Tehulky, kam sa chodíte v tomto teple kúpať?

rajcalu
24. júl 2006

Tehulky, ako ste na tom v tomto teple s kúpaním a plávaním? Chodíte niekam k vode? Aj sa odvážite do nej vliezť? Prípadne poraďte, kde si ísť bezpečne zaplávať (kvôli baktériám vo vode a pod.)

kattum
24. júl 2006

rajcalu, vraj len more je bezpecne, lebo sol dezinfikuje, asi radsej neriskuj, mozno tak doma na zahrade v nejakom domacom bazeniku.

danii
24. júl 2006

ja nemam tu odvahu, mam strach ze chytim nejaku tu pliagu .... ☹ cize ja nikam 😎

zuz11
24. júl 2006

tiez viem o tom ze iba more a vlastna vana a bazen je bezpecny, takze koncom augusta ideme k moru inak iba sprcha a vylihovanie pri vode na chladku a ked tak tam neake to male ovlazenie v podobe sprchy 😉 ale urcite nie ziadne verejne kupko alebo jazero ci rieka... brrr pliagi 😖 moj drobec mi je prednejsi 😉

danii
24. júl 2006

a ja to tento rok ani s tym slnieckom nejako neprehanam, velmi s mierou a velmi opatrne 😎 😎 😎 skoro vobec 😀

zuz11
24. júl 2006

ja som tiez lezala cely vikend na chladku natreta opalovacim mliekom a na brusku mokry uterak ktori som sem tam premiestnila aj inam napr, hrud, tvar, plecia 😉 bol to super oddych a nic nerobenie 😀

rajcalu
autor
24. júl 2006

ved prave. ja sa tiez bojim nejakej pliagy. Tiez len domace sprchy a nic viac. S bruskom cestovat k moru sa neodvazim. Na to paliace slnko ma to tiez netaha. Takze vylihujeme radsej doma, pripadne niekde v chladku.
Len vsade pisu, ze pre tehulky (resp. ich chrbticu) je dobry relax plavanie. Nikde vsak nepisu, ze kde 😀 ☹

danii
24. júl 2006

ano. natreta a brusko zakryte. a pobyt na slniecku len pri presune 😅
plavanie pre tehulky robia vacsinou nemocnice nie?

rajcalu
autor
24. júl 2006

Danii, robia to v nemocnici? To by som isla. Nevies o nejakej v BA? Casy, ako a kde sa prihlasit a podobne? D. 😉

danii
24. júl 2006

treba sa opytat aktak, ona chodi. je to v teme decembrovky, aj sa pytala ci nechceme chodit s nou 😉 tusim v ruzinove

danii
24. júl 2006

rajcalu, pomylila som sa. preberame to v teme BAII, tusim na 2.strane uplne dole + 3.strana.

zuz11
24. júl 2006

najlepsie je poslat aktak IP 😉

danii
24. júl 2006

ale zatial pre info, spomina tam aj cenu, casy kedy to je.

rajcalu
autor
24. júl 2006

dakujem. idem jej hodit odkaz do posty. Takze "dokupania" tehulky

svetluska.p
24. júl 2006

Ahojte mile tehulienky, mne akurat dnes dr. potvrdil tehotenstvo 🙂, odhadol nas tak na 2 tyzden, takze sme uuplne na zaciatku. Zaujala ma Vasa tema - kupanie sa pocas leta. Na september mame naplanovanu dovolenku pri mori a riesim dilemu, ci sa kupat, al. nie. Citam, ze pisete, ze more je bezpecne. Urcite je to tak? Pretoze uvazujem, ze kupanie vynecham toho roku. Predsa len, drobcek nas je mi prednejsi.
A dalsia vec, na ktoru sa chcem opytat - som z KE. Je niektora z Vas odtialto? Nejake stretavky tehuliek sa tu robia? Cvicenia, poradne (okrem tych u lekara) atd.? Ake mate skusenosti?

zuz11
24. júl 2006

svetlus gratulujeme k tehu 😉 kupanie v mori je uplne bezpecne kedze slana voda zlikbiduje vsetky nebezpecne pliagy pre mimi, ale je sa pred dovolenkou porozpravat o tom z lekarom 😉
ja konktertne som z BA a asi aj vacsina bab ale maju tu vlastnu temu aj vychodniarky skus ju pohladat a popytat sa 😉

svetluska.p
24. júl 2006

Dakujem za odpoved 🙂. Som tu dnes prvykrat. Idem pohladat tie vychodniarky. Drzte sa thulky 🙂.

nera
24. júl 2006

Svetlus sú tu aj košičanky 😉

zuz11
24. júl 2006

svetlus, klikni na link co som poslala tam je ta tema 😉

danii
24. júl 2006

mne lekarka neodporucala kupanie nikde. dokonca ani v bazene ...... len vo vani 😎

svetluska.p
25. júl 2006

Dobre ranko tehulky,
chcem sa Vas skusenejsich opytat na zopar veci. Je toho viac - v piatok som si robila testik a vysiel pozitivny. Hned v pondelok som sla k dr. a ten ma vysetril palpacne a potom uzv - vonkajsim aj vnutornym. Na zaklade uzv vysetrenia odhadol, ze mame asi 2 tyzdne. Kedze je dovolenkove obdobie, kazal mi prist na krv 7.8. a do poradne o mesiac. Nedali mi vcera ani matersku knizku :(. Ako to u Vas prebiehalo pri prvej navsteve gynekologa? Po vysetreni mi odpovedal na otazky, takze to bolo v pohodke. Nebavili sme sa vsak napr. o RH faktoroch (ja mam - a manzel +). Viem, ze prvy trimester je najrizikovejsi. A mam pocit, ze nejak moc sa sledujem - taka som nejaka nepokojna. Ako ste to znasali vy? Dnes rano som sa napr. zobudila a zistila, ze ma nebolia ma prsia. Tak ma to znepokojilo, ci je vsetko ok, ked nebolia - ved v teho maju boliet 🙂. Napiste mi len niekto, aby som to neprehanala a ja nebudem 🙂.

rajcalu
autor
25. júl 2006

Svetluska, neprehanaj to a prestan sa sledovat 😀 . Aj ked presne viem, ako sa citis. Mne dali knizku az neskor. To musis byt v urcitom tyzdni a mat v krvi urcity pocet neviemcoho 😀 Mne to ani poriadne nevysvetlili, takze ziaden stres.
Prve tri mesiace som si davala pozor, nebehala som velmi, prestala som chodit cvicit a tak. Prsia ma tiez pobolievali, ale s prestavkami, takze to je v poriadku. Skus sa uvolnit a mysliet pozitivne 😎

zuzu13
25. júl 2006

Svetluška, knižku ti dajú po odbere krvi, keď budú mať istotu že si tehu. a si len v 2 tt. je to dosť skoro, väčšina žien na to príde aš v nejakom 5-6tt.Neboj všetko bude ok, len ty musíš mať hlavne chladnú hlavu. A ak máš málo info tak kukni sem: http://www.tehotna.sk/

svetluska.p
25. júl 2006

Mile Zuzu a Rajcalu, dakujem za odpoved 🙂. Myslela som vsak, ze teho uz je na 100%. Testovala som sa totiz ako diva - 5 testov 🙂). Cez vikend. A dr. mi po uzv povedal, ze je to teho. Teraz som sa total zneistila. Stranky tehotna.sk, primar.sk uz mam preluskane. Ueee, fnuk fnuk.

mysidlo
25. júl 2006

caute, moja doktorka mi plavanie nezakazala. Ale termalne kupaliska urcite nie!
Ale ja som napriklad nikdy nemala velky problem s kvasinkami a tehotenstvo mam uplne bezproblemove. Takze asi je to individualne.
Ja pre istotu do vody nechodim, jedine do mora by som asi isla. Ale niektore baby plavaju bez problemov skoro vsade.
Okrem toho vraj existuju nejake tehotenske tampony, ale doktorka ich velmi nema rada. Niekedy sa mozu napucat vodou a tazko sa vyberaju.
Takze je to asi na zvazeni kazdej z nas...

zuz11
25. júl 2006

svetlus, tehu knizku ti daju az na zaklade krvnych testov, a v druhom tyzdni si myslim je to este skoro.... ja som ju dostala v cca 5 az 6 tt 😉

dabon
25. júl 2006

...ja som sa bola kupat na jednej priehrade... Nevydrzala som to v tom teple len tak sediet na deke... Ale teraz som si ista, ze viac sa kúpat nejdem. Je to naozaj na kazdej z nás, ako sa rozhodne, no moje babo mi je prvorade. Vôbec som vtedy nemyslela na to, ze môzem z vody dostat nejake tie "pliagy". Tehotenstvo mam bezproblémové - klop, klop, klop, tak dufam, ze som tým mojim nerozvaznym kupanim malickému neublizila... 😒

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renca3
27. júl 2006

icha5, je to aj strach pri prvom, ale kam pojdes s tym drobcom v tomto horku, ked nie k vode ? Ved by doma nevydrzal. My sme na tom podobne a s malym sa kupem na Kosariskach.

natana
27. júl 2006

ja mám tiež doma už malu slečnu a na draždiak občas ideme, ale priznám sa, ja tam vleziem len po stehná. Nemôžen riskovať. čo ak by som niečo chytila, potom by som si to neodpustila, A ovlažovať sa možem aj bez ponorenia.
Viem, že je treba dávať pozor na dieťa vo vode, ale ja som jej dala rzkávniky a koleso a ak by sa náhodou niečo stalo, tak až vtedy by som za ňou skočila. Ale viem, že je to utrpenie potiť sa pri vode a nemôcť sa namočiť. ale čo už, bábo je prednejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre