chcela okúpať tak som si napustila vždy taku vlažnu vodu ani príliš studenú ani ptíliš horúcu,proste tak akurát,nevylihovala som tam síce dlho lebo za chvílu bola studená ale stačilo to 🙂

petra1985
6. máj 2009

no ja som sa vecer pekne osprchovala a stalo sa mi to osudnym🙂 v noci som uz bola v nemocke...

janulla84
6. máj 2009

No toto tema jsme zrovna resili v predporod.kurzu a tam mi bylo receno ze koupani vubec nevadi pokud tedy ta voda neni varici.Ja jsme se doted pouze sprchovala ale v dost teple vode...tu proste miluji...a zatim bez potizi.Jen v te vane mame davat pozor na mdloby ci toceni hlavy pri vstavani a plavani v bazene se primo doporucuje a pry neva ani v lete na koupalisti a tak 😝

poseidonka
6. máj 2009

vidím, že sa bavíte o tom čo mne osobne velmi chýba. Ja som tiež čítala, že ženy tehotné sa možu kúpať vo vode cca 37 stupnov, ale to je na mna studená. Ja sa aj sprchujem v 39stupnovej 🙂

fejusa
6. máj 2009

ahojte,tak ja kupel milujem v horucej vode a tak to bolo aj v tehotenstve a to som mala vodu okolo 40stupnov...

salikova
6. máj 2009

Ja miluju horkou sprchu a i ted si ji proste neodpustim...

susisus
6. máj 2009

Aj ja milujem horucu vanu, ale od kedy som tehotna, tak sa len sprchujem, povedala som si, ze kupat sa budem cely zivot a teraz troska vydrzim. Chyba mi to, ale nechcem nic pokazit... 🙂

sis789
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nannaa27
27. sep 2019

Ja som v 18tt a sprchujem sa v horúcej vode lebo to robím celý život a pomáha mi to oddýchnuť si, uvoľniť sa.. robím to od začiatku.. všetko je v úplnom poriadku.. vodu dávam čo najmenej na bruško skôr na kríže ..ale aj tak.. mám áno je to o Tom na čo je aj človek zvyknutý a už aj celkom odolný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre