Užívala som Coldrex v tehotenstve. Ublížila som mu?

uzcoskoromamicka
19. sep 2007

som hrozne nestastna cele som to dobabrala ako som len vedela
som tehotna co som nevedela a uzivala som pocas choroby coldrex co obsahuje paralen a tiez nosne kvapky rozpravala som sa teraz telefonicky s doktorkou a povedala ze sa to moze mat na plode velmi vazne nasledky alebo ziadne alebo by som hned potratila je mi hrozne v pondelok rano tam mam hned ist
ja si neodpustim ak som malickemu ublizila

melory
19. sep 2007

uvidis ako sa to vyvinie

smejko1
19. sep 2007

neblazni!!! mne doktor hovoril, ze prve tyzdne to na babo nema velky vplyv, lebo vela zien nevie o tom, ze je tehu a vtedy papaju a piju cokolvek... babo este neninapojene na krvny obeh matky (to zacina az od urciteho tyzdna) a tak od nej ani nic neziska.........!!! nestresuj, to je pre malinke ovela horie ako par tabletiek....... a tu DR. vymen, ani ta nevidela a uz ta vystresovala!!!
vela stastia

sisstin
19. sep 2007

neblázni...já jsem taky měla ze začátku chřipku jak prase...jedla jsem milion paralenů...kapala si do nosu...a chodila do práce! 😉 V začátku ani nemá mimi ještě snůru..tak se to tak neprojevuje...nic se nestane 😉

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

ale ak bozinku chran som mu ublizila nikdy by som si to neodpustila

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

a v ktorom si bola tyzdni sisstin ked si bola uz tehu?

gresa
19. sep 2007

Mne lekár hovoril, že Paralen sa môže užívať aj v tehotenstve, tak hlavu hore 🙂

smartik11
19. sep 2007

Ahoj uzskoromamicka!HOd na vysetrenie u nejakeho dobreho doktora a potom sa podla toho riad.Treba len verit ze je vsetko ok!!A v kolkatom tyzdni si???

sisstin
19. sep 2007

uzcoskoromamicka: já ani nevím..to jsem nevěděla, že jsem těhu ani...zjistila jsem to někdy v 6tt..a to bylo ještě tak min.14 dní předtím 😉 pak jsem byla zas nemocná ve 13tt..a malej je úplně normální a v pořádku 😎

krista
19. sep 2007

A v kolikátém jsi týdnu těhotenství?? Taky jsem četla že ty začátky nemají takový vliv, znám holku co taky nevěděla že je těhotná a ožrala se s prominutím jako prase - to je ještě horší 😒

susik77
19. sep 2007

ahoj, nemusis mat strach, paralen sa v tehotenstve bezne moze uzivat a tie nosne kvapky tiez miminku neublizia...skor by mu mohla ublizit ta samotna choroba-ak si mala vysoke teploty...neboj, urcite to dobre dopadne 😉
ja som v 2.tyzdni tehu vypila 2 pohare vina, tiez som este nevedela, ze som tehotna 😉 a mam zdrave dievcatko 🙂

zdina
19. sep 2007

prosimte jen se nestresuj, paracetamol je latka, kterou normalne doktori predepsuji v tehu tz. paralen a pod. Samozrejme zalezi na tom v kterem jsi tt apod. Ta doktroka je gynekolozka nebo obvodacka?
A tak jak pise smejko, prve tt neni mimi napojene na krevni obeh. Takze opravdu nestresuj, je to fakt horsi jako nekolik tabletek coldrexu. Od stresu muzes opravdu i potratit

eleanor911
19. sep 2007

moje kamarádka byla delší dobu nemocná a brala silná antibiotika a nevěděla,že je těhu,taky se bála,byla na nějakých testech a vše je ok a má zdravou holčičku 😉 tak se zbytečně nestresuj 🙂

misakulicka
19. sep 2007

pokud Coldrex obsahuje paralen, tak to bu´d prosím v pohodě. Paralen je jediný, co tak můžeme z těch pilulí brát. A o těch nosních kapkách nevím, zatím jsem je brát nemusela, ale že by to mohlo ublížit miminkovi, to nevím. Hlavně se nestresuj!!!!!!! já o miminko přišla-ale určitě to nebylo z důvodu, že jsem brala nějaký nevhodný prášek, ale prostě to asi tak příroda chtěla. Už mám v bříšku miminko a jsem ten nejšťastnější člověk na světě. Vůbec mě tulík nezlobí. Doteď je mi výborně.
Neboj, ono to dopadne dobře. Jen si prosím všechny léky čti, zda je můžou těhotný. Já vím jen o paralenu.
Madlik

sisstin
19. sep 2007

krista: ožralá jsem taky určitě byla 😝 a nevěděla jsem, že jsem těhu 😎 já bych tohle neřešila..ježiš..je to zárodek..ani nepřijímá výživu přes matku ještě 😉

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

som v 5tyzdni a 2 dni ako mi vravela doktorka prave dnes podla poslednej menstruacie
mozno panikarim ale keby ste poculi ako mi to povedala ze sa mohlo vazne poskodit
je mi do placu a vraj sa mam upokojit

krista
19. sep 2007

Uzcoskoromamicka doktoři jsou v tomhle hrozně nešetrní, mě řekla Dr. v 6tt+2 dni, že stejně potratim, že má teď něco ve vzduchu tak ať se neraduju, to prostě nesmíš tak brát, věř sobě, opatruj miminko, klidně si s ním povídej a všechno bude OK 😉

sisstin
19. sep 2007

krista má pravdu..někteří Dr. si fakt nevidí do huby 🤐

majmuna
19. sep 2007

Nevim ale je sprosty te takhle vystrasit 😠 Niceho se neboj....Ja kdyz jsem nevedela ze jsem tehotna jsem pila o dovoleny lahev vina skoro kazdy vecer 😀 S krevnim objehem jeste mimco nebylo propojeny a spis by mu uskodila tvoje vysoka teplota nez paralen 😉 Drzim palce a i kdyby se mimcu neco prihodilo tak si nedavej vinu...pricina muze byt uplne nekde jinde 😉 Taky jsem o jedno mimco prisla ale obvinovani sama sebe jsem se vyhla a byla jsem mnohem driv v psychycky pohode 🙂

susik77
19. sep 2007

uzskoromamicka: noo, mozno pani doktorka nema prehlad, co mozu uzivat tehotne zeny...urcite sa nestresuj, je pravda, ze stres je omnoho horsi pre miminko ako tie tabletky-tie su skutocne v tehotenstve bezpecne 🙂

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

mamicky fakt vam dakujem za podporu musim sa upokojit nechcem malemu skodit len viete ako vam zalezi na vasich pokladikoch chcete im co najlepsie a neodpustili by ste si, pevne verim, ak by sa im nieco stalo vasou vinou preto sa bojim
dakujem
a inak volala som gynekologicke to ona mi povedala to co povedala

zdina
19. sep 2007

uzskoromamicka, opravsdu se uklidni a vymen doktorku. Ja kdyz jsem letos otehotnela tak mi sestra i doktor doporucovali preruseni, kvuli veku apod. , tak jsem zacala chodit k doktorovi tady v nemecku a vse je v poho. Vcera jsem byla na kontrole, srdicko nadherne bije, vse je ok, AMC byla taky v poho. A kdyz jsem tady doktrovi rekla co mi doporucili v cesku, tak nechapave kroutil hlavou.

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

ja jej to nezazlievam je doktorka a musi k svojej praci pristupovat zodpovedne urcite chce svojim pacientkam dobre ale vzala som si predsa len 6 kusov coldrexu brala som ho teda tri dni kazdy jeden den 3 kusy a ked som jej zavolala a povedala mi, ze v takychto pripadoch bud sa vazne plod narusi alebo potratim na mieste alebo "ideme dalej" tak som mala fakt dost este aj pribalovy letak na nete ku tym nosnym kvapkam (vibrocil) uvadza ze nie je vhodny pre tehotne a dojciace matky tak uz mi viac netrebalo
musim mysliet pozitivne
musela som sa vyrozpravat lebo inac neviem tazsie to clovek znasa
ste zlate 🙂

biba12
19. sep 2007

baby, ja som mala nadchu na ziaciatku, ked som este namala ani ponatia,z e som tehu. Brala som nieco na hrdlo, nosne kvapky. Okrem toh osom v januari/ked som otehotnela/oslavovala 30. narodeniny. A bola to veu bujara oslava. A za dva tyzdne mi test ukazal 2 palicky. Lekarka povedala,ze tie lieky, co som brala su ok, predpisuju sa aj maminam. A ze si z toho alkoholu nemam robit tazku hlavu, bude to v poriadku. Ja som brala Pinosol a este neajke cmulacie tablety. Nerob si tazku hlavu, uvidis, bude to v poriadku. A ked mas pochybnosti nech Ta posle ku genetikovi. KAmoska tak bola. Lekarka jej predpisala tablety, ktore nemozu tehotne a ona v ten mesiac otehotnela. A poslali ju na genetiku a vsetko ok. Bude to dobre.

sstefi
19. sep 2007

zbytočne sa stresuješ 😉

uzcoskoromamicka
autor
19. sep 2007

tak uz som sa prestala 🙂

petusko
19. sep 2007

nestresuj sa, ja som v tehu prekonala infekcny zapal sedacieho svalu sprevadzany pocetnymi herpesmi po cele nohe a tu som aj sa malym zbojnikom. neboj, vsetko bude o.k., len sa nesmies stresovat 😉

andy.a
19. sep 2007

paralen je OK,Vibrocil by tiež nemal uškodiť...ono sa takmer na všetkých liekoch píše,že sa nemôžu v tehu užívať..ale to je viac menej prevencia,žiaden výrobca liekov,či farmaceut.firma si to nevezme na triko a takto sa vlastne istia..
ja som brala počas tehu/druhého/ 2x ATb na zápal priedušiek,zaočkovala som sa proti chrípke..aj sirupy od kašľa som brala..bolo to síce až v druhom trimestri..
Sú samozrejme aj lieky,ktoré sa výslovne nemôžu užívať..ale tie čo si brala ty,sú OK...

niko
19. sep 2007

jsem na tom ještě možná hůř, dnes jsem taky zjistila, že jsem 6tt, já měla o zplození zánět močových cest a brala na to algifen + furantoin (antibio), doktroka mi řekla, že v době kdy jsem to brala (ještě před očekáváním menzes) by to nemělo mít vliv... tak nevím, ale taky mám strach, doufám, že bude vše ok, nic víc si nepřeju...

lu777
19. sep 2007

co blázníte, holky? dyť Paralen se jako skoro jediný lék na teplotu nebo bolest může! já jsem opatrná, ale z Paralenu se nestresuju, měla jsem ho dvakrát i doporučený od doktora, tak se nestresujte!!

jinak kamarádka měla dvakrát za sebou zánět vaječníku a brala silná antibiotika.. a do toho otěhotněla a miminko bylo v pořádku 🙂 hlavně to pořádně doléčit a odpočinout si 😉 😉

bety79
20. sep 2007

Ja som takisto kym som nevedela, že som tehotná, úživala TELFAST 120, som alergička. Hneď som ho vysadila, ale nasledujúce dni ma to neuveriteľným spôsobom znepokojovalo. Viacero ľudí mi povedalo, že som ich vysadilo skoro, tak že nič nehrozí. Teraz som kľudnejšia, dúfam, že to bude v poho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre