Tetovanie počas tehotenstva

zuzulienuska
10. máj 2014

Ahojte chcem sa opýtať keby som si dala spraviť tetovanie a časom by som chcela bábätko či by to škodilo počas tehotenstva. Ďalej by som sa chcela opýtať keby som si dala tetovanie pod bruškom alebo na boku č na krížoch či je možné že by sa mi to počas tehotenstva roztiahlo. Moc sa mi tetovanie páči len nerada by som keby som ho mala škaredé rozťahané :(((

sissy27
10. máj 2014

@zuzulienuska hotové tetovanie v tehotenstve neškodí, ale počas tehotenstva sa dať tetovať určite nie... ak si dáš tetovanie v oblasti brucha a budeš musieť rodiť cisárskym, tak je vysoko pravdepodobné, že ti ho poškodia a ver mi, nikto nebude brať ohľad na obrázok... ak priberieš (a je jedno, z akého dôvodu), natiahne sa ti koža, čo má logicky vplyv aj na tetovanie... ale väčšinou sa to dá opraviť, aj keď to znamená zväčšenie pôvodného obrázku... ja by som ti odporúčala rozmyslieť si nejaké originálnejšie a menej "rizikové" miesto ako brucho alebo kríže...

silaviat
10. máj 2014

presne tak pocas tehotenstva nie ... a co sa tyka tetovania na bruchu - ano ako rastie brucho tak narasta i kerka- niekomu sa vrati do normalu inemu ostane popraskana a bude treba oprava.. ale je to individualne tiez zalezi ci budes mat strie alebo nie ... ja osobne mam niekolko kerok ale na brucho by som si nedala rovnako na miesta na kt.sa pribera.. mam lienku na boku a tej sa nestalo zatial nic- ale brusko mi rastie dopredu a nie do stran tak asi preto ...

zuzulienuska
autor
10. máj 2014

Ďakujem pekne za rady a čo sa týka nad zadkom v strede to by sa nemalo naťahovať ?

bambala
10. máj 2014

@zuzulienuska to miesto je uz hrooozne dlho uplne out 😝

sissy27
10. máj 2014

@bambala a bolo to niekedy "in" ? 😅

bambala
10. máj 2014

@sissy27 roku ´99 naposledy ? 😀

zuzulienuska
autor
10. máj 2014

@bambala ty máš tiež nad krížami? Ja som chcela niečo takéto ako na foto

sissy27
10. máj 2014

@bambala si si istá? 😀 podľa mňa ani vtedy nie 😅 väčší gýč je už asi len ostnatý drôt á la pamela anderson na ramene...
@zuzulienuska nechceš pouvažovať nad niečím iným? niečo osobné, čo ti je nejak blízke? či ozaj len tak čo si videla milionkrát na kúpalisku?

bambala
10. máj 2014

@zuzulienuska na tele mas dost miest, kde tetovanie vyzera ovela lepsie a hlavne nie tak lacno 😉 urcite nie nad krize, nikdy !

@sissy27 prípadne delfin 3x5 cm 😀 😀 😀

zuzulienuska
autor
10. máj 2014

mne nejde o to či to vyšlo s módy alebo nie, ja som chcela len názor na to že ak by som to mala tak ako na foto že či by sa mi to počas tehotenstva mohlo nejako ponaťahovať. To je už na mne čo by som si dala 🙂

jackie17
10. máj 2014

Urcite menej ako na bruchu, ale "rozsirit" sa mozes aj tam, zalezi ako budes priberat.
Hoci sa na to nepytas , ale fakt si na to miesto uz nedavaju roky rokuce dozadu. U nas sa tomu vravi, ze baba ma ŠPZ-tku.

silaviat
10. máj 2014

ja mam kerku do pol chrbta- najskor bola v oblasti ladvin a postupne som ju rozsirovala ... kde si das kerku je len a len tvoja vec - pokial sa ti paci a si rozhodnuta s motivom a to 100% daj si i nad zadok ,, tvoje telo = tvoje rozhodnutie a ci je daco modne alebo nie na to nehlad.. 😉 kerka sa nedava kvoli druhym ale kvoli sebe ... 😉 chrbat clenok ramena krk - najcastejsie miesta kde sa dava a kde sa malokedy roztiahne .. ale rataj s tym ze kazda i neviem ako dobre urobena kerka sa casom musi minimalne raz obtiahnut lebo zbledne,moze popraskat povypadavat pri robeni strupov.. a hlavne u farebnych kerok je casom oprava nutna svetle farby rychlejsie vyblednu ..

bambala
12. máj 2014

hovoria tomu aj "cejch levne holky" 😀 ... toto miesto je asexualne, neoriginalne, a tie tribaly ... oci ma bolia ked to vidim ... naozaj si to premysli, uz len z tvojej otazky je mi jasne ze to je pre teba len modny doplnok ako LV kabelka ... pokial niesi presvedcena o tom, daj si radsej hennu niekde na dovolenke, to ti casom zmizne a mozes si dat zas nieco ine ...
okrem toho, stavim sa ze aj tater ta bude odhovarat ...

lenvelika
6. sep 2016

Dali by ste si tetovat obočie keď ste na začiatku tehotenstva??
uškodiť to nejak plodu ??

denisa172
8. sep 2016

@lenvelika nedala, mala som ísť na korekciu obočia a liniek ale dozvedela som sa že som tehotná a neodporúča sa to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre