Torecan čapíky. Má niekto skúsenosť?

z.k
21. aug 2009

Ahojte
máte niektorá skúsenosť s Torecan čapíkmi?Čakám druhé dieťa .Pri malej mi bolo síce zle celých deväť mesiacov,ale len ráno to som vydržala a myslela si že už to horšie byť nemôže ale ako to vyzerá mýlila som sa.Teraz mi je zle a vraciam celý deň.Doktor mi dnes predpísal Torecan čapíky,chcela by som vedieť či pomáhajú,môžu sa používať dlhodobo alebo len keď je najhoršie?Sú tam aj tie nežiadúce účinky.Malá má 2,5 roka a musím nejak fungovať a niekedy sa fakt nedá.Ďakujem.

fofinka1
8. sep 2009

ahojky ja mam skusenost s tymito capikmi a musim povedat ze pomohli,netrpela som rannymi nevolnostami ale asi v tretom mesiaci som sa nachladila a od soplenia a kaslu ma potom stale napinalo a bolo mi zle,tak mi doky dal tie capiky a bolo OK.drzim palce aby to preslo a babatko sa narodilo krasne a zdrave 🙂

bezaz
8. sep 2009

z.k ja ich beriem aj na migrenu, ked si nestihnem dat tabletku
tiez som vracala od 7tt do 20tt v podstate v kuse cely den, mala som rozlozeny "stan" pred zachodom, aby som to nemala daleko.. torecan mi dali dokonca intravenozne v nemocke, ked som bola koli vracaniu hospitalizovana 😉
mne teda pomaha aj pomahal, ale davala som si ho ako poslednu moznost, predsa len davat si cokolvek najma v prvom trimestri je otazne.. neziaduce ucinky som nepostrehla 😅

roasha
8. sep 2009

zk,kludne mozes,je pravda,ze by sa mali az ked je najhorsie.

dejna3
8. sep 2009

aj mne v tehu podávali torecan v nemocke, cca v 9tt

bzucinka2
8. sep 2009

ja som vracala 9 mesiacov a torecan mi teda vobec nepomahal 😒 drzim palce aby tebe pomohol, lebo to nie je ktovie co, presne toho sa bojim, ze ak ostanem tehu ako zvladnem maleho a vracanie 😅

cuchre
9. sep 2009

baby v pribalovom letaku je napisane, ze nie su pre tehu.ja som ich tiez dostala, ale ani nepouzila. pre istotu.

cucuska
9. sep 2009

len keď je najhorsie ale zaberájú ja som ich mala a pomohli , tak sa drž

danu
9. sep 2009

skus pozriet aj do tejto temy su tam rady
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

susisus
9. sep 2009

Ja by som Torecan nejedla tehotná ani netehotná. Keď mi to ako netehotnej ešte dávnejšie predpísali, tak kamoška čo robí s liečivami mi povedala, aby som NIKDY a fakt NIKDY neužila tento liek a aj keď budem z nejakého dôvodu v nemocnici tak aby som nedovolila aby mi ho podali, že môže spôsobiť aj neplodnosť - a tým pádom v tehu by som si ho už vôbec nedávala...

Ale to je len môj postoj na základe jej výstrahy a je to na každom ako sa rozhodne. Ako baby píšu - užívali to a nič sa nestalo 🙂

bezaz
9. sep 2009

cuchre, ja som sa na to pytala v nemocke, oni nic ine ani na nevolnost nemaju 😅
susisus, no vtedy som bola v takom stave, ze by som im za ten torecan hadam aj zaplatila, aby mi ho dali, ak to bola jedina alternativa, aby som prestala vracat 😝

anettah
15. júl 2010

Ahojte, ja som užívala Torecan v prvom tehotenstve, nakoľko mi bývalo strašne zle a predpísali mi ho v nemocnici. Bolo to jediné, čo mi pomáhalo, nakoľko mi bývalo zle až do 6 mesiaca. Malý sa narodil zdravý a nebadala som ani žiaden vedľajšie účinky, iba sa mi dosť uľavilo, keď som si aspoň jeden dala. Momentálne som druhý krát tehotná a býva mi zle viac ako pri prvom tehotenstve. Beriem znovu Torecan, predpísala mi ho moja gynekologička, ktorej 100% dôverujem a viem, že by mi nepredpísala nič, čo by mohlo nejako ublížiť mne, alebo dieťatku. Som za to, aby žena v tehotenstve neužívala žiadne lieky, ale niekedy si musíte vybrať, či budete zvracať každú hodinu a nič do seba nedostanete, alebo si pomôžete nejakým účinným liekom... Ja som si vybrala tú druhú možnosť, nakoľko som nechcela skončiť v nemocnici na infúziách. Niekedy musíme veriť aj lekárom a tomu, čo nám predpisujú. Verím tomu, že Torecan môjmu dieťatku neublíži a tieto neznesiteľné nevoľnosti čoskoro prejdú. Čo sa týka názorov, že niekto by niečo nebral nikdy a hlavne nie v tehotenstve, tak si treba na to tehotenstvo počkať a potom rozprávať. Nie je to pre podaktoré také jednoduché a niekedy fakt nemáme na výber (teda máme nemocnicu a infúzie...).

alca85
15. júl 2010

aj ja som mala predpísaný Torecan, ale bolo mi po ňom ešte horšie 😒

mimkao
16. júl 2010

@z.k Mne torecanové čipky nepomohli, ale keď mi ho podávali v nemocnici v infúzke, tak mi bolo lepšie. Ale dávali mi ho len 5 dní. Ináč, mne okrem pobytu v nemocnoci nezabralo na nevoľnosť absolútne nič. Vraj je to psychika a ja som ju nedokázala ovpyvniť. 😒
A ešte som zabudla, že mi ho aj moja mamina podávala injekčne a to mi trošilinku bolo lepšie, teda tak, že osm aspoň čistu vodu v sebe udržala. Ináč nič.

bambi86
4. nov 2011

Tiež mi dnes napísali torecan. Ak mi má ten liek pomôcť, tak ho budem užívať, čakám prvé dieťa som v 6tt a je mi tak zle ako este nikdy. Už 2 dni som skoro nič nezjedla a aj to čo zjem väčšinou skončí v záchode. Moje "ranné" nevoľnosti sú 24hodinove a vobec žiadne bežné rady ako jesť rožok v noci a pod mi vobec nezaberaju. Sa v kuse cítim ako po strašnej zurke 😎 okrem toho som na rizikovom, beriem duphaston a ked ho vždy vygrcam tak to babu asi neni moc prospešné.

prdkoo
23. nov 2012

ahojte.mi sa tiez pridavame.od 6 tt akoby utalo a moje nevolnosti su 24 hOd.nocna mora.za 12 dni dolu 4 kg lezim na posteli a uz som zufala.Zcracanie zmiernilo homeop.COCcULiNE ,ale aj tak som na bode mrazu .Suchare,voda a aj to sa bojim uz zjest.teraz sme 8 tt a predstav dalekeho ulavenia a najest sa je strasna.

timik77
23. nov 2012

Mne torecan nepomoholc:( bolo mi ,zle do 20tt,potom to pomaly prešlo. Skúsila som zazvor aj vsetky recepty ale zabral jedinej čas.

zaz1
17. dec 2012

Baby mne dal dnes doktor torecanove cipky ,vraj existuju iba tie a ako tabletky ich pit nemozem.a ja ani neviem ako ich mam uzivat,ci su vaginalne alebo co ved to tu ani v popise nieje

janja2502
17. dec 2012

aj ja som ho brala pri prvom tehu, ale tiez mi nepomohol. Takze som zvracala od 8 do 16tt. Cize cele 2 mesiace. No a pri druhom mi zle vobec nebolo.

zabkakwa
12. sep 2013

mne nepomáha vôbec.... :/

mimikas
12. sep 2013

Mne pomohly, ale davala som si ich len ked bolo najhorsie, ale ja som zvracala cele tehotenstvo a mne velmi pomahala coca-cola

luccska
6. feb 2014

Dievčatá, čípky Torecan si môžte s kludom použiť aj s bábikou v brušku. Bralo ich viacero mojich známych a dnes majú nádherné, zdravé detičky. Jasné, že na príbalovom letáku je napísané, že by ste sa mali týchto liečiv v tehotenstve vyvarovať.. avšak to musia farmaceutické firmy písať skoro všade, nakoľko ak by sa náhodou 1 zo 100 prípadov niečo stalo, tak ich nemôžete trestne stíhať. To je všetko normálne strategické istenie daných firiem. Ja ich sama dnes beriem, nakoľko som nejedla 7 dní v kuse a 24 hodín som mala nonstop zvracania. Dnes je to fantázia, cítim sa skvele a ba, plánujeme dovolenku. Čiže, netreba sa obávať !! Sú oveľa horšie aspekty, ktoré bábätku aj naozaj škodia a stretávate sa s nimi každý deň na ulici, v obchodoch, nemocniciach, respektíve v celom našom znečistenom a zanedbanom prostredí :(

kiwi82
6. feb 2014

@luccska ahoj a ako často ich berieš? len ked ti je najhoršie alebo aj ked sa to dá nejako vydržať? ja mám nonstop nevolnosti. ale torecan beriem len ked už neviem vydržať. dik

luccska
7. feb 2014

Torecan sa má brať len keď je najhoršie. Netreba to brať denne ako antibiotiká. Postupne by malo byť už fajn. Ja som užila 4 čípky v najhorších stavoch a už viac asi ani nebudem musieť 🙂 cítim sa vrámci možností dosť dobre 🙂

zaluzia
30. júl 2014

Ahojte,vie mi niekto poradit uz 3 den beriem Torecan jeden cipok kazdy den ale uz aj 3 dni som nemala stolicu,co mam robit

zaluzia
30. júl 2014

Ahojte,vie mi niekto poradit uz 3 den beriem Torecan jeden cipok kazdy den ale uz aj 3 dni som nemala stolicu,co mam robit

misato
30. sep 2014

@anettah plne súhlasím, treba si to fakt vyskúšať, druhé tehotenstvo a z ranej nevoľnosti je celodenná, mám 16 mesačného droba, nedostanem do seba jedlo či tekutiny, a končím často na infúzkach, určite nechcem mimi ublížiť na druhú stranu ani takto trápiť, keď nedostanem do seba žiadne živiny...a v nemocnici sa nepýtajú, keď tam idete s takýmto problémom, vždy skončíte na infúzke podanej aj s torecanom .....

kiarana2
13. nov 2014

Ahojte🙂 chcem sa spytat, ci nahodou neviete, kolkokrat za den si mozem dat torecan cípok?

clauda2010
21. nov 2014

1x

tanusa888
21. nov 2014

Aj u mna boli Torecan jedine lieky ktore mi zaberali.Uzivala som ich asi 2 mesiace od 9.teho tyzdna

rena888
21. apr 2017

@anettah Ahoj ja som ties toho nazoru ties mi je strasne moc zle kazdu chvilocku vraciam uz nevladzem som zufala😭😲🤕😓😪😴😫

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre